Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S anglickým dabingem si to můžou nechat ...
    • s3r.ious
      Vyjádření člena GOG Teamu: https://www.gog.com/forum/mafia/does_it_include_czech_language/post2
      • Mart9
        To by mělo být přidáno do článku.
    • https://www.gog.com/upload/forum/2017/10/f753b40ec587e9fa8cab7cb7ec292f4a441596fb.jpg
      • x_ander
        To je výběr jazyku instalátoru, ne hry samotné.
  • Mafia ešte aj dnes natrháva zadoček (pôvodné slovo mi to nepovolilo *1* ) mnohým dnešným hrám. Jedna z mála hier, ktorá vyčnievala nad konkurenciou a mala TO niečo naviac. Tá atmosféra a hudba + CZ dabing, tie hlášky... Dvojka bavila napriek reputácii, aj keď bolo vidieť, že tomu niečo chýbali a latka bola postavená vysoko. K trojke sa netreba radšej vyjadrovať urobila tejto značke akurát hanbu.
  • Mafie 1 na steamu nechyběla. Mafie 1 na steamu nějakou dobu byla a já ji tam kupoval. Pak jim vypršela údajně nějaká licence či co a od té doby tam dostupná není. Jsem moc rád, že jsem ji tenkrát stihl na steamu koupit do sbírky, protože ta hra si zaslouží být koupena 2x.
  • M1 by si zaslouzila prelesteni grafiky, a byla by to paradni AAA hra i dneska.
    • Rozumim, ale nesouhlasim. Me se ta grafika libi do dneska, ma nadherny ulice a ztvarneni obliceju.
      Atmosferu pocasi, kterou pravda dokreslujou hodne povedeny zvuky.

      Ja bych ocenil kdyby z toho nekdo dovedl vytriskat novy mise. To mesto je desne obrovsky, ale my jsme se v ramci deje podivali jenom do malo budov.
      • Jezne ono nejde ani tak o vzhled jako takovej, jako predevsim o veci jako je dohled, protoze ten kdyz si das na max, tak neustale cumis na konec mapy, pripadne do mlhy.

        Pridanim obsahu se vetsinou hra spis zmrvi, coz je videt na 99,99% vsech predelavek.
        • To je snad trochu přehnané.
          http://www.resurrection.cz/
          • Jooo tohle doporučuju všem!!! Lepší než F3 a F4 dohromady!!
            • Naprostý souhlas *3*
    • Viděl jsem M1 v provedení Unreal Engine 4 (Salieri Bar) - já osobně čekám stále na Titanic mod :)
  • Geniální a nadčasová hra, jejíž grafický kabátek, systém pro detail a realismus byl v té době celkem nadstandard a v mnohém nakopává zadek dnešním hrám. Oproti současným titulům byla Mafie mnohem těžší. Nevodila vás za ručičku, museli jste sami přijít na to jak se kam dostat, nebo co udělat a nepřátelé neodpouštěli chyby. I dnes je to dobře hratelná hra, byť její ovládání je na dnešní dobu trochu zastaralé. Každopádně atmosféra, příběh a celkově filmový feeling hry spolu s již zmíněnými klady dělají z této hry jedinečnou legendu na kterou se dobře vzpomíná. Klobouk dolů co tehdy Vávra a spol ukuchtili za titul a je obrovská škoda, že Mafia II, byť to není špatná hra, již kvůli různým důvodům nenavázala na propracovanost jedničky a vydala se jinou cestou.
  • Jack1947
    To že nemá český dabing je ostuda a je jedno že to je americkej krám... tahle hra je srdeční záležitost nejen v čechách *12*
    • GOG vlastní polský CD Projekt, ni?
      • Jack1947
        asi jo ale nemění to nic na tom, že není lokalizace česká.
    • Český dabing je super, ale krám je to polskej :-) Jinak nás to ale trápit nemusí, jelikož pro náš region se nedá koupit :-/
      • Jack1947
        Oh tak to jo *12*
    • Nicméně to nemění nic na tom, že ten anglický je zkrátka kvalitativně někde dál.
      • Anglickej dabing je hlavne korektni. V dobe kdy Mafie vysla bylo jeste normalni vysilat ceskou sodu, nikdo neresil korektnost. Takze ceskej dabing je sprostej a syrovej. Jo a nekdy dost vtipnej.
        Anglickej je dost svazanej tou korektnosti.
        • Jack1947
          Nejenom to prostě to je originál a ty hláškxy ostatně jako i z jinejch českejch her nemaj prostě chybu, je to hrozně originální a vtipné.
        • Zase tak stará mafie není, aby byla z 90.
          • soda nebyla jenom v 90., 2002 to bylo taky jeste v pohode..
            • ono to nebylo v pohodě ani v těch devadesátkách, vždyť měli neustále nějaké problémy, hromadu žalob na krku, pořad se několikrát rušil..
        • Netuším nakolik se dá pár sprosťáren považovat za korektnost či nekorektnost.
  • Mafia nestárne a nezestárne, aspoň pro mou generaci zůstane zásadní klasikou. Originální, avantgardní, ve svém žánru nepřekonaná hra.

    "A lidi si to stejně koupěj."
  • species
    NENE :O No tak to mam o vikendu co delat, schvalne jestli to zase odnese klavesnice pri zavodech *14*
  • Mafii jsem při prvním dohrání hrál v angličtině - nicméně ta absence jazzového (ikonického) soundtracku je dost nemílá. Mám celý soundtrack v samostatné složce. Zajímalo by mě, zda by šel do nějakým způsobem extrahovat mezi soubory se hrou - možná ano, ale mám Mafii na DVD, takže GOG verzi nebudu zatím kupovat.
    • zde je návod na obnovení té hudby

      https://www.gog.com/forum/mafia/tutorial_how_to_restore_the_original_music/page1
    • IMO pokud to tam nakopirujes, tak to normalne pojede, vetsinou se tyhle veci delaj tak, ze co je v tom folderu to se proste nacte, takze v principu muzes tu muziku i vymenit za jinou. A uplne stejne to nejspis bude s dabingem, takze kdyz si tam das cz ...

      Ovsem je to zarna ukazka toho, ze AZ po celym svete je treba znicit a zrusit. Si predstav, ze by ti za 5 let prisel zednik zbourat barak, protoze ti expirovala licence ...
      • JamesFaith
        A o co to přesně bude lepší, než když ke mně někdo přijde a vezme mi třeba můj obraz, protože k němu nemám žádná práva?
      • Se staršími hrami se dá naštěstí lehce manipulovat, není tam tolik souborů, móderská komunita občas něco najde (interiéry aut, které tam měly být viz. Black Dragon v Extrémní jízdě), případně něco sama přidá.Psal jsem to spíše jako zajímavost - zrovna hudba je co se týče atmosféry u této hry nepostradatelná. S právy na zvuk to neni občas snadné... Je to občas legrační situace.
  • Já mám spíš dotaz. Jak si mám vyložit tuto větu: "nemohli zahrnout licencované hudební skladby, takže vám doprovod bude vytvářet jen původní soundtrack"?

    Jaká hudba "chybí" v této verzi?
    Doufal jsem, že se hra někde objeví ale tahle verze mi příde (dle tohoto článku) dost osekaná.
    • Licencovane skladby chybaju ...v hre je len ost napisany priamo pre hru cize vsetky tie naj skladby chybaju
    • Jediné co mě napadá jestli v radiu v autě apod nebyly skladby dobové na které už dnes nemají licenci.
      • Já si pamatuju jen tu tématicou hudbu, co hrála v různých částech mapy a ta je pro mě ikonická a bez ní to není mafie. Ale zase bych chápal, že patří do soundtracku...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit