Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Druhý díl Settlerů je pro mě ten nejlepší (následně i Anniversary o 10 let později). Jedna z prvních her, když jsem začínal s PC, někdy v roce 1999 :-D Díky za Retro :-)
  • Blue.Shark
    Paráda, zřejmě tuhle klasiku znovu opráším :) Je zajímavé, jak některé hry díky mechanikám a stylizaci nestárnou.
    • Still
      Když už, tak budu hrát remasterovanou verzi, ta je identická, ale v lepší grafice :)
      • Mam v planu ji taky zkusit,ale 3D mi moc nesedi,je to min prehledny
        • V čem? Mapu si můžeš otočit a zkosit jak chceš a pak už s ní nemusíš hýbat. Tuhle výmluvu jsem chápal v dřevních dobách 3D strategií, kdy se ještě zápasilo s ovládáním kamery a zoomem. Navíc ne vždy šlo hýbat vším, nejhorší byl asi stav, kdy zoom zároveň měnil i úhel pohledu a pak byl horší trefit bod, kdy je to přehledné.
          • Paulcz
            Perspektivní kamera přehlednosti teda nepřidává a obecně 3D hry mají problém s tím, že když se to odzoomuje vypadá to blbě a objekty nemají jasné kontury.
  • Lukass
    Co dodat, moje detstvi, anglicky sem moc neumel, a navody moc neexistovaly. Uzasny vzpominky nato kdyz sem poprve prisel nato jak funguje geolog :)
  • Nevim, jestli je te ve videu zaznělo, ale Settlers 2 měli hlavně naprosto parádní multiplayer na splitscreenu (prakticky jediná hra, u které si pamatuji podporu dvou myší) - u strategie docela raritka ;)
    • Souhlasím, MP ve splitscreenu byla pecka. Navíc na Amize se nemusely řešit porty pro dvě myši, tam šly 2 myši v pohodě. A dodám ještě jednu mega věc co měla dvojka. Náhodný generátor map, kde si pak každý na mapě mohl začít na kterém místě chtěl. To dělalo hru neohratelnou. Pro mě pořád nejlepší strategie všech dob. Škoda, že 10th anniversary edice Settlerů 2 už random map neměla.
      • Paulcz
        I jednička měla generátor map.
    • já si to chtěl tenkrát zahrát a moje PC nemělo dva serial porty, nebo mělo ale byla v něm klávesnice, zkrátka to nešlo :(
  • Settlers jsou hodně unikátní v tom, jak různorodá serie to je, i když ne vždy byly změny k lepšímu. 2 byla čístá evoluce jedničky, pak přišla 3+4 kde změnili přístup k logistice, bylo to jiné, ale při větším imperiu už to tolik nefungovalo zejména díky minimální kontrole nad tím co se kam bude nosit, kdy a kým. Předtím se daly omptimalizovat cesty a skladiště, tady už to moc nešlo, boj se upravil na nezávislé armády a pevnůstky, což bylo jiné, ale spíš na škodu, předtím se musel člověk prostavět k sousedovi a postupně mu zabírat uzemí, tady šlo vše zabrat během jednoho velkého útoku, ale o vše také přijít, když na vás z nenadání z temnoty vypochodovala nepřátelská armáda. Pak přišla 5, která úplně vyskočila se zajetých kolejí prakticky se vším od ekonomiky po boj a spíš připomínala age of empires. Na settlery až moc jednoduchá ekonomika a výrobní řetězce prakticky neexistovaly. Tímto dílem hodně naštvali původní hráčskou základnu neboť to s předchozími díly sdílelo jen název, takže pak přišel remaster 2 v zásadě jen 2 v modernější stylizované grafice, až německý datadisk přinesl nové a unikátnější národy, které se nelišily jen vzhledem. S 6 přišel další pokus o něco úplně nového, nicméně ani ten se nelíbil všem. Sice přinesl zajímavou správu hradu, výrobní řetezce a uspokojování potřeb obyvatel, vše bylo až moc nuceně centralizované kolem hlavní province a zejména logistika byla slabá - vše se muselo protočit přes hlavní sklad a výrobce byl zároveň nosič, byl to spiš takový vylepšený herně to byl spíš takový Stronghold. Nakonec 7 která se snaží modernizovat 2 a přidává k tomu navíc hodně nových mechanik.
  • Settlers som moc nehral, ale jej "sestru" Knights & Merchants zbožňujem. Šťavu do toho prilial CZ dabing.
    • JakubT
      Jj, nakonec byl chat při gamesplayi víc o nich - včetně dabingu :-) To by taky bylo krásné na nějaký retro pátek...
      • Ale to si treba rezervovat tak 3 a pol hodinky :) :)
  • Morraw
    Já teda začal u Settlers 3 a přešel pak rychle na čtvrtý díl. Ve své době mě uchvátila roztomilost a smysl pro detail. Celé hodiny jsem se dokázal dívat, jak se mi po mapě šourají osadníci a staví se budovy.

    Chtěl bych však vzpomenout na jinou klasiku a to výborné Anno 1503!
    • radši 1404
  • tohle je už na dnešní dobu opravdu staré. radši jste meli zahrát settlers 5. to je nejlepší díl, taky retro a má to koukatelnou grafiku
    • Spíš zaručeně nejhorší. Vůbec se to nemělo jmenovat Settlers.
      • Bob a aaa se taky nemeli jmenovat Bob a aaa, ale troll a troll.
        • spis trotl a trotl
          • trotl A, trotl B
  • Hraju dodnes na svym notasu (remaster) a hodne jsem to hraval i na starym androdu a bade kde byla mobilni super odnos.. Nevim proc ji pak uplne zabili....
  • Já nevim...mě to nikdy nebavilo...ale takovou civilizaci tu můžu hrát non stop.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit