Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Myslím, že je dobře, že DS portnuli na PC. Kojimovi to zaplatí další projekt, a i když se může polemizovat, jestli se ta hra dobrá, nebo ne, tak svět bez Kojimových her by byl chudší a méně zajimavý. MGS je pro mě osobně jedna z nejlepších sérií, a každý díl byl ve své době technologická špička. U MGS:V bohužel zasáhl korporát z Konami, a dostali jsme hru hotovou ze 2/3.

DS je něco jedinečného, opět ať už z technologického hlediska, nebo třeba nápad s "komunitním" stavěním světa byl hodně neotřelý. Bohužel u tohoto projektu měl mít Kojima někoho, kdo ho občas klepne přes prsty a řekne mu, aby některé blbosti neimplementoval. Vystavět hru na simulaci nošení zásilek je sice zajímavé, ale jakmile si odemknete možnost přesouvání po mapě pouhým mačkáním "X", tak se z toho stane přišerný a unylý grind.

Dohrál jsem, zabralo mi to nějakých 55 hodin, ale vím, že než abych to hrál znova, tak se raději podívám na sestřih custcén na youtube. Svět byl totiž vymyšlený hodně zajímavě, akorát herní náplň byla opruz.

Hlavní je, aby každý hrál, co ho baví, a vyvracet někomu, že něco je blbá hra a nemá pravdu, protože mi se nelíbí je takový argument na pískoviště.

• yelito

Na Metacriticu má hra 87 (PC) a 82 (PS4). Samozřejmě to se fanboyům nehodí, tak se najednou preferuje Steam. ;D

• Hru jsem nehral, ale podle recenzí na youtube vypadá fakt nudně. Hrajete za poštáka v postapo světě, možná inspirovaným filmem Postman

https://www.csfd.cz/film/1748-the-postman-posel-budoucnosti/prehled/

v RPG hrách nikdo nemá rád fetch questy, tato hra se zdá být walking simulátorem postaveným na fetch questech. Grafika vypadá meh, animace chození postavy vypadá jak z roku 2005

• snad jedina hra kterou sem kupoval na PS i na PC  a tak jak sem se rozplíval nad grafikou  PSka se stalo to stejny u PC verze kde si dal 4k na plny detaily ,  co mě zarazilo byly FPS ve 4k

mám xt 5700 sapphire nitro +  Oc na 2150 mhz a ryzen 3700x s precision boostem (lechký OC) CPu  , na 4k na very high preset sem se dostal až na 68fps , s low presetem pak až na 80 fps !  což je podobné jako u vás rtx 2080 ti !

• TheGGG

ona je to totiž naprosto luxusní hra a díky steam user score se to krásně ukazuje. Na MT hru sráží zakomplexovaná jelita s tisíci účty, která jedou svůj review bombing. Naštěstí se tito duchem chudí jedinci nemohou projevovat na steamu, když hru nevlastní

• uher

Jo, naposledy se tihle zakomplexovaní troubové projevily u LoU II.

• Hrozně to tam posouvají i lidi, co tý hře dají nulu jen protože jsou vzteklí, že to třeba není to, co čekali. Každý, kdo má trochu rozumu, musí asi uznat, že ta hra prostě není 0/10, i kdyby ho nebavila.

0/10 prostě vypadá jinak, a přesto jsou negativní recenze na tuhle hru z 90 % nuly.

• iSpirit

jj lidi jako Johny Flexa dole.

• JohnnyLegend

Ja na meta nemam zalozen ucet a na steamu mam 20 recenzi. Nemam potrebu nekde neco hodnotit verejne. Nulu bych Kojimove patlanine taky urcite nedal, ale dal bych objektivni znamku. Kolik? To nevim. Hru jsem nehral a zrejme jen tak hrat nebudu. Pred par dny jsem sahl na ps storu na Odyssey a nelituju. Bavim se u toho solidne. 8 z 10 zatim.

Spis nechapu lidi jako ty, co bojujou za prumernou hru a snazej se vsechny presvedcit, ze je to desitkova hra a jeji autor genius. To je skoro jak nejaka psychicka nemoc.

• homeles8

Já nechápu lidi jako ty, co mají potřebu psát komentář ke hře, která je nezajímá/nelíbí se jim. Já mám na hru v podstatě stejnej názor jako ty. Každopádně je tenhle koment můj první pod jakýmkoliv článkem o Death Stranding a ani v něm nehodnotím hru. A ani hodnotit nebudu, protože jí nehraju a ani hrát nebudu. Ale chápu co se lidem na hře líbí a proč  jí hrajou a přeju jim ať si to užijou. Nechápu o co se tu snažíš, tvoje komenty mají vyznění jak od nějakýho komunisty.

• JohnnyLegend

Mam vzdy takove nutkani odpovidat exotum na internetu. Kdyz GGG psal pod death strandingem nebo tenhle ispirit jaka to je bomba a pak pod last of us 2, ze je to odpad a dokonce hanil i Thiefa a dalsi "zapadni hry", tak mi to proste nedalo. Navic tu pocituju od redakce jiste nadhodnocovani Kojimovy matlaniny, tak se snazim pripadne zajemce od hry odradit, aby nedopadli jak muj kamks, co si koupil za plnou cenu krabicovku a po par hodinach daval inzerat na prodej. Kdyz o ty hre neco vim, proc se nepodelit?

• Reakce na příspěvek:

"Hru jsem nehral a zrejme jen tak hrat nebudu."

"Kdyz o ty hre neco vim, proc se nepodelit?"

Promiň, ale tím, že budeš papouškovat názory někoho jinýho, aniž bys hru sám vyzkoušel, tím podle mě vážně nikomu nepomůžeš.

Člověk si může udělat pro vlastní potřeby o hře představu na základě tisíců názorů z první ruky a obzvlášť na internetu, kde každý vyjadřuje svůj názor s takovou chutí, má opakování cizího názoru ještě menší hodnotu než jinde.

Edit: Ještě "Nemam potrebu nekde neco hodnotit verejne." a "Kdyz o ty hre neco vim, proc se nepodelit?" .. fakt tyhle dva komentáře psal stejnej člověk?

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

Ja si delam vzdy dukladny research nez hru koupim. U DS jsem si ho udelal opravdu dukladne, hledap cokoliv, co by se mi libilo, ale moc toho nenasel. I sleva 57 procent aktualne na PS Store je pro me mala. Nad 15 euro to nekoupim, mel bych z toho pocit buyers remorse. Stejny pripad je Animal Crossing. Tu hru jsem mel uz i v kosiku, ale nakonec od koupe upustil. A nelituju, nebavilo by me to. Za tech 30 let hrani uz nejak tusin, co je pro me a co ne.

• Reakce na příspěvek:

To sice moc nereaguješ na moje pointy, ale důkladný research před zakoupením hry rozhodně schvaluju.

A že by DS nebyla pro tebe, to je samozřejmě dost možný - ta hra je fakt docela specifická.

Ale sám píšeš, že tušíš, co je pro tebe a co ne, čímž naznačuješ "tisíc lidí tisíc chutí" a přitom se snažíš lidi od hry odrazovat, jak kdyby ta hra byla objektivně kravina co nebude bavit nikoho.

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

A takze o cem se me snazis presvedcit? Ze DS je herni udalost roku?

• A co by si chtel hodnotit, kdyz hru nevlastnis, nehral a nikdy hrat nebudes? Chapu, ze podle videi nebo gameplay to neni tvuj salek kavy uplne stejne, jako neni muj salek kavy tebou vychvalovany novy Assasins creed. 1000 hracu 1000 nazoru. Napriklad z meho pohledu kolosalni hovadiny typu Fortnite, Pubg, Overwatch, LoL hraji po celem svete miliony hracu. Verim, ze u vetsiny z nich by hra jako Last of Us, Death Stranding nebo Detroit pohorela. Proste kazdeho bavi neco jineho. Nekoho freneticke akce, nekoho sporty a nekoho pribehovky a detektivky. Rozhodne si ale netroufam jakkoliv ciselne hodnotit hry, ktere jsem nikdy nehral. 

• JohnnyLegend

Neni vychvalovany, 8 z 10 neni chvala.

Hru jsem videl v gameplayi, stejne jako treba Cyberpunk, kde uz ted vim, ze me to bude bavit. Snad to nepotrebujes hrat, abys videl, jestli to je dobre, cringy nebo nudne. DS je cringy a nudny. Hlasky jako "I am yout Princess Beach" opravdu ne. Na to uz je mi moc roku.

Takovej GGG daval Last of Us 2 znamku jeste nez to vyslo na zaklade, a ted doslova cituju jeho hlasku: "Castecne jsem videl leaky."

Jo a vedle hry taky resim Kojimovy kvality. Dle meho nazoru strasne prehypovana figurka a mam potrebu se vyjadrit, kdyz na nej nekdo sklada oslavne pisne.

• iSpirit

Johny a Já nic nevim. Inteligence umírá v přímém přenosu.

• ja_nic_nevim

To je argument... 

• iSpirit

to jsou fakta.

• JohnnyLegend

GGG ma bananek, je treba vytasit zalozni kojima fanboy account. Hele nekomu se proste libi Mozart, nekdo dava prednost Ortelu. Ja uprednostnuji kvalitu.

• Potom nechapu, proc DS tolik hatujes a obzvlast, kdyz si to nikdy nehral.... 

• JohnnyLegend

Ja to nehatuju, upozornuju na nedostatky a koriguju nadsene vyskani, ze je to nejaka hra roku nebo tak neco. Je to nejprecenovanejsi hra roku, to jo. Kdyby pod tim nebyl podepsanej kojima, tak o to nikdo nezavadi pohledem.

• iSpirit

jsem poměrně překvapen pozitivním přijetím hráčů na Steamu. Jde vidět, že ten hate i tady od PCčkáčů je opravdu jehla v kupce sena.

• Cože? Od PCčkářů jsem obecně žádný hejt teda neslyšel, to až od konzolistů, kdy už bylo ofiko potvrzený PC port.

• ja_nic_nevim

Nebo je to tím, že na steamu hodnotí hru jen ti, kteří se ji koupili? Aha.... 

• To je spis tim, ze ta hra uz je dostatecne proflakla a tak si ji koupili jen lidi, kteri uz vedeli co zhruba dostanou a pak tam logicky daji pozitivni recenzi.

• JohnnyLegend

Ani ne, AC odyssey tam ma taky kolem 90 procent pozitivnich hodnoceni. Je to zkreslene jako vse. Kdyz si vyfiltrujes jen negativni, pak muzes videt objektivni problemy s hrou, ne nadsene vyskani, ze "kojima to opet dokazal". Neni to o nakupu. Muj kamarad si koupil krabicovou verzi na PS4 a po 5 hodinach ji poslal dal, nebavil se u toho.

- hra mela na PC zavazne problemy, vcetne smazanych saves-

je to nuda i na PC, lidi si stezuji predevsim na genialni kojimuv design, zejmena v oblasti "clunky" UI a zaslednych dlouhych animaci na vsechno. Nekdo napriklad u jedne mise nameril, ze vylozit naklad s animacemi a odklikani dialogu s hologramem, tedy vycemene jen ukonceni nejake side mise, zabralo 3 minuty a kolem 20 nutnych inputu od hrace (bravo, user experience genia kodzimy confirmed).

- uzivani jakychkoliv vehicles je nepouzitelne, chvili muzes jet na prakticky kolme zdi a pak se zaseknes o kazdy kaminek

- savovani je ve hre naprosto neintuitivni, autosavy jen na par urcenych mistech, lide ztraceji hodiny progresu (opet genialni game design)

- cringy dialogy ve stylu "My name is Fragile, but I am not fragile." Mads Mikkelsen prohlasil nedavno, ze ani ted hre nerozumi.

- stupidni zkratky BB, BT, EE, DOOM. Jeden anglicky mluvici hrac prave v recenzi na Steamu prohlasil, ze se ve hre uz v tech akronymech ztracel a pauzoval hru, aby dohledal,, o cem to vubec kecaji. Kdo hral MGS V, tak uz vi, o co jdr. Genius Kojima uz tam pouzival nadmerne akronymy (HQ to LZ, use CQC to take down enemy!)

- je to nuda, v tuto chvili 5.1 na metacriticu, coz hovori jasne za vsechno, jeste vetsi prusvih nez na PSku. Me doporuceni je hre se vyhnout a koupit neco zabavneho.

• iSpirit

recenze ala Johny Flexa. Počet hodin ve hře nula. 

• ja_nic_nevim

Ono si to své fandy najde. Je to spíš umělecké dílo H. Kojimi. Na PC po tom za chvíli nestekne ani pes, jako MGS:V 

Ale alespoň to na PC vyšlo, kdo to bude chtít... 

• JohnnyLegend

Jo, na druhou stranu jsem rad, ze na PC vychazeji PS4 exkluzivky. Krome tech uplne topovych teda. Hazej tam jen druhou kategorii, ktera na psku nemela tak super prodeje (s vyjimkou Horizonu, ten nevim jak se prodaval, ale podle me dobre).

Jinak umelecke dilo bych to moc nenazyval. Je to spis slepenec precenenych ambic plny klise a cringe. Umelecka dila tvori treba David Lynch. Mas to tak vlastne ve vetsine tvurcich oborech v porovnani Japonsko x Zapad. Jejich maliri vetsinou tvori pestrobarevne kyce, vazna hudba neni zase tak vazna. Samozrejme existuji cestne vyjimky. Takesi Kitano ve filmu, Ryuichi Sakamoto v hudbe (soundtrack z filmu Merry Christmas Mr Lawrence je top zalezitost). Neco jako Davida Lynche (Spielberga, Scorseseho) nebo Johna Williamse ale proste Japonsko podle me jen tak nevyprodukuje.

• riss

Tak to je dosť odvážne podceňovanie japonskej kinematografie, to co japonci tvorili v 80rokoch bolo šialené a predbehlo niekoľkokrát svoju dobu David Lynch je oproti tomu detské číslo, navyše väčšina úspešných amerických scifi filmov a hororov vychádza z japonských originálov od Matrixu, na hrane zajtrajška,po film battle royal vďaka ktorému vznikol celý herný žáner 

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

Ano, na horor jsou Japonci mistri, ale co dal? Co ostatni obory? Ale at to je jak to je, Kojimu bych urcite nezarazoval mezi nejakou tvurci genialnj elitu. Staci se podivat na jeho porfolio. Tri, ctyri slusny dily MGS, par obskurit a prumerny Death Stranding. Porad nejak nechapu, proc je kolem teto osoby takovy hype a treba Warren Spector, ktery dal svetu System Shock a Deus Ex, tak se o nem moc nemluvi.

• ja_nic_nevim

Jak me MGS:V zklamal, tak musím říct že první díl, co vyšel na PC (nepocitam úplně první počiny ze začátku devadesatek) se mi moc líbil. Ta hra měla atmosféru, parádně napsané postavy, všechno tiše gradovalo... 

Zrovna na Horizon jsem hodně zvědavý. 

Japonsko dělá nejlepší umění na světě. Jedno takový mi zrovna chladne v garáži po 200km masakru. 

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

V dobe kdy vysel MGS na PC uz frcelo pohybovani rtu, kdyz postavy kecaly. Ja se tedy uz nejak do te atmosfery a paradne napsanych postav nemohl dostat, kdyz pri dialogu kamera zabirala zblizka staticky 5x5 pixelu "oblicej".

• Reakce na příspěvek:

Tvrdit o DS ze je to priemerna hra je rovnako mimo ako tvrdit ze je to najlepsia hra na svete. 

S tym vyctom chyb co si opisal vyssie sa da s casti suhlasit a stale napriek tomu je to vysoko nadpriemerna a originalna hra (kterej sa nic ine nepodoba). Zaroveni to nieje hra pre kazdeho  a je uplne v poriadku ze pre vela ludi je to kolosalna nehratelne mega nuda.  

Nerozumiem teda tvojmu zanietenemu kritizovaniu nieco co si nehral, nechces hrat a ani ta to nezaujima coho proste nie si cielovka :)

BTW niesom ziadny Kojimov fanda, DS je prva hra ktoru od neho hrajem a po 25 odohratych hodinach mozem konstatovat ze to je to zajdivnejsie a najatmosferickejsie co som hral. (od NieR:Automata)

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

Ja jen reaguji na diskuzi, kde nekdo argumentuje, ze to ma super pozitivni recenze na steamu. Ta hra se vymyka jen avou naplni a nesrozumitelnym dejem. Neni to ale nesrozumitelny dej jako u Lynche, kde to muzes nejak interpretovat a kde Lynch schoval nejakou skutecnou myslenku. Je to proste jedna velka splacanina, kde ani herci netusili a dodnes netusi, co v tom vlastne hrali (coz je ta nejhorsi vizitka, kterou ta hra muze dostat). Mads Mikkelsen vubec nechape, co to cele bylo a nesnazi se to nejak interpretovat. Hra je prumer, vizualni stranka na decima enginu to zveda do lehkeho nadrpumeru. Spokojen?

Jinak s Nierem bych to nesrovnaval ani zdaleka. To byla velmi divna hra, ale myslenky v pribehu byly zrejme davaly smysl. Dohral jsem vsechny hlavni konce teto hry a par vedlejsich. Nier Automata je hra, o ktere si muze Kojima nechat jen zdat, ze nekdy neco podobneho vytvori.

• Reakce na příspěvek:

Takze si to zhnme: hru si nehral ale precital si si o nej vela kritiky, takze vies ze je to priemerna zlatanina s nepochopitelneym pribehom. A preto sa potrebujes ohradit a reagovat voci tomu ak v diskusii DS niekto chvali a argumentuje pozitivnymi recenziami na steame (teda platforme kde hodnotia ludia ktory preukazatelne hru vlastnia a hraju). 

Alebo je tu druha moznost ze si troll ktoreho tesi vyvolavat a udrzovat flame :)

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

Na hru jsem videl cca 10 recenzi prednich youtube personalit a magazinu v delce 10 az 20 minut. Podival jsem si hodinu na recenzi s nazvem umtimate critique a mrknul na mnoho hodin gameplaye behem prace na laptopu, predevsim od Agraela, ktery hru celkem chvalil a v komentarich se to lidem libilo. Na hru jsem si udelal tedy vicemene slusny obrazek a kdyz jsem ji ted videl v PS store ve sleve za petikilo, radeji jsem sahnul po AC Odyssey.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit