Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Překvapila mě cena. Říkal jsem si, že to bude tak o 10k víc než kdybych to postavil sám, a tak jsem to zkusil a s OS to vyšlo na 69k :-)

    • Veskoslav

      Na druhou stranu, když už by člověk za ty prachy stavěl pc a ještě na mrtvé platformě, tak by si připlatil 500Kč a měl 14700 místo 13700. To samé platí pro 4080 Super místo 4080, byť jsou to identické karty defacto.


      Navíc nejlepší herní CPU tam nemáš, nemáš tam ani nejlepší CPU od Intelu a máš mrtvou platformu, co se týče CPU, takže příští procesor od Intelu do toho nenarveš. A pokud to člověk má skutečně jenom na hraní her a nebude na tom stříhat videa, "dělat" fotky atd. (na což je 13700 více než špica) a hrát v 1080p, tak defacto za poloviční cenu máš 7600 od AMD, která je o cca 2-3% pomalejší ve hrách, když máš cokoliv 4070/7800XT+ ve 1440p a 4k. 

      • twicer

        Není 1080p dneska už přece jen málo na hraní her? :)

        • Inquisitor

          Proč?

          • twicer

            Mezi 1080p a 1440p už není takový cenový i výkonostní skok a pocitově to je jakoby si měl ve hře další stupeň nastavení textur.

            • K těm jakože lepším texturám- to samé mám na FullHD televizi pokud jedu na 1440 přes DSR + komplet odstranění rozmazání způsobeného post process AA. Funguje to pouze na 1440, pokud dám 4k, nevidím rozdíl. Dokonce ani full HD telka vedle 4k televize nemá takový efekt. 

            • Inquisitor

              Mně to přijde úplně v pohodě, ale já jsem nikdy nebyl extra zatížený u her na grafiku. A to honění za rozlišením, frekvencí monitoru a fps jdou mimo mě:)

              • twicer

                Reakce na příspěvek:

                Je mi to jasné, on ten rozšírený standart 1080p není pro nic za nic, ale je zajímavé jak se ten generační posun víceméně zastavil oproti dobám minulým. 

                Mému stroji táhne na 7. rok a stále se drží nad tímto průměrem. Před 15lety by to byl po 7letech totální šrot.

              • Veskoslav

                Reakce na příspěvek:

                Pokud máš kvalitní monitor, poznáš to hned. A ano, pokud 1440p karta stojí 12 000 a 1080 karta stojí 9 000, tak je nesmysl jít do 1080 karty.


                Do 1080 rozlišení jde člověk, co staví fakt počítač do 20 000 maximálně. A ano dá se to, nedávno jsem tak stavěl kolegovi s 13100 a 6600.  A na 1080 overkil celkem pěkný.

                • Reakce na příspěvek:

                  Asi jak pro koho. Pro mě je karta za 12 000,- tak akorát na Full HD. Já osobně mám na full HD RTX 4070 s tím, že občas používám DSR na 1440. DLSS/FSR nepoužívám

                  Na bezproblémové hraní na 1440 je to alespoň karta za 20 000,-  což bych teda za grafiku nikdy nedal.

                  • Veskoslav

                    Reakce na příspěvek:

                    Nemám jedinou hru na 1440p, co bych nerozjel s kartou za 15 hadrů a nejela minimálně 60+. Většina je spíše 100+ při maximálním nastavení bez RT a někdy i s tím RT.

                    • Reakce na příspěvek:

                      S tou 4070 jede většina her na víc než využiju, ale s některými hrami mám celkem problém dosáhnout těch 80 fps na FullHD, a na QHD o stabilních 60 fps si můžu nechat zdát.

                      Je ale pravdou, že stále jedu na i5 11400f, což jsem slyšel že je na tu kartu dost slabota...

          • OsamaBinBowlin

            To má z reklam a všudepřítomné 4k mega ultra propagace.

            • twicer

              Docela paradox, kdo má co z reklam, 

              na 4K jsem při psaní reakce ani nepomyslel.

            • Veskoslav

              Na druhou stranu by se skutečně mělo stát už po tolika letech novým standartem 1440p a 1080 nechat na budget hraní. 

              Vem si že taková 6700XT už je více než obstojná karta na hraní. A ano, je smutné, že v roce 2024 je druhá nejčastější karta u "Steam komunity" 1650. Karta, co je horší jak 1060...

              • twicer

                Reakce na příspěvek:

                Pochopil si mě správně (alespoň někdo 😉), polepšíš si graficky a můžeš jít v plynulosti vklidu přes 200fps. Podle mě je to v dnešní době zlatá střední cesta která je zcela ignorována reklamní masírkou.

              • OsamaBinBowlin

                Reakce na příspěvek:

                Já naprosto souhlasím s tím že by měl být 1440p standart. Konzole se taky měli vykašlat na 4k, a valit 1440. Jediná platforma která zvládne nativní 4k a zanechá si příjemný požitek z hraní je drahé PC. Já byl ochotný to za to dát, a jsem spokojený, ale jsem menšina, a myslím si že prostě "2k" je naprostý ideál pro drtivou většinu lidí.

                • Veskoslav

                  Reakce na příspěvek:

                  To souhlasím. Manželka jede pořád na 1080, ale na ty její Simíky, Dont Starve atd. to bohatě stačí. Zatím. Letos ještě dostane 6700 tu základní (nejlepší poměr cena/výkon, co jde teď sehnat), tak časem uvidíme:) Jediné, co zjistila, že je boží jsou dva monitory:)


                  Jediné 4K, co mám doma je můj pracovní monitor:-D Což je celkem ironie, ale Lenovo to tak má:) Jinak herní 4K jsem si dal za "cíl" tak do roku 2030. Jinak je to pro mě zatím zbytečné. A ze 7800XT sice vytáhnu spoustu her na 4k, ale nemám pro změnu na to monitor (pracovní je UW 34 a ten se na to nehodí už z důvodu response time atd.).

        • OsamaBinBowlin

          Nemusí být, FHD pořád vypadá dobře pokud nejsi blízko u monitoru/televize. Ovšem pokud si člověk pořídí sčot s 4080 nebo 4090, a hraje v 1080p, je to ld!ot.

  • Veskoslav

    Budu se opakovat. Ale k čemu je recenze na "OEM" sestavu za 70 hadrů, kterou Vám sestaví CZC, Alza atd.? Kdyby to aspoň bylo něco, co člověk normálně nevidí atd. 

    Navíc jenom jeden disk? Odvaha. Jedny z nejlevnějších pamětí, tyhle bych fakt stavěl do něčeho s menší cenovkou, byť k samotné kvalitě daných pamětí nic nemám. K tomu obyčejnou 4080 a pokud to má člověk na hry, není rozumný důvod jít do mrtvé platformy, obzvlášť když 7800X3D naprosto rozdrtí 13700F.

    Takový počítač bych sestavou pochopil před rokem. Takhle to spíše vypadá, že se potřebují zbavit skladů "starých" 4080 a 13. generace Intelů.

    P.S: A pokud je záruka na PC jenom 3 roky a nelze pak aplikovat reklamace na jednotlivé komponenty zvlášť v delším horizontu (zdroj, paměti atd.), tak je to spíše nevýhoda než si to nechat za litr sestavit v Alze a mít na každý komponent tu záruku, jakou v základu dává výrobce. Což u většiny komponentů je minimálně 3+.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit