Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • SalemCZ

    Fifaře si dávám ke snídani, je fakt ty budeš muset hrát s bráchou abys někoho porazil :D 

  • vaclav.pechacek

    Tým z redakce jsem udělal v minulým ročníku - byl fakt dobrej, ale nějak se nenašel čas a příležitost s tím něco udělat... A ono to stojí tak strašně moc času, že se mi to znovu tvořit nechce. Leda by ty hráče šlo nějak exportovat z ročníku do ročníku, což, přiznám se, vůbec netuším, jestli je možný.

  • vaclav.pechacek

    In. Your. Dreams.

  • uzivatel1982

    No já se po deseti letech odhodlal zase vrátit k pes a pořídil letošní díl. Nejsem zatíženy tím, že bych porovnával s předchozím rokem (hrál jsem jen demo). Hodně jsem chtěl, aby se mi pes líbilo už jen s nostalgie kolik stovek hodin jsem stravil s winning eleven v minulosti. Bohužel se to povedlo tak napůl. Jsem single player hráč, takže jsem koupil pes hlavně kvůli Master league. Co se týče menu, tak to je šílený co se týče designu a často i pohodlnosti, ale zase uložení profilu pro každého hráče je oproti fife vítaná změna(kdo hraje pravidelně fifu doma s kámošema ví o čem mluvím) a volba taktiky je taky fajn (možnost rychle uložit a načíst je další plus). Výběr týmů, když si člověk nahraje licence(v local coop je pak pro každého hráče nutný mít přihlášený psn) je vcelku dobrý. Jen mi chybí víc nižších lig,ale nic co bych neodpustil. 

        Tak se pustím do Master league. Příjemný uvítání v podobě možnosti zvolit si vzhled svého managera (ideálně jménem velkými písmeny a bez krestniho jména aby to bylo ve formátu ostatních). Nějaký to predsezoni ladění taktiky a volba koho pustit a koho nechat, případně koho přivést(přestupy jsou mnohem horší než ve fife, jak ceny, tak požadavky hráčů nedávají moc smysl, vesměs to bylo zmíněno i v recenzi). A jde se do predsezoniho turnaje, který je pro vedení extrémně důležitý a daj se v něm vyhrát nějaký peníze navíc. Konečně můžeme jít na zápas (20min-superstar). Predzapasovy animace jsou celkem fajn(u reprezentace pořád hrají jen jednu hymnu a chybí oficiální visual jednotlivých soutěži). 

         Konečně fotbal. Hráči cutnou poprvé do balónu a hned to začne být zajímavý. Pohyby u přihrávek jsou naprosto skvělý, práce s míčem, zpracování, zklepnuti i osobní souboje jsou moc hezky rozpohybovany. Na pohled i v ruce má člověk pocit skutečného fotbalu. Tady pesko exceluje a už demo si mě tím získalo. Rozdíly v ovládání jsou menší než bych čekal oproti fife. Jen paradicky jsou úplně jiný,ale nic co by prekazelo v plnohodnotném hraní. Co mi vadí v zápasech je AI. Celkově je to docela výzva mám tak půl na půl zápasy co jsem vyhrál a prohrál v tom problém není, ale chování už ničí imerzi. Začnu golmanama, kterým asi někdo na tréningu říkal ať neodochází z malého vápna. Střely z dálky chytají možná až moc spolehlivě a občas chytí neuvěřitelné věci i z blízka, ale celkově asi působí uveritelneji než loňská fifa. Obrana AI mi přijde dobrá. Trochu těžší překonat, ale zatím jsem nenašel nějaký úplně spolehlivý recept který by platil víc než jiný. Záloha je výborná a většina času je boj o střed hřiště jak fotbal v televizi. Kde má AI největší problém je útok. 80% gólů co jsem dostal bylo z low crossu na přední tyč, kde buď útočník přímo zakončil nebo patickou pristrcil na dalšího hráče který kolem sebe může mít dva tři defenzivní hráče, ale nic si z toho nedělá. Celkově u dost akci z kterých jsem dostal gól jsem už při rozehrávce počítače cítil že to padne. Najednou se zvýší frekvence přihrávek z první a po deseti přesných haluz narazeckach se soupeřův útočník trefí pod břevno z nepripravene pozice. Paradoxně nejvíc takových akcí vytvoří hráči týmu jako je fullham, watford, verona apod. Špičkový týmy využívají vcelku nezastavitelne těch centru ze strany, kde útočník s hodnotama prostě nějaký souboj vyhraje. Bohužel to celkově kazí dojem s jinak perfektní atmosféry zápasů. Na druhou stranu by někdo mohl říct, že prostě neumím bránit krajnimi obránci, ale to je obecně problém sportovních her, kde hratelnost záleží i na způsobu hry každého hráče. Celkově jsem pořád na vazkach jestli tento rok věnovat pes nebo zůstat u fify, která má zase své vlastní problémy. Master league je o dost hůř udělaná než manager mód a zápasy ač celkově působí lepším dojmem mají taky své mouchy. 

  • SalemCZ

    Kdyby jste chtěli tak bych se na PES mohl stavit k vám do studia, vyklepnout Vaška :D

  • Prechod na Frostbite engine bol rozhodne spravny krok.

  • SalemCZ

    tak o enginu bych v jednom odstavci s NHL nepsal

  • Jack1947

    V nHl se mi líbilo celkem Be a PRO zajímavej mod kdy se člověk zaobírá jen jedním hráčem... a postupně jde na vrchol kariéry. Mohli by i u Fify přinést něco nového jinak je to starej vyšpělej smrdutej engine a soupisky které snad ani nejsou úplně tak aktuální a ještě nesmís zapomenout na gambling mp😉

  • SalemCZ

    Udělej celej tým, Level, games. A pak je to na longplay :D

    jinak co ty chceš od fotbalu, tohle je fotbal, tak proč tam dávat věci navíc. Dobře Journey a teď Liga Mistrů je jediný co může Fifa oproti PESku nabídnout. (licence neberu, to neni tak důležitý). Mnohdy lidem pomalu vadí že v Journey je moc zápasů, zajímá je víc příběh než fotbal. PES je fotbal.

  • Jack1947

    Pes se nikam neposunul a co FIFA kdy ta se někam posunula výrazně?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit