Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mohl by to nekdo srovnat s wastelandem? jak to že ten tady propadl a tohle dostalo vysokou známku? v čem je to jiné/lepší?
    • Maxi, co kdybych ti to vysvětlit v mém kumbálu.
      Proč dostalo diablo 3 tolik a Sacred 3 zase tolik? Tato otázka je paralelní s tvou. Pokud na ní dokážeš nalézt odpověď, nalezneš odpověď i na tu svou.
    • Jack1947
      Měl více bugů? Nebyl dodělaný. *3* *7*
  • Jediné co jsem o téhle hře věděl je, že je to RPG a má hodně velké hodnocení po světě 8+, tak jsem si ji z radosti zahrál a musím říct, že mě tenhle typ her nebaví. Po půl hodiny jsem to vypnul. Tím nechci říct že je to špatná hra nebo že nesouhlasím s výrokem, jen že je to můj názor. Podobně narážím i s CoD či DA:I, ale zato A:I je u mě top roku 2014. Prostě mám rád jiný typ her než je tento ostatním přeji šťastné strávení plné pohody u této hry
    • tak to máš blbé. Ale nevěřím že do her tohoto typu pronikneš za půl hodiny, spíš tak za 10 a víc. Pamatuju jak jsem hrál poprvé Baldurs Gate. Ten začátek ve Svítící tvrzi mne vůbec nebavil, a do hry jsem se začal nořit až mnohem později. Hlavně musíš hodně číst a musí tě chytnout lore toho světa a příběh. Každopádně je super, že převážná většina recenzí je pozitivních a že hra se vydařila. Je trochu škoda, že se neodehrává ve Forgotten Realms, ale třeba to nebude moc vadit.
  • Jack1947
    50:50 (obě exkluzivky ) 9/10. Nebo tady mělo být 10? to by mi nějak nezapadlo...
  • 500 hodin? skyrim ma urcity kvality, ale mne teda zacly nudit uz po 50 *5*
    • a jeste jedna pro "flashe", hry jsou stvoreny primarne pro to, aby se hraly

      primarne pro to, aby zobrazovaly jsou stvoreny filmy

      proto jsou sragory typu order 1886 nehry
      • spatne..hry jsou k tomu aby jsi mohl hrat to co se zobrazuje a ne jen na to koukat jako u filmu, samo Order je uplne jina disciplína:)..kdyz uz chces poucovat, tak si napred srovnej:)
  • Ta hra je na mě moc akční. Sice jsem dohrál nějaké tu rubanice typu God of War, ale tohle je už na mě moc. Každou vteřinu vyleze nějaký enemák a ze hry je tak pěkná otrava a je to šíleně repetativní. Druhej problém je ža tahle rubanice má asi nejnudnější combat, co jsem měl možnost vidět... Po 10 hodinách to vzdávám...
    • inu, stejne zabavny combat byl i ve hrach jako Baldurs Gate a Planescape Torment, taky to byla celkem nuda, nastesti pro mnoho lidi intelektulani rovina tehle her prevysila neslany nemastny systém hry. Snad jen fanatici do dracaku a DaD se v tom nasli, a ze jich nebylo malo.
    • pozor toto je nejlepší hra na svete a budeš označen za trolla a uminuskovan. ja doufal že k teto hre bude diskuze na urovni ale fanboyzmus zde kvete jako nikde
  • Jedno se tyhle hre musi nechat. Clovek si hezky pocvici slovicka *7*
    Mam nahrano tak 8 hodin a zatim mam v partě jen kouzelnika. Kde se da nabrat nekdo treti??
    • Morraw
      http://pillarsofeternity.gamepedia.com/Companion#Companions jestli myslíš společníky.

      "anonymní" postavy pak v hospodě.
      • Hmmm hustý! Kolik mas lidi v parte? Je dobry mit max pocet spolecniku?
        • Keyz
          Je to na tobě jak píše Morraw

          Zde je info:
          http://gaming.stackexchange.com/questions/211375/do-you-earn-less-xp-per-character-with-a-larger-party

          Méně členů party = bonus do XP. Zase to má nevýhodu o které se tam píše.
        • Morraw
          Zatím mám 5, dokud nenajdu dalšího společníka. Počet je na tobě, na tvém stylu hraní, obtížnosti atd. Ber to tak, že získané zkušenosti se rozdělí mezi všechhny aktivní členy party. Takže větší skupina bude levelovat pomaleji, ale ta menší zas bude v soubojich přečíslena.
          Až odemkneš pevnost, tak je tam možnost posílat neaktivní postavy dělat úkoly. Získají tak zkušenosti, ikdyž za ně nehraješ.
  • Morraw
    Baví mě to čím dál víc. Dalších 10h za mnou a teprve teď jsem odemknul pevnost a vypadá to fantasticky. Taková hra ve hře. Dungeon Od Nua dává vzpomenout na Watcher's Keep :)
    Příběh začíná vypadat dost zajímavě a zatím snad bez bugů.
  • Jsem maximálně rád za to, že je tak málo rozhovorů nadabovaných. Hned ze začátku, kdy mi postava do uší odříkávala svou repliku zatímco jsem si teprve v textu četl oddíl vypravěče (jak se tváří, co během toho dělá), mi dokázalo šíleně rozhodit myšlenky. Když už je hra opravdu textově obsáhlá, dám přednost tomu, aby mě při čtení pokud možno nic nerušilo.
    • Chim
      Jo, tohle mě taky s... teda vadí. Já mám sice radši nadabované rozhovory protože je to pro mě pak takové víc autentičtější ale v okamžiku kdy si čtu vypravěče a do toho už mi jde do uší mluvený text... to je k naštvání.
      • tak jiste, kdyby měli vic penez nebylo by potřeba u kazde vety vysvětlovat ze postava pohnula rukou a ukazala do lesa..postava by tam skutecne ukazala...tak je aspoň fajn ze souboje jsou animovane a ne jen cisla v tabulce :)
        • walltar
          Osobně to radši vemu v textu... Myslím, že celej dabing měli vypustit a radši mít třeba víc možností v rozhovorech. Nebo o pár map víc. Aspoň že se nezdržovali s cutscénama.
        • Chim
          Naopak. V této textové formě je to ok ale chápu, že pro někoho, kdo hraje celý život hry, které ho vedou za ruku a nenutí ho k přemýšlení a také k představivosti, může být tato forma obtížná.

          Souboje ve formě čísel můžou být taky ok. Myslím, že Neo Scavanger v podstatě něco takového nabízel a nebylo to vůbec špatné.
          • pro Toma:.jak jsme k tomu dospel?..leta praxe nic vic nic min, sem uz starej a na plno věci mam jednoznacnej názor a jen malo pochybnosti..v mladi to byva presne naopak:)
            • lidsky faktor ty tvrda data dost často promeni v nesmysly:)
            • Semináře sociologie mě naučily jednu věc. Osobní zkušenst je na h*vno, důležitá jsou jen tvrdá data.
          • hry hraju 25 let, nemyslim ze bych byl zvyklej vodit za ruku. Ale letite zkusenosti mu rikaji ze věci jdou delat lip nez dřív a se stejnym efektem. O predstavivosti ve hrach jsme uz mluvil, ale kratce to zopakuju. Hry jsou primarne urceny k tomu aby deni zobrazovali, od cteni jsou primarne knihy. A vetsina dobrych knih je lepsi cteni nez jakakoliv grafomanie ve hre. Hlavni problém s lidma co si radi ctou hry je ten, ze vedi ze psany text a knihy jsou něco obecne uznávaného a kulturního, kdezto hry jsou zabava pro blbce v ocicch verejnosti. Takze cim vic textu ve hre mají tim vic si prijdou intelektualne spokojenejsi. Ale na skutecnosti ze hry byli primarne urceny na zobrazovani to nic nemeni. To ze kdysi byli ve hrach haldy textu nebylo tim ze by to tvurci chteli, ale proto ze technologie neumoznovala to udelat jinak.
            • del0
              "Ale na druhou stranu nechapu ze clovek co rad Dragons Dogma, tyhle věci nedokaze videt."

              ??? Tohle sem o DD nikde netvrdil. To bylo zřejmě to zakomplexované děcko, co používá můj nick. Praskla mu žilka, že PoE dostává vysoké hodnocení, tak troluje, kašpárek.
            • takovy dlouhy příspěvky Dele, to sis pripravoval celej den ne?:)
              jen je skoda ze ty o voze a ja o koze, pro priklad, ja nemluvil o animacích ale o ukazovani rukou do lesa..atd..atd.
              jrpg jsem hral spousty, zrovna tak zapadnich rpg, takze není třeba poucovat co je kde lepsi horsi, jiné a tak, obvzlast když to vidíš jen ze strany jedne, te zapadni.
              chápu ze moje příspěvky lidem na které pasuji podpali koudel pod zadkem, ale jednou na to prijdou sami. Ale na druhou stranu nechapu ze clovek co rad Dragons Dogma, tyhle věci nedokaze videt.
            • del0
              "To ze kdysi byli ve hrach haldy textu nebylo tim ze by to tvurci chteli, ale proto ze technologie neumoznovala to udelat jinak."

              Blábol. Když pominu, že teď se chováš, jako kdyby si viděl tvůrcům do hlav, tak žádná existující 3D vizualizační technologie (tudíž zatím nemáš žádnou logickou oporu v tom, co tady tvrdíš) neumožňuje takovou míru svobody a nelinearity, jako text nebo ilustrace. Proto to má svůj důvod. Stejně jako má důvod izometrie, která bude vždy pro některé hry vhodnejší, než FPS pohled.
              Skutečně, je mi záhadou, že to nedokážeš pochopit. Navíc opět používáš stejně stupidní argument, jako předtím. Spisovatelé dřív psali knihy na blbej papír, protože technologie neumožňovala natáčet obraz a vytvářet hraný film? KK. *15*
            • del0
              "Hry jsou primarne urceny k tomu aby deni zobrazovali, od cteni jsou primarne knihy."

              Hmm, nope. Hry jsou v první řadě určené k tomu, aby obsah a dění na obrazovce bylo interaktivní, což se jaksi neslučuje s lineárníma "movie feel" dialogama a in-game cutscénama (což je případ tvých oblíbených JRPG nebo dalších her typu Last of Us). Zatímco (nejen) dialogy a ty ilustrované situace třeba v PoE interaktivitu (i nelinearitu) obsahují, což je jeden ze základních kamenů kvalitního RPG. Chápu, že pro JRPG hráče fanatika zjištění, že roky žil v iluzi nevědomosti a nehrál ani RPG (spíš nalajnované příběhové adventury s random tahovýma fightama), způsobuje kolaps osobnosti a neschopnost s chladnou hlavou argumentovat, omezujíc se je jen na plkání, což dokazuješ dnes a denně.
              Možná sis za těch 25 let našrouboval do kebule, že animace (silná narace) je to jediné pravé ořechové a hlásáš to jako obecnou pravdu, což je samozřejmě nesmysl. Chtělo by to sundat černobílé brýle a uvědomit si, že hry, knihy a filmy jsou tři odlišná média. Jakýkoliv mix prvků je čistě autorským záměrem. Tvrdit, že text/ilustrace je znouzecnost je stejná hloupost, jako tvrdit, že číst knihu je znouzecnost pro ty, co nemají peníze do kina na pořádný blockbuster. Co taky čekat od někoho, kdy používá double standard argumentaci tvrzením, že na čtení jsou knihy, ale cutscény jsou ok (?). Na to se dá říct to samé. Na čumění jsou filmy.

              "Hlavni problém s lidma co si radi ctou hry je ten, ze vedi ze psany text a knihy jsou něco obecne uznávaného a kulturního, kdezto hry jsou zabava pro blbce v ocicch verejnosti. Takze cim vic textu ve hre mají tim vic si prijdou intelektualne spokojenejsi."

              Takže třeba Planescape je velkou skupinou roleplayerů nejuznávanější RPG ne pro obsah, příběh a možnosti hraní postavy, ale jen pro to, že má hodně textu, aby mohli machrovat před ostatníma hráčema, že to hráli a že je to jako ty super intelektuální knihy? KK. Tak tomu řikám blábol roku, taková fabulace se jen tak nevidí. Asi něco jako když člověku, který poslouchá jazz, budeš tvrdit, že ho poslouchá jen proto, aby se cítil intelektuálněji výš. Typická argumentace domýšlivého člověka s komplexem méněcennosti.
            • To se budeš snižovat k ad hominem? Vždyť je to ubohé.
            • tak ono staci ze bys jim třeba rad byl..zejo...ono staci ze zminujes o tom ze rad premyslis a používáš imaginaci, no ja ymslim ze tohle jsou zrovna dve věci co intelektualni povaha pouziva velmi často:)
            • Kdyby nebylo gamebooku, jen ztěží by šlo docílit onoho zážitku, který je tímto docílen. Apropo uvedu ti příklad:
              Spustí se script/gamebook. Postava je v lese, v dálí plápolá oheň, hučí sova, před tebou se tyčí obrovský balvan který je pokrytý mazlavou hmotou, ulpívající na konečcích tvých prstů...
              můžeš: a) skočit b)...
              postava se vyhoupne na převis, avšak uklouzne a řítí se do propasti. Na poslední chvíli ji však zachytí její družiník, zvolajíc: "dávej pozor kam šlapeš".
              Dovedeš si podobnou situaci dosadit do kontur tohoto titulu, s tímto vizuálem a tímto enginem? Já tedy ne.
              Premisa, "hry jsou primárně od toho, aby dění zobrazovaly", je naprosto chybná. Na základě jakých indicií jsi k podobné definici dospěl?
            • ještě bych rad podoktnul ze hráčova imaginace ve hre diky textum prichazi velmi často vniveč. postavy diskutuji o elfce co zije v lese, hrac si predstavi elfku a les a detaily kolem, ale az tam skupina dorazi je vse pryc pac hra to ZOBRAZILA jinak.
            • ja nic nikam neroubuju, chápu moc dobře proc Pillars vznikly a proc jsou takove jake jsou. A kdybys cetl poradne, o Pillars se v prispevku vůbec nezminuju, mluvim obecne.
              A oba vase příspěvky jsou typicka obrana intelektualne zamereneho hrace, mimochodem, uz jsem to videl 100x :)
              vsadil bych se celou vyplatu ze kdyby Obsidiani měli vic penez, ani by je nenapadlo roubovat do hry jakesi gamebooky co postava dela, proste by do toho lesa ukazala, a nikdo by nerekl ani popel, textu by tam tak jako tak měli dost.
              • Chim

                Reakce na příspěvek:

                Já jsem blbé kluk z vesnice, žádné intelektuál...

                Výplatu na to nevsadím, ale myslím si, že pokud by Obsidian měl větší rozpočet, ponechal by formu a naopak by rozšířil obsah o pár dalších questů. Ale pokud máš pravdu ty, tak jsem rád, že vybrali právě jen ty 4 mega a ani o dolar víc.
            • Chim
              Hry jsou především k tomu, aby byli hrami a aby bavili. Pokud ti vystačí "dokonalé zobrazení", budiž. Někoho naopak baví, když u hry musí přemýšlet. Já spíš spadám do té druhé skupiny i když si fakt nemyslím, že po dohrání třeba PoE se budu cítit intelektuálně spokojenější *1* .

              Hry nejsou (určitě ne všechny) universálně zábavou pro blbce, i když mnohé hry se takové skutečně snaží být a je pravda že se jim to daří.
            • To nemá s žádnou adorací jakéhokoliv textu vůbec nic společného. Je to jednoduché, a sám na to konec konců poukazuješ. Psaný text umožnuje pracovat s hráčovou imaginací, to je celé. Na rovinu ti prostě řeknu, že kdyby ty "surrealistické" pasáže z Planescape Torment byly naanimované, byť sebelépe či dokonce fotorealisticky, těžko by ve mě zanechali takový takový výsledný dojem, jako když jsem si všechny tyto věci mohl k obrazu svému vytvořit sám ve své mozkovně. Jistě, nelze automaticky jakoukoliv hru, kde je přehršel textu považovat za dobrou a naopak. Nicméně jsou zde hry (a tato hra do této kategorie bezesporu spadá), které si takový způsob narace zkrátka žádají. Mám taky takový pocit, jako bys chtěl tento titul násilím naroubovat do mantinelů moderního AAA RPG. Proboha probuď se. Hráči si zaplatili old school izo-rpg a to také dostali. Kvalita textů na hru (ano, opět a zase, jde o hru, nejedná se o epickou báseň) je více než nadprůměrná. Ty zkrátka pláčeš nad tím, že kočka domácí není tygr bengálský.
  • Keyz
    Ve hře je podle všeho celkem velká chyba která může při nasazování výbavy oslabit vaše postavy v partě:
    http://www.reddit.com/r/projecteternity/comments/30lmx2/psa_doubleclicking_equipment_bug/
    Příští týden bude patch http://www.pcgamer.com/pillars-of-eternity-patch-likely-coming-next-week/
    • walltar
      Dík za info ... dám si na to pozor.

      Osobně sem měl zatím na bugy štěstí... kromě bugu se zvukem na začátku ještě nic.
    • Za chvilku ti to smáznou, tady je to přece nejlepší gejmska evr.
      • kostejnesmrtelny
        Nikoho nezajímáš *3*
      • Chim
        Proč by mu to měl někdo mazat?
      • Magister_Peditum
        Proč? Horší by bylo, kdyby podobné chyby byli třeba i po roce od vydání, což i u AAA her dnes není žádná výjimka.
        • no ja myslim ze by bylo nejlepší kdyby tam nebyli zadne chyby hned od zacatku:) A argument ze kazda hra ma bugy neberu, znam hry co zadne nemaji od vydani, akdyz uz tak jsou hodne raritni.
          • Tak bugy ma kazda hra, problem je, kdyz to sou bugy, na ktery prijde kazdej .... to pak svedci o tom, ze to nikdo ani nevyzkousel.
          • Magister_Peditum
            Na žádný významnější bug jsem zatím nenarazil, takže kromě tohohle je z mého hlediska ta hra zatím velice dobře vyladěná.
      • Keyz
        Vypadá to blbě když se upozorňuje na chybu. Pořád ale lepší když to opravují a reagují na podměty. Navíc zde je určitě více prostoru pro chybu než u nějaké více svázané akční fps.

        Navíc snad to bude jako u Divinity kde to nenechávají na lidech jako u Bethesdy. Aneb dodělej si sám a používej neoficiální patch...
        • ja mam ve Skyrimu 500 hodin odehrano, a zadnej neoficialni patch jsem nikdy nepotreboval. jedinej bug co sem zazil byl u jednoho ukolu kdy jsem si musel vygenerovat předmět přes konzoli, to je vse.
          Ony TES hry chteji trochu sebediscipliny, je tezky když nejakej hrac vymlati cely město a pak se divi ze nejde udelat úkol, nebo nekde něco chybi. A obecne je moda , obvzalst tady v cechach diky Vavrove clanku kdydat an Skyrim. Jinak lidi jsou ve svete jsou spokojeny, denne to porad hraje ores 30k lidi na steamu.
          • walltar
            Jo já ve Skyrimu taky nikdy skoro na žádnej bug nenarazil... Ale byla tam kupa bugů. Někdo prostě má štěstí. *1*
            • Tak to si toho moc nenahral, zabugovanych Qstu je tam pozehnane, takhle z hlavy strelim minimalne dva, jeden s tim, ze slibis osvobozeni vezne bez boje, k cemuze potrebujes (pry) nejakou zbroj, ale i kdyz ji mas (nasobe) tak na tebe prislusny NPC kasle (ses dle zbroje jeho nadrizenej), druhej, ze kdyz prijdes do toho "mesta" nejdal na zapade (jsou tam ty podzemni pohrebiste), a prokecnes ozralu na ulici, tak pak dostanes Qst, ze ho mas prokecnout, ale uz to nejde.

              Pak samo i dalsi bugy ... postavis si barak, k nemu si koupis trebas kravu, a tu ti sezerou nejaky mobove co se spawnujou primo k baraku. To by jste nebyl problem, ale ty si tu kravu uz podruhy koupit nemuzes, protoze ji prece mas ...

              Atd atd .. obecne jedna z nejzabugovanejsich her vubec.
            • JJ přesně, já měl třeba super BUG s nočním útokem upírů ( myslím, že to bylo součástí DLC), kdy upíři v noci zabili některé NPC ve městě. To by nebylo špatné, kdyby to fungovalo tak jak má. Problém byl, že upíři zabíjeli i NPC, které byly součástí questů nebo jejich zadavatele. Nejhorší bylo, že sice jsem dostal zprávu, že dané NPC je mrtvé, ale to že ho potřebuji k nějakému questu člověk zjistil až později :(
          • preklepy..blby..chjo

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit