Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trh s počítači poslední roky neroste... tak samozrejme kdyz vetsina lidi si driv pocitac porizovala na to co dnes zvladne mobil/tablet...pocitac je dnes jen pro ty co vytvareji nejaky obsah a pro ty co chteji ten nejlepsi herni zazitek ve hrach proste pocitace uz masy nikdy kupovat nebudou ta doba je pryc
    • Paulcz
      Ano správně, někteří lidé by si ho kupovat ani snad nemuseli.. :)
  • tehle blbustky se neprodaji ani dva miliony

    az masam dojde, ze se ani zdaleka nejedna o tu virtualni reliatu, kterou znaji z kazde scifi, a je to prakticky jen monitor na ksicht pro asocialy, nestekne po tom ani pes
    • Pravda je, že OR není nic jinýho než "blbej monitor na xicht", ale myslim si, že ve spojení s dalšíma věcma od konkurence jako je tracking rukou a prstů, eventuálně s feedbackem, že z toho už bude slušná virtuální realita. Jednou určitě vzinkou firmy, co budou vyrábět celý kompletní VR rigy, zatim je to ale pořád v plenkách, takže ten dělá to a ten zas ono a dohromady by všichni relativně mohli udělat docela dost :).

      Pokud se vyřeší problémy s kinetózou, tak VR alespoň v týhle podobě budem mít časem všichni doma a nikomu to nepřijde divný, stejně jako dnešní 3D hry z principu dávno neohromí (přičemž nejsou tak dávno časy, kdy poletujících neotexturovaných 100 polygonů na obrazovce vyvolávalo achání a ochání a taky hlasy "čemu tim prospějete, bude levnější chleba?" ;)).
    • Zagro
      Ty nemáš ani potucha, jak to funguje. Možná jen další dítě, co si to zkrátka nebude moc dovolit a tak plive ...
    • Tvoje bába byla asociál, po který neštěkne ani pes!
      • To spíš tvůj děda!
        • Tvoje bába byla můj děda!
    • C-BEAM
      už sa ho predalo cez 100k a to sú iba devkity, 2 mega CV1 sa predá určite a veľmi rýchlo, na to by som sa kľudne vsadil. Ale 50-100m je trochu scifi aj v dlhodobejšej perspektíve, na VR človek potrebuje výkonný hardware a na nejaké sociálne blbinky Oculus zase nikto nepotrebuje, tam stačia riešenia typu GearVR.
      • walltar
        No já bych řekl, že u těch 50-100M se počítá právě s těmahle věcma jako GearVR. Rift bude takový ten PR produkt o kterém se všude mluví a který prodává levnější věci. Něco jako High end GPU.
  • já to vidím tak, že za 5-7 let začnou lidi podavat první žaloby kvuli trvalemu poškození zdraví (epilepsie, ztrata koordinace a pod.), a to facebook položí. dobre mu tak.
  • Oculus Rift mi připadá jako UFO každý o tom mluví, ale ještě to nikdo neviděl. Po dvou letech už začínám být dosti skeptický a po vyhlídce na 10 let se moje skepse jen utvrzuje *9* A co tím myslel že Oculus Rift bude pro mobilní zařízení? To si jako myslí že lidé budou běhat po ulici s helmou na hlavě a číst si přitom sms nebo komentáře na facebooku? Začíná se to zvrhávat od původní myšlenky kde bylo toto zařízení primárně vyvíjeno pro virtuální realitu a pravdou je, že se to zvrhlo právě když je
    Zuckerberg koupil *9*
    • walltar
      Dost lidí ho už vidělo ... Jí ho třeba mám doma. *1*
      • Můžeš mi poradit jak jednoduše přepínat mezi monitorem a Oculusem ,když ho máš doma?
        Já s tím mám teda docela problém páč nevím jak to udělat, když se to někdy zapne na monitor a né na Oculusu. Dík
      • A jak casto ho pouzivas?
        • walltar
          Zezačátku každej den, teď zrovna moc, ne protože hraju hlavně Archeage a tem nefunguje. Ale jak se přesunu k elite tak ho zase rozjedu.

          Jedna z věcí, kterou sem zjistil je, že zrovna elite je bez něj hrozně nudná ... a to DK2 má pořád celkem nedokonalé zobrazení. Ale ten pocit toho, že má člověk kolem sebe loď za to stojí.

          Ono nakonec u Riftu bude největší problém právě ten Content ... pokud ho nebude dost, tak to zařízení bude člověku ležet doma na poličce. Pokud bude co hrát, tak nebudeš chtít hrát jinak.
          • Coffin.Corner
            Jak se srovnáváš s nevolností, jsi od přírody odolnější a neřešíš ji, nebo si musíš zvykat? Ergo, jde si na to vůbec zvyknout?
            • Nevolnost se u mě dostaví hlavně u 3d střílaček jako HalfLife2,Estranged Act I. Zažil jsem to jen parkrát ,když jsem to zapnul ráno a nenajezený. Obecně je lepší,když během hraní v něčem sedíš, pak je to přirozené a není žádný problém. Doporučuju vyzkoušet na Oculusu "Star Conflict" ,asi první hra co má plnou podporu Oculusu a je zadarmo :-).
            • Pokud je to tech demo udělaný dobře (není tam input lag) a máš kvalitní HW, jede ti to na 60fps (DK1) respektive 75fps (DK2) a ideálně sedíš v kokpitu (vidíš tělo a to se nehejbe stejně jako ty sedíš na židli před PC), tak se většině lidí špatně neudělá. Horší je když není hra plynulá, seká se, když je tam input lag a člověk pak ve VR vidí pohyb hlavy se zpožděním, nebo když na těle necítí pohyb ze hry, např ve hře se chodí pomoci WSAD a pohled z očí se otáčí jak Riftem tak myší. To samý i když se nepřenese pohyb z reality do hry, např předklánění nebo vyklánění to řeší position tracking u DK2 . U DK1 je i dost tragickej display jak co do rozlišení tak hlavně odezvou, vice méně ten display tvoří při pohybu hardwarovej motionblur což pro mozek není ubec přirozený, takže to není moc příjemný na rychlý pohyby. A pak je tu i screendoor efekt, kterej není uplně pořešenej ani v DK2 a popravdě jít s takovym zařízením do vyššího rozlišení je sice přijemnější pro pocit z VR, na druhou plynule to v tom rozliseni nerozjede ledajakej PC a nikdy se z toho nebude pak moct stát mainstream.
            • Ja to mam hodne podobne, nevolnost se nedostavila ani kdyz na "horsky draze" stojim (v realu bych horskou drahu nevydejchal ani v sede) a co se tyce pouzivani, tak me na tom nejvic zaujaly letecky simulatory a auta, ale ani takovy Borderlands 2 na tom nejsou marny. Sel jsem ale cestou DYI Riftu obdobou DK1 (1280x800, head tracking) takze me to nestalo tolik aby sem litoval, ze na nektery veci to nepouziju.
            • walltar
              Já žádnou nevolnost neměl nikdy ... Takže ani v OR nemám problém s nevolností. Jinak jsem to bral třeba na jden sraz, kde nás bylo 13 a tam byli různé reakce. Většina neměla problém ani s horskou dráhou. Někteří ji zkusili i ve stoje. A pár bylo trochu špatně. Jeden to nezvládnul vůbec, ale tam bylo možná na vině 12 piv co měl před tím.

              Ale jinak ze začátku jsem měl pocit jakoby lehké hlavy ... nevím jak to přesně popsat. A ten s používáním zmizel. A dost lidí, kteří měli problémy s nevolností psalo, že se jim taky s používáním zlepšila. Ale to se asi nedá zaručit.
  • fajn, preju hodne stesti..ja oculus nechci ani zadarmo. neumim si představit ze sedim doma s tim bazmekem na hlave, jen při te predstave si pripadam jak retard:) Mozna az se dostanou nekam na velikost avaho normálních bryli, tak za 20 let..pak mozna..
    • Zagro
      Ty seš tragéd chlapečku.
    • C-BEAM
      som rád, že si nedokážeš užiť VR pretože si pripadáš ako ret*rd.
      • ja bych si ji uzil..kdybych nemusel mit při tom na hlave vceli ul:)
        ale ted vazne..nejaka VR me vůbec netrapi, je to něco jako když v roce 1980 rikali ze v roce 2000 budeme bydlet na marsu a jezdit auty na atomovy pohon. Ale to ty nepamatuješ, takze nemas zadne zkusenosti v tomhle smeru, takze si prijdes jako v te prave a nefalsovane VR:)
        • To jsou tak nehorázný kecy.. já si svého času užíval i Meoskop, jestli víš, co to je.. Prohlížel jsem si 3D fotografie a užíval si pocit "že jsem tam".. a to šlo jen o statické fotografie. Pokud říkáš, že jsou 2D fotografie na prohlížení "živější", tak jsi gurmán asi Ty..
          • vy dva nade mnou..prijdte o tom pokecat tak za 3-4 roky..teda pokud si vzpomenete co to vlastne ten oculus byl..
            • Zagro
              Ty budeš ještě v první řadě v obchodě. Pokud ti na to teda máma dá peníze, batole :)
        • C-BEAM
          na niekoho koho to vôbec netrápí o tom nejak moc píšeš. Čo majú s Oculusom spoločné nejaké fikcie z 80-tych rokov vieš asi len ty. O VR sa zaujímam už dĺho, poznám jeho úskalia, pády i vzostupy, vieme, že Oculus vo verzii Crescent bay je už v stave v ktorom by mohol vyhovovať obrovskej mase ľudí a to stále nieje komerčná verzia ktorá bude zase o krok napred.

          Prvý krát v histórii je VR tam kde som chcel, latencie budú pod 20ms (pre mňa klúčový faktor), rozlíšenie nad 1080p, 360st. tracking a zdá sa, že sa podarí vyriešiť aj screendoor efekt. Takže žiadne scifi, žiadna fikcia ale reálna vec na ktorú sa teším.
    • wenceslaus
      Tak místo toho sedíš u monitoru... gj
      • jo...ja nevim jak ty..ale monitor mam polozenej na stole, nenosim ho privazanej na hlave..jestli v tom nevidíš rozdil..tak pardon..zrejme budes gurman:)
        • Ono to jde sundat z hlavy když chceš. Nemusíš s tím chodit do sprchy ani lozit na svou starou :).
          • ja urcite ne..ale koukam ze zdejsi zastanci by si ho nejradši brali i do sklepa když jdou pro uhli..takzvanej..Basement VR 4D :)
    • *a vahu
  • Tak dlouho se o tom bude kecat az o to lidi strate jzajem jak vubec muzou mluvit o 100 milionech kusu kdyz neprodali ani hovno.Driv to zacnou prodavat jiny firmy nez se rozhoupou.Tohle jedna velka utopie.
    • tvrdíš na základě čeho?
  • Když si to koupí každý desátý blbec s jeho facebooku tak normu má bez problémů
  • Jack1947
    Jak jinak že? všechno má své... Stejně tak i Facebook... bohužel. *9*
  • Hm já spíš myslim že Oculus Rift se stane mainstreamovou platformou až z toho lidi přestanou házet šavle když si to daj na hlavu
    • wenceslaus
      Přestanou? Kdy začli?
      • walltar
        No tak já už mám jeden zdokumentovaný případ ... Akorát v tom mohlo hrát roli 12 piv a VR horská dráha. *1*
    • ja hazim savli z toho ze to ma pod palcem ten naprostej vymastenec. Oculus bych si koupil a palici mu s tim rozmlatil.
      • Jo, jistě. Takhle mluví ty největší hulibrci *7*
        • nejvetsi hulibrci pisou s diakritikou na internetu, sasku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit