Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sugyn

    Okurkova sezona dorazila na games.cz

  • Rozumím tomu správně, že chlapík si legálně koupil hry a pak je prodal.. a za to mu zkonfiskovali majetek a hrozí mu 5 let vězení?  

    • danny_the_hound

      Môže to záležať od množstva hier, ktoré takto predal. Ak by za každou tou žalobou mala byť aspoň jedna hra, tak to je minimálne 9000 hier a to už silne zaváňa podnikaním načierno a následným daňovým únikom.

      • Marines

        Takže, jako sběratel her, když rozprodám sbírku, tak se musím registrovat jako podnikatel...??? Tak proč to neplatí u sběratelů třeba známek? Já rozumím, že erár by nejraději zdanil i dýchání, aby měl na úplatky hloupím voličům, ale tohle nejspíš zavání zakleknutým svazem autorským, který se bojí o vyděračský vývar....

      • Whoossain

        Jak už někdo poznamenal - článek je na informace celkem skoupý a podrobností moc není. Obecně ale platí, že za danej produkt už zaplatil daň při jeho koupi. Pokud není podnikatel, tak se při odprodeji nejedná o daňový únik. Já sbírám filmy na BD a když se rozhodnu sbírku prodat, tak taky není důvod z toho platit daň. Tu jsem zaplatil při koupi. Spousta lidí kupuje sběratelský edice, čeká, než stoupne cena a pak je přeprodá.

        • on myslel spis dan ze zisku

  • victor

    Ilegální redistribuce ? To slyším prvně ... Kšeftování s kradeným , nebo z ukradených peněz , to ano . Také se někdo snažil přes můj účet na Originu prát ingame měnu za desítky tisíc , takže pro vykrádání cizích kreditek pochopení nemám  . Ale tahle bleskovka mi připadá na článek krátká a vůbec se nesnaží přiblížit o jakou distribuci šlo ...

  • Hellierer

    A já už jsem se chtěl zeptat, proč to ten Poláček dělal? 😀

  • Jez3vec

    To je problém lidí, kteří nechápou, že nekupuji žádnou hru, ale právo na použití hry. Asi něco jako nájemní smlouva.

    • Derp_1337

      To jsou právnické kecy určené k tomu, aby vyj´*bali s obyčejnými lidmi.

      Když si člověk koupí auto, tak ho pak může v klidu prodat. A tak je to téměř se vším. Ale jenom se softwarem (hry, atd.) to tak nefunguje.

      • Femt0

        Funguje to jedním směrem. Když si koupíš hru, tak jí nevlastníš. Když si hru stáhneš z warezu, tak je to "krádež". Ironie...

      • Veskoslav

        Ale ty si nekupuješ hru jako takovou. Ty si kupuješ jenom licenci. Je to defacto jenom dlouhodobý operativní leasing. A zkus si prodat auto, co máš na operák. Půjdeš si sednout.

        • Derp_1337

          Tak to auto na ještě nesplacený leasing je trochu jiná situace, protože auto není tvoje dokud leasing nesplatíš.

          A navíc ono to není úplně pravda, protože jde prodat auto, co máš na leasing. Auto na leasing můžeš prodat tím, že buď předčasně splatíš leasing a nebo převedením leasingu na nového majitele (leasing od některých úvěrových společností tohle umožňuje).


          PS: unikla ti pointa. Tady nejde o technickou stránku věci. Já nechápu, proč téměř veškeré komodity jde dál přeprodávat (včetně her na konzolích !!! ) , ale jenom u PC her a softwaru dělají vydavatelé takovéhle podrazy.

          • Zaho

            Operativní leasing je jen krátkodobý pronájem. Pleteš si pojmy.

      • Whoossain

        Pravda. Ostatně, i když si koupím hudební CD nebo BD s filmem, knihu, obraz (tj. produkty, na které se vztahuje duševní vlastnictví), tak to můžu později zase prodat.


        Mimochodem, i u konzolí funguje přeprodej her bez problémů (i když se tommu některý vykukové snažili zabránit). Jenom u PC her s tím je "obrovský" problém...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit