Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejlepší díl byl stejně jednička. *5*
  • par let zpatky byla na steamu velka sleva na ctyrku, tak jsem ji koupil, s tim, ze to bude asi dobry, kdyz vsude tahle serie sbira vysoka hodnoceni....

    ...jako vsechny principy tyhle hry jsem pochopil tak do dvou hodin a pak uz jsem jen stavel baracky a ani jsem u toho nemusel moc myslet, docela nuda, nemam rad strategie kde cloveku staci bezrozmyslu neco stavet a hra automaticky generuje penize
    • jamar28
      Proč sis nezvýšil obtížnost?
      • to jsem zrejme i udelal, nepamatuji se, ale myslim, ze jedinej efekt bylo to, ze sem na zacatku dostal trochu min penez...
        • jamar28
          Je fakt, že některé budovy vydělají úplně gigantické množství peněz. Jestli si to chceš zkomplikovat, zakaž imigraci.
          • Dost záleží na vlastnostech postavy, ty hodně ovlivňují obtížnost a strategii. Booze baron, továrny na rum a import cukru = sandbox, ale opačně když si vybereš slabé pozitivní a silné negativní tak pak hra vypadá úplně jinak. Politická a ekonomická stabilita má taky značný vliv.
  • vzhledem k tomu že čtvrtý díl byl jen drobným rozšířením třetího dílu a pátý díl byl propadák mam obavy co z toho vznikne
  • Všetky diely Tropica som hral rád. Ale tá posledná päťka, to bolo..... hmmm.... cítil som sa ako znásilnený.
    • Otcem, bratrem, nebo kamarádem?
  • Na tropicu 4 se mi nelibilo ze vsechny baracky vypadali stejne. Ve vetsine budovatelskych her je kazda budova unikatni. Petku jsem nehral.
    • tak to radši ani nezkoušej. Ve 4 byly alespoň u některých alternativní modely a textury. V 5 je každý dům stejný.
      • U panelaku nebo takovejch minidomku mi to nevadilo (a jak rikas byly tam alternativni modely). Spis mi to vadilo u mrakodrapu. Ale k tem jsem se stejne nedostal, protoze byly v DLC a nechtelo se mi platit, kor kdyz to vypadalo tak hnusne.
  • Také zrovna nejásám nad pětkou, ale některé nápady byly celkem fajn a oživovaly hru, trochu jinak než v předcházejících dílech. To co mne osobně na pětce zklamalo, byly ty děsný boje, kdy jediným ukazatelem k výhře bylo množství jednotek, ale chápu není to bojová hra, jen mne štvalo pořád stavět další a další kasárna a zbrojnice, pevnosti a strážní věže. Ale nic nemění to, že si rád zahraji i další pokračování Tropica....
    • Jediné + byl management lodí v přístavu. Jinak mřížka je tak +/- staví se snadněji, ale zase to strašně nutí stavět pravoúhle, když se pak prostor u zatáčky nadá použít na nic. Navíc jsem prakticky vůbec nestavěl parky a zelené, protože vždy zabraly celou stavební parcelu. Zato ve 4 jsem s ní vycpával místa mezi silnící a domy a vypadalo to pekně. Epochy/Doby se taky moc nepovedly, jen to uzamykalo určité domy a limitovalo to postup jen jedním způsobem, navíc tím že každá budova měla pouze jeden skin to pak na konci vše pohromadě vypadalo hodně blbě. Nejhorší mi přišlo osekání vlastností hlavní postavy a možnosti financování budov a vyplácení mezd. Případně upgrady budov se taky nepovedly. Vše pouze s kladným efektem, navíc zmizela spousta možností výběru režimu fungování budov. Třeba elektrárna v 5 jela zároveň na plyn i uhlí po upgradu. Žádný výběr mezi levné/znečušťuje vs drahé/šetrné - vůbec celkově tyhle možnosti úplně zmizely.
      • A předvolební projev z datadisku 3, který ve 4 zůstal, už v 5 taky není.
    • Mě nejvíce vadilo, že jsem nemohl uzavřít ostrov před immigranty a že jsem nemohl zakázat frakce nebo zvolit dominantní frakci. V Tropico 5 se to furt jen hemžilo komunistama nebo věřících.
      • jamar28
        Fakt jo? Ve 4 to šlo. Tak to je pěkně trapný. Frakce zrušit můžeš - normálně poprav všechny členy, nebo je zavři do vězení. Je to Tropico, ne? *2*
  • Bojím, bojím. 5 se moc nepovedla, ale stále tam zůstal prostor pro zjednodušování... 4 zatím stále vede.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit