Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak v dnesni dobe porad neni moc duvod menit karty kazdou nasledujici generaci. Pokud ma neco trochu slusneho, tak to vydrzi minimalne 2 generace bez problemu. (klidne i tri)

  • risa2000

    Přijde mi divné srovnávat RTX 2060 s GTX 1060, když ty karty ani nemají podobnou cenu ani podobný výkon. Srovnání cenové (i výkonové) bych spíš viděl s GTX 1070 nebo 1070Ti.

    Potíž spíš vidím v tom, že zatím to vypadá, že možná bude na úrovni GTX 1070 (Ti) ale cenově bude taky, takže to nebude karta, kvůli které by mělo smysl tu starou vyměnit. Jiným slovy, nebude to karta na upgrade (což ale není žádná z RTX řady).

  • v tom pripade ti na penezich, potazmo vyhodnosti, nezalezi, protoze 9500kc za 85-90% vykonu nebo 14000kc za 100% hovori zcela jasne


    a chtit to za 6000kc je nesmysl, to by byla dvojnasobne vyhodnejsi nez 2070

  • kkING

    Ano ja mam 2070. Ja mluvil o srovnani pri porizeni 2060-2070. Po pravde jsem cekal jestli neprijde nejaka cenove priznivejsi karta v dobe kdyz jsem ji kupoval a ted po uvedeni 2060 rozhodne nelituji ...

  • skutecne bys dal tisice navic za 10-15%? pochybuju, tady zkousis fory jako skaven

  • kkING

    Kdyby karta stala 6-7K. Pri 10K bych radeji investoval do 2070. Pokud tedy nekdo chce kupovat novou kartu. Pro majitele cehokoliv vykonejsiho, nez 1070 to asi nema vubec smysl.

  • nesmis koukat taky jen na guru3d, lepsi vysledky pro amd miva snad uz jen ten povestnej ddworld

    https://www.computerbase.de/2019-01/nvidia-geforce-rtx-2060-test/3/

    +41% v prumeru z nekolika her, jen rudej fanatik bez spetky soudnosti, muze chtit takovou libovou kartu za stejnou cenu jako ma 590

    jeste si muzes precist treba https://www.anandtech.com/show/13762/nvidia-geforce-rtx-2060-founders-edition-6gb-review/15

    "the RTX 2060 (6GB) truly performs like the GTX 1070 Ti. By the numbers,
    the RTX 2060 (6GB) is 2-3% faster than the GTX 1070 Ti at 1440p and
    1080p, though comparison becomes a wash at 4K. In turn,
    reference-to-reference the RTX 2060 (6GB) is around 11% faster than the
    RX Vega 56 at 1440p/1080p, narrowing to 8% at 4K." shodnem se asi jedine v tom, ze bez rt cores a jeste nizsi cenou, by to byla absolutne nejlepsi karta k mani

  • skaven

    mas tam 15 ci kolko hier, roluj doprava. ta karta(rx2060) je 25-35% rychlejsia ako rx590 a stoji podla oficialnych info o 90€ viac,  ako rx590, a v porovnani Vega 56 je to horsie, v DX12 pomalsia ako Vega, a v DX11 rychlejsia

    a ano, spotreba... v beznom loade je o 40W menej ako rx590 a sialenych 60W menej ako Vega 56

    ta karta nicim nezaujme, proste vyplna priestor

    edit: ano, vsetci sa rozplyvaju nad Battlefield V, a RT (DX12 on) a ked sa mam pozerat na grafy, tak na DX11, lebo ved Witcher 3 je smerodajny...tam kde vsetky karty v sucasnosti idu ako z praku

    spotreba

  • musis se divat i na jiny hry

    takze tu bavis vsechny okolo, kdyz o 40% rychlejsi kartu (kdyz ti nevoni oznaceni skoro o polovic) od nvidie chces za stejnou cenu jak neduzivou amd kartu a to nemluvime ani o spotrebe nebo nedostatecnym vykonu pro qhd

    v dx11 klasicky hori jak papir, tam je to o polovic

  • skaven

    narozdiel od teba, nepozeram ake by mali byt, ale pozeram testy, ake su

    to, co si nalinkoval ty, je preklad marketingovych slidov nvidie ...btw, na fb nvidie bola zverejnena cena 9500Kc, tj 370€

    a podpichy, ktore vytvaras vo svojej nevedomosti, si nechaj tak pre mladsieho braceka 😉

    https://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-rtx-2060-review-(founder),12.html


  • takze ty neumis ani cist?

    https://www.idnes.cz/hry/kratke-zpravy/rtx-2060-bude-vykonnejsi-nez-gtx-1070-prijde-na-349-dolaru.A190107_091148_bw-kratke-zpravy_oz

    "Stát bude 349 dolarů (česká cena prozatím nebyla oznámena), přičemž má být o šedesát procent rychlejší než současná GTX 1060."

  • skaven

    hele, komediant, takisto som kritizoval cenu 590tky. a keby 2060 vysla s 300€ cenovkou, tak ide dole aj 590tka. co samozrejme nvidiaci nechcu, oni chcu drzat vysoke ceny, lebo pre nich vysoka cena=vysoky status v triede

    a ty komediant, uz je rx590 nacenena aj na 280€ a ked tak pozeram, 2060 je 1/2 rychlejsia len v tvojich  vlhkych snoch



  • skaven

    mozno s nou (2060) ani velmi nepocitaju, len ako kartou do poctu


  • ty ses jinej komediant, vzdyt 300euro u vas stoji usoplena rx590 a 2060 bude pomalu o polovic rychlejsi 😀

  • Stále se někde šušká, že by mohla vyjít ještě 1160 bez toho RTX, respektive bez těch jejich cores a fíčur. Pokud by cenu srazili na launch cenu 1060 a nebo nějak poblíž, mohla by to být potenciálně skvěla karta s poměrem cena/výkon (skvělá v téhle generaci, ehm). Pak by ale rtx 2060 úplně nedávala smysl a nikdo by si ji pravděpodobně nekupoval...

  • skaven

    neviem, na ddworld nechodim, tam chodia len nvidiaci, aby sa vzrusovali (tzv. self-abuse) :)

    no, opis tu kartu ty, podla seba 

    proti tej karte by som nemal nic, keby stala do 300€


  • Lukass

    Pekne si to opsal,   (akorat ve svym jazyce) s  DDWorldu,  ty ses fakt komediant :D

  • skaven

    podla testov skor vykonovo nahradza gtx1070 nez gtx1070ti, tj. vymena pre ludi s pascalmi nedava logiku, za tu cenu(niekto kto ma budget 280€ za 1060 neda 350-360€ za 2060)...a samozrejme -2GB Vram v tejto cenovej hladine tiez nedava zmysel.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit