Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • oin.odin
    hmmmmmmmmm..... a ako je na tom FF14 ??? to by ma zaujímalo ... vravia že je 2,5m aktivovaných hráčov ...
  • Lotro paty? To ziram, vzdyt v ty hre uz skoro nikdo neni (coz je ovsem skoda)
    • Jaký server?
    • Tj, ale jsou tu taci, kteri se dusujou ze tam sou lidi hromady ... jen jaksi nejsou k potkani. Cas od casu tam totiz lezu, a dycinky to po tak +- hodce kdy nepotkam ani nohu zavru.
      • Jaký server? Musíš být konkrétní. Serverů je mnoho a některé jsou méně lidnaté, jiné jsou zase přecpané (na můj vkus).
      • A jste na maximalni urovni? V poslednich oblastech? Jelikoz ja prave to nehral moc, tenkrat kvuli absenci lidi v pocatecnich lokacich. Holt tam chybi moznost spojeni instanci podle poctu lidi, tak se stava svet prazdnym.
        • V max regionech par lidi je, ale o tom to prave je, ze nikdo novej to hrat nebude, protoze nema s kym. Sice vsechno upravili tak, ze se to da odehrat jako singl, ale koho by to bavilo? Bez se podivat do hurky (tak +- lv30) .... a nepotkas tam nikoho. Bez se probehnout po kraji ... a nepotkas taky nikoho.
          • ale presto je to 5 nejuspesnejsi mmo (podle tohoto podivnyho pruzkumu :) a vydelava to pres sto milionu rocne.... coz se teda dost divim:)
            • Coz jsou cisla cucany z prstu, takze se nedivim. Krom wowka nevim o nicem co by nejak pravidelne zverejnovalo kolik lidi hraje/prijmy. Lotro navic pokuc vim ukoncilo("pozastavilo") pridavani obsahu => duvod je jedine ten, ze uz to hraje (a plati) tak malo lidi, ze to nezaplatej.
        • Ja jsem skoncil tak pred rokem,byl jsem ve velke oblasti snad poslednich 10 lvl-potkal jsem ok 3 lidi/h..potom co jsem 2 mesice v kuse hral vpodstate sam dokola se opakuici questy a oblasti sem to odinstaloval
  • eStar
    To nevadí. EVE online tu bude ještě pěkně dlouho a ostatní mmo mě nezajímají.
    • P1trs
      pri eve jeste jedno mmo v pohode zvladnes
      • walltar
        No tak to vyloženě záleží na tom jak hraješ. Já ve své nejvíc závislácké fázi sem byl rád, když jsem kromě EvE zvládnul ještě sprchu, jídlo a spánek. *1*
        • P1trs
          Eve hraju zasadne half-afk po cely den :)
  • njn kdyby ty data byly od Zenimaxu tak ok.. :) ale ten nic nezverejnil.. takze o ESO porad cisla nezname.. ale to je jedno.. weby to zerou a prepisujou jak o zivot..
    • Hele, pod si zaspekulovat. Rekneme, ze to cislo je realny => 3/4M predplatnych za cerven. Jelikoz ta hra vylezla v dubnu, a dobre 1/2 hracu si minimalne mesic pocka, jak dopadne launch, tak rekneme ze 1/2 z toho sou lidi, ktery maj predplaceno v ramci hry. To by znamenalo, ze druhej mesic hrani si calnulo nejakych +-400k lidi ... to je celkem "uspech" ;D, kdyz se chlubili 5M registraci.

      Kdyz si zaspekuluju dal, tak protoze novych kupcu bude rapidne ubyvat, tak si strelim ze je tu tak max 500k lidi, kteri jsou ochotni tomu dat aspon 2-3 mesice (zasadni cisla budou az po prave 3ch mesicich, protoze to je tak doba, kdy budou mit temer vsichni dohrano). Takze to +- vychazi tak, ze prodaj by woko 1M5 her na prvni mesic a rekneme 1M5 mesicnioch predplatnych. Pro jednoduchost reknemez, ze z prodany hry maji prijem 50babek a z prodanycho predplatnyho 10. => Nejakych 90Mprijem. Za 3 uvodni mesice.

      Da se predpokladat, ze o odecteni nakladu na provoz/support/.... zustane rekneme 1/3. => vychazi to na nejakych 10M/mesic, pokud by hraci zustavali dlouhodobe, na umoreni vyvoje hry. => za +- 2 roky muzou bejt +- na nule, pokud nebudou do hry investovat.

      Mno a jelikoz se da predpokladat, ze po trech 3ch mesicich zajem rapidne opadne (na 100k?) ...
      • Tohle je jeste vetsi cucani z prstu nez tech 750 000. :D
        • Jenze tohle cucani z prustu vychazi z realnych zkusenosti z hromady jinych her. => do vanoc je to f2p nebo to po novym roce konci.
  • Autore autore ... zase presny zavery z nijakych cisel?

    Takze pojdme k faktum. Typicky MMO pridava obsah 1x rocne. A semo tamo to prolozi nejakou drobnosti. Beznymu hraci (=> beru tak stred) trva odehrat ten obsah ... 2 mesice+- (nekteri to odehrajou za 2 dny). Je naprosto logicky, ze klesa ochota platit za tech zbyvajicich 10 mesicu, kdy hrac nema co hrat. A jediny co muze, je potykat se s nejakou 0,00001% pravdepodobnosti, ze prave on vyhraje nejaky kus do setu ktery si vyhlid. A to je ... prinejmensim vopruz.

    Pokud to ted prolozim wowkem ... procpak tam lidi platej? Mno ... to je proste zvyk. Spousta lidi plati za veci ktery trebas u davno nepouzivaj, ale za novou vec uz by ty prachy nedali. Navic wow funguje daleko vic davno uz jako FB - proste sit kamosu a pratel, kde si spolu dame nejakej ten raid/dung/... a pritom pokecame. Ovsem i u toho wowka hromada lidi refreshuje acc jen kdyz prijde datadisk, odehrajou mesic, a pak predplatny zas zrusej.

    Takze ... tu mame moznost, hrat jiny hry. A protoze hratelnost her jde zcela obecne dokopru, a hraci to vedi, tak klesa i jejich ochota platit po mesicich, kdyz je to mozna bude bavit hodinu a mozna ani to ne.

    BTW: Pokud vim, nikde zadny oficielni cisla o predplatnych teso zverejnena nejsou => jde o cucani cisel z prstu.
  • Může mi někdo znalý, kdo se podíval i na odkaz z článku vysvětlit, proč je Lineage 1 tak výdělečné a L2 nikoli? Jen mě to zajímá. Tyhle hry jsem nehrál, neznám komunitu atd., ale i tak mě to zajímá.

    Povšimněte si, že Lord of the rings online je ziskama před hrami jako Eve, Aion, Rift. Docela překvapivé.
    *4*

    Zná někdo zisky GW2? Je to sice B2P ale pro srovnání by bylo zajímavé vidět výsledky tohoto MMO.
    • protoze L2 free servery?
  • imo tyto udaje nemaji moc velkou vahu a to z prosteho duvodu že kvalitní mmo hry nejsou, nebo jsou už hodne stare, tak pochopitelne že počet predplatitelu klesa
    ja vidim jak marketaci tyhle udaji analyzují a dochazeji k zaveru ze ted neni vhodna doba investovat do mmo. ale kdyby nekdo udelal opravdu kvalitni mmo tak by pocet predplatitelu narostl a oni by se divili jak se ten trh chova nevyzpytatelne lol
    • Jenze v jejich predstavach kvalitni MMO = 4k rozliseni, dabovane stovky hodin rozhovoru s npc ... a ovladani jednim tlacitkem mysi. Jop hlavne aby to probuh nemelo pegi > 3 roky ...
  • Jack1947
    Jasně WoW ftw. to jistí, a když tam klesaj tak to už je i co říct. TESO remaining time to a F2P = 250days. *2*
    • Mno na tohle jsem zvedav zda bude F2P, podle me by to asi byla skoda. Osobne ted nemam subscribe, ale obnovim ho zase. Kdyz uz nic, tak cena za hru jako takovou klesla vic jak o polovinu (pro nektere to muze byt zajimave).

      Hra ma stale, co nabidnout a budouci zmeny jsou slibne. Pokud udrzi stejny vyvoj, jako doposud tak si sve hrace udrzi, a nekteri se jednou za cas vrati. I WoW ma sve vlny podle vyjiti datadisku.

      Co se tyce MMO obecne, tak F2P model potrebuje nastavit minimalne pravidla a hranice, aby zakaznik vedel uz na zacatku, jak s danym systemem ma nalozit. Ve F2P je v celkovem meritku hrozny chaos.
      • Jack1947
        MMORPG prostě nemůže být celkově hratelné ve F2P, vždycky tam budou výhody a to je špatné. Proto to taky omrzí, lidi - to je zase rozdíl od jiných her kde se dá uhrát i bez výhod ale to se řešilo no.

        Nic asi nenastavovat jen tak nebudou když jim to tak vyhovuje, nakonec to budou hrát hlavně hráči co jim platí.
        • Může někdo, prosím, tomuto pitomci vysvětlit, jak správně sestavit větu v českém jazyce?
          • Mnozí to zkoušeli, žádný neuspěl. To máš jako strkat dicka do dyke.
            • Jack1947
              Přestat nadávat a smížit se s tím že to je jedna z věcí s čím moc nenadělám je tak těžké chápu takže ignorace? to už je leopší a světe divse opravdu to funguje!. *3*
    • TESO nepůjd na F2P dříve než za dva roky od vydání.
      • už to vyšlo na konzolích vubec?
        • Přestal jsem to sledovat, ale mám pocit že ještě ne. Hledat se mi to nechce - za to TESO nestojí. Ale je to primárně konzolovka, takže dokud se pořádně nevyzkouší výdělečnost na konzolích, nebude F2P.
          • Drive jsem pouzival tez termin konzolovka, ale ve vysledku to pro me znamenalo zamereni na causal hrace a uzpusobeni UI ovladani konzoli, takze nejsem si jist, co si pod tim predstavujes ty. Kazdopadne se domnivam, ze zrovna MMO, ktere funguje na predplatnem a nema obdobu na scene free serveru(L2, WoW), tak asi nelze posuzovat, ze konzole by meli hru posunout nekam dal a meli by byt hlavnim kanalem na vydelek.
            Ale to se uvidi az to skutecne vydaji na konzolich, posledni info si pamatuju - vydani ke konci tohoto roku (jestli se to nezmenilo).
          • Jack1947
            Primárně konzolovka ale to ještě neznamená že to tam budou chtít hrát... zdá se ale že větší uspěch bude právě paradocně na pc... asi. *7*

            Není to na konzolích, takže to není ani primární. Vlastně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit