Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tahle VR vlna ještě nepřešla? je to o ničem, stejně jak před 20 lety.,,
  • Nezavid lidem co pri tom netrpi kinetozou ... kdyz uz jsi to podle tvych soudu mel zjevne na hlave... *7*
  • Blue.Shark
    No...budou. Stejně jako ATI a nVidia s grafickýma kartama. Tomu se říká pokrok.
  • To jsem neviděl. Svou představu bych přirovnal k Avatarovi :D
  • Domnívám se, že kvalitního obrazu dosáhneme až s 8K displeji (pořád ne ideálního). To je samozřejmě v rámci VR pořád dost nereálný cíl (90+ Hz), nicméně pomáhat nám v tom bude foveated rendering, tzn. že bude stačit renderovat "jen" 4K na středu obrazu (zůstane 1:1 pixel maping) a pro periferní vidění zůstane horší rozlišení, což je naprosto OK. Přidáme-li k tomu ještě eye tracking (renderování obrazu ve vyšším rozlišení pouze v místech, kam kouká oko) bude to už velice kvalitní výsledek.
  • no zatim neni ani pitome zobrazovatko opravdoveho 3D obrazu a tyhlety stereoskopické šidítka to je technologie 90tých let jen s lepším rozlišením *10* a ani žádná GK nezvládne pitomejch 1920x1080x1080 pro skutečný 3D obraz natož něco co by se zbrazilo v celé místnosti a helma to je šidítko
  • jako všechny VR na poblití*11*
  • Jack1947
    Ted se budou předhánět všichni kdo má lepší VR :D

    No nevím ale LG většinou (krom televizí) moc tyhle věci tyhle nešli.
  • Ja se obavam, ze pro tyhle aplikace bude treba obecne vyvinout nejaky novy system matice nebo technologii se kteoru minimalizuji "rozklad" pixelu na subpixely a jejich mrizkovani... samozrejme pak je varianta display s rozlisenim treba 40 Mpix kde to bude tak male ze to bude jedno :D ale to bude treba doresit dobry eyetracking a pocitani detailniho obrazu jen v relevantni plose protoze jinak dojde kvuli potrebnemu vykonu na navrat salovych pocitacu :D
  • Chápeme, něco jako hra "Lepší než život" ze seriálu Červený trpaslík *1* Joo, to by bylo... lepší než život :D
  • Pravda, pravda *1*
  • Měli by se zaměřit na display. Přece jenom je zrakový vjem nejdůležitější a právě tady je ta achilova pata co dokáže pocit z VR zhatit. Ale jsem rád za konkurenci, Alespoň bude tlačit vývoj a cenu *3*
  • No, ale snad se tu bavíme o legálním oficiálním prostředku.

    Když bereš drogy, tak potom už na vstup do jiné reality fakt helmu potřebovat nebudeš :D
  • mozna kdyby k tomu dodavali nejake drogy, tak by to slo i bez konektoru v mozku
  • No, tak na to ti budou muset v mozku udělat nějaký konktor, protože jinak to bude pořád jen helma na hlavě...
  • Už několik let doufám, že jednou VR bude na takové úrovni, že si nasadím nějakou helmu a "přenese" mě to do té reality. Nemyslím jen obraz prostředí, ale že mě to vtáhne do herního světa a budu si připadat, že je to skutečné. Snad mě chápete :D
    A čím více firem se VR bude zabývat, tak snad pude pokrok rychleji kupředu :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit