Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jamar28
    Ta úvodní fotka. *1* Jó kéž by tohle všem těm psychopatům v politice stačilo, hned by se na světě dalo lépe dýchat. *4*

    Jinak je to škoda, na nějakou takovou hru čekám už dlouho. A doufám, že se do toho pustí Paradox.
  • Jsem velkej fanda her od Paradoxu (tisíce a tisíce hodin :)), ale zrovna přítomnost mě neláká. Budoucnost to jo (na Stellaris zrovna ujíždím).

    Mým osobním snem je pak spojení všech období najednou. Prostě Civilizace v podání Paradoxu. Asi nesplnitelný úkol, ale třeba jednou :) Jen by hra musela být velmi dobře odladěna, aby se nestávalo že už v roce raz dva ovládnete celej svět a hry je konec. Hezky stavět na historických základech, ovšem s kupou možností jak se historii vzepřít... např: Co kdyby Slovani šli na druhou stranu? :-D :-D Jo, já vím, že byli tlačeni - prostě by bojovali a tlačili se pro změnu oni na druhou stranu.
    • Jsem sice také velký fanda Paradoxích her, ale současnost bych zrovna uvítal. Bylo by to i mnohem zajímavější, než třeba daleká budoucnost s nejistými dějinami.
  • Za mě tak 5,5/10. Recenzent všechny nešvary dobře vystihuje a očividně se hře nějakou dobu věnoval. Než však člověk dosáhne oněch problematických bodů, tak se vlastně dobře baví. Pak ale začne odkrývat problematiky, nelogičnosti nebo zneužívat slabiny a tak nějak končí i zábava. Takže tam, kde je u dobré strategie nějaká end-game krize, tak zde se hra nudou a šedí vypíná.

    Mimochodem, jak si někteří všimli, artworky vůdců světových velmocí jsou naprosto parádní, trefné a svým způsobem geniální. Doporučuji si najít i další.

    Nebo tady máte rovnou dokaz (prosím nemazat, vztahuje se ke hře) - http://en.riotpixels.com/games/realpolitiks/artworks/
    • honcka
      číselně nehodnotím, ale mě to nudilo, vyskoušel jsem to TBB a po necelejch 4 hodinách uninstall a to mám nahrany v CK2 přes 500 hodin a v HOI3/4 400hodin
      • Jo tak CK2, EU4 nebo HOI to nesahá po kotníky.
  • když už v článku zmiňujete George Friedmana (zakladatel Stratfor), nedávno jsem od něj četl knihu Příštích sto let, která předvídá geopolitický vývoj dalších 100 let. Docela zajímavé čtení.
    • jamar28
      Taky mě to bavilo. I když nevím, jak moc se to dá brát vážně. Už je to hezkých pár let, co jsem to četl, ale pokud si to dobře pamatuju, tak rozpad Ruska předvídal někdy okolo roku 2020? A se sílením Polska to docela trefil, ale s mamutími dotacemi z USA teda zatím ne...
      • Paulcz
        To je tak pro lidi co chodí ke kartářce.. :)

        Pokud by ti super analytici měli v něčem pravdu tak jsou z nich multimiliardáři, ale oni se živí jen prodáváním knih.. :)
  • Pořádný geopolitický simulátor?

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Diplomacie_(hra)
  • Magister_Peditum
    Tak teoreticky by Paradox mohl pouze oprášit koncept z Victorie a napasovat ho do přítomnosti. A co si budeme povídat, ani hry o něj nemají bůhvíjaký věrohodný průběh. To možná prvních pár let hry, ale poté i u nich vznikají dost bizarní situace. Zrovna tenhle nešvar bych téhle hře moc nevyčítal. Ale herní prvky, to je věc jiná.
  • Recenzi jsem nečetl, nějaké politicko-strategické srágory mě nezajímají, ale co mě velmi zaujalo byl úvodní obrázek. Vidím dobře, že je to Putin s bradkou? I ten ruský styl (koberec na zdi, matrjošky v polici) by tomu odpovídal. *1*
    • Tak co sem lezes ty jantare
    • Presne to som chcel sem napisat aj ja *1*
    • Still
      Přesně, jasnej Putin! *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit