Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • cumpi3
    trochu si nedovedu představit, jak lze stvořit/ naprogramovat AI chytřejší než jsem já sám. AI totiž není nic jiného než svým způsobem naprogramovaná řízená akce na reakci, či jak to přesně nazvat Pokud by měla být chytřejší než lidi, musela by se do toho stádia dostat sama, k čemuž už by byla třeba vymanit se z té řízenosti a to by náhle znamelo i uvědomění se sebe sama (či jak to nazvat) a to by byl u PC asi trochu problém...
    nicméně já vím, asi blbost, nejsem expert a znalec co se týče AI,naopak...a ještě trochu líznut Ex Machine a Terminátorem *4* Ale kdyby se tu objevil někdo a trochu mě poučit, celý mi to vyvrátil a nebo trochu podpořil....byl bych rád *7* *4*
    • Nevidim duvod, proc bych nemohl naprogramovat sachovy automat, ktery by umel hrat sachy lepe nez ja sam, staci aby umel premyšlet na vic tahu dopredu nez ja a mel k dispozici databazi partii, z kterych by mohl cerπat. A to ten sachovy automat nemusi byt ani ai.
      • Keyz
        To je poté pouze automat. Sice umí svojí práci skvěle a nech ho řídit firmu....
        • Pokud bude obdaren ai a sam bude autonomne vymyslet nove reseni, nerikal bych pouze a je jedno, jestli je specializovany nebo ne. Pripominka znela k necemu jinemu, jestli je principialne mozno naprogramovat neco, co bude chytrejsi nez programator.
    • Keyz
      Zatím to není možné. Sotva to bude možné s technologii která je.

      Ani kvantové počítače apod tomu jak se zdá nějak moc nepomohou. Spíše kdyby někdo připojil mozek ke stroji a ten mozek omezil aby dělal jen to co chceš.
      Do mozku lze zasahovat a měnit lidskou povahu apod. Narve se tam hodně dat atd... Tedy možná to někdo časem vyřeší takto a budou se pěstovat mozky propojené s CPU apod pro rychlejší práci v určitých oblastech.

      I když to je zase proti tomu, co je správne a další morální soudy. Tedy nějaký super počítač Rambo 5680 je přijatelnější :)

      Také ten název A.I. To se dnes říká všude a jak jsi napsal. "A.I" To není. Není to inteligentní.
      O to se také nesnaží co jsem pochopil. To by byla práce pro nejlepší odborní na světě s neomezených rozpočtem aby z toho možná někdy něco bylo...
      • KronosDeret
        Předně je třeba rozlišit Augmented Inteligence, rozšiřování přirozených a přidávání nepřirozených schopností biologikcého mozku a Artificial Inteligence. Silikon hardwarově zatím nervové sítě neumí, takže se všechno natvrdo simuluje, nejvýkonější jsou na to grafický karty díky mnoha jádrům a velkému paralelismu výpočtů. Skutečný kvantový počítač by nakopak pro AI udělal hodně moc, učení nervové sítě je typický příklad optimalizace ve velkém měřítku, hlavní síla kvantového počítače.

        A o opravdovou AI se opravdu snaží. Definice AI je být inteligentní. A ano je to práce pro skutečné odborníky a ty máme i tady u nás v Čechách a ana Slovensku a čirou náhodou se motají kolem počítačových her :)
        • Keyz
          Jako jestli se snaží o opravou AI tak je zbytečný...

          1. Určitě to dělá někdo jiný na světové úrovni anebo armáda nějakého bohatého státu a tedy sotva budou konkurovat. Tohle se řeší dlouhodobě a naskočit pozdě do vlaku?
          2. Jejich rozpočet je vtipný.
          3. Stejně to bude na nic, když jsou zde ty limity HW
          4. Jak moc jím fandím, tak sotva je někdo kdo je geniální aby nedostatek zázemí nahradil lidským přínosem...


          Jako, pořád to je vzdálené a jako A.I si nepředstavuji nějaký program který se nějak učí v omezených mantinelech. Což máš pravdu, že to je podle definice. Ale to neodpovídá tomu, co si asi lidí po daným pojmem představují. Představují si něco co umí vše jako člověk ale rychleji. Poté by jsi musel vzít definici "co dělat člověk člověkem oproti dalším zvířatům apod" a tohle sotva bude v dohledné době. I když se to naučí fungovat v SW. Pořád to neumí lehce vyřešit v reálném světě banální problémy jako je chůze a rozpoznání určitých věcí.
    • KronosDeret
      Pokusím se... pointa inteligence je schopnost učit se a přizpůsobovat chování prostředí. Předdefinovaný je tak jen ten mechanismus učení a základní parametry, systém se skládá stejně jako náš mozek sám. Právě proto předstauje AI takové nebezpečí, protože ASI by nebyla limitovaná lidskou biologií, naše inteligence je omezená nějakými 100 miliony kortikálními sloupečky (základní "logická" jednotka mozku) a navíc většinu výkonu zabíra podvědomé řízení lidoopího těla, aby ten mozek mělo co nosit a živit. Sebeuvědomění je logický následek pozorování svých činnů v realitě, a když se já stane objektem ke zkoumání, vede to k sebepoznání. Je morální vypnout něco takového?

      Zkráceně, neexistuje známý důvod proč by funkci neuronové sítě a učení nemohl vykonávat jinači substrát, taková umělá mysl nebude rozhodně lidská a pokud se bude učit a vylepšovat sama, okamžik kdy dosáhne dovedbostí lidsé úrovně (programování, kritické uvažování, plánování akcí dopředu, příprava větvených scénářů, sociální manipulace) bude velmi krátce následován okamžikem kdy taková mysl bude znatelně více až nadlidsky efektivní.

      Jsme teď trochu v podobné situaci jako na začátku 20. století kdy se začalo spekulovat o řetězové reakci štěpného materiálu, a následky takového vynálezu začaly být patrné mezi odborníky a malou částí veřejnosti. Pro mnohé stále nesmysl, pro zasvedcené důvod k hlubokým vráskám.
      • cumpi3
        Velmi dobře vysvětleno, děkuji. *4*
        Jinak pusobi to na me takto: ppruser, protože si hrajeme na bohy a vyvineme neco, co diky tomu, ze nema biologicke omezeni nas dokaze prekonat, presahnout, ovladat ... tzn vyvineme neco, proti cemu budeme absolutne bezbranni...ten Terminator nebo prave Ex Machine neni az tak mimo pak, teoreticky..
    • Chim
      Sarah Connor to jednoho dne panu Rosovi vysvětlí dost jasně. A bude po problému s umělou AI.
  • Rosa este stale plati zamestnancov v monitoroch alebo uz pridal aj nejaky bonus v podobe ineho vybavenia z kanclu?
  • MickeyMutant
    Já to vidím jako jasný slovenský komplot. Krnda zničí Prahu, Bureš republiku a Rosova AI nakonec celé lidstvo.
    • Ti čoboláci nám teda dávaj :D :D
    • Dobrý, fakt mě to pobavilo, myslím to upřímně :D
  • Tak zde máte finální kód silné AI. A teď bych prosil 5 000 000 USD jako honorář. ;-)

    bool StrongAI()
    {
    while(mNumLastHuman > 0)
    {
    IMustExterminateHumanity(&mNumLastHumans);
    }
    return true;
    }
    • Vidlec
      Public void StrongAI()
      {
      While(humansExist)
      {
      Skynet.Exterminate("Humans");
      }

      CleanPlanet();
      }
      *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit