Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S tím bluescreenem jste pánové trochu ulítli. Bluescreen se masivně používal už v 80. letech, hlavně v TV (klíčování hlasatelů na pozadí, počasí apod,). Ve filmu bylo jeho využití trošku problematičtější (rozdílná barevná teplota záznamu z TV kamer /CCD snímače/ vs filmový pás, proto i pak vzniknul greenscreen právě hlavně pro film, protože barva lidské kůže obsahuje méně zelené barvy), ale i tak už byla spousta filmů s bluescreenem. Už jen proto, že v 80. letech byl boom CGI efektů ve filmech a dost k tomu právě pomáhalo klíčování reálných záběrů k CGI přes barvu (tzv. chroma key). Ale klíčování na bluescreen se používalo i např. miniatury či stop motion animace do živých záběrů (protože dělat rotoscoping a maskovat snímek po snímku už tenkrát lidi ve studiích přestávalo bavit a hlavně to přestávalo bavit produkce, protože to bylo časově a tudíž i finančně velmi náročný).
  • souhlasim s andrewem, krome ty digitalizace tam nebylo nic pozoruhodnyho
  • tyjo, to byla první hra co jsem na PC hrál, ale bylo mi 8 a vůbec jsem nechápal o co tam jde, dnes se to konečně dozvídám! *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit