Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 350.000 slov nepřečte průměrný hráč Skyrimu ani za 2 své životy dohromady *1*
    • no, vzhledem k tomu, že průměrný hráč Skyshitu vůbec číst neumí...
      • Robotron3
        Skyrim jsem hrál, a rád, a klidně bych se vsadil, že jsem toho přečetl víc, než vy dva dohromady.
        • Sice ten prispevek nade mnou je cistokrevnej trolling..ale presto. Skyrim ma asi 10x vetsi lore zaklad nez BG 1,2 dohromady, textu jakbysmet, jen knihy se rovnaji precist malou vojnu a mir. Ale to pitomci co vecne trolli nakde na zaplivanejch forech muzou jen stezi vedet.
          • Bavime se to tech stale stejnych knizkach uz od Morrowindu?
            • jasne ze vsude po svete maji lidi stejny knizky , jen v jinym jazyce...nebo myslis ze pana prstenu mame jen u nas v cechah?
              jasne ze ve vsech dilech TES jsou psane informace ke konkretnimu deji co hrajes..jsou skoro v kazdem dungeonu, v podobe dopisu, zapise, deniku atd..jen je najit..ale to bys to nesmel hrat jako CoD zejo?:)
            • Jiste ... v nemecku a polsku najdes v knihovnach zcela stejny knizky jako v cr ... vis, minimalne bych ocekaval, ze v jiny casti zeme najdes knihy s jinejma pribehama - tykajicima se lokalnich udalosti, dal bych cekal, ze kdyz nekdo dela hru, tak neveme cpy@paste obsah predchozi hry ... a taky bych cekal, ze ze (trebas) z tech knizek bude dat ziskat nejaka informace k hranymu pribehu, ne ze to budodu jen nesovisejici placy o nejakych udalostech z davnoveku ...
            • ne nebavime..bavime se o informacich co lidi z bethesdy a fanousci uz od dob areny vytvareji
              jako treba tady.
              http://www.imperial-library.info/
              knizky se opakuji,aby taky ne,je to stejny svet, ale pokud vim tak v kazdem dile jich par desitek pribude. Ale chapu ze pro plno lidi je dost rozcarovani dozvedet se ze TES hry maj historii a spoustu psaneho a obrazkoveho materialu po ruznu na netu. Je rozcarovani, ze kazda frakce,buh,zasadni udalost ma podklad ktery logicky dokresluje deni ve hre..chce to trochu hledat a zajimat se, a ne si hru zahrat pul hodiny a jit psat nekam do diskuze o prumernem hraci Skyrimu co nic necte:)
          • Gordar
            Lore Baldurs Gate = Forgotten Realms, který je spojený s celým multivesmírem D&D.. prakticky žádný jiný vymyšlený svět co existuje nemá větší Lore než tohle. Ani Tolkien ani Star Wars se na tohle nechytají.
            • warhammer 40k ma vetsi lore ..porovnej treba chaos a tanari + baatezu, nebo casove rozpeti...treba horova hereza ma tusim 23 knih...drizzt ma kolik..6-8? slabota..to ma ve warhammeru ragnar...
            • tak samozrejme ze ted pod vlivem vasich argumentu to pusobi jako hovadina..necekal jsem ze se zacnete ohanet vecma co se hry vubec netykaji a byli udelany z uplne jineho duvodu nez hra baldurs gate..myslel jsem to v ramci hry..tohle me vubec nenapadlo.
              priste az se nekde budu bavit o lore tetrisu si dam pozor aby me neutloukli argumentama ucebnic,fyziky,matiky a dalsich veci z ceho tetris vychazi:)
            • To je sice pravda, ale stále to nemění nic na tom, že LORE BG JE SOUČÁSTÍ FORGOTTEN REALMS, ergo to co jsi napsal na začátku je stále hovadina...
            • tohle ja moc neberu. kdyz neco ma nekolik desitek romanu a vseho moznyho a pak na ty motivy udela nekdo hru je to celkem snadna prace a zadarmo to pak vydavat za lore hry.
              lore TES vzniklo kvuli hre, a to je pro me podstanej rozdil. Dost pochybuju ze v BG1,2 najdu nejaky lore odkazy ke vsem tem romanum ci vysli..asi tezko.
          • No vzhledem k tomu, že BG vychází z Forgotten Realms což je svět jehož historii popisuje přes 200 románů se o tom dá vcelku úspěšně pochybovat. *2*
            • Lore BG je součástí Forgotten Realms a odstřihnou ho od něj asi úplně nejde, to že nebylo vytvořeno pro hry na tom nic nemění.

              To je jako bych Skyrim odstřih od lore ostatních TES her, taky by na tom pak asi nebyl tak slavně.
            • bavime se o lore co se tyka primo hry, udelane primo pro hru. kdyby to melo byt brane takhle tak by treba batman mel lore jak nikdo:p
  • beamdog su tie najvacsie prasce ake kedy na nejakej hre pracovali. jednotku zmrvili a predavaju ju na iOS a pritom nemaju ani len vyriesene funkcne user interface pre tablety no uz robia na android verzii? ako ked ani princip ovladania tabletu nemaju vymysleny. a uz robia na zpraseni dvojky a sucstne s verziou pre iOS a android. ti by si zasluzili nakopat
  • vydání EEBG2 skutečně vedlo k zajímavým zjištěním, třeba jak zabugovat hru tak otřesným způsobem, udělat "práci" kterou modeři odvedli zadarmo a lépe a ještě za to chtít peníze
  • jindra.veliky
    nekdo z vyvojaru ma opravdu entuziasmus

    *5*
  • Kua kde sú tie časy, keď som mal na tieto epické rpg priestor... Keby som to dnes rozohral, tak za týždeň si nepamätám o čom ten dej vlastne je a môžem hrať odznova *7*
  • Viktor_H
    Trent Oster si v poslední době udělal jméno hlavně tím, že plival po EA a dušoval se, jak už nemohl snést stále zjevnější korporátní praktiky Bioware, načež si ještě s chutí kopnul do obou doktorů... aby pak hardkór komunitu "potěšil" zabugovanou Enhanced edicí, v níž se nový obsah vyznačoval rutinou, průměrností a nudou; to vše za 20 dolarů. Vskutku spasitelský akt...

    Ostatně, ten člověk je bývalý Creative Director NWN... Velká očekávání tudíž nebyla na místě. Jeho odchod z BW mě nemrzí a jeho plány na třetí baldur's Gate mě nechávají chladným. Uvidíme, co se vyklube z dvojky. Zatím ale čest slavné sérii nedělá, v tom musím s článkem souhlasit.
  • Tushan
    tak hlavně ad to zase nedose... protože z fungující hry (bg1) udělat zbugovanou hromadu hnoje to chtělo hodně odvahy
  • Viktor_H
    "Vydání remasterované verze klasického RPG Baldur’s Gate vedlo ke dvěma zjištěním – první hra po stránce koncepční í zábavné hodně zestárla" - Bullsh*t! Spousta z nás nehraje BG, PT, IWD, Arcanum apod. pořád dokola, protože bychom se chtělu mučit, ale protože jsou stále to nejlepší, co může herní svět z hlediska vyprávění a DnD (případně jiných komplexních systémů) světa nabídnout. Jestli někdo chce taktické RPGéčko s komplexními pravidly, nemá v podstatě alternativu!
    • sleepless
      Hovořil jsem POUZE o prvním díle BG, který už dle mého názoru je zastaralý a naivní. Třeba na konto toho, že po něm přišla dvojka, která dotáhla všechno do podoby, která je dnes pořád nepřekonaná. O Arcanum, IWD a spol. řeč vůbec nebyla ;)
      • Mno ... oni to spis podelali predevsim po technicky strance ... proste neni nad to mit doma starej strep, na nem win 9x a na tom si poustet tyhle stary pecky.

        A jako nejvetsi tragedie .. "cestina" ... jako kdybych si to downloadnum nekde od nejakyho plasana, co to protah translatorem ... reknu si neco o idiotech ... ale kdyz je to soucasti hry! ... a zenska mi mluvi jako chlap ...
      • Viktor_H
        Tak dvojka je např. mnohem méně otevřená než jednička... Takže jo, spoustu věcí vylepšila, ale ten feeling "celej svět tu leží přede mnou" se u dvojky ztratil. A už se u žádný Infinity hry neobjevil... Navíc je jednička celá taková neotesanější, přízemnější a má mnohem blíže k opravdovému pen and paper sezení. U dvojky se tohle ztratilo - je jednoduše až moc epic, mnohem ambicióznější a tak nějak "filmově" osudovější. Jediné dvě hry, které mají opravdu ten pravý DnD feeling jsou IMHO právě první BG a Greyhawk. A takhle to vnímá spousta lidí.

        Ale uznávám, nechal jsem se trochu unést, a tak ti přiřknul víc věcí, než jsi řekl. Ale stejně jsi mě s tou jedničkou zklamal. *1*
        • sleepless
          V té neotesanosti bude to, co mě už přijde zastaralé, a tobě naopak fajn. Což samosebou plně respektuju. Pro mě je BG série stejnoměrně o systému jako o dostatečně vykresleném světě, zápletkách, postavách apod. A ta neotesanost, kterou odhalila až a hlavně dvojka, je mi u jedničky přítěží. Bohužel. Když chci holt řežbu, tak sáhnu po IWD, NWN a hlavně po tom Greyhawku, kde žádné pachtění s příběhem či světem ani neočekávám. u BG tam to očekávání ale je, respektive čekám kompletní balík včetně odladěného systému. A na to už mi holt jednička nestačí.
          • A k tomu právě slouží Baldurs gate trilogy.
      • Ty si zastaralý!!! *16*
    • Shodou okolností jsem předevčírem dohrál BG1 a přiznám se, že konec jsem už spíš přetrpěl.

      Hrál jsem i s datadiskem a do Ulgothova Vousu jsem nakonec ani nešel - stačila mi zdlouhavá Durlagova věž, kde složité chodby spolu s příšerným vypočítáváním trasy postav (družina se rozuteče do slepých uliček) vytvořily neuvěřitelně otravný mix. Z příběhu jsem taky moc odvařený nebyl.

      Před hraním jsem sice četl manuál, ale stále mi uniká význam některých předmětů a kouzel. Souboje sice ctí pravidla D&D, jenže mi přišly až příliš o náhodě. Občas se mi stalo, že jsem nějaké nepřátele rozsekal bez ztráty životu, ale pak mi hra spadla (verze z GOG + patch na změnu rozlišení) a já musel začínat z pozice před soubojem a třeba 10x si se mnou ti samí předtím lehcí protivníci vytřeli vy víte co.
      • Durlagova věž je už z datadisku. Celkově mi ten datadisk přijde o trochu horší než původní hra. Jsou tam moc natahované pasáže a víc soubojů než by se mi líbilo (to samé platí pro ToB). Hlavně ta hra je až moc obsáhlá, takže nemá moc smysl se snažit na jedno hraní projít všechno. Lepší je to zkusit znova s jinou postavou a jinou partou. Když procházíš všechno, tak se stejně dostaneš na maximální úroveň v půlce hry a pak jenom kosíš slabé nepřátele.

        Výpočet trasy postav je asi největší slabina téhle série.
      • Viktor_H
        Hází se kostkou, takže i náhoda je faktorem. Ale s přibývajícím vyprofilováním postavy hraje stále menší a menší roli, tzn. že požadované hodnoty, které musíš překonat jsou díky tvým schopnostem natolik nízké, že se málokdy netrefíš.
    • Arcanum, might and magic... kazdy rok furt a znova:D...
    • Tushan
      zrovna mam rozehrate oba IW a BG 2 stale nainstalovaný *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit