Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Taronyu

    Ja mám Sandy Bridge do dnes. Konkrétne pretaktovaný i5 2500k a utiahne to v pohode všetko. Dokonca ani s VR to nemá problém.

  • risa2000

    OK. V pohodě, jen mě to zaujalo. Jak jsem psal, složil jsem to takhle schválně, takže v mém případě i ty "dražší" paměti a deska mají svůj důvod.

  • Wolfcastle

    I9-9700k a RTX 2080 je jasná volba vyhozenejch prachů za rok koupíš stejně výkonný stroj za půlku víc jak 25k nema smysl za PC dávat v kterékoliv době a už vůbec ne s tím že nemusím investovat v budoucnu :D to je nejvíc debžovina páč dnešní HW kterej stačí na hry co vyjdou za 5 let je obrovsky předraženej oproti hw co vyjde za 5 let...😉

  • Draken69CZ

    Tak očekával bych že se jedná o kancelářský low-end a 1x16 se dá koupit levněji, možná i 1x8 by tomu stačilo, tak využije hlavně iGPU ale i tak to nebude na nějaké velké hraní. Ale tak sám asi víš nejlíp proč a jak si to poskládal.

  • risa2000

    Měl jsem k tomu pádný důvod ;). Jen by mě zajímalo, proč bys tam v té své konfiguraci dal 1x16 místo 2x8? Měl jsem zato, že i 2200G využije dual channel.

  • Draken69CZ

    No na první pohled ta sestava vypadá strašně, k 2200G bych dal 1x16GB rychlost vůbec neřešil nahraní to tak jako tak nebude a nějakou levnou desku rozhodně ne X470, ale asi si k tomu měl pádný důvod.

  • risa2000

    Když jsem před prázdninama stavěl počítač pro otce (Ryzen 2200G, Asus Prime X470 Pro, 2x8GB RAM), kupoval jsem G.Skill Flare X 3200 CL14 a nejlevnější, co jsem sehnal, byly za 6.300 Kč. Teď se dívám, že jsou už za 6 tisíc čistých.

    "Problém" jsem viděl v tom, že na Intel bych tak drahé paměti kupovat ani nemusel, stačilo by něco kolem 5 tisíc a šlapalo by to stejně. V tom vidím výhodu Intelu. Ale ne tak velkou, abych ho kvůli tomu pro otce vybral. Jenže na hraní je to bohužel zatím pořád jinak.

  • Zagro

    Souhlas :)

  • Draken69CZ

    Dyk to píšu "Pokud HT přidá 25% tak podle výsledků 9700K to bude v podstatě plichta u vše jádrového výkonu,  na jednom-dvou díky 5GHz na tom bude lépe." 

    Jinak si myslím že ve hrách nebude mezi 9700 a 9900 v podstatě rozdíl a pokud budeš taktovat tak ti HT bude spíš na obtíž a 9700 bych viděl jako lepší volbu čistě na hry. Takže ani Ryzen nebude 9900 výrazně převyšovat.

    S posledním odstavcem se nedá než souhlasit, Intel už nemá kam a bude muset přijít s něčím zcela jiným, možná poslední krok bude hodit to na 10/12nm.

  • Draken69CZ

    Protože 2666 stojí 4-4,5k a 3200 4,5-5k? Ram jsou drahé obecně, ale ten rozdíl by mi žíly netrhal.

  • risa2000

    Spíš za paměti.

  • risa2000

    Podle toho, co jsem viděl na webu testy i7-8700K vs Ryzen 2700X to vypadalo, že Intel má cca 10% vyšší výkon (FPS) ve hrách (rozlišeních), kde to nebrzdí grafika. Což není moc, ale "+- rovnocenné" bych to nenazval. Další věc, Intel má menší latenci, takže stráví míň času na každém snímku. Což je důležité, když člověk potřebuje rezervu nebo jde o každou ms.

    Třeba ve VR je standardní refresh 90 Hz, což je u náročnějších her poměrně brutální a ani i7-8700K s 1080 Ti to nedají. Pak má smysl uvažovat o i7-9900K čistě proto, že nic jiného v tomhle konkrétním případě nepomůže (pokud jsou teda ty leaky výkonu pravdivé). Je prostě potřeba hodně rychlé jednovlákno a ani EPYC nebo Xeon s tím nic moc nenadělá (o Threadripperu ani nemluvě).

    Co mně od nového Intelu odrazuje, je to, že to vypadá jako konečná. Jak procesor, tak čipset. Celá produktová řada Intelu je momentálně strašný bastl, a mám pocit, že ani v Intelu netuší, jak s tím dál pokračovat.

  • risa2000

    No, momentálně to podle testů vypadá, že menší spotřebu a teplotu má AMD (Ryzen 2700x vs i7-8700K). Nečekám, že by se to u i7-9700/9900 zlepšilo, spíš to bude o dost horší.

  • walltar

    Ano to říkám celou dobu... pokud ti jde o poměr cena výkon, tak AMD prostě vyhrává. 9900K je pro někoho koho zajímá jen výkon. 9700K je spíš pro lidi co nemají rádi AMD.


    Třeba já si ho chci koupit protože kartu měním tak 1x za dva roky, ale CPU mě poslední dobou vydrží hrozně dlouho (ještě nedávno jsem měl Sandy Bridge a kdybych nezkoušel jak frčí starej FB server s 2x CPU tak ho mám pořád). Takže koupím tento rok pořádné CPU a potom si počkám na něco jako 3080ti. 


    8/16 co jede nad 5GHz zase na pár let vydrží a je to.


    Ale samozřejmě tohle je teoretizování na základě kusých informací... jak to výjde tak může být všechno jinak.

  • Draken69CZ

    Tak AMD nemá slabá jádra IPC mají +- rovnocenné jen AMD nejde na takové takty jako Intel, ten to honí na dřeň aby byl výkonnější, ale zas se mu výrazně zhoršují provozní vlastnosti. Pokud HT přidá 25% tak podle výsledků 9700K to bude v podstatě plichta u vše jádrového výkonu,  na jednom-dvou díky 5GHz na tom bude lépe.


    Ale rozdíl mezi 1080Ti a 1060 pocítíš spíš než mezi 9900 a 2700, a pokud máš omezený rozpočet tak spíš půjdu po lepším GPU, teda 2700+1080TI bude lepší než 9900+1060.


    Ve výsledku při hraní na CPU tolik nesejde a v 99% je brzda GPU.

  • Jack1947

    Radši ne a je co říct co ? to řiká člověk co si pořídí AMD ted i v budoucnu ale chápe problematiku zastaralé technologie... holt musí mít nedostatky.

  • walltar

    Už jsem nějaké testy 9900k viděl... otázka je jak sedí s tím co se nám dostane do rukou. Myslím, že tam byl rozdíl kolem 27% ve prospěch intelu. 2700X má hrozně slabý jádra... takže když ho postavíš vedle 8/16 od intelu, tak neobstojí.

    To GPU by u nás mohlo stát kolem 14 tisíc, což není položka pro PC za 100K...  Ale je to cca 2x tolik než to AMD. Je potom na každém co je ochotný zaplatit. Když kupuješ GPU, taky si můžeš koupit 1080ti nebo nějakou 1060 a výkonový rozdíl prostě nebude takový jako ten cenový. Je to tak se vším... Výkoné herní komponenty jsou prostě luxusní zboží a připlatíš si za něj.

    HyperThreading ti v každé situaci až tak nepomůže... pamatuju doby kdy HT dokonce ubíral na herním výkonu. I když to bylo 1-2%. Jak jsem říkal předtím... záleží na tom k čemu ho použiješ. Hry budou z HT těžit mnohem méně, než programy. Spíš tě bude zajímat síla každého jádra než jestli máš HT. Na druhou stranu pokud si hra umí rozdělit výpočty do více jak 8 procesů, tak HT může dost pomoct...Pár hlavních bude vytížených na 100% takže tam asi s HT moc člověk nepochodí, ale některé jádra budou pracovat na míň a tam už se bude HT celkem dost hodit. Pamatuju si, že na jedné crysis by díky HT celkem slušný nárůst FPS.

    Prostě nehrajem testy... musí se to zkusit v reálném herním prostředí, než budem schopní říct jestli vyhraje 2700X nebo 9700K...

  • Draken69CZ

    Už jsou nějaké testy i9 9900k? 2700X by měla zdárně konkurovat a vzhledem k tomu že bude stát půlku nebude náskok Intelu adekvátní k ceně nehledě že provozní vlastnosti budou taky jinde. Ale pokud stavíš PC za 100K tak už ti to bude asi jedno.  Nevím proč 8/8 jádro by mělo být výkonnější než 8/16 ale to je detail 😉

  • walltar

    S tím souhlasím... jediný problém je, že pokud vezmeš třeba tu i9 - 9900K tak tam AMD nemá žádnou konkurenci. Nejsilnější normální Ryzen je slabší a Threadrippery prohrávají ve výkonu na jádro.


    Takže hodně jde o to co od toho CPU chceš... Pokud chceš co nejvýkonnější 8 jádro, tak nemáš moc jinou volbu, než koupit i9 - 9900K nebo i7 - 9700K. Pokud chceš budget procesor, tak bych se taky mrknul po Ryzenu. Pokud chceš workstation, tak tam je Threadripper jasná volba.

  • walltar

    Asi si ke konci roku udělám radost... ale spíš to vidím na 9900.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit