Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • misho8723
    Hru si zatiaľ užívam (len cez 6 hodín odohraných), ale mám takú otázku:

    Prečo ľudia dnes hovoria o moderných RPG, že sú strašne akčné, keď mne príde, že v týchto starších RPG hrách - Baldurs Gate 1/2, Icewind Dale, Shadowrun, Planetscape Torment, Neverwinter Nights 1/2, atď. je tých súbojov oveľa viac - v podstate na každom kroku.. zatiaľ čo v takom Zaklínačovi 1/2, ale hlavne v 2, Vampire Bloodlines, Alpha Protocol, Fallout New Vegas, atď. je tých súbojov oveľa menej.. ak som v Zaklínačovi 2 zabil dokopy ľudí a monštier tak okolo stovky, tak v tých starších hrách, každá postava po tisícke.. a teraz beriem do úvahy aj dĺžku hry a podobne.. ja mám rád aj staršie typy RPG hier aj tých dobrých moderných, ale toto mi prišlo vždy také divné tvrdenie

    Áno, chápem a viem o tom, že v tých "pravých" RPG hrách sú tie súboje vyvážené dialógmi, príbehom, atď. a že súboje sú viac taktickejšie, zavislé nielen od rýchlosti reflexov, ale aj tak.. napríklad aj teraz pri PoE, idem mapou, jeden súboj, ok, idem trochu ďalej, ďalší súboj, ten skončí, začne o chvíľu zase ďalší, atď. a to platí v podstate pre každé izometrické RPG (pre Torment až tak nie, ale stále je tam veľa súbojov).. zatiaľ čo pri tých moderných RPG hrách čo som vymenoval, tak väčšinou tam je jeden súboj za štvrť - pol hodiny a dungeony je kapitola sama o sebe.. zatiaľ čo v Z2 je tam niekoľko nepriateľov alebo monštier, tak je tam aj veľa iného, buď hľadanie stôp, nejaké hádanky, atď. pri izometrických to je väčšinou len súboj za súbojom, a možno párkrát prerušené kvôli hádanke.. nevravím, že to je zle, ide mi o to, že mne osobne príde, že tie hry obsahujú oveľa viac súbojov ako moderné RPGčka - neviem ako sú natom RGPčka od Bethesdy alebo od Bioware, lebo ich hry nehrávam - ale ak by boli tie izometrické RPGčka z pohľadu tretej osoby alebo first-person, tak si viem predstaviť veľké množstvo ľudí, ktorí ich v izometrickej forme milujú, žeby nadávali, že čo to sú to za blbé sekačky a podobne..

    Ale ako vravím, ja mám rád oba prístupy k RPG hrám, či je to ten starší typ alebo moderný, hlavne aby bol dobre spravený.. preto som sa tešil v tomto období aj na Pillars, a v ďalšom období aj na nový Torment, a aj na nového Zaklínača.. hry, ktoré dúfam, že práve spravia či už starší typ RPG alebo modernejší, práve tým správnym, dobrým spôsobom
    • Skutecny RPG je predevsim o tom, ze (s prakticky 100% jistotou) tvuj dalsi pruchod hrou bude jiny, a to i v pripade, ze se budes snazit vsechno delat stejne, proste proto, ze si nekde vsimnes neceho, co si predtim prehlid, nebo naopak prehlidnes neco, co si predtim videl ... a pokud umyslne zvolis jiny pruchod, muze byt zazitek diametralne jinde.

      Viz zminovanej fallout, kde ses v zavislosti na tom co si kde udelal k nekterym vecem treba vubec nedostal nebo sis moh vybrat zda danou vec vyresis kecanim/silou/...

      To si u drtivy vetsiny soudoby produkce proste vybrat nemuzes, a proto to ani nema smysl hrat podruhy, protoze vysledek i prubeh bude stejnej. Jo a dialogy typu ze si muzes vybrat jestli umre pepa nebo pavel nepovazuju za volbu.
    • Keyz
      Sám jsi ale napsal proč tomu asi tak je: "Áno, chápem a viem o tom, že v tých "pravých" RPG hrách sú tie súboje vyvážené dialógmi, príbehom, atď. a že súboje sú viac taktickejšie, zavislé nielen od rýchlosti reflexov"

      Navíc tyhle hry jsou často velice dlouhé. U těch moderních RPG, je mnohdy ten souboj to jediné co je hodně zajímavé, protože to je ve 3d a vypadá to minimálně dobře. Ne všude. Třeba zaklínač má dost jiný styl dialogů i questů oproti třeba Dragon Age atd. Anebo ty hry které jsi napsal.

      Pořád ale u izometrické hry je ten text více důležitý protože tam nemáš tu grafiku. Nelze emoce atd vykreslit grafikou tak dobře jako u 3D hry, kterou hraješ z fps pohledu. Tedy máš tam kecy o tom co daná postava dělá, a hodně popisného textu na kterém si většinou dají záležet, protože na to také lákají. Prostě nemají to na co lákají moderní RPG (grafika, zvuky) a tak to dohání jinde a to balancuje tu četnost bojů. Nějaké uvěřitelné questy jako u Wasteland 2, kde se ten quest může krásně pokazit a různě se to větví atd...

      Ale bojů tam je hodně to máš pravdu..
    • tuhle hru ani ty starší co jsi jmenoval jsem nehrál, ale napr. ve falloutu 2 šlo dohrát hru bez zabití.
      tebou jmenovane vampires bloodlines, alpha protocol a FNV patri zase k nejlepším rpg vubec a nikdo nikdy neríkal že jsou priliš akčne.
      napr. takový gothic 2 byla taky jedna velka rubačka a pro spoustu lidí je to nejlepší rpg
  • To je tak vymakany... Proč se zde řeší nějaký bloodborne? Tohle je RPG! Bloodorbe je zcela jiný typ hry. Také skvělá hra ale srovnávat to s pravou RPG hrou?WTF!
    • Pod to bych se mohl podepsat :) a je me jasne ze se dotknu spousty lidi.. :D
  • Vypadá to úchvatně, jen škoda, že autoři nemají licenci na D&D, takže už se to neodehrává ve světě Forgotten Realms. Ale koukám, že je to i na Linux, takže paráda! (budu to moct hrát i na noťasu) *14* *14*
  • Sním? Bdím? Jsem na drogách? pouzitelna galeria *4*
  • VaZqeZ_EU
    Už jste si někdo zapnul "jen tak" zvětšené hlavy v menu?
    Málem mně vypadla čelist! *15*
  • Vogon
    Vážně shledávám komickým, že PoE vypadá překrásně částečně kvůli tomu, že využívá zastaralou technologii.
  • Chtel bych se vratit do doby, kdy jsem poprve pustil Wizardry 7! Od ty doby me uz nikdy zadny jiny RPG tak nebavilo...
    • Mě zase víc bavili Wiz8 a není to jen grafikou, začínal jsem na 8-mi bitech.
    • Wizardry 7...tak to maj ostatni RPG tezky potom :) Vzdyt je to s UU nejlepsi rpg historie :)
      • Tak se uz domluvte sakra...jeden ze Planescape Torment, další ze Wizardry, další ze Ultima, další Baldurs Gate, další tvrdi ze Gothic..osobne nechapu jak někdo muze vlizt nekam mezi lidi a rict tohle je nejlepší na svete..omez se jen na sebe, nebudes za blbce:)
        • Kazdej dycinky za sebe barde. Neustale pred kazdou vetu psat "podle meho skromneho nazoru" se mi trochu prici :)
    • tjn, tam me bavilo i jenom grindovat a vymazlovat figurky *5*
      • Vlastne jeste Grimrock, ale stejne jsem vydrzel u kresleni mapy na ctevreckovanej papir jen do patyho patra, uz to asi proste tak nebastim nebo nevim....;)
        • Cim je clovek starsi, tim je pohodlnejsi, to je vse.
  • Jediné co jsem o téhle hře věděl je, že je to RPG a má hodně velké hodnocení po světě 8+, tak jsem si ji z radosti zahrál a musím říct, že mě tenhle typ her nebaví. Po půl hodiny jsem to vypnul. Tím nechci říct že je to špatná hra nebo že nesouhlasím s výrokem, jen že je to můj názor. Podobně narážím i s CoD či DA:I, ale zato A:I je u mě top roku 2014. Prostě mám rád jiný typ her než je tento ostatním přeji šťastné strávení plné pohody u této hry
    • tak to máš blbé. Ale nevěřím že do her tohoto typu pronikneš za půl hodiny, spíš tak za 10 a víc. Pamatuju jak jsem hrál poprvé Baldurs Gate. Ten začátek ve Svítící tvrzi mne vůbec nebavil, a do hry jsem se začal nořit až mnohem později. Hlavně musíš hodně číst a musí tě chytnout lore toho světa a příběh. Každopádně je super, že převážná většina recenzí je pozitivních a že hra se vydařila. Je trochu škoda, že se neodehrává ve Forgotten Realms, ale třeba to nebude moc vadit.
  • Keyz
    Ve hře je podle všeho celkem velká chyba která může při nasazování výbavy oslabit vaše postavy v partě:
    http://www.reddit.com/r/projecteternity/comments/30lmx2/psa_doubleclicking_equipment_bug/
    Příští týden bude patch http://www.pcgamer.com/pillars-of-eternity-patch-likely-coming-next-week/
    • walltar
      Dík za info ... dám si na to pozor.

      Osobně sem měl zatím na bugy štěstí... kromě bugu se zvukem na začátku ještě nic.
    • Za chvilku ti to smáznou, tady je to přece nejlepší gejmska evr.
      • kostejnesmrtelny
        Nikoho nezajímáš *3*
      • Chim
        Proč by mu to měl někdo mazat?
      • Magister_Peditum
        Proč? Horší by bylo, kdyby podobné chyby byli třeba i po roce od vydání, což i u AAA her dnes není žádná výjimka.
        • no ja myslim ze by bylo nejlepší kdyby tam nebyli zadne chyby hned od zacatku:) A argument ze kazda hra ma bugy neberu, znam hry co zadne nemaji od vydani, akdyz uz tak jsou hodne raritni.
          • Tak bugy ma kazda hra, problem je, kdyz to sou bugy, na ktery prijde kazdej .... to pak svedci o tom, ze to nikdo ani nevyzkousel.
          • Magister_Peditum
            Na žádný významnější bug jsem zatím nenarazil, takže kromě tohohle je z mého hlediska ta hra zatím velice dobře vyladěná.
      • Keyz
        Vypadá to blbě když se upozorňuje na chybu. Pořád ale lepší když to opravují a reagují na podměty. Navíc zde je určitě více prostoru pro chybu než u nějaké více svázané akční fps.

        Navíc snad to bude jako u Divinity kde to nenechávají na lidech jako u Bethesdy. Aneb dodělej si sám a používej neoficiální patch...
        • ja mam ve Skyrimu 500 hodin odehrano, a zadnej neoficialni patch jsem nikdy nepotreboval. jedinej bug co sem zazil byl u jednoho ukolu kdy jsem si musel vygenerovat předmět přes konzoli, to je vse.
          Ony TES hry chteji trochu sebediscipliny, je tezky když nejakej hrac vymlati cely město a pak se divi ze nejde udelat úkol, nebo nekde něco chybi. A obecne je moda , obvzalst tady v cechach diky Vavrove clanku kdydat an Skyrim. Jinak lidi jsou ve svete jsou spokojeny, denne to porad hraje ores 30k lidi na steamu.
          • walltar
            Jo já ve Skyrimu taky nikdy skoro na žádnej bug nenarazil... Ale byla tam kupa bugů. Někdo prostě má štěstí. *1*
            • Tak to si toho moc nenahral, zabugovanych Qstu je tam pozehnane, takhle z hlavy strelim minimalne dva, jeden s tim, ze slibis osvobozeni vezne bez boje, k cemuze potrebujes (pry) nejakou zbroj, ale i kdyz ji mas (nasobe) tak na tebe prislusny NPC kasle (ses dle zbroje jeho nadrizenej), druhej, ze kdyz prijdes do toho "mesta" nejdal na zapade (jsou tam ty podzemni pohrebiste), a prokecnes ozralu na ulici, tak pak dostanes Qst, ze ho mas prokecnout, ale uz to nejde.

              Pak samo i dalsi bugy ... postavis si barak, k nemu si koupis trebas kravu, a tu ti sezerou nejaky mobove co se spawnujou primo k baraku. To by jste nebyl problem, ale ty si tu kravu uz podruhy koupit nemuzes, protoze ji prece mas ...

              Atd atd .. obecne jedna z nejzabugovanejsich her vubec.
            • JJ přesně, já měl třeba super BUG s nočním útokem upírů ( myslím, že to bylo součástí DLC), kdy upíři v noci zabili některé NPC ve městě. To by nebylo špatné, kdyby to fungovalo tak jak má. Problém byl, že upíři zabíjeli i NPC, které byly součástí questů nebo jejich zadavatele. Nejhorší bylo, že sice jsem dostal zprávu, že dané NPC je mrtvé, ale to že ho potřebuji k nějakému questu člověk zjistil až později :(
          • preklepy..blby..chjo
  • IE Mod for Pillars of Eternity

    http://rien-ici.com/iemod/
    Skvělá věc. Dává další možnosti jak si upravit UI atd. Každý to může mít přesně jak mu to vyhovuje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit