Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Další drb: http://www.joystiq.com/2010/12/09/rumor-mass-effect-3-to-be-revealed-at-the-vgas-will-include-mu/
  • Drom
    reakce na "Tajnej"

    já nic nevynášim, pouze upozorňuju na fakt, že ta sranda stojí víc než vývoj celé hry u konkurence... tak je blbost dělat 2 stejně riskantní projekty zároveň. Nejdřív si EA a Bioware otestují tenhle model na TORu a pak se rozhodnou jestli má cenu investovat takové peníze do dalšího titulu takového rozsahu. Dabing je u MMO novinka a nikdo neví jestli bude úspěšný. Jestli nechápeš tento jednoduchý model, pak už nevim. Nehledě na to, že by jen blázen produkoval 2 finančně obrovsky náročné MMO hry zároveň bez předešlé zkušenosti s jakýmkoli úspěchem v žánru.

    Nejlogičtější je vydání TORu v roce 2011 (podzim), pak vyjde ME3 v 2012 a pak se rozhodnou (n a základě výdělku TORu) jestli má cenu dělat MMO z prostředí ME v produkčních hodnotách TORu. Pokud udělají MMO mass effectu bez dabingu, tak je to jako dělat grand turismo bez aut. Chápeš? 200-300mil hru prostě nemůžeš sekat jak na běžícím páse bez jakékoli reálné kalkulace výdělků podobného produktu/služby.

    Jěště k tomu hypu okolo celého představení hry. Představ si, že jsi PR u bioware a potřebuješ přilákat co nejvíc lidí. Každý, kdo se o hry jen trochu zajímá, tak ví, že se na ME3 pracuje, takže když ho oznámí, tak to nikoho moc nepřekvapí a širší publikum se o tom prakticky ani nedozví a v záplavě ostatních oznámení to vyšumí. Takhle dělají šarádu měsíc před oznámením a už jen díky tomu o hru jeví zájem několikanásobně víc lidí a na všech herních webech se o tom den co den píšou novinky, aby to ani ten poslední šmoula nekřekoukl.
    • MMO z ME světa? To se mi nezdá moc pravděpodobné, není to zrovna ideální prostor pro MMO. A přece si nebudou sami sobě konkurovat?
      • Drom
        ME má svět výborně se hodící na MMO, je to v podstatě variace na Star wars/star trek, spousta ras a bytostí, různorodé planety, vybavení, vozidla a lodě. Co víc si může vývojář přát? :)

        TOR vychází z KOTORu, a Mass Effect je KOTOR na steroidech, takže budoucnost v tom rozhodně být může. Navíc zde odpadá licence Star Wars, takže si můžou dělat víc co chtějí a neodvádí peníze 3. společnosti. Je tu ale velké riziko, že se model příběhového/filmového MMO prostě tolik nechytne a pak se nejspíš ani ME jako MMO nedočkáme.
        • Drom
          ještě k té konkurenci, exitují firmy, které provozují několik MMO zároveň.. příkladem může být Sony online ent. s asi 6 velkými MMOcky, takže v tom problém zdá se neni.

          Jinak pokud začnou s vývojem MMO ME někdy po nebo chvíli před vydánim ME3, tak se ho dočkáme nejdříve za 5 let. To už bude mít TOR za sebou 6-7 let provozu a to je ideální čas na další přírůstek do nově vytvořené rodiny MMO titulů od Bioware. Vše ovšem záleží na úspěchu/neúspěchu TORu.
          • De videt ze drom vi o cem pise ... a ja s tim plne souhlasim ... ME je defakto dalsi do puntiku vymyslenej Universe ... MMO ME je teda mozna zalezitost budoucnosti ... a ja bych si ji dokazal velmi zive predtavit ... a kdyz vezmeme ze Old republic jak EA zverejnila je defakto jejich vubec nejdrazsi projekt tak je fakt ze se ho ani mozna v nedockame pokud TOR selze ...

            a ktomu predstaveni myslim ze si to chtel podat tak ze si myslis ze jde o ME3 a ta sarada je urcena k tomu aby udelali co nejvetsi humbuk kolem ME a lidi to vice nakopolo nez jenom ... ME3 bude takovy a makovy a uz mame prvni informace!!!! :)
            • Drom
              ve 2 ráno začíná VGA, tak už se těšim na nový trailer :)
  • 13_11

    Všichni jste totálně vedle. Opravdový hardcore fanda už přece dávno rozklíčoval, že Bioware nám chystají Mandaloriánské války. Sílo, provázej nás.

  • Na jednu stranu nechápu proč by s ME3 dělali takové povyky .... řekli jasně představíme vám novou hru!!!! a o ME3 bylo už jasně dané že vyjde na 100000% .... navíc tahle hra je až moc vojenská nebo se mi to zdá??? .... za další to vypadá že jde opět o U3 engine a to by byli blbci kdyby i tenhle engine použily na zcela novou hru, u ME3 je jasné že nebudou nic nového vyvíjet aby nepokazily dojem z trilogie a designu a zpracovaní jako celku!!! navíc by sme se ho dočkali až za hodně dlouho ... Je tu strašně pro a proti ..... pokud jde teda o ME3 tak půjde podle mě o zemi po nebo při útoku Reapru ... to by vysvětlovalo tu spoušť navíc prohlásily že ve trojce se na zemi dostaneme :))))) .... tak co vy na to?
    • Drom
      je to ze cinematic traileru *7* nechapu, proc tu resis engine
      • hmmm to sem nevedel :) ... mi to tak na prvni pohled pripadalo ...
  • taky vam tam skoci stara galerie kdyz si kliknete na ten obrazek?Je to trochu neprehledny, ne? Prosim tiscali udelejte s tim neco.diky
  • Tak jsem to všechno zkouknul znovu, a opravdu nejsem nijak přesvědčenej o ME3. Ta puška je dost neurčitá, oblek taky úplně nesedí (moc zbytečnýho železa). Nebudu polemizovat, jestli ten človíček čučí ven z mecha nebo z budovy (možná ústředí MI6 v Londýně, ale video je dost mizerný, a šikovně sestříhaný). Nápovědy vcelku pro obě možnosti. Ale na tom dnešním obrázku jsou opravdu dvě zajímavý věci (oblečení a zcela standardní optiku neberu). Tou první je destrukce prostředí (takový ruiny v ME moc vidět nebyly) a HLAVNĚ zbytky umělecky kovanýho plotu. A to mě vede k doměnce, že se video odehrává na Zemi.
    • To jo, podobně to vypadalo jen na Tuchance. Tam bych nečekal ani kovaný plot, ani civilisty. Taky v ME jsem nikde neviděl obvazy, které má ten sniper z videa na noze, v ME maji medigel. Zajimalo by mě, co jsou ty tři postavy tady z pohlaví...teda kromě té sklánějící se, ty kalhoty by na chlapovi vypadaly divně.
  • Napadlo už někoho že veškerý informace který bioware dává nebo někdo "omylem prozradil" mouhou být pouze velká dezinformace a tak se třeba ve skutečnosti díváme na fiktivní vodítka? Taky se z toho může nakonec vyklubat nový diablo který předčasně vydali :) *1* *1*
    • Tak Diablo opravdu těžko, to spadá pod Blizzard.
      • Pravda, teď se docela stydím, že jsem si spletl Blizzard a Bioware, na to nemám omluvu. To by se mi nemělo stát ani kdybych byl namol. Ale tak aspoň jsi pochopil kam jsem tím mířil. *3*
  • hledí pušky je úplně identické s hledím sniperky v ME2. bude to trojka :)
  • Jen aby to "neúmyslné" info od SONY taky nebyla součást marketingu... V tomhle směru je tenhle projekt vskutku dokonale vymyslen *3*
    • noobie
      Pochopitelně že je, co by z toho kdo jinak měl?
  • Drom
    už se začínám opakovat, ale pořád jsem skálopevně přesvědčen, že půjde o ME3. Proč by sakra Bioware dělal hru, která vypadá jak Mass effect a nebyl by to mass effect? :D to je na hlavu postavené, stejně jako teorie multiplayer mass effectu :D když už tak ME3 s multiplayerem, ale čistý multiplayer jde NAPROSTO proti všemu co doposud bioware dělal... dyť ani hry jako HALO beho CoD vychazejí se singleplayerem a to jsou vlajkové lodě multiplayeru
    • A co třeba takhle SW:TOR ? MMO a dělá jí Bioware...
      • Drom
        tak ale klasický multiplayer a MMO je rozdíl... já mluvil o multiplayeru

        Jinak je dost nepravděpodobné, že by před ME3 oznámili MMO ze stejného světa. Navíc jěště není jisté, jaký úspěch budou mít novinky co SWTOR přináší do MMO žánru a podle toho se pozná, jestli se Bioware vydá tou samou cestou s Mass Effectem. Nehledě na to, že těžko budou pracovat na 2 MMO hrách takového rozpočtu zároveň. TOR pro ně bude test, jestli se tyto změny uchytí a budou pro ně rentabilní.
        • A kdo proboha dneska dělá samotnej multiplayer? Co vůbec zmiňuješ takový ptákoviny? Vždyť i v CoD:BO tam přibalili singl. A to je tam zcela zbytečnej. Nebo snad chceš tvrdit, že Bioware nikdy nedělal hru s multiplayerem? A co se týče tvojí úvahy... kdo ti proboha řekl, že vydání MMO z ME univerza je nepravděpodobné? Bioware udělá co bude chtít a kdy bude chtít. A ohledně inovací v SW:TOR - ty jsi nějakou inovaci postřehl? Já to vcelku sleduju a neviděl jsem v tom vůbec nic novýho (kromě kompletně namluvených dialogů).
          • Drom
            očividně nemáš páru, jak funguje vývoj a marketing, tak se nemá smysl bavit... to že považuješ největší voice over projekt v historii zábavního průmyslu za minoritní změnu mluví samo za sebe... nedochází ti, jak je složitý tento proces a kolik stojí peněz, s tím že výsledek není předem známý, kdy nic podobného v žánru není a pro ME MMO je to zásadní informace
            • Ale já netvrdim, že to nebude zábavný. Jen prostě vynášet do nebe dabing bez všeho ostatního je kravina.
            • A ty už víš, že to nebude komplexní, bavit a vůbec jiný? Zatím mi to přijde jako mix EVE a standartnich WOW/Lineage klonů, samotná ta představa je zábavná.
            • Vynášet do nebe kompletní dabing? Tak to pardon, na to mě nedostanou. Tohle hru prodá akorát takovým znalcům marketingu jako jsi ty. Nepopírám, že ten dabing bude plus co zlepší atmosféru. Ale to je samo o sobě dost málo. Hra musí být komplexní a hlavně musí bavit...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit