Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To sa u NV pocita do toho marketingu. :-)

• Derp_1337

Díky

• Bumtaratabumbumbum

Msrp je zkratka pro doporučenou maloobchodní cenu (Manufacturer's suggested retail price).

• Veskoslav

"Pokud si budete chtit koupit 4080 nebo 4090, tak si budete muset poridit novy zdroj a to i kdyz mate dostatecne silny. Jedine pokud mate zdroj ATX 3.0, tak jste ok. Problem je v tom, ze ty nejnovejsi maji v kabelech specialni piny, pred ktere zfroj komunikuje s kartou a rika ji, kolik si muze maximalne natahnout z jednoho kabelu. Pokud tam tento komunikator neni, tak karta si muze klidne natahnout z jednoho kabelu pri startu i 600 a vice Watu, coz muze mit za nasledek, ze se vam to roztavi." TSUSAKU 

https://www.youtube.com/watch?v=K6FiGEAp928&ab_channel=JayzTwoCents

• Derp_1337

Přesně tak. Jejich marketingové oddělení udává vysoká čísla nárůstu výkonu, ale všichni víme, že to jsou jenom plané kecy. Skutečný výkon se dozvíme teprve až to otestují nezávislí testeři.

Možná blbý dotaz, ale co to je za zkratku "msrp" ? Po týdnu v práci jsem nějaký unavený a moc mi to nemyslí 😇

• Jensen zapomněl, že mining už není v kurzu. 

Mineři byli schopní zaplatit cokoliv za novou gpu, jenže gameři nejsou mineři. 

Vydat 4080 za skoro dvojnasobnou cenu co 3080 už chce opravdu kuráž. Pak přejmenovat 4070 na 4080 12gb a ještě k tomu za $899 msrp už je vážně na bohnice. 

A ten jejich 2-4x posun výkonu oproti 3000 serii je opravdu pohadka. Reálně v rasterizaci nebo ray tracingu bez dlss to bude něco mezi 50 a 80%. Těch 300% to bude možná dělat po zapnutí dlss 3.0

• Derp_1337

Jdi do grafik od AMD. Momentálně (poslední 2 roky asi) jsou výkonější, žerou méně elektřiny a jsou levnější! Jako fakt vážně.

• No jack se tváří, že je to standard a snaží se obhájit to, že koupil grafiku s msrp 32k za 45k. Asi kvůli svědomí nebo netušim...

• Ty ceny jsou strašné. Nevydělávám zrovna málo, ale i tak...dát takové prachy za 4080....No, naštěstí GK ještě nepotřebuju, počkám a koupím 5070...

• Veskoslav

Ne, to fakt není normální. Chápu, že pro "klid" svojí duše si to musíš nějak obhájit, ale je to neobhajitelné. Za cenu 3090 TI, sis koupil 3080 TI. Nic víc.

• Derp_1337

Jo, těch 45 tisíc je dnes strašně přemrštěná cena.

Ale pokud to kupoval před rokem, kdy byly ceny ještě přemrštěné kvůli dopadům kryptoměnové horečky, tak se ta cena dala pochopit.

Já v té době bohužel potřeboval sestavit nový herní počítač, tak jsem si taky pořádně připlatil za grafickou kartu.

• Derp_1337

Normálně to standart není. Ale rok až dva zpátky byly strašně přemrštěné ceny grafických karet kvůli kryptoměnové horečce.

Takže všechno bylo předražené a za poslední rok jsme viděli velký pád cen.

• sugyn

Tak Provident resi vsechno ne? 😀

Ja jsem pred 6-7 lety za ty penize poskladal novy komp a ta 1070ka stale drzi a dava novy hry high/ultra na 2k monitoru. Nechapu kdo nutne musel upgradovat grafiku za 2k euro kdyz ty stary porad staci. To bude asi ten 4k/60fps marketing.

• Ale nemůžeš se dívat na pokřivenej trh kvůli cryptu a dělat z toho reálný závěry, když z 90% ty co to kupovali nebyli hráči. A z těch zbylejch 10% byla většina bláznů, kterejm je jedno jestli něco stojí 20k nebo 40k, protože prostě vydělávají někde jinde. Nvidia má teď plný sklady 30xx a myslí si, že když napálí 40xx tak přesvědčí ty co čekají na novou 4070 s vidinou ušetřit, aby šli radši do 30xx (protože až vyjde 40xx, tak 30xx ještě víc zlevní, možná se i dostanou na msrp lol). Bohužel se přepočítali a většina lidí jim na to začínají pěkně kálet a jdou ke konkurenci. High end pořád u AMD sice pokulhává kvůli ray tracingu, i když se pomalu taky přibližuje (uvidíme jak to bude řešit nová generace), ale budget karty, který tvoří hlavní podíl prodaných karet, má AMD srovnatelný a levnější než Nvidia.

A těch 10% o kterých mluvíš jako cena práce atd.. to je výsměch zákazníkům, kolik si jako myslíš, že je na těch kartách marže?

• Počkat jakože pokles 14k za rok je standard jo? Chlape notak... 😀

• To si vychytal este dobru cenu s tou 1060. Ja som uz kupoval 6G verziu za 9200, lebo uz bola prva ci ktora vlna kryptomanie. Nebol som vobec nadseny z ceny, ale zas mi sli vsetky hry na plne detaily aj so starsou i3 ivy bridge.

• jack

Dneska ta stejná grafika na stejném webu stojí 31,5tis. Kupoval jsem před rokem, takže mi to připadá jako standardní pokles v průběhu času. Takto bych si nemohl koupit nikdy nic. Ano, mohu si vždy kupovat o generaci starší věc a jen věci ve slevě. Zde jsem nechtěl čekat. A ano, na to člověk musí mít.

• Pokud ti stačí to, co se vydá na ps5, tak si asi nebyl nikdy úplný pc hráč.

U mě jsou to teda desítky titulů, které bych si na konzoli jednoduše v podobné kvalitě nezahrál a nebo tam nejsou vůbec, kupříkladu všemožné strategie a puzzly.

• Veskoslav

Tak to si kupoval nižší třídu 1060. Strig atd. v roce 2016 stála od 9 do 11 táců.  Hlavně zapomínáš tak trochu na inflaci. Takže tvojich 7500 v roce 2016, kdy vyšla 1060, v dnešní době odpovídá 370 dollarů, což odpovídá cca 9500. Navíc podívej se na cenu vstupních materiálů tehdy a teď. Lidi, tohle fakt není zdražení (10%) a ne, konzole ti fakt 8 let nevydrží. Už když vyšel PS4 Pro, tak klasická PS4 začínala ztrácet smysl.

• Veskoslav

Problém je, že hlavní vyžírač karet pro těžbu už netěží na GPU. Kolega žije v Číně a říkal, že tam je teď tolik karet a notebooků, co těžily, že uvažuje, že to začne dovážet sem za ty prachy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit