Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hm...autor je značně naivní.Žádný Wipeout 2048 zdarma si rozhodně nestáhne,když bude vlastnit Wipeout HD na PS3.Jen si stáhne nějaké směšné DLCčko co vyjde na jaře na Vitu.
    • sleepless
      Prikladam citaci z tiskove zpravy Sony CZ, abych nebyl za toho, kdo siri poplasne zpravy:

      "Pro ty, kdo již některou z uvedených her vlastní pro systém PS3, bude možno stáhnout hru do jejich PS Vita zdarma. Stejně i pro ty, kdo si zakoupí hru pro PS Vita bude hra pro PS3 k dispozici zdarma. Není třeba tedy platit za stejný obsah dvakrát, právě z důvodu propojení PS3 a PS Vita."

      Jen podotykam, ze se to plati pro tituly: MotorStorm RC, Hustle Kings, Top Darts, WipEout HD a HD Fury DLC for WipEout 2048 a hra od Capcom Ultimate Marvel vs. Capcom 3 DLC
  • Jeste bych doplnil svuj predchazejici prispevek: videl jsem a hral nekolik popularnich her na smartphonech. NSF, Battlefied, CoD a v neposledni rade nejake Angry Birds. Nekde jsem tu na Tiscali cetl ze Michal Wolf Rybka (jinak muj oblibeny autor v Levelu) snad dokonce vyviji nejake hry na smartphony. Ale jak napsal Dan Vavra na svem blogu. Hry pro smarthony muze delat fakt kazdy. Michalovi preji uspech ale az budou hry na Smartpony vypadat jako hry a ne jako neco se se tvari jako hra tak si ho koupim. Dokonce i Sims na tabletu od Applu vypadaji tak nejak detsky.....ptam se kolegy v praci jak to stiha hrat v pracovni dobe? Prej zadny problem ono se to tak nejak ovlada samo....Angry Girds jsou uzasne na pracovni porade ktera je nudna a dlouha, o tom jsem pevne presvedcen, respektive chapu proc to moji kolegove hraji behem porady ale jinak......co jako na tom lidi vidi fakt nechapu.
    Az budou na Smartphone Battlefield 3 a serie Total War s moznosti jako na PS3/PC dejte mi vedet.
  • Umaroth
    Tento přístroj se mi líbí, ale je třeba se zamyslet nad tímto. PS3 stojí 5700,- , Xbox stojí 4500,- a ano vím že nemůžu srovnávat handheld s ''velkými'' konzolemi, ale cena 7000,- vitě prostě nesluší, když hry budou stát stejne jak hry na ''velké'' konzole. Ano, chápu je to novinka a její výroba se časem zlevní, vzpomente si na ceny PS3 při launchi (21 000,-), ale i tak u malého hraní, bych si představil cenu aspon o 1000 u každého modelu menší...
    • Cena je vysoka, ale urcite nebude trvat tak dlouho a zlevni se. Ostatne stejne novy hardware ma cenu kupovat, az je dostatek kvalitnich her nejlepe uz po zlevneni. Minimalne pul roku pockat a pak to treba pude...
  • Posledni handheld ktery jsem vlastnil byl ze SSSR - Lovci pokladu s chobtnici. S kamarady jsem jeste paril Jen pockej Zajici a par dalsich v Ceskoslovenku dostupnych her. Vzpominky na to mam dobre. Nicmene doba pokrocila.
    PS Vita me ovsem zaujala a to normalne nevlastnim zadnou konzoli.
    Nic proti smartphonum ale i sebelepsi hra na Iphone nebo konkurenci furt vypada jako hra pro naproste causal hrace, je to asi idealni pro meho 45 leteho kolegu v praci ale me to nejak z duvodu ovladani a jednoduchosti nevyhovuje. Grafika her na telefonech je rekneme nekde na urovni Voodoo 1-2. A je mi uplne jedno ze nektere telefony maji dvoujadro....a teoreticky jsou vykonnejsi nez lecktere netbooky, kdyz si na nich nezahraji min. neco jako Battlefield 2.
    PS Vita od sameho zacatku vypada jako velice povedena konzole, s poradnym HW, ktere me zaujalo natolik abych o ni vubec zacal uvazovat. Predevsim me ale zaujalo moznosti vyuziti ovladani na jedne hopsacce. To me fakt dostalo....(ovladani).
    Ale ruku na srdce, pri pohledu na screenshoty s Wipeout 2048 nebo Uncharted: Golden nelze nez zatleskat. Grafika vypada paradne..... Proti tomu chytre telefony jsou graficky skutecne na urovni Vooodo 1/2 coz bych uvital tak 10 let zpet ale ne v roce 2012. Prijde mi to ze hry na telefony jsou v jadru jednoduche.
    • No ty nejmodernejsi mobily uz maji vykon hodne slusny, daleko za monzosti radoby voodoo1. Problem ale je, ze na poradny (tradicnejsi) hry dotykove ovladani nema smysl a taky filozofie mit vsechno bud zadara, nebo za 25KC na Apple Store nebo Androidu naprosto nepreje vyvijeni nejakych komplexnejsich a tedy zajimavejsich her. Tyhle dva aspekty se behem nekolika let tezko zmeni, takze Vita bude pravdepodobne jedina skutecna moderni konzolka do kapsy. (3DS ne! Ale to uz sem psal :)
      • Hm...to jsi asi na iOS neviděl hry jako Infinity blade,Dungeon hunter 1 a 2,Order & Chaos,Dead space a další.
        • O Infinity Blade bych pomlčel, hezký unreal engine ale hra opravdu tak na hodinu. Spíš na půl a pak už si jenom dokola hrát to samé. Do metra ano, ale jinak o kvalitě a hloubce hry bych opravdu pomlčel. Dungeon Hunter je dobrý počin a dobře ovladatelný. A Order and Chaos je dobrá hra jen je to zase jen polovic co by to mohlo být. Navíc mě fakt štvou všude přítomné inapp nákupy.
        • Tak zrovna dungeon hunter mam na mobilu a na ps3. A jsou to nebe a dudy,na tom mobilu je to docela stereotypni nuda, na ps3 je to dobra zabava, ten gameplay je na ps3 jednoznacne lepsi. Na druhou stranu, na mobil me stal 50 Kc, na PS3 262 Kc a na vitu stoji litr a to mam strach koupit za tu cenu. Vyplatilo by se to, kdyby byl mezi ps3 a vita verzi stejny skok, jako mezi mobil a ps3 verzi, ale to se obavam ze nebude. Kazdopadne pockam na nejake srovnavaci recenze.
          • jen tak btw .. v poslednim replayi pri rychlorecenzi na vitu rikal ze je ten dungeon hunter strasnej ;)
        • Ano, videl, dokonce hral. Bohuzel ale to jsou taky uplne vsechny, co stoji za zminku a za druhe ani ty se nevyrovnaji zazitku z hrani na opravdovem hernim zarizeni (i kdyz na pomery mobilu jsou to dobre hry, ale skutecnym hracum to tezko muze stacit).
          • teda nevím jakej ktomu máš přístup k hrám na iphonu :D ale jako v dnešní době? kdy tam máš rpgčka atd? už bych do žádnýho handheldu nešel :D a to nejsem casual, pařím docela dost :)
            jo jasně, není to primárně na paření .. ale na ty chvilky? nejlepší .. naposled sem hrál gta3 .. a grafika i ovladatelnost parádní, pak to jen vypneš , někomu napíšeš zavoláš ... žádný omezení máš tam všecko .. plynule s kvalitním displejem
          • Jo prostě tam chybí ty 2 analogové páčky.To je fakt.Ovšem ceny těchto her jsou na iOS výborné.V tomto by se měla Sony poučit.Jinak je s ní AMEN.
            • To jo, ale kdyz na PSP zacali vydavat starsi hry v edici essentials za +- 150Kc, tak to uz je super cena. A verim tomu, ze u Vity to bude podobne, jen si clovek musi chvilku pockat, nez se hry zlevni, coz me treba vubec nevadi. Aspon je casem jasnejsi, ktera hra za to opravdu stoji.
  • Až to bude levnější tak do toho du bez zaváhání, ale teď bych si za tu cenu radši koupil třeba XBOX a nějakou tu hru k tomu :). Na cesty je to super, ale 7000 :( ....
  • "PSN" už neexistuje, to by měl herní novinář vědět.
    • montatatana
      A kdyz v XMB menu najedes na Playstation Network, tak je tam napsany co? :)
    • Ale já v PS3 pořád PSN mám, takže proč by se to nemohlo používat.
    • sleepless
      Má pravdu ten chlapec, alespoň částečně. Asi budeme ale i nadále, nějakou dobu, používat PSN. SEN není zažitá zkratka a psát pokaždé obojí je s prominutím na palici.
    • existuje, akorát se jmenuje jinak
      • Však na to právě upozorňuju. To je jako kdybychom o Kinectu pořád mluvili jako o Natalu. Herní novinář by měl (kromě gramatiky, která je i v tomto článku otřesná, viz hrubky typu "zpráva přístroje") rozlišovat mezi pojmy a dojmy.
        • Upřímně mi pro ČR přijde lepší požívat zkratku PSN, protože SEN zní v češtině docela blbě, alespoň teda pro mně. Což samozřejmě nic nemění na tom že SEN je správně. Mimochodem i lidi ze Sony stále používají starou zkratku co jsem si tak všiml z videí.
  • Mě by zajímalo jestli se psp vity sníží její cena
    • No já bych si tedy určitě připlatil, pokud už se rozhodneš to kupovat... (na své dilema sis odpověděl přímo v textu)
  • RakeW
    Teda, pane šéfredaktore, ta formulace v nadpisu se mi ale vůbec nelíbí. Od toho tu máme přece jiné (konkurenční) weby, aby do nás ládovaly nesmyslné nadpisy článků.
    • sleepless
      Můžu se zeptat čím je závadná? Je to názorový článek, titulek tomu odpovídá.
      • upřímně, mě se taky vůbec nelíbí zní tak nějak divně..a je navíc strašně dlouhý...
      • RakeW
        Vůbec nejde o názor, ale o spíš o slovosled/stavbu. Mně prostě trhá oči to "a stačí to". Uznávám, že když jsem si to zopakoval desetkrát nahlas, tak mi to přijde podivný o trochu míň, no :). Prostě se mi to nelíbí...
        • sleepless
          Oukej, díky za názor. Nicméně, měnit ho s prominutím nebudu ;)
      • stačí co? stačí to k tomu aby se prodávala? nebo k tomu aby se na tom rozchodil BF3? nebo to stačí k tomu aby autor článku mohl něco napsat? Je to. *3*
  • Jestli budou na Vitu casem kvalitni a levny hry, jako jsou ted na PSP, tak do toho jdu, protoze Vita ma vsechno, co handheld ma mit. Hlavne vykon, dve hejblatka a velka obrazovka. A to neni tak malo, ve srovnani treba s 3DS, ktery bych nechtel ani kdyby mi ho nekdo dal zadarmo.
    • Krtecek-GT
      ale no tak, japonci nekupujou jen samí krámy. Ale Nintendo je u nich zažitý pojem a u her jim nejde o počet polygonů ale o zábavu a o zážitek (v jejich případě o emoce). Zábavu vám lepší grafika nepřinese. Takže jestli člověka hry a styl ovládání na 3DS baví, nemusí ho PSP oslovovat. Wii se prodalo mraky a neřekl bych, že dali do reklam tolik co ps nebo xbox. Každý od hraní čeká něco jiného, takže člověk může hrát na psp hodinu a pak ho to přestane hraní bavit ale oproti majiteli 3DS se mu může posmívat, že má lepší grafiku...
    • Ty bys nechtěl zachraňovat princezny a skákat s opravářema? :-o
      • Ani ne, ale hlavne 3ds je spatnej vtip. Na 3D se neda poradne koukat, aniz by se clovek bal o zrak. Kvuli dalsi pacce si musis kupovat obludnej nastavec. Grafiku to ma jak PSP1 a obrazovky snad mensi i nez DSi, prito je 3DS pekne tezky na to nosit to jen tak v kapse. A vydrz taky nic moc. Na 3DS nevidim jediny pozitivum a to sem se snazil...
        • Ringwraith
          Překvapení.
          3DS je nejrychleji prodávaný Nintendo systém v Japonsku.
          http://andriasang.com/con00s/3ds_five_million/

          Kdo by to byl řekl, co?
          Nikdy nezapomeň na toto: http://www.jc-news.com/gfx/gaf/lol/nintendo_cycle.png

          Samozřejmě svůj názor si klidně ponech, ten ti neberu. Jen poukazuju, že ho lidi asi moc nesdílí.
          • A co je mi po tom? Co kupuji Japonci? 3DS je hruza, to musi uznat kazdy kdo to mel v ruce a zrovna si to blahove nekoupil, aniz by si vyzkousel...
            • Mel jsem doma tyden 3DS a prave RE REvelations. Jinak vlastnim uz dlouho PSP a DSi, takze mam s cim srovnavat. Grafika neni o tolik lepsi nez starodavne PSP a sorry, ale kupovat si handheld, jehoz hlavnim tahakem ma byt 3D, a pak tvrdit, ze na 3D se hrat ani nema, to sis hned odpovedel, proc je 3DS epic fail, ktery muzou kupovat jenom japonci :D. Ja ale nejsem japonec.
            • Ringwraith
              V tom případě nevím, proč by jsi měl ignorovat fakt, že Japonci 3DS kupují...

              Každopádně tvoje argumenty jsou ->
              Na 3D se neda poradne koukat, aniz by se clovek bal o zrak. -> 3D stejně nikdo nepoužívá. Nebo by moc neměl.
              Grafiku to ma jak PSP1 a obrazovky snad mensi i nez DSi, -> No grafiku to určitě jak PSP nemá, podívej se na REvelations nebo MGS3.
              prito je 3DS pekne tezky na to nosit to jen tak v kapse. -> Jo, malý obrozovky možná jsou. A taky je to ale obrovsky lehký.
              A vydrz taky nic moc. -> Vypni 3D a más to v poho.
            • Nehraju COD. Nevim, proc by jiny nazor nez mas ty, mel byt hloupy.
            • Ringwraith
              V tom případě já můžu určitě říct: "Co je mi po Robotron3ově hloupým názoru?", že ano?

              A víš ty co? Já měl 3DS v ruce. Hrál jsem Super Mario 3D Land a neměl jsem s tím nejmenší problém.

              Ale být tebou, tak počkám pár měsíců, než na Vitu vyjde CoD a budeš spokojenej.
        • Mám to stejně :D Snad Vita přinese alespoň nějaký pořádný pecky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit