Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ahoj, nejsem technik a jsem líný si studovat technickou dokumentaci k dané stremovací technologii, tak zkouším jestli někdo znalý odpoví. Můžete mi někdo vysvětlit - už to tu někdo níže zmiňoval - jak rychlý je přenos přes internet pohybů myší? Kupoval jsem si monitor LCD a tenkárt se všude psalo, že jestli chcete pařit střílečky, je nesmírně důležité mít tuším TN TF nebo takovu nějakou technologii, že to je nejrychlejší ale nejhorší zobrazení barev - špatná grafika, ale žádná latence v zobrazení grafiky. Když na tomto záleží u střílečky, jak pak když hýbnu myší a ten pohyb se musí přenášet přes net a vypočítávat a zpět, není to znatelené zpomalení? Díky za vysvětlení toto by mě opravdu zajímalo.

    • sugyn

      Cloud gaming a gaming monitor jsou odlisne veci. Jde o ten primarni retezec.

      Kdyz ty hrajes hru kterou mas u sebe nainstalovanou tak mas klienta kde kliknuti mysi je okamzite zaznamenano a je vypocitavano z vetsi casti u tebe na pocitaci. Je to jiny koncept. Herni TN panely s vysokou obnovovaci frekvenci ti umozni mit rychlejsi odezvu na udalosti co se deji na obrazovce.


      Cloud gaming je o tom, ze tobe na serveru se vytvori seance, tam ti bezi hra. Zalezi na rychlosti pripojeni a kvalite serveru. Kdyz ty kliknes mysi u sebe, tak signal o tom ze jsi kliknul poputuje pres nekolik serveru nez to dostane ta seance a vykona prikaz tebou zamysleny. U toho muzes a budes pocitovat tak zvany input lag, kdy ty doma neco udelas a tvoje postava na obrazovce to udela s odezvou. Tudiz rychlost prenosu pohybu mysi pres internet je tak rychla jako je nejpomalejsi clanek v retezci.


      Je to hodne zjednoduseny.

      • Jo díky za vysvětlení. Co jsi popsal také chápu, ale šlo mě právě o ty servery a přenos dat přes ně. Sám píšeš, že se musí počítat s latencí. Já se ptám, když ovlivní pouze typ LCD displeje u stříleček rychlost vykreslení, pak není ta latence než dojde kliknutí myši na server a zpět mnohonásobně vyšší zdržení, tudíž jsou střílečky na cloud gaming nehratelné? Rozumím, že starcraft, warcraft, strategie, snad RPG apod, se dá vše hrát v pohodě...

        • sugyn

          No ano strilecky a zavodni hry budou temer nehratelne. Naopak u singleplayer her jako je tomb raider to bude celkem jedno. Teda nechtel bych hrat Dark Souls v cloudu :D . V podstate cloud gaming je vlastne Citrix jen delany pro hry.

        • axell1990

          No zase bacha protože jakýkoliv multiplayer bude asi dost pomalý tím že komunikace půjde na cloud server nvidie z něj na herní server a zpátky, minimálně žádnou Mobu bych na tom taky asi hrát nechtěl dost možná ani real-time strategii.

        • Ano, pro kompetitivni hrani (kam patri vetsina fps titulu) je a bude cloud gaming slepa cesta. 

          Takovy silenejsi priklad, kde bych si dokazal cloud gaming pro fps predstavit, je (zavzpominejme na MAG - PS3) MMOFPS, kde nebude kladen duraz na reakce a skill, ale na taktiku a kooperaci masivniho poctu hracu. Tady ma ta centralizace veskerych vypoctu mnohem vetsi smysl, protoze serverovy hardware ma ty limity zase nekde jinde, nez ty nase bezne stroje pod stolem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit