Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • WTF spam party
  • Bože, nechte ty novinky psát někoho kdo když už neumí českou w40k terminologii, tak alespon rozumí z angličtiny co je název. Oh my Holly Emperor...
    • Zayl
      I am Holly, the ship's computer, with an IQ of 6000. The same IQ as 6000 PE teachers.
  • ty vole ta grafika vypadá hodně pěkně!!! to bude dobrá game
  • No celý Space Marine vypadá hezky, ale já jsem toho názoru, že by bylo lepší kdyby Relic místo toho dělal rts. Akcí je na trhu habaděj, ale strategií ubývá a zvlášť když je Relic umí, tak je elitního rts studia na akci škoda. *9*
    • Toho bych se nebal. Relic se na RTS vypracoval a rozrostl ve velkou firmu. Ted uz si muzou dovolit delat vic projektu naraz. Podivej se na jejich oddeleni co pracuje jenom na SpaceMarine - http://www.gametrailers.com/video/relic-studio-warhammer-40-000/702738
    • Ale... WH40k akce! Taková ta cinematická řezničina kde končetiny lítaj a všechno... Můžu ti zarušit, že na to kopa WH40k fandů čekala jak na spasení, tuplem po nic moc Fire Warriorovi. A Relicu můžu věřit, že to udělaj dobře
  • reakce na T.L.Blade: už mi nejde reagovat tak to napišu sem. Takže jinak, ukaž mi kde je někde oficialni napsano že WH FB (presneji ze ta planeta je Terra) jsou spojeny s W40K. Nikde pokud vim v žadnym army booky čo codexu neba knižce neni zminena zadna spojitost nezi temito dvouma universama a snad sem nekde čelt že sam Game Workshop to řikal. Navic ve FB jsou na obloze videt dva mesice Mannslieb a Morrslieb kdežto ve W40K je pouze jeden a to Měsíc ( ten stejnej co vidame vecer od nas ze Zeme)
    • GW nikdy neřekl, jaká je spojitost mezi FB a 40K a nejspíše to nikdy neřeknou. Jenže ono je mnoho spekulací, jaká je mezi nimi spojitost a tohle je nejpravděpodobnější z nich. Dva měsíce jsou jediná nesrovnalost, ale Morrslieb mohl zaniknout - přecejen to měl být měsíc z chaotitu...

      Abych to uzavřel, na internetu se okolo tohoto tématu vedlo mnoho diskusí, nikdo nebyl, neni a nebude schopen říci, co je pravda. Nejvíce se mluvilo o tom, že Fantasy je historie 40K, poté, že jsou oba dva v jedné době - Slann "skryli" planetu ve Fantasy před okolím, aby mohla normálně fungovat - nebo, že je oboje Terra, ale v jiných dimenzích... Vyber si verzi, kterou chceš, já zůstávám u toho, že fantasy je Terra.
      • Podle informaci co jsem se ja dozvědel z knih atd mi proste nejde dohromady aby se WH FB odehravaly na Terre. Tvuj nazor ti samozrejme neberu :)
        • Tak si nemohu pomoci, ale když pročítám Liber Chaoticu, která se týká Fantasy Warhammeru a čtu tam o jeho (Richter Kless) vizích Zlatého trůnu, Horuse, Space Marines, Chaos Space Marines a všeho kolem toho, tak mě to pouze utvrzuje v tom, že je to stejná planeta. Navíc k tomu nákresy Chaos SM s heavy boltery...
          • Tushan
            jenže démoni jsou taky jen odrazy lidské mysli
            já si představím jako demona bubáka z rohama a křídlama když by ses zeptal nějakeho asiata tak ti řekne vesměs to samé a v minulosti si je takhle taky představovali a za x tisíc let to bude stejné
            • Jen: S tím Sigmarem to byla teorie Tushana.

              Pro oba: S tím chaosem Vám věřím, ale popravdě o Chaos jsem se nikdy moc nezajímal, ale asi to budu muset napravit.
            • Tushan
              šak o to mě jde chaos lidi ovlivňujě ale nemuže jím říct ad udělají tohle nebo ono maximálně je manipuluje ale těžko knorne řekne barbarskému uctívači z norsky hele udělej bouchačku potřebuješ na to tohle a tohle *1*
            • Já tedy netvrdím, že Sigmar byl primarchou.
              Ani nesouhlasím s tím, že by bohové Chaosu svým uctívačům říkali, jak co mají sestrojit. Pokud se nepletu, většina vybavení používaného Mariňáky Chaosu a jinými uctívači pochází od Impéria. Nikdy jsem nikde nenarazil na zbraň nebo zařízení, které bylo vytvořeno podle pokynů panteonu Chaosu.
            • Celkově mi přijde trochu zvláštní, že mají větší strach z velkého vojáka s mečem, než ze střelných zbraní (neříkej mi, že si nikdo nepředstaví běžnou střelnou zbraň, která střílí rychleji a je větší) či nedej bože tanků - oboje tam je, takže by se toho měli bát.
              A když je ten svět skryt, tak by to znamenalo, že Sigmar nemůže být Primarchou, protože by se tam přes warp také nedostal.
            • Ano, někteří démoni by mohly na svět WH FB proniknout Warpem, protože narozdíl od mariňáků chaosu jsou démoni čistě nehmotné Warpové bytosti, které na sebe berou podobu při vstupu do Materia , tudíž nemusí podléhat stejným omezením.
              Jinak, pokud vím, izolovanost toho světa mají na svědomí slann.
          • Pokud se nepletu, Warp a Chaos by měl být objeven možná v polovině třetího tisíciletí.
            Co se týče bojovníků Chaosu, nevím o tom, že by ve WH FB přicházeli Warpovými portály. To jen barbarští bojovníci severu se stávají bojovníky Temných bohů.
            A jinak tvrdit, že s "vesmírnými tělesy se může stát cokoliv", mi přijde docela hloupé.
            • Tushan
              prostě z nějakeho duvodu je old world dobře schován a uzavřen před fyzickým dosahem chaosu ale warp stále působí a ten reflektuje myšlení lidí a co si bude myslet sedlák že je jeho největší noční mura ? když rytíř na bílem koni v lesklé zbroji je hrdina tak 3 metrovej řezník v černím brnění z demonickym koněm bude ta noční můra
              navíc chaos nikdy někomu nedá bednu munice. chaos ovlivnujě myšlení a když ovlivní nějakeho chaos marína ad vytvoří zbran zkázy tak ten udělá nějakej bum prásk ale když stejně ovlivní nějého barbarského kováře ze severe tak ten nejspíš uděla něco víc švih sek *1*
            • Sigmar není jeden z Primarchů, stejně jako Magnus není. Life of Sigmar vyvrátil možnost Sigmara jako Primarcha - má tam popsáno, kde a komu se narodil a rozhodně neměl schopnosti Primarchů. A Magnus nemohl být ten Magnus z 40K, protože primarchové nebyli na stejné planetě - byl rozhodně slabší než Sigmar, který také nebyl Primarchou, takže...

              A věc, která si odporuje - když je svět chráněn před fyzickým dosahem, tak by tam neměli být ani démoni, protože ve chvíli, kdy tam jsou oni, může tam být cokoli z warpu.

              Inspiraci chápu, ale když už na Terře je spoustu míst z našeho světa, tak FB považuji také za Terru, protože je na tom stejně.
            • Tushan
              v podstatě jde o to že old world je schován před fyzickým dosahem chaosu ale ten přes oba poli proniká do světa a reflektuje myšlenky lidí.....
              navíc mám takovou teorii že sigmar byl jeden z primarchu a to by znamenalo že old world není terra
              a to že tam je prag arabie atd... na tom není nic divného někde se gw inspirovat muselo
            • Jenže ve 40k Chaos může zaútočit i na obyčejné vesničany se střelnými zbraněmi. Příkladem třeba Fenris, kde lidé jsou obyčejní lidí, podobní našim vikingům, a nemají o mariňácích ponětí - brání to chaosu v tom, aby na ně zaútočili boltery? Ne, protože je mají. Tak proč ve FB, když by se odehrávalo souběžně s 40K nemá jediného válečníka s vybavením? Mi neříkej, že by nemohli z warpu projít, když mohou projít démoni. Nezáleží na lidech, ty jsou později ovlivněni, ale z Warpu může přijít cokoli - proč nic nepřišlo?
            • Tushan
              proč se ve wfb nejsou boltery ??? protože chaos odráží myšlenky a pocity lidí takže když v old wordu neznají nic jiného než meče luky a katapulty tak chaos reflektuje lidskou představu o bojovnících chaosu jinak než člověk z 41 milenia který zná laserová děla lety vesmírem atd...
            • Nikde jsem o objevení Warpu/Chaosu nenašel nic, pouze, že vznikl 8 000BC - 1 600AD.

              NA severním a jižním pólu jsou Warpové brány, navíc na jižním pólu je obrovské množství beastmanů.

              Jenže ona je pravda, že se s vesmírnými tělesy může stát cokoli. Stačil by jeden velkej "kámen" (asteroid), který by narazil do planety nejblíže slunci a trochu ji vychýlil z její oběžné dráhy - tzn. přímo do slunce... A o Morrsliebu už jsem řekl, že by měl být z Chaotitu a nikdo neví, co ten může udělat.
          • Jenže Liber Chaotica není oficiální Codex, nýbrž jen obyčejná knižní série, pokud se tedy nepletu. A v tom případě si v ní autor může vymyslet prakticky cokoliv, aniž by to byla pravda.
            • Problém je, že nejsou absolutně žádné informace, co lidstvo objevilo/mohlo objevit. A zase tak moc se to naší historie nedrží, protože Chaos tu prostě nevidím - a fantasy se také drží naší historie, Egypt, Praha, Nový a starý svět, Arábie...
              Vesmírná tělesa do toho netahej, protože se s nimi může stát cokoli.

              EDIT: Když už se dříve zmiňovaly póly, tak díky nim se na Terru dostal Chaos. Jenže proč ten Chaos značí pouze bojovníky s mečem, magií a pod., proč nemají boltery, laseguny či cokoli "hi-tech"? Protože je to dlouho před 40K (respektive 30k).
            • Pro T. L. Blade (Omlouvám se, nejde mi reagovat na tvůj příspěvek.)
              Na Warhammer Lexicanum jsem se dočetl, že svět WH FB je součástí sluneční soustavy o deseti planetách.
              A pak je tu ještě jedna hodně důležitá věc: WH 40k se přeci odehrává v "našem" vesmíru, v budoucnosti. Tudíž by lidstvo na Zemi odhalilo pozůstatky orků, skavenů atd.
            • Zrod Slaaneshe nemusí být tak úplně pravda. Tvrdí se, že se zrodil, co když se pouze probudil? Všechny informace o něm jsou z první či druhé edice, takže nějaká ta "chyba" tam je často. Slaanesh mohl být zrozen mnohem dříve, ale díky tomu, že neměl uctívače, tak šel do postraní.

              Morrslieb mohl zaniknout - je to objekt, který je z Chaotitu, u kterého nikdo neví, co může udělat...

              A ty póly na Terře klidně mohou být. V knize Horus Rising, ke konci čte Garviel Loken knihu, která je hodně stará, odehrává se na Terře a jsou v ní démoni, magie a nepletu-li se pustiny chaosu. S chaosem se na Terře bojuje v podstatě od počátku věků. A taky musíš brát v potaz, že kompletně celá planeta je zastavena - navíc v několika vrstvách, takže nikdo neví, co se pod tím vším skrývá. Ono stačilo, když v knize "Wolfblade" jsou pod povrchem, pod jednou vrstvou...
            • Pro T. L. Blade (Omlouvám se, nejde mi reagovat na tvůj příspěvek.)
              Dobrá dobrá, s tímhle máš pravdu. Ale to nic nemění na faktu, že svět ve WH FB nemůže být Terra, a to ze tří hlavních důvodů:
              Jak už bylo řečeno, WH FB je Slaanesh, který se narodí až kolem 28. tisíciletí
              Za druhé: Někdo to zde již zmiňoval- Měsíce Maanslieb a Morrslieb.
              Za třetí: ve světě WH FB jsou oba póly, severní i jižní, nasáklé mocí Chaosu. A ta se, prosímtě, poděla kam? Na takovéhle úrovni ji snad už ani nejde odstranit, snad jen Exterminatem
            • Liber Chaotica není obyčejný knižní série, nýbrž série knih, která popisuje do detajlu jednotlivé bohy Chaosu a vše kolem nich, takže by se měla brát vážně.
          • Svět ve Warhammer Fantasy nemůže být Terra. Uvědomil sis, že tady ve WHF je Slaanesh? A ten se přeci zrodí až o mnoho mnoho let později
            • Proč by to nebylo oficiální? To chceš říci, že žádná kniha od Black Library (jakožto oficiálního vydavatelství GW) není oficiální? Všechny jsou oficiální. U knih, her, filmů... musí dát GW souhlas. Pokud s něčím nejsou spokojeni, tak to nemusí nikdy spatřit světlo světa - díky tomu nevyšel již dříve film a Blizzfuck neudělal Warhammer a 40K hry.
            • Ale pořád to není oficiální. Autor si ty detaily mohl vymyslet jak chtěl, nemusel příliš hledět na reálie Warhammeru.
            • Jenže v tomhle dělá bordel Liber Chaotica, kde píše vize budoucnosti "Empire of Man". Snaží se zachránit Empire, varovat ho před skázou, zradou... "Ask not, how I know this, for I cannot fully explain. But I know all that is printed here is true, or will come to be true in some future time." - tohle je napsáno u předzvěstí Chaos Space Marines, kteří uctívají Slaaneshe. Liber Chaotica patří do fantasy a popisuje i 40K, jakožto předzvěst budoucnosti. A Liber Chaotica je rozhodně novější (poslední verze vyšla v roce 2009) nežli Codex, kde je původ Slaaneshe popsán.

              EDIT: A jelikož GW občas některé věci má chybně - například jsou dvě verze, jak přišel Bjorn The Fell-Handed o ruku nebo vznik jedné kapituly je psán na 41. milénium, ale podle jiného zdroje se zapojili do jedné bitvy již mnohem dříve (nepletu-li se tak kolem 32. milénia)...
        • Tak je tam mnohem více než 30 000 let historie před Horus Heresy, o které se téměř nic neví. A jak jsem psal, o tomhle se vedly a nejspíše i vedou, sáhodlouhé diskuse. Prý o tom něco poodkrývá Liber Chaotica, tak jsem zvědav.
          Jinak výhodou toho celého je, že GW jsem k tomu oficiálně nikdy nevyjádřil (a nevyjádří) a každý si může vše vysvětlovat, jak chce... Není tohle vlastně ten důvod, proč milujeme Warhammer? To, že velké množství věcí/informací jsou pouhé dohady? :)
  • Gears of war se mi moc libi a wH40K je mo je modla takze uz at to je hotove :D
  • Tohle si umím predstavit kdyby byl multak a po x zabitích by se vám odemklo treba orbitální bombardovani nebo kdybyste hrali za techmariňáka moznost stavet veze. Meli byste moznost hrát za hrdiny z 8 ruznych ras, kazdy by mel zvlastni schopnosti. Multiplayer by prinesl unikatni herni rezimy a mapy by byli provazany pribehem, to jest kdybyste hráli multák a vyhráli byste posunul by se vam pribeh dopredu a pak by vas to hodilo na dalsi mapu s novymi ukoly *3*
    • Ano, multiplayer by mohl byt epicky zvlast pokud by nabizel moznost hrat treba za orky nebo chaosaky proti space marines, nebo tak.
      Snad tam nejaky multiplayer bude a nejenom cooperative.
      Urcite by bylo super levelovat, odemykat nove zbrane, nove vzhledy postav a tak.
    • nejsem si jistej, ale mám dojem že u téhle hry se MP neplánuje.
    • Tak tohle piš k novinkám o WH40K: Dark Millenium (až nějaké budou).
    • P.S.
      taky byste meli na vyber ruzne zbrane treba plasmova dela v plne znicitelnym prostredí, nebo by byl dostupny vysadek dreadnoughta nebo jine tezke techniky (tanku), vše ve first nebo third person
      • chapej, na co ti bude plasma/heavy boleter/flamer/lascannon vez kdyz tohle vsechno muze nest udatny marinak v podpazi.. a o tom to je.. SM captain=chodici vez, pevnost a modlitba pro Cisare v jednom :D
  • Jenom jedna maličkost, je to "Imperium" což je Impérium, ne Císařství. Stejně jako u gardy to není "císařská garda", ale "Imperiální garda".
    • ales.smutny
      Já české překlady neznám, na druhou stranu nemám rád automatické vytváření z Imperium české Impérium (za což mohou Star Wars). Pár knih z WH40K a armybooků jsem kdysi četl a jelikož má Imperium Hominis v čele emperora = císaře, je to prostě pro mne císařství. Tady ke ztrátě informace nedojde, jak je vidno, linka mého překladu Imperium - císařství je zjevná a dešifrovatelná. Kdybych se snažil Forge World přeložit, to už by fakt nemusela být ;)

      Asi nejpřesnější by ale byla Říše, ne?
      • Sice by byla Říše nejpřesnější, ale to se nepoužívá, nejspíše kvůli odlišení od Fantasy Warhammeru, kde je to Empire - Císařství/Říše. Jediný zbývající překlad slova Imperium do češtiny je tedy Impérium, a díky tomu Imperiální garda.
        • ales.smutny
          Jojo, pravda, mně se do toho furt montuje "old" Warhammer, kde jsem pár let strávil. Dík za podnětnou debatu, pro přístě jsem o něco připravenější na WH40K :)
          • Tushan
            old world z fantasy je samostatnej svět
            ta planeta existovala ve WH40K ale slani ji před svým odchodem chtěli uchránit před chaosem a tak celou planetu uzavřeli před okolním vesmírem
            sice se jim to nijak extra nepovedlo ale to už je věc jina
            • Pravidla tu mám, ale nějak v nich nevidím, co by to vyvracelo. Slann jsou ve fantasy i 40K.
            • Tushan
              pro T.L. Blade
              ono jen knížky nestačí takovej rule book za litr je co se týče fluffu velice dobrá věc *1*
            • přeně tak, Svata Terra z W40K neni ta stejna planeta jako ta kde se odehravá WH FB.
          • Popravdě se ani nedivím, jelikož se zajímám o oba Warhammery - když fantasy WH popisuje historii Terry, tak prostě musím - a občas se v těch názvech také motám.
            • Přečti si Horus Heresy, magie, démoni... to všechno na Terře bylo, pouze to nikdo již nenazývá magií, ale mají proto jiná pojmenování. Ve 40K nejsou nikde žádné informace, jak to tu vypadalo v počátku osidlování. A co se stalo s těma rasama? Vyvraždili se mezi sebou a nakonec přežil pouze člověk? Elfové a trpaslíci jsou na ústupu, jejich sláva značně upadla, u Chaosu je všechno možné. Ber to tak, že Age of Reckoning je další část vývoje Terry, začla válka, která může dopadnout jakkoli - můžou přežít pouze lidé...

              Další věcí je to, že Slann si hráli na bohy a stvořili mnoho ras, takže klidně mohli stvořit rasy na Terře a pozorovat je, chráněni a uctívání Lizardmeny, mimo technologie, ve skrytu...

              Chaos vznikl na počátku vývoje Terry (8000BC-1400AD) - jak ve 40K, tak ve fantasy. Slann se před počátkem Terry (počítám rok "0") značně stáhli jak ve 40K, tak ve fantasy.

              O jednotlivých rasách Terry se dá dále spekulovat, protože díky výše zmíněnému by odpovídalo, že některé rasy mohli být rozšířeny porůznu, takže trpaslíci (ve 40K demiurgové), elfové (nerozvinutí eldaři), orcové (orkové) mohli být na vícero planetách, kde se mohli vyvynout v to, co jsou ve 40K, kdežto na Terře nemuseli přežít.
              Hele nemohu si pomoci, ale ať dělám co dělám, tak vše napovídá tomu, že to jde za sebou - Time of Legends (fantasy), Heroes (fantasy), Warhammer, Age of Reckoning (fantasy), Horus Heresy a klasické 40K. Dala by se o tom vést hodně dlouhá debata, ale když se podívš na to, co jsem výše zmiňoval, tak mi neříkej, že v tom nevidíš spojitost.

              EDIT: Co přesně na té stránce vyvrací to, že fantasy WH je na Terře? To, že je tam použita jiná datace? To, že tam jsou popsána města, která ve Fantasy zatím nevznikla? Není tam nic, co by to vyvracelo.
            • jinak tady si stači přečist historri Terry z W40K ( http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Terra ) a musi ti byt jasno ze planeta kde se odehrava FB WH neni ta stejna Svata Terra z W40K.
            • takhle, obě planety jsou určitě inspirovaný Zemi (geograficky), jenže v W40K je ta planeta v skutečnosti naše Zeme jak ji zname (ranna historie Terry z W40K je vpodstate naše historie ze skutečneho světa) kdežto ve FB nema s naší zemi společnyho nic jen to geograficke rozpoložení. Navic sem se nikde nedočstl že by se na Terre z W40k vyskytovali orci nebo magie či draci a ostatní fantasy srandy.
            • Když to vezmeš letmo, tak FB svět je Terra - podívej se na mapu, uvidíš v tom značnou podobu se Zemí a jelikož Terra je Země a tvůrci si berou mnoho věcí z naší historie a planety jako takové - Nový svět (Amerika), Starý svět (Evropa), Arábie, Hory na konci světa (Ural), Praag (William King žil v Praze), Ulthuan (Grónsko)... A když si vezmeš, že Eldaři jsou rasa, která měla sloužit Old Ones, a ve fantasy Lizardmeni mezi sebou mají posledních pár jedinců z té rasy, tak by to vcelku vypovídalo, že Warhammer Fantasy píše počátky Svaté Terry. Už jsem to řešil s několika lidmi a všichni jsme se shodli, že ta spojitost je více a více patrná.
            • Kdyžtak mě oprav ale ta planeta kde se odehrava fantasy WH není Svatá Terra z W40k přece. To je trochu blbost. Jediny spojeni fantasy WH s tim 40K co mi je znamo je že ta planeta z fantasy WH je takovej jakejsi experiment Eldarů z W40K.
  • Libí se mi jak tentokrát autor článku po "chvále" jiného článku o wh40k se raději přiznal k neznalosti univerza a s tím souvisejícím vhodným překladem a raději ponechal původní znění jmen.
    *1*
    • ales.smutny
      Já jsem jen ten starej WH:)
    • njn, 40k nerdi jsou jedna z nejrypavejsich komunit "tam venku" a to zdaleka neplati jen o CR :D
      • tak ono vůbec stačí, když se dvě nebo víc skupin hádá která kapitula je lepší a jedna o druhé říkají že jsou slaboši apod. *1* Na druhou stranu musím říct že jsem ještě neviděl aby si někdo oblíbil určitou imperální gardu navzdory tomu, že jich několik prožilo hodně pěkná dobrodružství.
        • Co? Já miluju Gardu a znám víc takových! Páč IG, ti maj koule, Mariňáci si moc nemůžou vybrat, co v životě budou dělat, tak modifikují všemi možnými i nemožnými cestami a jejich následná "odvaha" je prostě jenom povinnost (teda, když jsou zbabělci tak sběhnou k chaosu - HA, flamewar!), zatímco takový gardista, když se postaví se svým dvouhlavňovým lasgunem (jedna hlaveň je od zbraně samotné a ta druhá je přidělaná baterka - obě jsou proti nepříteli tak zhruba stejně efektivní) proti dvakrát tak velkýmu chaos Space Mariňákovi, jo to chce odvahu!

          .. To že ve skutečnosti gardista v popsané situaci už asi dávno utíká spolu s další hromadou gardistů do "preventivní" palby, kterou na ně spustil commissioner, aby PŘESTALI utíkat z dané situace ... No, to už je detajl :D

          Koneckonců, miluju tu hlášku týkající se gardy: "Pokud je někde problém, tak na něj posílejte gardisty dokud mu nedojde munice"
          • Tushan
            http://2.bp.blogspot.com/-XHttv_dsj6o/TWVeXbN5uvI/AAAAAAAAAWk/F-jBaTsHluA/s1600/40kImperialGuard01.jpg *1*
        • vsak Games Workshop tohle notne podporuji, skoro kazda first founding kapitula ma podle fluffu nekoho z bratru koho naprosto nesnasi, stejne tak Bohove Chaosu.. reakce hracu jsou jen kyzenym vysledkem :)
        • Důvod je jednoduchý, Mariňáci jsou hlavním znakem WH40K, celé to na nich započalo a jsou nejvíce propagovaní, je o nich nejvíce knih i her (a teď i film). Kdežto o Gardě máš mnohem méně knih (2 velké série - Cain a Gaunt - a pár menších), minimum her...
  • Uz se moc tesim, nevite jestli bude i multiplayer? Jinak Forge World neni jmeno planety ale jeji typ (a take stranky s nechutne predrazenymi resinovymi figurkami :) je to vice mene jeden obri industrialni komplex pokryvajici celou planetu. Takovych Forge Worldu jsou v Imperiu stovky (mozna tisice) ale ztrata kazdeho z nich znamena trhlinu v logistickem pekle dopravy vehiklu na stvoky svetelnych let vzdalena bojiste (odtud se berou ty tanciky vyjizdejici z plosin v Dawn of War). Krom toho, tim ze se takova planeta dostane do srabu, obyvkle nedokaze odvadet dostatecne desatky z produkce Imperiu, tim se automaticky presune do nizsi, mene dulezite kategorie, Imperium o ni ztrati zajem a je ponechana napospas :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit