Přejít na výpis diskuzí

Retro GamesPlay – letem světem ZX Spectrem

8.2.2019 19:03
Redakce Games.cz 6 příspěvků

Nestává se zase tak často, aby náš pravidelný páteční Retro GamesPlay navštívil nějaký host, dneska tomu tak nicméně bude. Do našeho studia zavítá Ctibor Venus a společně si představíme ne jednu stařičkou hru, ale celou plejádu pro osmdesátkový počítač Sinclair ZX Spectrum. Podíváme se tak na 8bitové...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jack1947

  Jeden z nejkvalitnějších RETER co se obsahu týče, navíc super host a pamětník🙂


 • Keby ste to vysielali v angličtine, malo by to časom aj milion pozretí. Určite urobte aj špeciál pre C64 a dajte tam aj hru Nebulus, čo je najgeniálnejšia "3D" plošinovka, ktorú som na tom 8-bite hral.

  • to uz v retro bylo


   https://www.youtube.com/watch?v=SNBFDZf_oLw&index=32&list=PLDmZhPdI8SkePlwz8CPhxPi2bS20QFQ4d

 • TheRKD

  Atari? 

 • Thyrmael
  Nether Earth byla skutečně zajímavá hra. Na rozdíl od moderních RTS her, zde jste robotům museli nastavit dobrou strategii, protože v daném okamžiku se přímo dala ovládat jen jedna jednotka. Navíc bylo třeba vybrat správnou konfiguraci robotů, protože hlavně na začátku zdrojů nebylo mnoho a nedalo se jít cestou stavění pouze z těch nalepších komponentů. Po 30 letech se mi podařilo v emulátoru tuto hru úspěšně dohrát :)
 • Můj první počítač! 😍

  Napřed hry z kazeťáku, pak z obřích černých plátů disket (to byl luxus) 😂

  Nezapomenu na Manic Miner, Teenage MutantHero Turtles, Nether Earth, nebo R-Type (kdy já lítal a kamarád mačkal střílení).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit