Přejít na výpis diskuzí

Recenze grafické karty Gigabyte GeForce RTX 2080 Gaming OC

2.10.2018 18:53
Jiří Svák 78 příspěvků

Tak jsme se konečně dočkali. Testy RTX 2080 a 2080 Ti dostaly zelenou a my se tak můžeme podívat, jak si nová generace polepšila. Z preview RTX 2080 už jakousi představu máme, ale k jasnému verdiktu nám ještě pár dílků skládačky chybělo. Ty doplním v této recenzi. Nereferenční GeForce RTX 2080 od Gigabyte...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Morraw

No schválně jsem loni počkal s upgradem co ukážou nové karty a nejsem přesvědčen. Cena 2080Ti je fakt mimo a než 2080, tak to si vezmu bazarovou 1080Ti, kterých teď bude všude plno a radši zainvestuju to monitoru.

Nové technologie určitě fajn, ale pořádné využití možná začne až u další řady 30xx.

• Jack1947

Jo jasně pěkne vytěženou 1080tku to se vyplatí 😎😛

• Draken69CZ

Ano podvoltovaná a v konstantních tepelných podmínkách to hrozně trpěla, dost pravděpodobně bude v lepším stavu než od náruživého hráče co ji přetaktoval a měl ji špatně chlazenou, víš jak probíhá umělé stárnutí el. součástek popřípadě celých el. celků/výrobků?

• Jack1947

Ne povědz , jestli to cos napsal myslíš vážně tak to hodně potěš tedy 😈

Nicméně to že ty si cheš něco kupovat již vyjeté z bazaru tak prosím.

• LV426

No my zítra jedeme pro 2080Ti  - MSI  Gaming TrioX ... tak jsem zvědavý, to bude brutální hukot 🙂

• Draken69CZ

Kam? Ani velké obchody neví kdy to budou mít a poslední posun dostupnosti je mezi 5-9.10, ani lidi co objednali přímo od nVidia karty nemají natož z běžného prodeje. K jakému to bude CPU?

• LV426

Tak já pokud můžu kupuju v Bohemce..nehledě na to, že se tam dostanu na rovných 34tis, případně jsem mohl mít https://www.tsbohemia.cz/gigabyte-geforce-rtx-2080-ti-windforce-oc-11g_d302631.html třeba, která dorazí v pátek za 32500.

https://www.tsbohemia.cz/msi-nvidia-geforce-rtx-2080-ti-gaming-x-trio_d305233.html

Jinak třeba momentálně 2080 skladem https://www.tsbohemia.cz/gainward-geforce-rtx-2080-phoenix-gs-_d302459.html , tam se dostanu na 21900...

Už se to pomalu plní, holt to musíš sledovat a být rychlý, zatím je to tak, že vždycky dojde pár kusů a jsou hned pryč, takže tam pořád pak svítí "na dotaz" ... zrovna dnes jsem se poptával jak to tam vypadá a nejrychleji prý naskladňuje MSI a co jsme se tak bavili obecně jakou verzi s jakým chladičem vzít, tak MSI je prý stále top (TrioX), stejně jako dřív GamingX chladiče - což potvrzují i recenze.

A cpu 6700k (zatím), to nehraje až takovou roli - kor ve Fhd kam ta karta půjde (240Hz monitor) ...

• Jak psal Draken, procák bude mít u takových FPS roli opravdu velkou, mám pocit, že ten můj právě limituje max FPS u toho UWQHD (mám hodně přetočenou 7700k po delidu). Dej pak vědět kolik jich vytáhneš na FHD.

• LV426

Tak to můžeme porovnat na dálku klidně, něco s integrovaným benchmarkem .. co třeba Division nebo Rise of the Tomb Rider, to tam má určitě. Shoď rozlišení na Fhd, max detaily (bez AA) a uvidíme hned vliv procáku přetočená 7700 vs 6700v základu :)

• skaven

skus Quake pod Dosbox

• Raidera nevlastnim, ale Divizi behem zitrejsiho dne stahnu a vyzkousim.

• Teda s tím 6700k a že nehraje roli v 1080p si nejsem tak jistý, právě k nabouchané grafice je pak potřeba pořádně nabouchaný procesor, co tu grafiku nakrmí, aby se dalo těch 240+ fps dosáhnout. Vždyť i já dnes s i5-8600K vidím ve hře limitované do 75 fps (75 Hz monitor) vytížení procíku třeba 50 %, odemknu fpska, dostanu se někam nad 100 fps a procesor je v krizi u 90 %, v 1080p. Zejména u simulátorů, kde se počítá hodně fyziky je to pak problém, jak se začne blížit 100 %, začne docházet k řádným problémům s během takové aplikace, kdy začne docházet k zasekávání, zpomalování aj.

• LV426

Tak jasně, že s 6/12 Coffe by se to vyhnalo ještě trochu víc, na druhou 6700 je pořád dobrý procák.. Myslím, že  6700+2080Ti bude rychlejší jak 8700+2080.

Upgrade procáku bude, ale ne teď, přijde mi to zbytečné, dokud 6700 stíhá, to by bylo jen honění nějakých fps nahoru, jestli už bude mít v novém Tomb Raideru 120 nebo 135fps ... Rozumnější bude počkat až na další generaci příští rok nebo kdy to má být. To už se i rozšíří hry, kdy větší počet jader využije ještě víc.

Draken: to je obvyklý blud, že na Fhd jsou takové karty zbytečnost ((extra pokud má víc Hz (v tomto případě dokonce extrémních 240)monitor)). A co teprv, když pak bude chtít zapnout RT třeba nebo přijdou náročnější hry, které ohulí na maximum (Takový Cyberpunk na maximální detaily při 100+ fps bude lahůdka).

KRoman47 napsal jsem to neobratně protože jsem příspěvek průběžně přepisoval a dělal u toho jiné věci sorry, myšleno tak, že 6700k zatím stačí a karta půjde do Fhd 240Hz monitoru (u 60Hz monitoru by to moc smysl nemělo, to je pravda).

• No pokud má být nové CPU zase Intel, tak si asi počkáte. Nnejsou a nebudou nejméně do Q2/2019.

• Draken69CZ

Tak nákupem toho monitoru je jasný o co mu jde a co preferuje, já bych se spokojil s 80 FPS a 1440p nebo 4K a 60 FPS, nehledě kdo si koupí 2080Ti si asi hned půjde koupit 3080Ti a kdo ví kdy ten Cyberpunk vyjde. Pak je otázka jestli to RT bude stát za to zapínat když mu to shodí fps třeba na půlku.

• LV426

Reakce na příspěvek:

To byl jen příklad, jedna her z mnoha, třeba takové Metro 3 hmmmm :) s raytracingem hmmmm :) Já myslím, že s takovou kartou, i kdyby RT žralo hodně fps, kor ve Fhd, snížíš lehce nějaké nepodstané věci které si nevšimneš a stále si parádně zahraješ i s raytracingem při pěkných fps :) To se vše uvidí, každopádně hrubý výkon té karty využiješ u každé hry co hraješ každou minutu co hraješ.

• Draken69CZ

Reakce na příspěvek:

Jj to rozhodně, jen teda když to je 240 Hz tak to je nejspíš TN a pak se bavit o max kvalitě trochu postrádá smysl, nechci používat tvá slova když byla řeč o TN, ale je ti jasný kam mířím.

• LV426

Reakce na příspěvek:

Na druhou stranu lepší barvy jsem u TN neviděl, takové ty levné jsou odpad samozřejmě, ale na tohle https://www.czc.cz/acer-predator-xb252qbmiprzx-led-monitor-25/213715/produkt už se dívat dá, ve hrách rozhodně, ty vypadají solidně až jsem čuměl. Na grafiku to není, to je jasny.

• Draken69CZ

Tak tam právě záleží na CPU víc než kdyby to bylo na 4K.  Jinak mi to teda na FHD přijde celkem mrhání, ale moje peníze to nejsou takže ticho tam!

• LV426

No jsem zvědavý kolik naměříme... a ještě teď budu mít doma jinou zajímavou kombinaci :D Pentium G460 (tuším) - prostě 2+2 3,6Ghz a 1080 k tomu :) Tam jsem fakt zvědavý jak moc to bude procák brzdit :)

• Draken69CZ

To je slušný extrém, nějaká MP PvP 64+ hráčů bude pro CPU asi oříšek.

• Já dostal svoji asus 2080ti už minule pondělí z alzy.

• Draken69CZ

OK až  na Michala je nikdo nemá 😉

• Taky není pravda, sam rozhodně nejsem. Ti co predobjednali pár dní po oznámení povětšinou svoje kusy dostali kolem stejného data jako ja. Ke kartě samotné, je pochopitelně hodně silná, ale při UWQHD rozlišení (120hz) z ní u některých her nedostanu max fps (díky g-sync to Moc neresim). Trochu se děsím idle teploty asi 53 stupňů, musim zjistit proc to tak je.

• Draken69CZ

Spotřebu v idle mají řešit poslední ovladače, to by mělo hnout i s teplotou + je problém pokud k tomu máš píchnutý dva monitory.

• Reakce na příspěvek:

Mám tam zapojeny tři monaky, ovladače poslední nainstalovaný mám, teplota stejná. Asi upravím křivky pro chladiče, to pomůže.

• Draken69CZ

Reakce na příspěvek:

Připojíš dva monitory a hned to baští skoro 60 W, tak jestli se třemi se to ještě krapet zvedne, kdo ví.

• Reakce na příspěvek:

Provedu doma nějaký testy, vyvolal jsi ve mě zvědavost.

• Draken69CZ

Reakce na příspěvek:

Tak se pak poděl s výsledky.

• Reakce na příspěvek:

Tak, otestoval jsem různé konfigurace a jsem i nejsem překvapenej. Při jednom FHD monitoru mam teplotu v idle 39 stupnu. Při UWQHD mám 42. Dva libovolný monitory jsou 49 stupňů a při třech je to 51-54 přičemž pak karta spíná z idle do otáček a přes těch 54 to nepustí.

• MickeyMutant

Máte už s bratránkama určenej rozpis, nebo jim to přenecháš na 24/7, když jsi teď PC výhodně prodal, protože není co hrát?

• Draken69CZ

Už vyrostl na tohle ho nenachytáš, ale na konzole stále startuje 😉

• LV426

Čoveče chápu, že rozpisama (prášků kdy co brát) asi žiješ, ale sem to prosímtě netahej. Redakci jsem poslední dobou trápil dost, takže jsem teď hodný chlapec a na podobné blbosti nebudu reagovat, protože tady u místní redakce to vždycky odskáče ten kdo reaguje a ne ten, kdo provokuje. To jen ať víš.

Spíš mám teď malé dilema, stávající G550 by to nejspíš utáhl, ale přeci jen,  bude lepší k tomu vzít nový 650W (Corsair RMx 2018) ...

• MickeyMutant

To máš fuk na tu chvíli, než to po tobě dostane vojetý nějakej zákazník.

• Jack1947

Snad ta,m nechce těžit proboha ! 😱

• Lukass

G

• jindra.veliky

ani grafika za 40 tisic neda u vetsiny her rozliseni 4k v 60 fps, ale pc master race se bude smat konzolim, ze nepodporujou 4k :DDD

• Lukass

Tak ono na konzolich,  frci bloom, blur,  minimalni fov a hromada veci co je na Pc standard v konzolovech verzich neni. ( pokrocily stiny,  AO,  hd textury atd.) 

Konzole bych vubec nevytahoval. 

• LV426

Tak pokud bys grafiku osekal na úroveň konzolí - nějaké low až medium - obalené tunou bluru, tak ve 4k dáš klidně i 100+ fps :)

• jack

Skoda, ze nová karta nezvládá 4k60fps na hře z roku 2015 :-/

• MickeyMutant

Nabízet novou generaci, kde si za stejný výkon pár tisíc připlatíte s tím, že se vám časem otevřou magické, zatím netestovatelné možnosti, je známka neexistující konkurence v téhle třídě. Pokud v téhle situaci někdo kupuje, musí mít nezlomnou víru, ale stejně by se radši měl pravidelně modlit k nějakému grafickému bohu.

• Skeleth

Zalozit temer celou prezentaci na Ray Tracingu byla chyba. Mohli to klidne pozdrzet pro dalsi generaci karet a venovat se vice DLSS, ktere je v soucasne dobe mnohem vetsim tahakem a jedinym duvodem proc jsem si zatim nekoupil 1080ti. Ted jen doufat, ze bude do her hojne implementovano a bude tam solidni narust vykonu.

• Lukass

Tohle dopadne jako DX12.  Nicmene je kruty ze prodavaji kartu ktera neco umi,  ale hry to jaksi nepodporuji :D  to me natom prijde zdaleka nevtipnejsi :) 

• Jack1947

Windows10 už dostal aktualizaci ( i tak je to vtipné e se musí aktualizovat os aby to vůbec jelo lol)

• Lukyz

Vždyť tohle je úplně normální postup - nejdříve vyjde technologie a pak teprve SW, který ji podporuje, vždyť z logiky věci by to ani jinak nešlo?!? 🤔

• Jez3vec

Stačí otestovat jednu 2080/2080ti. Karty různých výrobců pojedou stejně dokud v nich bude stejný čip (+/- 5% a to už zase je o štěstí v loterii). Spíše než zbytečně testovat fps otestujte teploty v zátěži a bez zátěže, spotřebu, kvalitu komponent, hlučnost, hlučnost při určité teplotě a funkce navíc (připojení ventilátorů u ASUS, nezávislé otáčení ventilátoru u EVGA, atd.).

Edit.: Teď si nejsem jistej, jestli tady už byl nebo nebyl test těchto grafik. Jestli, tak to berte jako konstruktivní kritiku, pokud ne tak jako návrh.

• LV426

Hlavně je potřeba počítat s tím, že co novější hra, tam rozdíl poroste ve výkonu. Stačí se podívat třeba na 980Ti vs 1070, ta když vyšla, tak byla výkonově tak tak nějak podobně lehounce nad a dnes je to klidně 20-30procent nahoru. A pokud si ve hře budete chtít zapnout RT, tam nemá smysl se bavit, tam si s Pascalem nikdo nezahraje.

• radim.zaty

Dokud tuhle technologii nebudou mít konzole a konkurenční grafiky, tak se vývojáři na nějaký RT vyprdnou, co by si tím přidělávali práci? 

Pokud by se Nvidii povedlo nějakým zázrakem dostat svůj čip do příští generace konzolí, asi by to bylo jiné, ale dost bych se tomu divili, vzhledem k tomu, jak se AMD povedl Ryzen a výrobci budou chtít APU a tam prostě AMD nemá konkurenci. 

• i586

"Dokud tuhle technologii nebudou mít konzole a konkurenční grafiky, tak se vývojáři na nějaký RT vyprdnou, co by si tím přidělávali práci?"

Ale prdlačka. RT už je implementovaný v několika enginech včetně U4 a Unity.

• Draken69CZ

To i DX12 a kolik takových her máme, tohle je běh na dlouhou trať a je pravda že dokud to nebude masivně rozšířené nikdo se s tím extra zabývat nebude když jim nVidia nebude tlačit peníze a pak se jen modlit aby úmyslně nekazili grafiku nebo výkon pro NO-RTX GPU. nVidia už u GameWorks ukázala co dokáže.

• i586

Byla doba, kdy se tohle tvrdilo i o AA, pixel shaderech nebo HDR. No a dnes je to naprostá samozřejmost, bez toho si za opicema.

• Draken69CZ

To máš pravdu, zároveň to nerozporuje to co píši výše prostě to nebude lusknutím prsty, já jsem rád že se to zase někdo snaží posunout jen bych byl trochu opatrnější s tím že na Vánoce (příklad) vše co vyjde nebude chtít nikdo bez RTX hrát protože ta grafika bude najednou úplně někde jinde.

• LV426

Ehm? Naopak RT práci vývojářům velmi, velmi zjednodušší.. jakmile se tyhle grafiky trochu víc rozšíří a programování her skrze RT se rozjede, už si bez toho neškrtneš, tohle je budoucnost. nVidia to vypustila v pravou chvíli, kdy AMD lehlo a nic tak nebrání masivnímu rozšíření, protože to bude mít každý kdo si koupí novou grafiku (což je super), jakoby to bylo snad domluvené...

• Draken69CZ

Jak ulehčí když to teď budou muset dělat jak pro RTX ON tak pro OFF? Se koukni jak jsou rozšíření DX12 GPU a kolik her je DX12 tak nevím proč by se tu z ničeho nic měli začít sypat RTX hry na které bude mít použitelnou karu jednotky procent hráčů.

• drasta

Tak to jsem zvedavej... Na RTX 2080 prej hry s RT nebehaj moc rychle ani ve full hd :D

• LV426

Soudíš dle čeho, ještě nic nevyšlo. Snad ne dle toho úniku na TR, kde nebyly optimalizované ovladače a nic. Jsme na začátku, dej tomu čas. Už jen to, že to dnes počítáš v reálném čase ... před x lety třeba v Avataru se to renderovalo měsíce na xy kartách :)

• Draken69CZ

Tak Avatar byl dělaný na 10 let starým HW to je v IT středověk a na rozdíl od RT používaný teď ve hrách byla renderovaná celá scéna a ne jen pár efektů nebo nasvícení, rozšíří se to asi těžko když nejlevnější GPU s podporou RTX stojí 17,5k, takže v jediném v čem se dá s tebou souhlasit je že tomu dejme čas tak minimálně 5 generací GPU. 

K tomu úniku TR ono se to o moc nezlepší i BF V byl k vůli tomu odložen aby to poladili aby se to lépe hýbalo, lépe řečeno sníží kvalitu RT. 

Je to budoucnost grafiky, ale jsme na úplném začátku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit