Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz
    http://steamcommunity.com/app/291650/discussions/0/618457398976258195/#p1

    Na tyhle chyby si dejte pozor. Zejména ta první. Takto omylem dostane společník lepší staty nelze to vrátit.
    • Tak prodluzovani loadingu jsem si vsiml bylo to divne a ty staty jsem take zaznamenal ze nesedi:-(
    • Morraw
      No, tak to jsem zvědav kolikrát jsem tu první udělal. To už se asi nedozvím..ale funguje to.
      Prodloužení ukládaní/nahrávaní jsem si tak všimnul, ale nevěděl jsem, že to je přímo bug. Ukládám často.

      EDIT. Jo tak tu změnu statů u některých charakterů mám. Zjistěte si to sami. Dejte C -> klikněte na jednotlivé názvy atributů (Mig, Int, Dex atd). Hodnota base + bonusy z itemů. Pokud se to po sečtení neshoduje, tak víte co je špatně :) Viz můj Kana. INT Base 17 + 1 (helma)=18. Celková je ale 21.
      • Keyz
        Jo tohle je špatné. Zvrátit to asi nejde.

        Ještě, že jsem pouze v prvním vesnici tak to pak hodím znova a vezmu rovnou jinou postavu. Také jsem nahrával a nevěděl o této hovadině.
    • Některý zmíněný bugy jsou až příliš závažný. :( Snad je Obsidian rychle opraví. Tohle měl ale řešit už betatest.
  • Keyz
    Tak kdo zabil sám toho prvního medvěda v jeskyni a jak? :)
    • elf druid + elf mag, dal som ho dole, na 3ti pokus
    • Morraw
      Ten solo, co jsem postoval dole měl paladina. Ale nevím jakou rasu.
      • Keyz
        To asi díky vhodné dovednosti. Medvěd má velkou přesnost a trefuje se snad vždy. Za rogue jsem ho sám většinou dorubal skoro do konce, hlavně díky první ráně z kuše která ubrala většinou přes 30 a poté palcátem.

        Blbý, že jsem si první level nedal body do Lore a tedy xp lezou pomalu. To samé kodex.

        Možná využil tohoto bugu: http://steamcommunity.com/app/291650/discussions/0/618457398976258195/#p1 *15*
    • Zabil jsem ho az jsem mel 6 clenu v parte a jak? Celkem lehko :-)
  • inac, bacha na velky bug, ak dvojklikom presuvate zbrane, brnenia a pod z inventara na postavu, postava strati vsetky bonusy z itemov
    • Hmm, tohle je zrovna jedna z veci, na kterou by snad musel prijit i slepej, jen kdyby to vyzkousel ... evidentne dalsi vydana beta. Mno pockame si 1/2 roku, mozna to oprave, a navic to pak bude i 1/2 stat ...
  • hm, po vcerajsom hrani mi pillars cim dalej pripominaju nie BG ale Temple of elemental evil
  • VaZqeZ_EU
    Překvapení: http://pillars.funsite.cz/ *14*
    • Keyz
      Bohužel to bude amatérské. Když hledají překladatele dobrovolníky...

      No ale zase to hodně lidem pomůže i když to nebude 100%.
      • Dobrej amaterskej preklad klidne muze byt o nekolik radu lepsi, nez prumernej preklad "profesionalni". Ostatne, to ze nekdo preklada gratis neznamena, ze to neni profik.
      • Překladatele profesionály tak velké "niche" hry (objem textu) na českém trhu asi nezaplatíš. A popravdě, úroveň překladatelství v ČR beztak není valná. Proč? Mimo jiné kvůli neochotě překladatele adekvátně zaplatit + zaplatit korekturu / redakci. A mladým překladatelům naopak často chybí obecný rozhled nebo vzdělání. (Můj oblíbený český termín je "lombardní úvěr", původní překladatel "Lombard Credit" evidentně neměl ani ponětí o tom co vlastně překládá a že existuje nějaká Lombardie odkud pocházeli bankéři kteří v Londýně "lombardské úvěry" zaváděli. A takových příkladů můžeme najít samozřejmě celou řadu.)

        Pokud to vezmou do ruky kvalitní dobrovolníci, může být překlad fajn. Koneckonců, výraz "amatérský" přece neznamená "diletantský". Adam Rambousek kdysi dávno vedl několik obstojných fanouškovských amatérských překladů a zřejmě právě díky nim je série BG a obecně hry na Infinity v ČR kultovní záležitost. Hlavním problém myslím spočívá ve stylistické jednotě, kterou by tým překladatelů měl udržet.
    • Milá iniciativa. :) Na třetím screenshotu (vypravěč na úvodu hry) jsem si všiml stylisticky značně nepodařené věty, vzniklé soudím převodem textu do češtiny bez ohledu na odlišné zákonitosti anglické a české větné stavby. "Karavana schovává cestující, mířící do pohraniční osady v Zlaceném Údolí, ty mezi nimi, kde místní pán nabídl pozemky a bohatství osadníkům z okolí, kteří hledají nový začátek. Chápu, že se snažíte o svěží trochu archaizující styl, ale výsledek je obávám se v tomto případě poněkud matoucí.

      Co třeba takhle? Karavana skrývá cestovatele mířící do pohraniční osady v Zlaceném údolí, jejíž pán nabídl pozemky a bohatství cizím osadníkům (osadníkům z daleka), hledajícím nový začátek.Jedním z nich jsi i ty. / Patříš mezi ně i ty. (Nebo "cestovatele mířící zdaleka do pohraniční osady... pozemky a bohatství osadníkům, hledajícím nový začátek."). Případně " Jsi jedním z cestovatelů, mířících s karavanou do pohraniční osady Zlacené údolí, jejíž pán...
      Abych jen blbě nekibicoval tak jsem poslal mail.
    • Morraw
      Zatím slušný překlad. Ještě aby si udržel stejnou kvalitu a zvládli to do konce. Textu je tam fakt hodně a není úplně jednoduchý.
  • Morraw
    Tak někdo už dal hru solo na nejtěžší obtížnosti :)

    http://steamcommunity.com/id/Ciskae/stats/291650/achievements/
    • tak solo to bylo, ovšem jak zejo, koukam ze nema prolezle všechny mapy, draky...
    • wow! Skoro se mi až nechce věřit, že to dala bez cheatů (což musela, jinak by se jí deaktivovaly achivementy)

      Má "Triple Crown SOLO" - tzn. dala hned na první pokus nejvyšší možnou obtížnost, kompletně sólo a ještě navíc s permanentní smrtí *8* *8*

      Určitě měla přístup do bety, kde si otestovala všechny postavy a připravila si taktiku, ale i tak klobouk dolů!
    • Chim
      A já ještě pořád nevybral postavu, za kterou budu hrát *1*

      O víkendu nějak nezbyl na hraní čas.
      • když kecas na forech se nediv ze ti na nic nezbude cas:))
        • Nj, tohle je "paradox moderního hráče", že? *1*
          • Chim
            Ale houby, mám moc práce a na hraní není čas *9*. Ale včera v noci už jsem postavu konečně vytvořil a dneska večer vyrazím na ty borůvky nebo co to je.
            • Já vyrazím na borůvky leda na Slovensku na horách, zahraju si až po svátcích jara. Přitom mám na PoE teď fakt chuť. Ale třeba aspoň do tý doby opraví pár bugů.
  • Zdar,
    je doufám nějaká šance, že hra vyjde i pro tablety. Jinde než v MHD nemám čas hrát. Grafika by nejspíš musela být osekaná Dokončuju teď po 10ti letech BG ságu a je stále skvělá.Neumí náhodou někdo nainstalovat SCS mod na Android?
  • Tak jednoznačná koupě. Uvidím, co letos ještě vyjde, ale tohle je prostě "srdcovka" žánr :-)
  • Dajú sa v hre nejakým spôsobom vyresetovať schopnosti a nanovo naklikať? Myslím tie, ktoré si nastavujem pri postupe na novú úroveň. Niečo ako v DA-I, kde si kúpim v obchode náhrdeľník, ktorý mi vyresetuje schopnosti a môžem si ich nanovo nastaviť.

    Ide mi o to, že momentálne sa len na začiatku hry a bojím sa, že ak si zvolím zlé schopnosti pri postupe na vyššiu uroveň, pokazím si celú hru.

    Pozn.: nováčikom by sa v hre určite zišli už vytvorené preddefinované postavy na výber pri vytváraní novej hry a tiež autolevel up v samotnej hre.
    • Morraw
      Respec je možný jen skrze konzoli (cheaty). Aspoň v betě to tak bylo.
      Zvolit špatné schopnost snad ani nejde. Maximálně to ovlivní tvůj styl hraní nebo složení party. Při vytváření postavy máš u nejdůležitějších atributů daného povolání hvězdičky.
      Společnící jsou předdefinovaní a na začátku najdeš snadno 4 z nich.
      Holt tohle je oldschool rpg. Tady tě nikdo za ručičku vodit nebude. Pro nováčky je tu obtížnost Easy.
      • No že je to oldschool, tak to neznamená, že tě to musí trápit přece. Respec bych taky uvítal.
        • jakubc
          Jasně. Tak copak to máme za pasáž hry? Aha, tady by se mi hodil tenhle stat - respec. O hodinu později - tady by se mi víc hodil tenhle stat - respec. Jo, tenhle nepřítel je odolný vůči mým útokům? Respec...

          Ne, v normální RPG nemá respec co dělat. U čistě ARPG postaveném na itemech se o tom dá uvažovat, viz Diablo 3, nebo přidání do Diabla 2, ale rozhodně to nepatří do PoE a podobných her.
          • To si nemyslím, respec po tutoriálu nebo pár uvodních questech než si člověk zvykne na poměrně složitý systém je určitě na místě. Klidně i se změnou classu - proč taky opakovat 3 hodiny hraní jen kvůli tomu, že se mi nezalíbilo povolání.
            • "Ta hra tu není proto, aby ti něco usnadňovala" :-) to nedává smysl! Vždyť je to hra, to je jedno jestli lehká nebo těžká. Navíc se plno věcí snaží usnadňovat - viz Stash - je to sice fakticky ptákovina, ale zrychluje to práci s inventářem o 1000 % oproti BG. Podobně by to platilo o změně classu po tutorialu. Přece nebudeš dokola opakovat jeden dungeon. S tím jestli je hra dostatečně obtížná to nemá co dělat.
            • Tohle není špatnej nápad, Irenicův dungeon pod Athkatlou je pro mne asi nejnenáviděnější herní pasáž vůbec a to jen proto, že jsem ho absolvoval cirka nekonečněkrát.
            • Chim
              Ber to jako výzvu. Ta hra tu není proto, aby ti něco usnadňovala. Naopak tě nutí od začátku dobře zvažovat veškerá rozhodnutí. A pokud se rozhodneš špatně, máš dvě možnosti. Naučíš se s tím žít... a nebo začneš hrát znovu.
            • jakubc
              Ano, o tom by se uvažovat dalo, ale i tak - pro inteligentní trpělivé hráče nebude problém to odhadnout dopředu, nebo to holt rozehrát znovu.
  • Mě tam hlavně celkem šokovali lvi. Naběhnu na ně a ty kur*y, frrrr okolo tanků a pobili mi castery během dvou vteřin. *4*

    To samý ten shadow, nebo co to je. Jakmile zmerčí, že je někde v zádu wizzard co dává šlehy, tak okamžitě teleport k němu.

    A.I za jedna.
    • vaclav.pechacek
      Bože ti duchové jsou nejhorší parchanti, zvlášť když máš jako já grupu s jedinym tankem a ostatní v melee hoří jako papír. Quest nahoře na majáku je fakt lahůdka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit