Přejít na výpis diskuzí

Nový patent Sony. Jde opravdu o zpětnou kompatibilitu PlayStation 5?

9.10.2018 9:31
Jiří Svák 32 příspěvků

Na americkém patentovém ústavě přistála 2. října zajímavá aktualizace od Sony. Patent 10086289 popisuje možnost, jak remasterovat hry ze starších konzolí do podoby vhodné pro displeje s vyšším rozlišením, a to bez náročné rekonstrukce herního kódu. Kolíkuje si tak Sony prostor pro uvedení zpětné kompatibility...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Draken69CZ

  Hmm pořád ta stejná písnička, ale když tomu věříš tak je ztráta času ti to vyvracet.

 • LV426

  Tak to je pěkná kravina :D Financování čeho? Těch exkluzivit. Nehledě na to, že kdyby konzole nebyly, jakože vůbec, o to víc hráčů by mělo PC a byli by jsme dávno jinde obecně v globalu hraní. Vždyť v roce 2018 hrát na ps4, což je 1080p 30fps krám s hromadou kompromisů, je naprosto žalostná brzda celého průmyslu.

 • Jack1947

  To spíše ještě méně než 1280 což je silnější káva i na mě ale lze to chápat. To co napsal Draken je sice blábol, nicméně ty to zas trochu přeháníš.

 • Jack1947

  To nemá s tím nic společného co jsem dělal/nedělal a nějaký boj mezi konzolemi ? hahahah a s kým se SWitchem páč jestli si o tom neslyšel tak nějak se mrkvosoft sám vyřadil😛

 • Jack1947

  To mi tak příjde jako že to říká většinou ten kdo by rád, ještě 4ku chvíly měl ale to chápu no. Nicméně nikdy se nedělali dlouho po vydání nové konzole nové hry na tu straou ( i kdyby je v poho zmákla) .

 • Ilusiveman

  no, ale to jde občas ruku v ruce Jacku. O konkurenčním boji mezi platformami a o tom co prodává na konzolích víš asi tolik, jako čajovej lístek o východoindické společnosti :) ale to je pochopitelné, ty jsi nikdy neobchodoval soudím.

 • Ilusiveman

  No pointa je v tom Jacku, že po vydání pětky, nemusíš mít druhej hrnkovač aby jsi si zahral vše co maš, včetně těch remasterů z trojek. Není tedy důležité, kdy úplně skončí podpora.

 • Jack1947

  Budou dělat co je pro ně ekonomicky výhodné ne naopak ,  pro hráče🙂

 • Ilusiveman

  ale lidi rádi dobrovolně vymění starej hranol za novej a kupovat hry na ps4 vedle ps5 jako do té doby. Sony není neandtrálec a ví že klíč k úspěchu je dostat hranol k vám domů a né vás skasírovat 2x za jednu hru, alias Skyrim. V mém připadě PC, PS VR, ale skyrim prej už je i na telefón a na televizi jako Siri verze 😀

 • Jack1947

  Aha, tak to chápu ty myslíš jako že 4tka po uvedení pětky bude ještě déle podporována díky portům ? tak to si nemyslím... 4tka půjde do kelu tak rok maximálně 2po uvedení.

 • Jack1947

  Nojo ale ty penouze jim z toho pak nespadnou a to je blbé 😬


  Spíše bych to přisoudil k tomu že těch dobrých remasterů bylo moc málo, tak vymyjšlejí jinou cestu ( podle mě nějakou zpoplatnitelnou - nejlépe)


  Port navíc je zastaralý a to lidi může odradit, zpětná kompatibilita není těžká. No a vzít port a udělat remaster/remake jsme kde byli... zase práce více peněz z ní😉

 • Ilusiveman

  No, snad to nemají na rok 2070 ten patent 😱 ten remaster je přece blbost, pokud máš kód, před kterej hodíš pár jedniček a nul a mrská i přes silnější architekturu, podle mě to šlo vymyslet tak, aby se na to myslelo a udělat pro to pouze nástavec, namísto zaměstnání spousty lidí na spousty hodin u každého titulu individualně.

 • Ilusiveman

  to je nesmysl co jsi napsal. konzole vývoj her posunují dopředu, díky specializaci a masovému financování.. jsi úplně mimo v tomhle protože o vývoji na globálním měřítku toho víš asi tolik, jako čajový lístek o východoindické společnosti.


  V čem souhlasím, že ps5 by měla být řádovej schod. • Jack1947

  Tak se pobavíme o tom faktu, až výjde 😂

 • Ilusiveman

  To není blábol, ale fakt. vole. už se ztrácíš v těch písmenkách co píšeš a pak si na ně ještě odpovíš.. to jest důkaz, že co píšeš, nevíš ani ty sám občas. 😂

 • Ilusiveman

  Ty to vůbec nechápeš. Opravdová kompatibilita nebyla od PS2 myslím. 3jec jsem neměl. Na 5ku můžou diky tomu jet tituly, co potřebují upgrade hardwaru, nebo ho uvítají a s klidem zároven  pokračovat supportem 4ek a ta krásná omáčka pro aktuální uživatele 4ek, že celý upgrade portfolia bude čistě do zpětně kompatibilního upgradu hardwaru. Tak to mám rád.

 • Ilusiveman

  Nádhera. To je ten správnej můstek. Go Sony, Go.

 • LV426

  Statistiky z Afriky mě moc nezajímají :) Jasně, že každý doma nemá top stroj, ale zas taková hrůza to nebude, jak nám tyhle statistiky tvrdí, že "polovina lidí hraje ve 1366*768" ... zajímavé, že každý hráč kterého jsem v životě naživo potkal měl doma buď normální nebo nadupané PC. Že tam někde na Steamu vyplní půl miliardu asiatů co přežívají s miskou rýže nějakou blbost a pak to budí dojem, že v Evropě lidi nemají na slušné PC, je smutné. A takový asiat s noťasem si stejně Ačkovou hru nezahraje, takže bych to ze statistiky rovnou vyškrtl, jen zbytečné zkreslení opravdových hráčů :)

 • Draken69CZ

  Tak stačí se podívat na statistiky na čem hraje většina PC hráčů a bude ti jasný že konzole nejsou jediné které brzdí vývoj, ono bez konzolí by se ty hry prostě neufinancovaly, prostě se s tím musíme smířit.

 • LV426

  Umí je dost relativní slovo, tím umí jsem nemyslel ve smyslu 1fps na AMD. AMD bohužel nemá nic, vždyť už je to x měsíců, co prohlásili, že opustí high end segment, protože na to prostě nemají prostředky jako nVidia. Vydají zas nějaké refresh Radeony nebo Vegy ala přímotop na zimu, nějakou tu střední třídu a tím to hasne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit