Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Derp_1337

    Zrovna tohle není dobrý příklad. Ten design byl typický pro tehdejší dobu, ale celoželezná konstrukce nebyla typická. Proto se taky dochovalo tak málo kusů vikingských helem: většina helem byla dřevěná, popř. měli železem zpevněnou konstrukci. (dřevo časem zetlelo a helma se rozpadla)

  • Morlang

    Nosili zelezne helmy, zkus pogooglit napr Gjermundbu, to je takova klasika s ocnicema, ale mely pravdepodobne i starsi bez nich

  • Derp_1337

    Jo, ale ty helmy byly jednoduché kožené nebo dřevěné varianty. Nic, co připomíná ty kvalitní (polo-)železné helmy, které člověk vidí v každé hře, filmu nebo seriálu.

  • Morlang

    Vetsina Vikinskych valecniku do bitvy nejakou tu pokryvku hlavy nosila. Nebyli to zadni idioti, rana do hlavy znamena smrt = mene zabitych nepratel = horsi misto u hodovniho stolu ve Valhalle. O rozich ani slovo.

  • Derp_1337

    Jo, někteří vikingové nosili helmy, ale nedá se říct, že by je měl každý.

    Výskyt helem u vikingů bude asi tak stejně častý jako výskyt helem u obyčejných evropských vojáků.

    V 8. až 11. století ukovat helmu nebyla žádná sranda. V těch dobách v Evropě si helmu mohli dovolit většinou jenom šlechtici (u vikingů náčelníci a nebo rody velkých válečníků).

  • a oni nenosili zadne helmy ?

  • Derp_1337

    To byl sarkasmus?? Nejsem si úplně jistý, tak to radši napíšu:

    Doufám, že si uvědomuješ, že vikingštví válečníci s rohatými helmami je výsmysl z romantismu 19. století??

  • Morlang

    Zase bez helem, gg

  • TO dost pochybuji... Především se v té době bojovalo více stylu štítových zdí (shield wall). Tak samozřejmě ne k tomu vždycky k tomu došlo. Tady je ale typicky bojiště upravené pro potřeby mega hustého traileru z kterého se máme nejlépe počurat...  Dost pochybuji, že v reálné bitvě by sis našel čas na nějaký pohřební rituál.

  • Všechny hry od Ubisoftu jsou jedna jak druhá. Far Cry, AC, Ghost Recon, vše stejné i s tím, že u všech je ta pavučina záporáků kterou se hráč prokousává.

  • JamesFaith

    No, ještě pak by to zase každý přirovnával k parazitování na AC a remcalo by se stejně. 

  • hm tezko rict jak s tema lodema, meli anglicani vubec nejake pouzitelne lode v 9. stoleti ?

  • Velmi málo, takřka nic, nevíme o tom, jak tyto historické bitvy probíhaly, tudíž otázka je, kde ty bereš tu jistotu, že se to tak třeba nedělo (v některých případech)?

  • Jenže v tom žádná logika není, není to exaktní věda.

  • kkING

    Chvilku jsem si rikal, ze to je predelavka serialu Vikingove, ktery se objevuje i v nasich TV ... 

    Ja se docela tesim ... u Black Flag jsem si take rikal, ze "necivilizovany, barbarsky" svet  nejde dohromady s Assassiny a byla to jedna z nejzabavnejsich her co jsem kdy hral. Verim, ze v pripade vikingu to bude podobne

  • SalemCZ

    Otázka jestli by se to prodávalo tolik bez té značky.  Třeba to zkusí až uvidí že se dobře prodává Skull & Bones, když vezmu že to asi hodně bude vycházet z Black Flag

  • clovicekO

    Vypadá to rozhodně dobře. Jenže je to jen trailer. Jakmile je u něčeho Ubisoft, jsem skeptický :D dejte tam atmosféru, příběh, psychiku a zajímavé a zapomatovatelné postavy a můžem se bavit.

  • Taky jsem nic nehledal. Je to do očí bijící :-) 

  • MrDonut

    presne to jsem si rikal taky. Jako samostatne znacce by to sluselo mnohem vic, nez za sebou porad vlacet ten nazev hry, kterou bych v tom uz na prvni pohled hledal marne

  • MrDonut

    jak jsem psal, nekoho to pohorsuje, nekoho ne :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit