Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • no som zvedavý...tak je to vychválené že sa normálne teším na tú hc obtiažnosť.:) *5*
    • Abys nebyl zklamany, ono to zas tak tezke neni. Umirat tam budes, ale to je soucasti designu hry.
  • Mohl by mi někdo ve stručnosti přiblížit, v čem je Dark Souls tak výjimečný? Slyšel jsem jenom to, že se v něm strašně často umírá a že proto je prostě super a cool, ale vůbec nic o příběhu, postavách, světě atd..
    • Vynikajici soubojovy system a genialne resene ovladani, oboji stavene na miru gamepadu (bez nej to ztrati cast sveho kouzla), cira hratelnost, nutnost premyslet a byt trpelivy, zadna rambo akce. Pomerne otevreny svet, zajimave reseny multiplayer. Pribeh, postavy, svet? Nepodstatne, marginalni vyznam. Je to imho spis akcni hra s rpg prvky. Podstatou teto hry je boj, objevovani (nejen prostredi, ale i taktik a ruznych zakonitosti) a prekonavani sama sebe.
      • Nesouhlasím ani s tím gamepadem (naprosto netušíš, jestli a jak to předělají na klávesnici a myš - úplně klidně se jim to může povést, stejně klidně se na to mohou vybodnout), ani s těmi "postavami a světem", ty totiž zdaleka marginální význam nemají. Když si s nimi povídáš a odhaluješ jejich příběhy, můžeš dost měnit věci, co se v tom světě dějí. Nechci spoilerovat, ale je tam hned několik postav, které vypadají přátelsky, ale můžeš včas odhalit jejich zlé úmysly, zabít je a hru si do jisté míry ulehčit nebo pozměnit. A mimochodem, Dark Souls byla první hra vůbec, kde jsem vážně přemýšlel o tom, že někoho zabiju ze soucitu... Tolik k té "marginalitě".
        • Bud predelaji system ovladani a pak to uz bude jina hra s jinym gameplayem (velmi nepravdepodobne, takova uprava je narocna a draha, protoze tomu je potreba prizpusobit design hry a pracne to znovu odladit) nebí ne haji system ovladani a jen ho nejak premapuji na kla esno i s mysi a pak to bude blby.

          Prave ze nemuzes dost menit, muzes nekrere postavy zabit ci osvobodit a podle toho se nektere veci stanou tak nebo onak pricemz dopredu nevis co ma jaky vliv a nekdy ani potom. Mozna si nektere souvislosti uvedomis opakova ym hranim a mozna ani to ne. A vzhledem k celku to nema zadny velky vyznam. A "rozhovory" s postavami tvori asi tak jedno promile herni naplne. Cili je to tam, ale ma to okrajovy yznam.
      • Ringwraith
        genialne resene ovladani stavene na miru gamepadu. (bez nej to ztrati cast sveho kouzla)

        To je taková tvoje mantra, že jo, Jejdo?

        Ale máš recht. Osobně 100% hraju na gamepadu a ostatní ať už se s tím vypořádají jak umí.
        • Jo, protoze spousta pc hracu casto nadava na blbe konzolove porty, kdyz se s mysi snazi hrat hru designovanou na gamepad. A u teto hry by to byl hrich, tahle hra ma soubojovy system sity vylozene na miru gamepadu. A nechci aby na to kazdy nadaval, az vyjde.
          • Black_Hand
            tak casto ty nadavky nesmeruji jen na to, ze je to dimenzovano na gamepad (u mnoha her chapu, ze gamepad byl cilem), ale na absenci ficur, ktery by mely byt na pc standardem. nastaveni rozliseni, nastaveni grafickych parametru (prizpusobit si narocnost), nastaveni ovladani at uz klaves nebo citlivosti ci akcelerace mysi atp. jsou to hlavne technicke zalezitosti.
          • Mechwarrior_bw
            jejdasek a jeho spasitelský komplex :) ďakujem, ze sa o nás úbohých pc-hráčov tak staráš ale namaj obavu, my to aj s myšou a klávesnicou bezproblémov zvládneme.
            • Mne nejde o ubohe pc hrace, ale o tu hru.
    • Malleth
      Doporučuju přečíst zdejší recenzi, ale kdybych to měl nějak shrnout.....
      1) Temnej, ale nádherně zpracovanej svět plnej překvapení
      2) Skvělý souboje (podle mě zdaleka nejlepší v žánru)
      3) Úžasný bossové
      4) Inovativní online funkce

      Jinak obtížnost je kapitola sama pro sebe. Není extra těžká, ale každá tvá chyba je po zásluze potrestaná.
      Hra dokáže (na rozdíl od většiny ostatních) velice dobře vyvolat strach ze smrti. Díky tomu je objevování toho světa strašně napínavý a naučí tě to hrát opatrně.
      • Malleth
        Jinak příběh je tam na začátku jen lehce načrtnutej. Pokud jsem to pochopil dobře (nekamenujte mě jestli melu nesmysly), v podstatě jde o to že po vymýcení draků vzplál oheň, díky kterýmu začali mrtví ožívat. Ty jsi jedním z těch prokletých odvedených do Asylu vysoko v horách (kde hra začíná) a tvým cílem je najít klid.

        Jde jen o takový outline a zbytek si vyplníš sám svýma činama a rozhodnutíma.
        Během putování narazíš na mnoho postav, který ti background toho světa víc přiblíží. Jinak taky stojí za to zmínit, že v podstatě koholi tu můžeš zabít ať je postava sebevíc důležitá.
    • Ringwraith
      Příběh je prostý, až minimalistický, ale když chceš, tak v něm najdeš hodně.

      Hra boduje hlavně hardcore hratelností.
  • Popravdě se musím přiznat že o hře vím velké kulové, takže reklamní kampaň zafungovala na jedničku, neboť se na hru těším.
    Vysvětlení je jednoduché, jsem letadlo!
  • Hmm radeji bych si zahral Dragons dogma, to se mi zda zajimavejsi.
    • Ringwraith
      Zahrál bych si oboje.
    • Nedivím se ti, je fakt, že hry jako demon souls a dark souls rozhodně nejsou pro každého. A co se "zajímavosti" týče, tak bych řekl, že zrovna dragons dogma na mě působí docela obyčejně v porovnaní se souls hrama. Jak to je ve skutečnost se dozvím až dragons dogma vyjde *14*
  • Pro me jasna koupe, hned jak jsem cetl recenzi na konzole jsem si pral, aby to bylo i na PC.
  • Takto si predstavujem plesanie nad hramy! Skvelý článoček! Ešte aby to taj tá nová BaldursGejt bola OKI!
    • No jelikož ta nová BG bude v podstatě stará BG+mody z internetu, tak na ni asi není moc co zkazit *3*.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit