Přejít na výpis diskuzí

Polák čelí skoro 9 tisícům obvinění kvůli ilegální distribuci her

7.2.2020 16:05
Šárka Tmějová   15 příspěvků

24letý muž ze Slezských Pěkar na jihu Polska poblíž Katovic je podezřelý z nedovolené distribuce her. Ty měl nakupovat v elektronických verzích a poté přístupy k účtům přeprodávat v rámci internetových aukcí. Způsobená škoda se podle žalobce mohla vyšplhat skoro na šest milionů korun. Polákovi hrozí...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • sugyn

  Okurkova sezona dorazila na games.cz

 • Rozumím tomu správně, že chlapík si legálně koupil hry a pak je prodal.. a za to mu zkonfiskovali majetek a hrozí mu 5 let vězení?  

  • danny_the_hound

   Môže to záležať od množstva hier, ktoré takto predal. Ak by za každou tou žalobou mala byť aspoň jedna hra, tak to je minimálne 9000 hier a to už silne zaváňa podnikaním načierno a následným daňovým únikom.

   • Marines

    Takže, jako sběratel her, když rozprodám sbírku, tak se musím registrovat jako podnikatel...??? Tak proč to neplatí u sběratelů třeba známek? Já rozumím, že erár by nejraději zdanil i dýchání, aby měl na úplatky hloupím voličům, ale tohle nejspíš zavání zakleknutým svazem autorským, který se bojí o vyděračský vývar....

   • Whoossain

    Jak už někdo poznamenal - článek je na informace celkem skoupý a podrobností moc není. Obecně ale platí, že za danej produkt už zaplatil daň při jeho koupi. Pokud není podnikatel, tak se při odprodeji nejedná o daňový únik. Já sbírám filmy na BD a když se rozhodnu sbírku prodat, tak taky není důvod z toho platit daň. Tu jsem zaplatil při koupi. Spousta lidí kupuje sběratelský edice, čeká, než stoupne cena a pak je přeprodá.

    • on myslel spis dan ze zisku

 • victor

  Ilegální redistribuce ? To slyším prvně ... Kšeftování s kradeným , nebo z ukradených peněz , to ano . Také se někdo snažil přes můj účet na Originu prát ingame měnu za desítky tisíc , takže pro vykrádání cizích kreditek pochopení nemám  . Ale tahle bleskovka mi připadá na článek krátká a vůbec se nesnaží přiblížit o jakou distribuci šlo ...

 • Hellierer

  A já už jsem se chtěl zeptat, proč to ten Poláček dělal? 😀

 • Jez3vec

  To je problém lidí, kteří nechápou, že nekupuji žádnou hru, ale právo na použití hry. Asi něco jako nájemní smlouva.

  • Derp_1337

   To jsou právnické kecy určené k tomu, aby vyj´*bali s obyčejnými lidmi.

   Když si člověk koupí auto, tak ho pak může v klidu prodat. A tak je to téměř se vším. Ale jenom se softwarem (hry, atd.) to tak nefunguje.

   • Femt0

    Funguje to jedním směrem. Když si koupíš hru, tak jí nevlastníš. Když si hru stáhneš z warezu, tak je to "krádež". Ironie...

   • Veskoslav

    Ale ty si nekupuješ hru jako takovou. Ty si kupuješ jenom licenci. Je to defacto jenom dlouhodobý operativní leasing. A zkus si prodat auto, co máš na operák. Půjdeš si sednout.

    • Derp_1337

     Tak to auto na ještě nesplacený leasing je trochu jiná situace, protože auto není tvoje dokud leasing nesplatíš.

     A navíc ono to není úplně pravda, protože jde prodat auto, co máš na leasing. Auto na leasing můžeš prodat tím, že buď předčasně splatíš leasing a nebo převedením leasingu na nového majitele (leasing od některých úvěrových společností tohle umožňuje).


     PS: unikla ti pointa. Tady nejde o technickou stránku věci. Já nechápu, proč téměř veškeré komodity jde dál přeprodávat (včetně her na konzolích !!! ) , ale jenom u PC her a softwaru dělají vydavatelé takovéhle podrazy.

     • Zaho

      Operativní leasing je jen krátkodobý pronájem. Pleteš si pojmy.

   • Whoossain

    Pravda. Ostatně, i když si koupím hudební CD nebo BD s filmem, knihu, obraz (tj. produkty, na které se vztahuje duševní vlastnictví), tak to můžu později zase prodat.


    Mimochodem, i u konzolí funguje přeprodej her bez problémů (i když se tommu některý vykukové snažili zabránit). Jenom u PC her s tím je "obrovský" problém...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit