Přejít na výpis diskuzí

Ozvěny ze San Francisca: Den pátý

7.3.2015 21:49
Redakce Games.cz 29 příspěvků

Už je to uděláno, už je to hotovo. Respektive uděláno ještě není, protože materiály a podněty, kterých Petr s Martinem nasbírali na Game Developers Conference celou kopu, budou kluci ještě nějaký ten čas zpracovávat. Už teď se ale můžete podívat na jejich bezprostřední dojmy ze závěrečného dne celé...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zda se mi to nebo tam za nema v pozadi prosel bajny Drda Junior ?
    • Mart9
      Mě napadl podobný fór, ale hned potom to vystřídal pocit lítosti.
  • Děláte tu jak pominutý z pár převzatých cizích slov. Taky se občas přistihnu při tom že nevím jak se některý výraz dá říct česky když něco popisuju kamarádům nebo kolegům. Když se většinu času pohybujete v anglicky mluvícím prostředí a snažíte se odtamtud čerpat informace a zkušenosti a nehrát si jen na českém písečku tak se vám to prostě čas od času stane. Nemá to absolutně nic společnýho s tím že by člověk neměl rád naši kotlinu nebo nebyl jak se říká vlastenec, situace je taková že u nás málo co pochytíte a tak musíte prostě být mezinárodní - a tam se většinou bez angličtiny nechytnete.
    • MickeyMutant
      "Čas od času" určitě, ale tohle není čas od času. A nikdo netvrdil, že to snad způsobuje nedostatek vlastenectví, možná jenom nedostatek ohledu k jazyku. Když někdo použije tolik patvarů v tak krátkém proslovu, tak si prostě koleduje. Není to nic kriminálního a určitě mu přeju, ať se jim ReNoir povede, ale i v té rozjuchané náladě s angličtinou v hlavě by si mohl uvědomit, že mluví k víc lidem, než doma v kanclu, a že ze sebe v očích mnoha potenciálních zákazníků dělá tak trochu vola.
      • To máš pravdu, spíš mě zajímalo co ten člověk dělá a nějak jsem neřešil jak to prezentuje.
    • tak ty jsi jasnej. Tak podchycuj a vymyslej vymysleny
      • Mno, mě ty věci spíš jen zajímají a co tvořím nikde nepublikuju, neříkám že je to kdovíjak originální ale baví mě něco vytvářet a chtě nechtě je většina návodů na netu v angličtině. Zas tak mladej nejsem abych si myslel že udělám díru do světa svojí tvorbou.
  • Tady je zas chytrolínů.
    Zkuste se sami zamyslet, jestli je snažší říct "networkovat", což každej chápe naprosto jasně, nebo hledat nějaký krkolomný český pojmenování.
    • seznamovat ?
      navazovat kontakty ?

blbce poznas lehce, pouziva slova jako networkovat....
      • celoush
        Asi se budete divit, ale v některých kruzích jde o již zavedené a používané slovo a rozhodně nebudete jeho používáním za blbce. Možná tak pro hlupáka.
        • to jsme to dopracovali. To neni o hlupacich, to je proste o pudu "jazykove sebezachovy" A tech slov jsem se naucil uz snad 100 diky takovym jako jsi ty. Ale nikdy jsem je sam nepotreboval uzivat.
          • Pokial ma clovek anglictinu ako pracovny jazyk (maily, dokumentacia, kod, ...), co predpokladam ma, tak ho za taketo vyrazy neodsudzujem. Najma ak nemaju presny preklad. Napr. spominany networking je o nadvazovani, udrzovani a rozvijani siete prepojenych kontaktov (primarne pracovnych a primarne neformalnym sposobom). Doslovný preklad sietovanie sa v tomto vyzname pokial viem zatial nepouziva.

Chapem ale, ze pre cloveka co s tym nie je pravidelne v kontakte to znie asi hrozne.

Este pikoska, pamatam si ze volakedy myslim jazykovedci chceli zaviest slovensku verziu click (mouse) a malo to byt myslim klepnut. Nastastie sa presadilo v tom case uz zludovene kliknut.
          • Jazykova sebezachova :D.
            Nebyt narodniho obrozeni tak se mame lip, par generaci a vetsinu cesky mluvici populace budou predstavovat cigani.
  • Ty jo, ten chlapik ze Zlina byla na piluli a v hlave mu jeste porad jelo techno z predesle party. Fakt hustej *15*
  • Mart9
    Tak to je hodně výživná diskuse tohle *1* *1* *1*
  • MickeyMutant
    Networkovat, sbírat feedback, pazl platformr, story driven, vytůnili. Jestli mu to zůstane, až se vrátí ze San Francisca do Zlína, tak ho na Moravě jistě vydědí.
    • zlin? to je nekde v polsku?
    • Coffin.Corner
      Na Moravě se nevyděďuje, dostane jednu, dvě přes čuňu a je to... *4*
    • Sr_Lobo
      Anebo se stane přeborníkem v Bullshit Bingu http://www.bullshitbingo.net/cards/bullshit/ :D
  • Paulcz
    "snažím se networkovat"..
    • Sr_Lobo
      Jak se to prosímtě dělá a k čemu to vůbec je ? Rád bych poučil *15*
    • peklo... uz ten minuly typek co zas "publishoval"... taky na facku
  • VaZqeZ_EU
    Falešná "pipka" pod "cool" nápisem "Ocuhnus" s "fake" amerikánským úsměvem..
    Edit: Teď mně napadlo - pro upřesnění: myslím tu v pozadí *15*
    • už by z tebe ta komunistická propaganda taky mohla vyprchat.. *7*
    • podle ceho jsi usoudil, ze je "falesna" a "pipka"? sesty smysl?
      • VaZqeZ_EU
        Přesně tak...
  • "Tak ééé, teda, jakoby..." -Martin Bach 2K15
    • Meznia
      Někdy mi ta frekvence vycpávkovejch slov taky rve uši, i když si s nima občas pomůžu sám. Přitom stačí nesoustředit se na to, co budeš říkat za 10 sekund, ale na to, co říkáš teď.
    • BachÉééééngine 1.0 with Bachglasses supported *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *8*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit