Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tohle bude důvod stát se zase alespoň na chvíli pařanem. Snad to bude dobré, mám vůči gamingu v posledních cca 10 letech velké nedostatky a hraju jen občas subjektivní AAA pecky (ale není jich mnoho, mám asi divnej vkus) 

  • Corvus

    Neuvěřitelné! 19. července 2016 jsem zasponzoroval Kickstarter System Shocku :-) Zázraky se evidentně dějí a hry se skutečně dočkám! :-) System Shock mě přivedl k PC hraní jako takovému (nepočítám-li Didaktik M v '80 letech). Vysněná hra z obrázků z Excaliburu. Jak strašně daleko byla hra před všemi ostatními. Každej mlel o Doomovi, přitom vedle System Shocku to byl trapně nudnej koridor. System Shock ohromoval naprosto vším. Do dnes geniální a skvěle hratelnej. A to i ve své původní podobě. Neskutečně se těším, až bude balík doma!

  • LessPh

    Pamatuju si nejake stare Score, kde Andrew nebo Ice licili zazitky ze SS, a jak byli uneseni z toho, jak rozlouskli heslo do posledniho levelu... v kazdem patre u vytahu pry byl nejaky symbol, a kdyz jste ty symboly posbirali ze vsech pater a dali je posloupne v sekvenci za sebe, tak jste dostali heslo do finalniho patra nebo levlu... Rikal jsem si tenkrat, ze to proste neni mozny, mit takovou hloubku ve hrach :D

    Ja nikdy SS nehral a nebudu hrat ani remake, ale do dneska si pamatuju screenshoty ve Score, kde se k SS neustale vraceli a chvalili do nebes jeste nekolik let po vydani. Proste stary dobry casy...

    Ted jsem videl hodne titulku o Poldovi 7, a vzpomnel jsem si na jednicku a dvojku, kterou jsem hral a jak jsem se u toho desne bavil... driv me proste hry opravdu bavili a byl jsem jimi fascinovan, dneska jsem totalne vyhorelej a hraju uz jen z povinnosti, uz tam proste neni to nadseni :( Ale nemyslim si, ze je to chybou novy her, ale spis tim, ze uz nejsem decko :(

    • Jo, taky to na sobě dost pozoruju. Trochu problém je i v tom, že se autoři snaží do hry nacpat všechno možné, roztáhnout děj na spoustu hodin a to mě po nějaké době unaví. Jednodušší, přímočařejší hry (zvlášť starší) si dám pořád rád a na remake System Shocku snad nezapomenu. Ano, taky to byla moje vysněná hra ze Score, ke které jsem se dostal až po několika letech. A pořád to bylo super, jen ovládání hrozně rychle zastaralo (i když pořád je to super na vyzkoušení z hlediska herní archeologie).

      K tomu posbíranému heslu: Bylo k odpálení reaktoru (a teprve to zpřístupnilo další úroveň). Jednotlivé číslice se objevovaly po zničení počítačového uzlu na každém z levelů. Ono to naštěstí nebylo tak nerozluštitelné. Najdeš nahrávku, která to přesně popisuje, takže stačí umět trochu anglicky. Což v době vydání prvního System Shocku taky nebyla samozřejmost :-)

      • LessPh

        Hele to máš pravdu, já jak vidím open world, tak jdu od toho... Witchera 3 jsem dohrál z donucení, ACO jsem po 6ti hodinách zabalil, RDR2 bych si chtěl strašně zahrát, ale bojím se přesně toho nekonečnýho obsahu.. prostě je to peklo :D Bohužel, já starší hry prostě nedokážu překousnout, nemůžu se k nim vrátit, ať už z pohledu grafiky nebo zastaralého ovládání - příklad z minulého týdne, koupil jsem v akci na steamu GTA IV, protože mě to hrozně bavilo, když to vyšlo a líbil se mi setting a grafika, i dneska je to super, ale nedá se to vůbec ovládat, tak to šlo po hodině z disku ;-)

        Pro mě ideální hry z pohledu obsahu a délky, dívajíce se do mé steam knihovny..

        Batman: Arkham Asylum; Beyond Good & Evil (tohle je pro mě herní benchmark do dneška), Broken Sword 1; Desperados III, Dragon Age II a u písmene D bych skončil :D

        No já SS nikdy nehrál, protože jsem se k tomu v devadesátkách nedostal... a k tomu heslu.. moje paměť je už děravá, takže přesně nevím jak to bylo, pamatuju si jen princip, ale když jsem to tenkrát ve Score četl, tak jsem z toho byl úplně hotovej a pořád na to myslel a nedokázal tomu uvěřit, jak je to revoluční :D 

    • Corvus

      S tímhle názorem (vyhoření) se setkávám dnes a denně u svých kamarádů. Všichni nasekali děcka, řeší benzín a baráky a naprosto z nich vyprchalo veškeré nadšení pro cokoliv. Na nic nemají čas, nic je nezabaví, pro nic se již nedokážou nadchnout. Jsem strašně rád, že jsem si v sobě zachoval pořád tu duši objevitele, nadšení z každé nové hry a dobrodružství i ve svých 40. Například shodou náhod jsem Poldu 7 podpořil na Hithitu a jedničku jsem si nostalgicky, jen tak, zopakoval zrovna minulý měsíc. Dnes mi přišla Syberia - The World Before. Těším se, až vyjde Sniper Elite 5 a během roku Uncharted. Je mi fakt líto, že taková spousta dříve zarytých pařanů vyhořívá...

      • všechno má svoje pro a proti - "žiješ jako král, ale chcípneš jako pes".

        Single je super, ale člověk musí pomalu přemejšlet, aby ho taky měl v budoucnu kdo zakopat, že jo :-) mě je dnes jubilejních 35 a od rána mám déčko a přemítám, proč jsem "od téhle odešel" a proč mě "tahle poslala k vodě", proč jsem si to "hlídal", když už jsem mohl mít společensky dávno splněno.

        No...snad mě ty kravské úvahy zejtra zase přejdou :-D

      • LessPh

        Víš co, to je evoluce... jak si "nasekáš" děti, tak ti začíná nejlepší dobrodružství v životě s naprosto emergentním story-tellingem a s pořádně dlouhou a nerepetitivní kampaní, kde moc fetch questů nenajdeš, každá kapitola je originál, challenge a hlavně zábava a když se ti fakt daří a budeš skiller, tak budeš odměňován neustálými achievementy, ze kterých budeš mít upřímnou radost. No a ty benzíny, baráky, leasingy... ty k tomu prostě patří, aby tě pořád udržovaly na špičkách...

        A prostě pak ty hry už nejsou takový jaký bejvávaly, ale tak to prostě je.. i když to je taky dočasný, protože s mýma děckama už jsme dohráli trilogii Crashe (oni se dívali, jak já hraju) a teď jsme začli Raymana a za nějaký ten rok se posuneme dál a budeme hrát spolu coop hry, sporty, možná i MMO a užívat si jako zamlada s kámošema ;-)

        Jinak tu Syberii asi objednám taky, vypadá to dobře, jestli je krabicová verze pro steam, tak jdu do toho... Poldu 7 prostě koupím z nostalgie, abych se vrátil o nějakých 20+ let zpátky... a navíc po dohrání Mafia Remaster se těším na český dabing... bylo to tak osvěžující slyšet češtinu a nesoustředit se na angličtinu, že to musím znovu chytit za pačesy ;-)

  • RavenSpector

    Čekáme už léta. Už aby to bylo. Hned se potom můžou pustit do dvojky na tomto enginu. I jí by to slušelo

  • Moooc se těším.. 

  • Vypadá to slušně. Pocit ze střelby sice bude třeba osahat vlastníma rukama, ale rozhodně mě to neodrazuje. Uvidíme taky, co provedli s dalšími aspekty hry jako různé náboje, nastavování síly energetických zbraní, medikamenty, hackování, VR...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit