Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Opět dostanu milion mínusů, ale co se trochu soustředit na to, aby hra byla hratelná (zábavná) ... sorry ale chtít 1500 za tří hodinový homefront je úchylný. Myslím tím hlavně atmosféru a nenatahovat ji v žádném případě hodinovým camráním z místa A na místo B nebo speed zakysama, kdy je potřeba vše stihnout v řádu vteřin a vše je předskriptováno a nejde dělat nic ... dokud se skripty neprovedou.
  • treba v nekterych dilu nfs byva AI cheaterska, kdy auta protivniku mohou dokonale manevrovat s auty ,maji lepsi vykon nez vy i kdyz mate stejna auta. uz nevim v jakym dile to bylo ale i na rovince me predjizdel stejnym autem.
    • Co se stejně rychlím i s mnohem pomalejším. A to nemluvím o těch kombech kdy zrychlí 0 na 250 za 2 vteřiny nebo projede 90stupnovou zatáčku v 320 bez zabrždění.
    • Cajk
      třeba NFS Most Wanted. A ano, je to demence:)
      • Ne to určitě lépe řídi počítač to auto ... to je to jak jsem napsal, že veškeré auto hry mají hloupé ovládání ... auto je ovlivněno všemi možnými faktory, jen ne tím, jakým se řídí :D
  • Spades
    Já bych v rámci AI uvítal jednu věc.
    Obtížnosti jsou většinou dány tím, že já ubírám více a Boti méně (jsou tu vyjímky jako UT), ale lepší by bylo, kdyby se s obtížností měnila inteligence AI. Kdyby to zavedli všude, tak by to podle mě bylo daleko lepší než to co máme dnes (aneb v SP pokosím 10 lidí na 1 zásobník a v MP si ani neškrtnu...)
  • No nevím nevím, nasimulovat opravdu věrohodnou AI je něco na co si ještě pár desítek let počkáme. Na to prostě není výkon, a hodně dlouho nebude.

    Já bych spíš uvítal kdyby se ve hrách konečně objevilo opravdu realistické ozvučení, věc na kterou se dneska zvysoka sere. Když si vezmu jaké kvalita zvuku ve hrách tu byla před deseti lety a jaká je dneska tak to teda nějak patrnej rozdíl není. Kde je asi chyba? :)
    • "opravdu realisticke ozvuceni" znamena predevsim zesik a bedny za stovky tisic, muzes mit sebelepe nahrane zvuky a nastaveny prostorovy zvuk ale kdyz to pujde skrz Logitech bednicky za 3k tak to proste nikdy nebude ono, nejsem si uplne jisty kolik procent hracu je ochotnych vrazit treba 500k jen do audio techniky, tolik k te chybe.

      Jinak k te AI.. otazka je zda hraci vubec chteji pocitac ktery jim vyprasi kozich, souboj s kazdym panakem bude vyzva a nelze je porazit za pomoci exploitu enginu. AI ktera by to vetsina hracu natrela je mozne udelat uz dneska, ale byla by to komercni sebevrazda
      • to teda neznamená. realistické ozvučení je podle mě to, že všechny zbraně nebudou mít stejný pleskavý zvuk, že zvuk chůze nebudou dva po sobě jdoucí zvuky ve smyčce, atd. je zajímavy, že např. nezávislá hra Amnesia byla tak zvukově bohatá, že předčí většinu dneších her. realistické ozvučení také znamená, že když např. slyším zvuk z jedné místnosti a zavřu dveře, tak zvuk se nejen ztiší ale taky se utlumí. jako např. v Dead Space.
      • Black_Hand
        tak jednim z idealu AI je taky skalovatelnost obtiznosti. zakladnim parametrem je frekvence updatu, tedy jak dlouho stoji jako poleno, nez vubec zacne premyslet o tom jak na tebe zareagovat. pak muzes tweakovat treba hloubku prohledavani moznosti, pokud mas nejaky planovaci algoritmus. nebo treba i frekvenci, jak casto muze udelat nejakou akci. moznosti je hodne, ale naimplementovat to je casto problem.

        spis jde ale o tu zabavu, herni AI ma pripravovat zabavny/zajimavy situace, ne hrace za kazdou cenu porazit.
    • Když je ve hře logo Creative tak to většinou stojí za to. F.E.A.R. a EAX HD zaplej se sluchátkama s 3D zvukem. Nádhera. Jinak nejnovější Medal of Honor a Battlefield Bad Company 2 mají luxusní zvuk. Star Wars Battlefront II jsou taky parádní.
      • Vývojáři mají spustu možností jak udělat pořadnej zvuk ale jsou líní. OpenAL je taky dobra věc.
  • Já si myslim, že stejně hlavní věc ve hře je příběh, ale rozhodně souhlasim, že vylepšená AI tomu pomůže.
  • A co umělá inteligence ve STALKERovi? Tam byla snad jedna z nejlepších v poslední době. Pravda je, že když vypadla, tak to taky stálo za to :)
    • Black_Hand
      jj clear sky jsem hral hned po just cause 2. takze mi hned doslo, jak mi v jc2 chybely spontanni boje o teritoria.
      • u většiny her se můžeš zastavit na místě, nechat počítač s hrou zapnutý rok, pak se k němu vrátit a všechny loutky jsou na svých místech "očekávající" v pozoru tvou akci.
        • Black_Hand
          to jiste. proto v ramci techto free roam her obdivuju prave clear sky nebo oblivion. u oblivionu to byl samozrejme zivot ve mestech. to ze si pak lidi stezovali, ze ve 2 rano na tom trzisti neni ten chlapek co jim daval quest.... *7* .
  • Cajk
    Ještě ne Péťo, ještě nejsme u fotorealistiky:))
    • Čert vem "fotorealistiku"! Ja chci tu inteligentnost a dobrou fyzikalitu!
      • Cajk
        Pokud jde dětem/dnešním hráčům o grafiku a ty doženeš grafiku tam, odkud už nelze jít dál, tak pak teprve dostaneš prostor k tomu vylepšit zbytek. Prostě tak to teď je, teprve až se dosáhne konečně finiše v grafice, bude následovat vše ostatní. Ale řešením v tomhle případě určitě nebudou konzole, to je jasný - konzole jsou umělym retardérem, pouhym finančním generátorem prostředků k dosažení cíle.
  • Koukám, že u většiny lidí končí představe lepší AI u FPS a jejiho bojového (neosobního) chování. *11*
    Já chci třeba u RPG otevřené světy, ve kterém postavy skutečně žijí. V dnešní době jsou "živé" světy představovány jako to, že postava jde ráno do práce, kde stojí na místě nebo opakuje 3 pohyby, večer jde do hospody, kde sedí na jednom místě a v noci jde spát. Tenhle systém tu přišel před více než 10 lety a změnil se pouze v drobných detailech. Já chci autonomní postavy, které samy chodí, samy interagují se světem a vytváří si svůj vlastní život/příběh. Chci ve hře potkat postavu, která se vyvíjí, a to ne na základě skokových vývojů, které zamýšlel autor, a v jeden moment konkrétní postavu posune dál, přičemž předtím i potom je postava stejně plochá.
    • zkus zaklinace je dobrej
      • jn na steamu je věčne ve slevě...brzo koupim a zhraju
    • zkus zaklinace
    • K tomuhle má nejblíže Stalker Call of Pripyat. Např.: Mutant zabije stalkera, odtáhne si ho do křoví a tam se do něj s chutí zakousne:DDD Nebo mě dostalo. Jdu si takhle pomalu na základnu. Najednou slyším střelbu. Vytáhnu dalekohled a čumím co se děje. Z poza kopce sprintuje větší grupa stalkeru. Dívám se za kým tak valí, ale nikoho nevidím. Mrknu zpátky na ně a z poza kopce vyběhli dva trpaslíci. Stalkeři doběhli do tábora a tam se snažili ubránit. Říkám si jdu jim pomoct. Najednou něco slyším a hop Chiméra po mě skočí... :DDD
      • ale porad to neresi hloupou AI pri konforntaci s hracem ... kde proste na ostrelovani ze stredni a vetsi vzdalenosti nejsou schopni udelat cokoliv .. se preci nemuze stat aby jeden clovek dal 15 vojaku kdyz oni vedi kde je ..
        • to se mi ve stalkerovi az na vyjimky teda nestalo,ze by se nechali postrilet jako slepice pri strelbe z vetsi vzdalenosti.
          • no je pravda ze mam nahozeny Datastoruv mod pack ale ten AI neupravuje naopak dela hru narocnejsi (coz znamena ze prakticky na jeden anebo dva zasahy chcipam ale ani tak se mi nestalo ze bych kuli AI chcipnul a to jsem nekde u konce) ... a nestavalo se mi to ani u ciste hry .. proste neumi reagovat na otevrenem prostranstvi ..
          • V Chernobylu jo
    • no na to si jeste dlouho pockame, vzdyt dneska neumi ani tu blbou strilecku udelat tak, aby diry po kulkach za par sekund nezmizeli natoz, aby slo roztrilet to co ma jit roztrilet a ne jen naskryptovane objekty pred vybuchem/po vybuchu...
      • Co to má co společného s AI?
  • proto mam rad multiplayer. tam zadna umela AI neni.
    • No, ne vždy. Takové L4D by potřebovalo tu entheligenci poladit.... ;)
      • Cajk
        Polaď inteligenci u Versus:)
        • Když hraji L4D s jedním kamošem, tak mu někdy říkám. I ta po*raná AI hraje líp něž ty a někdy to je i pravda :DDD
          • Nebo jestli znáte mod Synergy. Tak tam je velkým mínusem občasná demence spoluhráčů :DDD
  • ROFL, Ubi soft vlozi milion dolaru na vyzkum AI? To je teda uzasna zprava, kdyz si vezmete, ze kazda vetsi byt naprosto mizerna hra stoji klidne desitky milionu dolaru a to tam neni po nejake inteligenci ani stopy:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit