Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jevo83

    Centurion: Defender of Rome (r.v. 1990) ... toto bola asi moja prva strategia a asi ju idem aj pohladat na nejaku abandonware stranku😁

  • 0011

    První strategická hra kterou jsem jako dítě pochopil byly HOM&M 2 kdy mi kamarád ukázal jak se to hraje, do té doby jsem o strategie zájem neměl. Tohle neznám, nevím jestli se do toho budu pouštět ale díky za tip, zní to zajímavě akorát soubojová část z videí na youtube připomíná plants vs zombies 😀. Jinak moje osobní GOAT je první Dawn of War, sice ho mám i na steamu, ale zajímalo by mě, kdo má moje původní placky...

  • Úplně mě to připomnělo jednu stařičkou hru. Vygenerovala se mapa světa, pak jste si zvolili rasu a naklikali staty lídra. Rasy byly takový fantasy mix (zloději, kouzelníci, elfové, válečníci, trpaslíci). A pak jste na mapě jen stavěli budovy národa. A ty generovaly bojovníky, peníze atd. Každý pinčlík měl svůj level. Na mapě světa pak byly AI evil rasy a vy jste na ně posílali svou armádu. Všechno probíhalo formou managmentu. Nepomůže mi někdo? Ještě bych si to z nostalgie zahrál.

    • Jestli nějaká dobrá duše chce hledat, tak už nemusí... jedná se o stařičký Stronghold. Abandon games pomohly :-)

      • Podle popisu bych to nepoznal, ale jinak byl původní stronghold super hra! Dokud se nepostavili věže na vyšším lvl, tak nebyl rozhled a nebylo poznat kde jsou jací nepřátelé. Zima (hlavně ty první) byla krušná, bylo potřeba připravit dost jídla. Asi si to půjdu připomenout taky, takže díky za připomenutí 🙂

        • Jo zima... ta teprve prověřila. A taky jak člověk poslal armádu a vylidnilo se nějaké pole, tak budovy chátraly a člověk se lehce dostal do problémů. Ale dodneška hledím jak to mělo relativně propracovaný systém ras, každá z desítek (stovek) postav snad měla svoje jméno a level. Dodnes si pamatuju, jak jsem měl zloděje a poslal je do boje proti drakům nebo co to bylo za létající spell castery a jen se bezmocně koukal, jak celá moje elitní armáda šla pod drn bez jediného zásahu, protože ty létající mrchy neměli čím zasáhnout :-D. Zní to logicky, ale bavíme se o desítky let staré hře a tehdy to byla mega zábava.

          • Proto jsem zásadně používal na jednotkách tlačítko home a tím pádem je po jedné zamknul na daném místě kde byli budovy. A na čistky okolí jsem se vypravoval až, když jsem měl dostatek volných jednotek navíc 🙂 Obvykle bylo potřeba mít několik ras pro správný mix všeho (boj nablízko, na dálku, magie). Ale nakonec jsem přišel na to, že ideální jsou elfové a nemusím pak řešit další národy. Jen bylo potřeba jít na některé protivníky až s dostatečně vylevelovanými jednotkami,  jinak to nedopadlo moc dobře 😀

  • exoslav

    Jo, taky jsem u téhle hry strávil dost času :) Ale už jsem na ni úplně zapomněl, tak díky za připomenutí! Podobné hry, které jsem ještě hrával byly Age of War a Warfare 1917.

  • tomekbobek

    Jo, kdysi jsem to taky hrál. Bylo i víc dílů, jestli se nepletu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit