Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak to som zvedavy... :)
    updating my journal *14*
  • Femto
    Ta grafika je drsná. Rozlišení 640 na 480 a pořád to vypadá díky artu lépe než současné iso RPG...
    • Nainstaloval jsem widescreen patch, který umožní vyšší rozlišení, ale samozřejmě tím způsobem, že dojde ke zmenšení a na obrazovku se vejde víc okolního prostoru. Ale nejspíš to rozehraju zase v tom původním. Vypadá to pořád hezky a přijde mi to lepší než koukat na jemně vyhlazené pidipostavičky. U grafiky podobných her mi trochu vadí jakási sterilita té renderované grafiky. Ale je fakt, že i po těch letech tahle hra zas tak moc nezastarala (až na animačky).
      • Femto
        Já to dohrál loni(nebo už to bylo předloni?) s tím patchem, ani mě to nenapadlo zkusit to v původní kvalitě a je pravda, že to má něco do sebe... No to jedno, po výtvarné stránce je to opravdu moc povedené.
        • Mně se právě líbí, že v té původní verzi jsou velké postavičky. Ale než to zase rozehraju, tak zkusím trochu experimentovat s nastavením a možná zvolím nějaký kompromis, zkoušel jsem jenom fullhd.
  • Jsou na to nějaké módy a tipy ? A jak dám cz na gog?

    Mám jen cd verzi. Cz byla kvalitní jestli si to pamatuji. Dík
    • cz nevím, ale přímo na gogu, pokud máš jejich klienta a jseš v knihovně té hry, máš přímo odkaz na mody, které přímo gog doporučuje a píšou, jak to nainstalovat...
  • Jo, to byl asi nejlepší příběh, co kdy západní hra měla. To je fakt.
    • Fakt je, že je jeden z nejlepších bez ohledu na světovou stranu.
  • Detail: planes bych překládal jako sféry a ne roviny. *1*
    • Vidíš, a přitom se říkalo i "astrální pláně"...
      • Btw, astrální sféra je ve světě dnd jen jedna, takže astrální pláně tady nedávají smysl. Pomijím další nesmyslnost, že pláň se užívá pro krajinu, kde je nějaký plochý povrch, což není moc dobrý případ astrální sféry...
        • Já se nepřu, co zní líp, ale anglicky "plane" je rovina, což se do češtiny promítá mimo geometrie např. jako "věc má více rovin" (úrovní - stejný slovní základ), přeneseně roviny existence. Rovina je taky pláň v krajině, ale archaicky se pláň používala i jako rovina existence (tj. astrální pláň, jak jsem psal nahoře). No a z těch rovin (planes, plánů) se pak skládá krajina - plane-scape (jako land-scape).

          Sféra je naopak koule, v češtině se používá podobným významem, něco má sféru vlivu, někdo se povznese do vyšších sfér, stratosféra, astrální sféry (když jsem hrál DrD já, bylo jich myslím víc, nevím, jak je to teď).

          Máš pravdu, že sféry zní líp, anglický originál ale ukazuje spíš na roviny, plány a pláně.
      • Rovina ledu, rovina ohně, ohnivá rovina... jo to zní fakt dobře...
  • jo pro me asi nejlepsi RPG co sem hral, a ze sem jich od ty doby hral spoustu.. *4*
  • jojo, ja taky, asi zde neunesli uplne normalni zdvorilou kritiku...
    • pardon, reakce na super ban:)
  • N0isy
    Zvuk je docela v pohodě. Spíše je nesnesitelné, jak si furt skáčete do řeči. To se nedá poslouchat.
  • Raz nefunguje cloud, raz sa nepodarí preniesť save ... a vrchol všetkého, nevieme rozbeha´t hru s modom.
    games.tiscali.cz = PCMR
    • Ne. Byli vyloučeni z PCMR klubu. Začali hrát na konzolích a zdegenerovali. Už ani pomalu neumí nastavit grafiku a ovládání...
    • Blue.Shark
      Jó, po bitvě je každej generál.
  • Baldur´s Gate byl dle mého mnohem lepší. Možná proto, že jsem tupej ignorant, co nerad hraje za Zombie. I herní svět a hudbu jsem měl v Balduru radši.....ale sto chutí žejo

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit