Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • BlackenedHalo

  čarodejnice nie sú slovanske bytosti, začarovaný lesy sú veľmi abstraktný pojem, wtf s monoteizmom? 

 • BlackenedHalo

  tak mi daj tie množstva slovanských príšer 

 • Derp_1337

  To, že někdo nechce uvolnit svá práva na nějaké dílo, ještě vůbec nic neznamená.

  Třeba zpěvačka Alicia Keys zakázala všechny přezpívané variace její známé písničky New York (těch variací je mnoho, třeba Ostrava). A její zdůvodnění by se dalo interpretovat stejným stylem jakým jsi právě řekl: ona si myslí, že "lidi nepochopili ducha písničky" (bla bla bla, je píseň o jedinečném městě na světě, bla bla bla).


  Prostě neochota autorů něco povolit vůbec nic nedokazuje. A jejich zdůvodnění jsou většinou PR kecy, aby se před veřejností ukázali v trochu lepším světle.

 • Coffin.Corner

  Ale tady přece nejde o žádnou historickou přesnost. 

  Pokusím se to naposledy vysvětlit...

  Režisérka Věra Chytilová, kdysi uvedla, že film Kurvahošigutntág chtěli natočit Francouzi ve svém remaku. Když si prečetla jejich scénář, tak jim práva odmítla prodat, protože prý vůbec nepochopili ducha toho toho filmu. 

  A právě o té nepřenositelnosti ducha slovanské tvorby tady celou dobu píšu. Zápaďáci ho nechápou a málo kdy jej dokážou do adaptovaného díla dostat. Můžeš se o tom přesvědčit u jakékoliv klasiky, jako je Revizor, Anna Karenina, nebo Idiot v západním provedení...

 • Derp_1337

  Ty chceš něco, co není moc reálné. Měl by sis uvědomit, že ani většina současných lidí se slovanskými kořeny vlastně neví, jak by ty tehdejší slovanské reálie měli vypadat. A když to neví ani sami slované, tak co očekáváš od západních režisérů??

  Jestli opravdu máš rád historicky přesné umění, tak se očividně díváš na špatné filmy a seriály. Doporučuji přejít na historická dramata a podobné věci.


  Ani Zaklínač není historicky přesné drama, je to čistá fikce a proto si v ní nestěžuj na nedostatek slovanského ducha.

 • yeniczek

  Na Netflixu, když už je dabing, si ho můžeš vypnout.

 • Samozřejmě, že má. Samotné jádro díla, obrovské množství monster, lokací, postav samotných a jejich chování je inspirováno slovanským elementem/mytologií. 

 • Protože to není třeba. Svět Zaklínače staví na rádoby středověkém středoevropském základu. Každému automaticky dojde, že postavy mají bílou barvu kůže. Stejně tak, jako by v případném fantasy inspirovaném rovníkovou Afrikou všichni počítali s černochy. Je to logické. A mimochodem, i tak je odstín a barva kůže u velké části postav zmiňována několikrát. 

 • Coffin.Corner

  Já o voze, ty koze. 

  Nebavíme se o kvalitě převedení předlohy do audiovizuální formy. Jde o pochopení a převedení slovanských reálií a způsobu myšlení, jak to dělají západní tvůrci. Vždycky ten výsledný efekt působí uměle, mnohdy křečovitě, často směšně.

  Z toho mála, které jakž takž tak obstojí, bych uvedl možná Nepřítele před branami, nebo K 19 stroj na smrt, ale to jsou výjimky potvrzující pravidlo. 

 • Derp_1337

  slovanský duch... bla bla bla

  Stěžuješ si na něco, co z principu nemůže být dokonalé. Filmy jako médium pro přenos informací kvůli svému krátkému formátu vždycky bude zjednodušením oproti knižní nebo povídkové předloze. Nacpat tu hromadu informací do 2 hodin prostě nejde bez ústupků.

  Jestli se ti slovanské předlohy zdají ve filmové podobě zdají být parodií, tak se třeba zamysli nad tím, jak moc filmy przní třeba řeckou (antickou) historii. Slovanské předlohy jsou na tom ve finále mnohem lépe než ty řecké.

  A tohle není problém jenom slovanských či řeckých předloh, ale je to problém všech předloh! I včetně anglosaské předloh, jako třeba král Artuš - tolik různých zpracování a většina z nich se dá klasifikovat jako odpad.


  Závěr? Jestli se ti nelíbí, co filmy dělají s předlohami, tak se na ně nedívej a ani je nestahuj nebo na ně nechoď do kina.

 • Coffin.Corner

  Problém je, že anglosasové vůbec nemají ponětí o tom co je slovanský duch. Filmy ze slovanského prostředí natočené na západě, tak aby se z nich alespoň nestala parodie, by se daly spočítat na prstech jedné ruky...

 • Vypadá to OK, byť si myslím, že v každém záběru bude 10 věcí, které se budou dát kritizovat.

  Cavill by ale mohl přestat dělat mrtvé tahy a dřepy s těžkými vahami a místo toho ať si zajde do tanečních, aby nepůsobil tak těžkopádně a získal nějakou ladnost.

 • Jack1947

  Trailer hezkej, jen 8dílů to se sfoukne za 2dny ani ne jen doufám že tam nebude i dabing to by zhoršilo kvalitu ještě o stupen více 😬

 • MidnighT91

  Jsem asi jeden z mála, pro koho hry ztvárnily postavy přesně tak jako jsem si je z knížek představoval.

 • triptich

  podobné problémy som mal s pánom prsteňov. tiež som sa nevedel stotožniť so stvárnením niektorých postáv. najmä legolas a hobiti boli tŕňom v oku. dnes si neviem predstaviť, ako inak by mohli vyzerať, ako v jacksonovej trilógii. o hernom zaklínačovi ani nehovorím. postavy úplne mimo toho, ako som si ich v knihách predstavoval podľa opisov.

  a toto bude asi najväčší problém nie len pre samotný seriál, ale pre väčšinu divákov, ktorí poznajú knihy a najmä hry. máme v mysliach vypálené "tie správne" vzhľady. napriek tomu verím, že tvorcovia sa s tým statočne popasujú a nakoniec dostaneme kvalitný seriál podobne, ako to bolo s GoT.

 • MidnighT91

  Nepochybuju o tom že henry bude perfektní lovec monster. Můj jedinej problém je s Ciri. Ať se ta holka tváří jak chce nedokážu si přestavit  jak jde přes poušť a baví se s jednorožcem natož aby uměla bruslit. Četl jsem všechny knížky a takhle přesně jsem si cirillu vždicky představoval https://cdn.gamer-network.net/2018/usgamer/witcher-3-cirilla.png

 • TheSuffering

  Už jsem myslel, že zůstanu nepochopen. +1 😀

 • Derp_1337

  Dobrý postřeh 😈

 • Derp_1337

  Nechápeš sarkasmus??


  TheSuffering si dělat srandu z herního Zaklínače, kde boj na vyšších úrovních byl převážně o kotoulech 😎

  Na to vážně není potřeba komentovat, že kotouly v knize nebyly a nebo že tohle není Dark Souls.

 • Derp_1337

  LOL

  Vyjmenuj nám nějaké tvé další oblíbené pornoherečky, které by jsi chtěl vidět v seriálech 😂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit