Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dalsi staveci hra se snazi navazat na uspech Cities Skylines? Nicmene jedna se o zacinajici nezavisle studio, proto ta grafika (ovsem nekterym se libi ne ze ne). Nebo ze by konecne fungujici vesmirny survival? Heh heh ;) (vsichni vime jak dopadnul Take On Mars). Bude i pribeh? Jednou mozna snad az to dokonci. Zatim si musime vystacit s nudnym stavenim...
    • DwaR
      1. tak so cities skylines hra nemá absolútne nič spoločné. od základu iné hry

      2. áno, toto je 100% funkčný survival. či vesmírny to neviem. ten vesmír tam nehrá zrovna veľkú úlohu, skôr len rámcovú, aby sa autorom uvoľnili ruky. rovnako to mohlo byť zasadené na pustý ostrov v tichomorí a hra by bola prakticky 1:1

      3. tá hra tvorí príbeh každou minútou tvojho hrania. príbeh píšeš ty svojimi rozhodnutiami a hra scvojimi mechanikami. stačí pozrieť sem do diskusie a pár zaujímavých story tu nájdeš. net a youtube sú ich potom plné
      • nekrm trolla
  • Kdy bude normální plná verze? Tyhle nedodělky nestojí za řeč
    • DwaR
      tak schválne som sa pozrel. poslednú verziu som vyskúšal alpha 16. mám v nej nahraté tak max 3-4 hodiny (dva večery) a tá hra bola doladenejšia a dopracovanejšia ako veľa iných klasicky vydaných titulov, vrátane veľkých AAA značiek. prakticky jediný problém bol s prekladom, ktorý nebol 100% všade v hre.
      • překladu se chopily už lidé z prekladyher.eu
    • DekkerDave
      Tohle je dodělanější než lecjakej batlfíld.
  • DwaR
    s autorom textu sa dá len súhlasiť.
    jedna z najlepších, ak nie vôbec to najlepšie, čo doteraz vyliezlo z early accesu (kerbal som hral len chvíľku, ťažko posúdiť). ak niekoho baví budovanie sídla od nuly a piplanie sa s prežitím svojich ľudí... v skratke ak niekoho láka zažiť príbeh robinsona na vlastnej koží, toto je najlepší možný spôsob.
    a určite by som vyzdvyhol náročnosť. tú si tu naozaj môže človek navoliť podľa chuti a nálady. hral som ultra ťažké hry, kde bol každý ďalší prežitý deň oslavou môjho geniálneho vedenia :D, ale aj hry, kde najväčším problémom bolo, že som nestíhal budovať nové a nové sklady pre kolóniu, ktorá bola na 120% sebestačnou a neohroziteľnou (pokiaľ nepríde zatmenie, alebo nedôjde k fatálnemu zlyhaniu všetkých solárnych panelov vo chvíli, keď maníci pechujú kotly).

    P.S.: na to, že tá hra prakticky nemá príbeh, sú jej príbehy fakt hutné a je ich nekonečné množstvo.
    • Paulcz
      Nějaká větší příběhová složka tam bude, alespoň ve formě questů apod. Počítá se s tím už v příští připravované verzi (alpha 17).
      • DwaR
        aha. to som ani netušil, zas tak hru nesledujem. vďaka za info.

        priznám sa, že v tejto hre mi absencia príbehu vôbec nevadí. radšej nech sa vykašľú na nejaký príbeh a questy a doladia mechaniky samotnej hry, resp. ich rozšíria. ako už bolo spomenuté v článku aj diskusii - tá hra si píše vlastné príbehy.
        • Paulcz
          Rádo se stalo.

          To je otázka, ono v pozdější fázi hraní není moc co dělat, hlavně pokud hráč už s nějakou tou kolonií přežil :), takže nějaký události by byli fajn.
          • Tak pokud nehraješ na nejlehčí obtížnost, tak máš kliku jak stodola, páč mě se to "dohrát" a odletět ještě nepodařilo (hraju standardně Rough + hardcore = tak jak to bylo zamýšleno) 100+ hodin. Jsem rád, když kolonie přežije alespoň 2 zimy. Už jsme zažili vulkanickou zimu, několik pádů různých objektů a částí vesmírných lodí, mor a jiné nemoce, do prvního léta Scythera, atd..
            Pořád mne to něčím překvapuje a když mám pocit, že se to už pomalu zvládá, tak se někde objeví broučí hnízdo - nejlépe v úzkém koridoru...

            Jo, RimWorld je fajn *1*
            • Paulcz
              No hraju to na lehčí obtížnosti :) Na vysoké se mi nezdá hra odladěná a jestli někoho furt dokola chytá rapl, že jedl z podlahy když je v kolonii asi 20 stolů se židlema.. :) Na většinu ostatních událostí se dá připravit.

              V poslední hře co mám rozehranou mi po útoku kolonie vyhořela (asi 10 lidí) a poslední přeživší osoba se naštvala, že jí zemřeli příbuzní a začala bušit do warga.. :) Nechal jsem to ale běžet, po pár dnech jsem poskytl ochranu prchajícímu domorodci, což teda nebyl nejlepší nápad, jelikož toho domorodce pronásledovatelé zabili a pak ještě zničili zbytek vybavení kolonie :) Po té co odešli a za dalších pár dní se přidal kolonista, krátce na to další a pak už to zase jelo.
  • Hrál jsem alfu 15 a to co se mi občas stalo bylo vážně jak z nějaké telenovely. Třeba jsem zajal a zrekrutoval nějakou divošku, která si pak vzala jednoho z původních kolonistů. Jenže při dalším útoku toho kmene tam byla i její matka a byl to zrovna její manžel, kdo jí ustřelil hlavu, takže to manželství potom tak nějak ochladlo :) Nebo se ke mně třeba připojila taková obří žena, kterou jsem zachraníl když procházela okolo a skoro ji zabily nějaká zvířata. Jenže byla neuvěřitelně ošklivá a proto ji všichni nenáviděli, takže sama žila v malé chatrči za základnou, kde byla na ráně, takže to pak stejně brzo koupila zas.
  • pral bych si takovouhle hru v nejake solidní grafice, ani by nemusela být špičkova, stačilo by nejaké prumerne ale hezky stylizovane 3d
  • parádní stavěcí hra, snad odladí i ovládáni na gamepad v konzolové verzi
    • Hrat tyhle hry na gp je imo celkem masochizmus. ;D
  • a když už si myslíte, že to máte docela na háku, vyspawnujou se vám všude po základně brouci ve chvíli kdy zrovna nejde elektrika *1*
    • PreidaQ
      Jo, tohle jsem taky zažil. Úkryt hezky a náročně vybudovaný pod skálou, takže tam bohužel při nejbližší příležitosti nastala infestace brouky. V úzkých koridorech se proti nim nedalo bojovat, takže nezbývalo nic jiného, než zapálit nábytek a počkat, až všechno vyhoří a brouci při teplotě vzduchu kolem 600 °C vychcípají. A tohle jsem celkově musel opakovat několikrát.
      • DwaR
        to si tak kopkám svoju bezpečnú jaskyňu a vytešujem sa, ako som s hrou vybabral, že nemusím stavať múry. úzke chodbičky ale nie sú po chuti kolonistom, tak ich zväčším na luxusné miestnosti. a zrazu oznámenie, že moji kolonisti sú po smrti. zasypala ich strecha. ako som, do čerta, mal vedieť, že tá skala má strechu? jo, jo, zábavné učenie mechaník na začiatku :) od tej doby príbytky len na rovnej otvorenej ploche.
        • Ale né, jen stačí nechat cca každých 5 čtverců jeden pilíř. Sakra s těma broukama ste mě dostali. To tam museli přidat nedávno, protože jinak jsem základnu stavěl až na vyjímky vždy ve skále.
          • Brouci ve skale jsou tam uz dlouho ne? Proste cas od casu narazis ve skale na mistnost a tam jsou brouci se kteryma se muzes vyporadat nebo ktery se vyporadaji s tebou.
            • 2 CursedSlayer: Přesně tak, buď je na otevřené mapě jako budova, nebo ve skalisté mapě někde ve skále. Ale je tam vždy. V drtivé většině je plná Mechanoidů - viz: http://rimworldwiki.com/wiki/Mechanoid
            • To Drasťa: Nevím jak teď(naposledy jsem myslim zapínal alfa 15),ale ta místnost je na každý mapě a pokaždý je plná brouků a kryokomor s lidma. Pokaždý je cihlová ze stejnýho materiálu (tuším vápenec?).
            • to Mark : Oh F*CK! Tak to je masakr :) Brokovnice do každý ložnice, věže do každý delší chodby.
            • tohle je něco jinýho, spustí se "Infestation" event a v různých místech po základně se ti vyspawnují vajíčka, ze kterých okamžitě vylezou hromady brouků, když vajíčka do určité doby nezničíš, vylezou z nich další, ale můžou se ti vyspawnovat klidně v ložnicích kolonistů když spí, nebo v jídelně a to jsou pak jatka.. *1*
          • Paulcz
            Bez podpěry je to maximálně 10x10 čtverců tuším. Jinak stačí mít v chodbách dveře a s broukama se následně vypořádat pomocí molotova :) Problém je pokud se prokoušou ven a proudí tam vzduch :)
            • Problém je, pokud ještě nemáte molotov :)

              Ale někde jsem četl, že brouci se spawnují hlavně v neosvětlených částech základny, takže jde udělat broučí past z nějaké tmavé jeskyně. Mě se sice většinou podaří zachránit kolonisty, ale odnesou to pejsci a to je snad ještě horší a kolonisti z toho mají taky pěknou depku
      • nightborne
        To mi malinko připomíná, jak jsem ve Dwarf Fortress musel zatopit několik podlaží lávou, abych se zbavil gobliního nájezdu =)).

        Do Rimworldu bych se rád zkusil ponořit, sakra, ještě ten čas, kdyby na to byl =).
        • Paulcz
          Z hlediska proniknutí do hry to není časově náročné jako DF :)
        • PreidaQ
          A zrovna s Rimworldem bohužel dny, týdny, ba i celé měsíce mizí do velké černé díry. Je to fakt jedna z těch strašných závisláren, u kterých člověk zapomíná na plynutí času a stává se netečným k vnějším podnětům.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit