Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Napad je to super. Co sa tyka tej rukavice, vyzera to az moc dobre a trochu som skepticky ohladom presnosti akcelerometrov/gyroskopov. Mozno na snimanie ruk stacia ale aj Oculus aj Valve ich pri svojich VR nepouzivaju, respektive nestacia a okrem nich je poloha zistovana este pomocou kamery a markerov.
    Co je ale zasadnejsi problem je ten OS. Na to aby sa nejaky kus HW rozsiril potrebuje specificky OS? To je trochu sila. Aj ked to bude nadstavba nad Androidom, stale to bude dost nepohodlne. Myslim ze prave OS to moze cele potopit (nehovoriac ze zrovna Android nieje ziaden zazrak).
    Ked tak to mali rozdelit na dva projekty, kampane. Jednu na rukavicu a druhu na ten OS.
  • Hanzales
    Autá :) Moje ruce, můj volant, moje šaltpáka :) Akorát kalibrace polohy posedu, volantu a saltpáky bude asi sranda. Nicmene videt v kokpitu sve ruce a jeste moci interaktivnit s palubkou a volantem, posazeny v pohyblivem seditku... to bude ulet a jeste se toho dozijem a dokonce relativne brzy :)
    • Ale bez fyzickej spatnej vazby, teda chytenia sa niecoho v realnom svete, to clovek moc dlho nevydrzi. Mat len tak volne ruky vo vzduchu, bez opory je celkom morda.
  • bože proč tu furt někdo tlači něco s augmentovanou realitou lidem stoho akorat hrabe
  • Pavle, přihoď ještě, ať už jsi tam 2x :))
    • Luke
      Trochu trapný, co? Kdo ví, kde soudruzi udělali chybu... ;)
      • Nevím, mně to přijde docela super, každý má nějaký smysl pro humor. Ono v době kdy chce každej na KS 200 litrů USD i na dělání palačinky se tomu prostě musíš už jenom smát. Otázka je, jak celá tahle "VR ne-VR" habaďůra lidstvu prospěje.. Asi nijak, jako celá ta IT bublina, která jak jsme čekali měla splasknout už před 25 lety ale zatím se drží :)). Ale tak dokud si jako entrepreneuteur dokážeš mastit kapsu na chudácích tak je houby zle.
        • Luke
          Překvapuje mě, že s tak promakaným videem a poměrně srozumitelným vysvětlením, jak to funguje (=není to podraz) jim na to zatím nikdo jinej nepřihodil. IMHO to směrem AR půjde víc než VR. Akorát se holt všechny ty technologie musí potkat, aby AR fungovalo. Burkoňovo řešení mi v tomhle směru přijde jako celkem super, i kdyby to mělo být na ovládání normálního OS.
          • No co sa tyka tej rukavice tak problemom boli doteraz snimace, respektive gyroskopy/akcelerometre. Bud nastal nejaky zasadny vyvoj v presnosti alebo si ich navrhol a vyvynul sam autor. Lebo aj taky Oculus a Valve maju s tym docela problem preto pouzivaju IR kameru alebo Lighthouse a markery na presne snimanie polohy VR okuliarov. Bezne snimace, teda nic profi alebo armadne, stale nemaju taku presnost a na hlave/obraze to clovek rychlo pociti ked sa rozhodia. Mozno ale na snimanie ruk to staci.
          • za mě pouze hologram. Cokoliv s brýlemi tu bylo už v 80. letech, tímhle směrem se už nehneme. Ale tak každý ať kupuje co mu libo, neasi.
            • tohle samozřejmě JE slepá vývojová větev.

              V Japonsku už to uměj na vodu, ale to je tak vše. Ještě si budeme muset počkat, snad přijde alespoň nějaký progress s Hololens.
            • ...snad at se toho spis nedozijeme brácho...
            • Luke
              Vo tom žádná. Ale ty osmdesátky byly začátek, teď je to o dost dál. Možná se nakonec tenhle vývoj ukáže bejt slepej a přeskočí to na brain-computer interface... A snad se toho dožijeme! :)
  • Příliš obsáhlý projekt. Měli by se soustředit pouze na rukavice a jejich využití např. ve hrách, které už podporují např Oculus apod. A vývoj vlastního OS? Za ty prachy leda lehká nadstavba nad Androidem. Moc tomu nevěřím.
  • Prezentace je moc pekna, ale mam z ni dojem, ze jde spise o OS nez rukavice a nejsem si jist, zda na to bude bezny uzivatel slyset. Spise bych mu pral, at cely ten napad a rozdelane veci koupi nejaka firma a nasype do toho ranec penez (a odvazim se tvrdit, ze i to je vedlejsim zamerem cele kampane). Kazdopadne, preji hodne zdaru.
  • Že bych znovu rozjel Skyrim za mága? To by se to kouzlilo, pomocí gest *4*
  • 1 backer, žeby Pavel? *1*
    • se pak s Mirkem šábnou o prachy

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit