Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Slzy mainstreamových dětí pod rezencí indie hry s vysokým hodnocením jsou vždy delikátní...
  • http://www.youtube.com/watch?v=4wTLjEqj5Xk
  • ...aby ste mi správne rozumeli. Ja nemám nič proti konceptu indie hier...ale vadí to, že sa preceňujú. Indie hry sú v zásade či už graficky či samotný herným konceptom veľmi jednoduché. Tak nechápem za čo dostávajú také vysoké hodnotenie. Za hrateľnosť? Hrateľný je aj mainstream. Ale je tu predsa aj viac faktorov. Príklad...Je to ako keď stavajú dvaja chlapi dom...jeden postaví nejaký moderný stan a druhý postaví Empire State Building. Musíte predsa, vidieť náročnosť a rozdielnosť tej architektúry oboch obydlí! Že aj keď možno na tom mrakodrape, počas výstavby, je viac problémov...je to preto, že výstavba je zložitejšia... Indie hru dokáže vyprodukovať jeden trošku schopnejší človek...a je logické už s podstaty indie hry, že bude mať po vydaní menej problémov. Vydať dobrú indie hru nieje tak náročné a ani nákladné ako tú vašu takzvanú mainstreamovú hru. Preto sa neboja jej tvorcovia ani riskovať. Vôbec sa tu neprihliada na kopec takýchto aspektov...každý tu len machruje, ako by mala mainstream hra vyzerať. Ale ani jeden a pol percenta z Vás, by do toho rizika, čo vývojári mainstreamu idú v realite nešla. Je ľahké kritizovať.
    Na to sa napríklad v hodnotení hier tu na Games zabúda.
    • bobsh
      Víš proč tu indie hry dostávaj tak vysoký hodnocení? Protože se na ně Games.cz primárně nezaměřuje a tudíž vybírá jenom ty, který jsou dobrý a zajímavý a ty pak logicky dostanou vysoký hodnocení.
      A příměr se hodnocením stavby stanu a Empire state building je trochu mimo, protože vůbec nezohledňuje kontext toho verdiktu. Když je stan na poměry stanů skvělej, tak dostane 10/10, ale neznamená to, že je na stejný technický, kvalitativní a vůbec celkový úrovni jako Empire state. Stejně tak je desítka pro např. Hotline Miami jiná, než desítka posledního DeusExu. Každá hra se snaží o něco jinýho (po technický i hratelnostní stránce) a hodnocení (aspoň pro mě) odráží jak moc se vývojářům povedlo naplnit to, čeho se snažili dosáhnout.
      • Aristarch
        ...hej... na fakt, že vyberajú len s tých najlepších inde hier, som nemyslel. V tom máš pravdu. A ta analógia s Empire state building je len expresívne prirovananie.
  • ...všetci tu budete nadšene tlieskať indie hrám ...presne ako tu všetci z princípu odsudzujete Battlefield, Call of Duty či Assassin Creed. Je to image...žiadne vaše presvedčenie...len image "moderného" hráča...
    PS: ...uvidíme, či urobím rekord v počte mínusov. Poďte na vec, detičky...
  • Male plus za cenovu politiku: 15 dolarov, alebo 11,6 euro.
    Uz som dost otraveny, ako velke vydavatelstva odrbavaju europu rovnakymi cenami v $ a €.
  • Zaujimavy pohlad na indie hry: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oc26EKhZNyM
    • GlaDOS
      Asi takhle. Proč by měl dělat Braid špatnou hru fakt, že mechanismus přetáčení času už tu jednou byl (Prince of Persia SoT jsem hrál už dávno, ale nešlo tam pouze čas přetáčet po omezenou dobu a nebyl to jen jednoduchý systém na způsob savepointu?)?
      • Black_Hand
        a) ja myslim, ze to Blow otevrene priznava b) SoT mel nekolik schopnosti, ktere dyka poskytovala. tj. navrat casu, zpomaleni casu, zrychleni casu prince a zpomaleni zbytku (pro boj). a je pravda, ze Braid sel o dost dal. tak do zacatku 4. kapitoly, jsem si rikal, ze me to asi nebude bavit, ale pak to zacalo byt hodne kreativni :).
    • http://www.youtube.com/watch?v=iXlw9mLFpUw *3*
    • Black_Hand
      hlavne, kdyz miner wars jsou taky indie :D.
  • Mně se ta recenze teda líbí a hra mě láká,zkusim to:)
  • Osviceny
    A tohle je přesně jeden z důvodů proč nás ještě nekontaktovali mimozemské civilizace.... S někým kdo skýtá zábavu v podobný nesmyslech bych taky nechtěl nic mít... bohužel. Nechápu ty tři teplé bratry, že ztratili 5 let života a možného karierního růstu takovou nuznou činností, kdyby alespoň vydali něco pořádného, ale ona je to taková keplovina... Sledoval jsem průzkumy, které se zabývali indie hrami a pravidelně vycházelo, že 80% hráčů indie her hraje tyto jen pro image, jinými slovy, hra je nebaví, ale hrají je proto aby se zviditelnili a připadali si jako cool týpci, protože přece nebudou hrát mainstream, to je pod jejich úroveň. Zbylích 20% si rozdělili lidé s mentální poruchou, lidé sociálně slabší a vlastní vývojáři těchto, ti jsou ale zvlštní skupina, protože se řadí do všech třech zmíněných
    • ..plne súhlasím s tebou. V mojom okolí takých týpkov, ktorí hrajú všetko len indie hry a spol. je dosť. Viac menej od 8 do 17 rokov. Všetky ostatné hry sú podľa nich len pre noob-ov a iných sr.v. Najviac sa mi na Games páči hodnotenie. Očakávam, že keď napr vydajú X Rebirth...tak dostane 7/10 max 8/10....ale takáto neoriginálna hra dostane 9/10....Za čo?
      PS: ...s tých mínusiek si nič nerob...ľudí, ktorí sa nechajú ovládať novým trendom v hrách, módou v obliekaní či moderným ne"originálnym" imageom...ľudí a čím ďalej tým aj viac menej detí, ktorí nemajú vlastný názor, bude vždy viac ako ľudí, ktorých sa súčasný trend byť a vyzerať cool netýka...
    • Muzes nam prosim poslat odkaz na ty pruzkumy? Docela by me to zajimalo. Dik
    • Ze se s takovou onuci vubec dohadujete...polovicni blazen bych napsal.

      Koukněte na tohle - doufám, že na games bude v co nejbližší době recenze...
      http://store.steampowered.com/app/239030/
      • Tak ono za desitku pro papers, please bych se fakt nedivil, a to rozhodne ne kvuli grafice, nebo kvuli tomu, jak je strasne in vysoce hodnotit indie hry

        papers, please je totiz zdanlive primitivni puzzle blbustka, ktera ma ale obrovskou moralni hloubku, vtahne do sebe jak malo co (dlouho, dlooouho se mi nestalo, ze bych hral, rozhlidl se a zjistil, ze je pet rano), stavi te pred jedno kruty rozhodnuti za druhym a hlavne, hlavne ma neuveritelne dobre trefenou atmosferu. Tady ocekavam to vysoke hodnoceni opravnene.
      • Podle té grafiky to vidím na 10 z 10 *1* hral jsem betu a je to super návykovka
    • Black_Hand
      dekuji za osviceni. po tomto prispevku zamirim k nuselskemu mostu a ukoncim svou nuznou existenci postizenou mentalni poruchou. chudaci "tepli bratri", az ty je osvitis taky tak nebudou moci najit jine reseni, nez ekvivalent toho meho. sbohem kruty svete!
    • Blue.Shark
      To, že indie hry nebaví tebe, neznamená, že nebaví jiné hráče. Jak se může někdo zviditelnit hraním indie hry, to je mi záhadou, ale právě Ring Runner v závěsu se Space Pirates and Zombies (výborná hra) a zatím nedokončeným Starsectorem jsou hry, které třeba mě, jakožto dlouholetého zarytého fanouška top-down 2D shoot 'em up stříleček (starý dobrý Raptor), okamžitě okouzlily. Ti tři "teplí bratři", jak říkáš, dokončili hru, kterou dělali jako vedlejší zaměstnání, protože je ta činnost bavila, a nakonec z toho budou, za předpokladu, že se najde dostatek podobných individuí, jako jsem já, profitovat. Takže narozdíl od tebe, mě a ostatních spotřebitelů, se jim to v konečném důsledku vyplatí. Proto bych si to s tím urážením rozmyslel...ti teplí bratři právě začali vydělávat. *7*
    • Ve stejných průzkumech pak ještě dodali pod čarou, že všechny tyto skupiny komentuje na fóru pár zakomplexovaných uživatelů, kteří absolutně nechápou o co v indie zóně jde *12*
      • Osviceny
        Když jsi takový intelektuál (klasická skupina č. 1) tak mi pověz o co v těchto "skvělých" hrách jde....
        • Najdi si film Indie the game (http://www.imdb.com/title/tt1942884/) a podivej se na nej, mozna pak pochopis o cem jsou indie hry...
        • Proč by jsem ti měl něco vysvětlovat ? Ty už názor máš a navíc jsi "osvícený" *1*
          • ...lebo ty máš svoj názor? Tak to vysvetli... prečo všetky indie hry dostávajú na games tak vysoké hodnotenia? Zober teraz aktuálne Ring Runner 9/10 a Rogue Legacy 9/10. Ja som takéto vysoké čísla v recenziach na hneď dve "obyčajné" mainstream hry už dávno na Games nevidel. Je to len Váš image..nič viac...A ak to nechápeš...je to podobné ako väčšina katolíkov v kostole nechápe to, že ich cirkev manipuluje. Nemám nič proti viere...len proti cirkvi. Nemám nič proti indie hrám len proti ich komerčnému násilnému presadzovaniu, presne ako aj proti pay and play hrám...
            • Ono těch indie her vychází trošku víc, než AAA, takže 2 devítky jsou kapka v moři. Samozřejmě nemá smysl přesvědčovat kidies, že grafika s hratelností nesouvisí. Ti, kdo na takových hrách vyrostli, ví svoje, image neimage...
        • ty ses proste klasickej troll. Post plnej ptakovin samozrejme bez jakejkoliv odkazu na to co tvrdis. Jediny co by me zajímalo je to cemu z toho cu tu pises fakt veris nebo jestli je to komplet blbost co si napsal abys nastval co nejvic lidi.
          • ucho
            on nechce lidi naštvat, on si hraje na takového moderního třídního šaška. chce být prostě nějak zajímavý. je to forma zábavy. v reálném životě něco takového dělat nemůže. myslím, že by se to s klidným svědomím dalo nazvat za úchylku či psychickou poruchu.
            • ...prosím ťa...Kto by s toho čo mal...byť zaujímavý...a práve tu na Games? Spamätaj sa...tu sú zaujímavé jedine tie rok staré reklamy na Európu 2
            • GlaDOS
              Já takovým lidém říkám idioti nebo paka. Nemá vůbec cenu se jimi vážně zaobírat.
  • jo jasne je to indie a jeste navrch je to z kickstarteru tak tomu musime dat 9!!! kdyby to byla normalni hra dostalo by to tak 5 ale jooo indie je proste strasne moc cool !!!
    • Pravda, radši dát 9 hře, která má hroznou hratelnost neni ani zábavná, ale hlavně, že má super grafiku a je od velkého studia :D
      • ...tu nejde o grafiku chlapče. Ale o herný koncept. Napríklad mňa Papers, Please vôbec nebavil...nebaví ma ani Guncraft čo som hral. A čo...som za to komerčne zmagorený? Nebaví ma ani strašne slávny Minecraft. Ja som hrával hry už na PMD85 či ZX Spectrum...môžem ja za to, že pre mňa je koncept týchto hier už prežitý...už som si ho užil dosť. Pre mňa to nieje žiadna novinka či zmena, ako pre mladých hráčov. Pre mňa je indie hra ako jazda trabantom. Jednoducho mi nedáva pocit žiadnej originality. Ale verím, že časom sa to aj u vás zmení. Len sa musíte toho nasýtiť. Počkám 10 rokov...
      • press X to interact (hlavne, že má dobrú reklamu)
    • ucho
      Není lepší si místo brečení v diskuzích na internetu užívat ty hry, který člověka prostě baví? To nechci vidět ten brekot, až se tady objeví recenze na Papers, Please...
      • To PP je čo, ako púšťali do USA náckov?
        • Black_Hand
          no... zas tak daleko od pravdy nejsi, ale jde o Kolechijske nacky (bez spoileru, proto placam :). ver nebo ne, je to hra ve ktery kontrolujes cestovni doklady... a pritom je to zabavne. i pro lidi, kteri pred tim, nez to zkusili, nechapali v jakem vesmiru neco takovyhleho to muze byt zabava.
      • GlaDOS
        Taky mám tu obavu. Přitom jsem letos snad nehrál originálnější hru, než Papers, Please. Já ji ve své recenzi (ne tady) ani číselně hodnotit nebudu, protože se to moc nedá.
      • Black_Hand
        no ta bude atakovat 10. hlavne pokud si ji vezme lukas. (a na tom opravdu neni nic spatneho)
  • Nepochopil jsem, co to je za hru a jak se hraje ani z recenze ani z videí. Vidím akorát bordel na obrazovce. Možná jsem barvoslepý a měl bych si zahrát Macurovu hru o kosočtvercích.

    Nad těmihle indie/kickstarter hity nemá cenu, se moc rozčilovat. Buďme rádi, že hra má 20 hodin. Journey začínala na dvou, Shadowrun už měl deset a snad se časem dočkáme toho, že někdo z kickstarteru udělá normální průměrnou hru, jako se dělaly třeba v roce 1998.
    • p.s.
      a koukaš na to shora
    • protože je to 2d na 3d pozadí

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit