Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No já za sebe musím říct, že mě na oficiálních stránkách zaujala tahle fotka... https://content.paradoxplaza.com/media/catalog/product/cache/2/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/_/2_2.jpg
    Protože možnost hrát v roce 36 za Rakousko-Uhersko představuje zase něco jiného... *14*
  • Vidlec
    Za ČS je to největší masakr. Hlavně v MP.

    Onehdy jsme s kamarádem hráli, já za ČR on za Polsko. Cíl byl zůstat demokratický, porazit Německo a
    sebrat mu všechno *1*

    Od začátku jsem stavěl převážně jen pevnosti, hlavně na jižní moravě + pěchotu s dělama. Cíl byl vydržet dokud nestoupne world tension a Polsko bude moci vyhlásit válku Neměcku.

    Přišel Mnichov, Češi zařvali "We will never be slaves", spojenci zaručili Česko. Z toho si Hitler nic nedělal a začla válka. Přes opevnění se Němci nemohli dostat a tak útočili z jihu, přes Slovensko. Bratislava změnila majitele tak 5X. Francie absolutně nic nedělala (klasika) to samé UK. Začal jsem ovšem dostávat dobrovolníky z SSSR a Polska + lend lease

    Situace se zlepšila a na začátku roku 1939 Československá armáda dobyla Vídeň. V té době byl ČS ztráty 500 000 můžů.
    • Vidlec
      Polsko vyhlašuje válku Něměcku v polovině roku 1939. Na to Německo reaguje spojenectvím s Itálií a Maďarskem.

      Polsko se přidává ke spojencům. Maďarské, Něměcké a Italské jednotky pronikají na Slovensko, které je po měsíci bojů ztraceno. Něměcko zaskočeno Polskem, ztrácí celý sever. Na začátku roku 1940 Poláci dobývají Mnichov.

      Ztráty: ČS: 1 500 000, Něměcko 3 000 000, IT 1 000 000, Madarsko 600 000, Polsko 1 600 00

      Zkrátím to. Nakonec je Něměcko poraženo. ČS získalo velká území V Rakousku, Madarsku a itálii.
      O měsíc později vyhlašuje Polsku válku SSSR (fabrikoval, když se jěště válčilo s Německem) a rychle dobývá Waršavu a Krakow, čím donutí Polsko kapitulovat a rychle si podmaní zbytek Evropy na jaře 1941.

      ČS ztratilo zhruba 20% můžské populace.
      • JezboX
        Abych vás dlouho nenapínal. Hodil jsem pětku a čtyřku, což přebilo jeho pět a další dvě šestky. Po nich dvě čtyřky a dvě pětky. Když pak hodil trojku a dvojku, padla mi šestka a trojka.

        sorry nešlo to jinak *1* *3*
        • Vidlec
          A co když jsem třeba vzal ty kostky a narval mu je do nosu a pak mu udeřil hlavou o stůl až mu vylétly ušima?

          Fajn, co jsi teda udělal.

          Hodil jsem pětku a šestku.
          • https://vimeo.com/202827093
  • XorxoxTalarius
    Volba bude jasna, boj do posledniho muze *5*
    • Volba bude jasná - kolaborace při první příležitosti. *3*
      • Za slováky jediná možnost :D
      • Paulcz
        Ne všichni kolaborovali :)
  • V HoI3 to bylo celkem věrné. Tedy bez šance. Po anšlusu Rakouska máte nepřátele kolem dokola a pokud odmítnete Mnichov, tak se to na vás sesype prakticky ze všech stran. Němci, Maďaři s Rumuny. Přidalo se i Polsko, což vzhledem k napjatým vztahům vojenským konfliktům je také očekávané. Stíháte tak maximálně vyrobit pár rezerv a ty moc dlouho vzdorovat nevydrží, opevnění je jen někde a kolem dokola se včas postavit nedá, nehledě na nadvládu Německa ve vzduchu. Jsem zvědav co tedy v HoI 4 vykouzlí a patrně uspokojí vlhké sny některých patriotů.
    • Já jsem také zamrzl v HoI3, nějak se nemohu překlopit do nové 4.... Snad mne tohle více zaujme.
    • Magister_Peditum
      Rumuni útočící ve 38. na Československo mi tedy moc věrní nepřipadají... ☺️
      • Jo, pokud si dobre vzpominam, Rumunsko dokonce mobilizovalo a jako jediny spojenec se chystalo vyrazit Ceskoslovensku na pomoc, coz ovsem na onom "bez sance" vubec nic nemeni. Presto se zda, ze je dnes opacny nazor docela v mode.
        • Rumunsko pouze vyhlasilo, ze povazuje Malou dohodu za platnou, tudiz by pouze vyhlasilo valku Madarsku. Bohuzel proti Nemecku jsme byli opravdu sami.
          Kazdopadne datadisk si asi poridim kvuli tomu equipment conversion. To vypdada zajimave. Mozna bude konecne mit smysl stavet tankove divize a ne porazit celou osu za pomoci pechoty...
      • Rumuni, Vietnamci a Klingoni byli součástí Trojspolku, který tehdy proti nám stál, takže se president Husák správně rozhodnul nebojovat.
  • Je tam i klávesová zkratka pro rychle obsazení státu? něco jako F5 save, F9 load a F38 kapitulace?
    • otevři konzoli, annex + tag státu, např. annex Sov
  • Magister_Peditum
    No konečně. Zase hoi4 budu moct rozehrát.
  • ty kokso *14* *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit