Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Infidel

    Já začínal na 2D plošinovkách jako jsou, Comander Keen, Blackthorn... Pak jedny z prvních revolucních stříeček z  first person pohledu jako jsou.. Doom 1,2,  Duken Nuken... atd

  • Já si myslím, že motokáry taky nejsou špatná volba jak Mario, tak Crash. (i do bojovek lze nehráče lépe angažovat, aby si to zkusili)

  • Klobasor

    Dark Souls

  • RodneY55

    Taky mi prijde Assassin's Creed pro zacatecnika dost prapodivna volba.

  • Aja1984

    Když to vezmu z vlastní zkušenosti, tak první hra která zaujala mé rodiče byly formule a motorky ze začátku devadesátek, samozřejmě zaujalo to jen otce. První hru co vyzkoušela a zažrala se do ní na dlouhé desítky hodin i druhá půlka rodičostva byla "Elma: Elastomania" (takové tehdejší Dark Souls) Proto si myslím, že není důležité aby hra byla jednoduchá na dohrání, ale aby měla jednoduché ovládaní, ideálně pouze klávesnicí a pouze šipkami,

  • BlackHole. Je to česky, je to neuvěřitelně těžké. :D

  • Solitaire snad ani není hra. Mrkvosoft jej přidal do Woken, aby lidi naučil pracovat s myší.

  • Joshua

    Moje 68 letá matka momentálne dohrála svou 312 hledačku, samozřejmě v čestině. Díky špidlovi a alawaru.

  • Kabutops

    zmíníte solitaire, ale na miny zapomenete? oh c'mon!

  • Bulánci :P

  • D3sert

    Jojo třeba Super Meat Boy nebo první Ori 😀

  • moje máma hry moc nehraje, ale právě Botaniculu a Samorosty má fakt moc ráda

  • Gordar

    Sekiro

  • clovicekO

    Pro mě by to byly první Zeldy :)

  • Obrázek se starým, ještě černým, SJW nenáviděným Chuchlem....... :D

    Pro nehráče je nejlepší něco, na co stačí jenom kurzorové šipky. Třeba Exolon, Kokotoni, Bomb Jack, Dizzy, Jack Jazz rabbit

  • Je to hodně individuální a ze své zkušenosti klidně i náročnější kousky, jen se člověk musí víc obrnit trpělivostí při vysvětlování a je občas i problém v tom, že kolikrát věci, které jsou pro nás samozřejmé a ani mne nenapadne je vysvětlovat často představují největší oříšek. Jinak jde o to, co koho baví. Manželka je spíš nehráč (hrála jen Lego SW a RollerCoaster Tycoon 3), ale postupně jsme přidali Bitvu o Středozem 1, Portal 2, Anno 1404, Civilizaci V, Subnauticu, Green Hell, Settlers VI, Overcooked a nově Company of Heroes. Většinou to vidí u mne a musí ji to zaujmout, jinak se do toho nedostane. Na můj popud jsme zatím neúspěšně zkoušeli Titan Quest, Sins of Solar Empire a Factorio narazilo kvůli grafice :(. Jinak u většiny her jedeme specifický scénář. U Anno bez nepřátel sdílený sandbox, kdy ona staví zelené ostrovy a já pouštní, CoH vypadalo že nedopadne, ale nakonec se jí líbí hrát mapy s mosty, kde lze dobře bránit, vezme si brity, zabetonuje chokepoint a pak už jede jen dělostřelectvo a útočím já.

  • dworkin

    Nejlepší nápad má Šárka. Hry od Amanity jsou pro nehráče výborné, protože

    a) nevyžadují znalost ciziího jazyka

    b) k ovládání potřebují jen myš

    Naopak posadit nehráče před Assasin's Creed... Come on.

  • Asi nějakou hopsačku pak přitvrdit

  • Já bych jim doporučil do začátku interaktivní filmy typu Heavy Rain, Detroid. Nejsou extra náročné, ani je nejde "prohrát" a pro člověk co je zvyklý spíš na filmy, než na hry to může být asi dobrý začátek.

  • uher

    Tetris? World of Goo? Escape Plan?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit