Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podobné hry jsem chtěl vždy pořádně hrát,ale vadilo mi tam pozice hráče jako generála armád,velitele všech divizí a vojáka v jedné osobě.Prostě jsem musel znát celkovou situaci,plánování, a kompletně všechny jednoty.
    Přitom běžně to dělá mnoho lidí a jeden generál nezná vše.Pak jsem se musel vyloženě s*át s učením každé drobnosti.Kdyby to bylo simulace velitele tankové divize anebo když už to má být pohled z nejvyššího stupně velení tak proč sakra ty co mají nižší hodnost nejednají v velké části automaticky?
    • Tahle konkrítní hra je právě unikátní v tom, že nabízí bezprecedentní kvalitu AI vlastních podřízených jednotek. Samozřejmě že dosáhnout stavu, kdy by AI byla iniciativní, je nemožné, takže nějakému tomu mikromanagementu se člověk nevyhne.
  • Ta hra vypadá hodně zajímavě jen je škoda že mě historicky II. světová válka moc nebere ( čili nemá nastudováno a ani se na to nechystám ) jo kdyby něco takového udělali z tématem napoleonských válek, 100 letou válku nebo občanské války prvního a druhého římského trimvirátu to by bylo teprve něco pro mě.
    • Hairy_Ass
      Tak u napoleonských válek možná ještě jo, ale pro římské občanské války se tenhle koncept už moc nehodí a pro de facto středověkou rubanici ve stoleté válce už vůbec ne. Já bych si to dokázal představit pro bitvy od konce 17. století do současnosti.
      • Nevim já bych naopak řekl ža by to bylo hodně zajímavé středověk by se dal rozpracovat úplně nádherně ( protže stoletá válka nebyla jen pár velkých bitev ) zvlášť problémy se zásobováním tedy převážně vysílání pícovníků do okolí atd. atd to samé římské války možná ne zrovna občanské války jak jsem psal, ale zpracování galských válek kde operovali i relativně malé jednotky po celé galii by tky nebylo vůbec špatné. Přece si nemyslíš že to ti generálové měli dřív lehčí než ti dnešní.
        • Hairy_Ass
          Tady jde o to, že v téhle hře operuješ s jednotkami, provádíš manévry atd. To udělat se středověkou armádou dost dobře nelze. S římskou armádou ještě ano, protože ta se hodně podobala organizací moderní armádě, ale s galskou už taky ne.
  • Cosi
    Strašně zajímavě napsaný článek. Úplně jsem se do něj dokázal ponořit. Dobrá práce.
  • Nevíte kdy popř. kde se to dá koupit? Na jejich stránkách to ani nemají...
    • Ale mají. :)
      https://www.matrixgames.com/store/buynow.asp?id=377&contractId=2893426
      • Jaj, to je jen na CO: highway to the reich....
        A netuším, jestli je to jen datadisk či plnohodnotná hra. :D
        • Datadisk - potřebuješ Command Ops: Battles from the Bulge
  • *14* *14* *14* *14*
    To musím mít!
  • objeví se taky vůbec někdy nějaká hra od Balltefrontu? Podle ONI jsou špička v těchto takticko-strategických hrách. Pokud pominu Theatre of war, tak o nich ale vůbec neni šlyšet.
    • kurna oprava Battlefrontu. Já když se totiž podívám na screeny, tak nevidím nic jiného, než klon TacOpsu, který tu je víc jak deset let.
  • Jen by asi chtelo zduraznit že se jedna o datadisk.
  • No tak jestli je Hearts of Iron III pořád "jenom" hra, tak tohle je fakt simulátor, docela hardcore. Nabízí přesně tu jednu věc, která mi v HoI nejvíce chybí - volnost pohybu. Systém paradoxích provincíí je totiž sice rozumný komprimis způsobený globálním záběrem, ale je to taky největší odchylka od realismu. S Command Ops se snad posunu na další level :-)
  • jindra.veliky
    nice je nejaky ten dil v cestine?
    • Core
      To bys nepochopil!!!
    • Tohle není pro tebe, precti si v clanku tu cast o kapacite mozku...
      • dira
        Vysvětlete mému dědovi, který je blázen do her tohoto typu a zvládá 5 jazyků plynule. Bohužel angličtina je pro generace jako on nedostupná. Uvědomte si konečně lidi, že hry nejsou jen pro malý smrady, ale že u nich relaxují i lidé, pro které může být jazyk velký problém.

        A mimochodem, taky bych se za češtinu osobně nezlobil, jelikož je to můj mateřský jazyk a nehodlám ho zahazovat jen kvůli velkosti finančního trhu :o)
        • Jestli zvládá 5 jazyků, angličtinu zvládne od nuly na komunikační úroveň bez problémů za půl roku. Tím tuplem pokud už umí nějaký jiný germánský jazyk nebo francouzštinu.
          • dira
            Na to by ti řek něco ve smyslu "mladíku půl roku znamená v určitém věku rozdíl mezi přežíváním a rakví". Jde o to, že jsou lidi, kteří se chtějí bavit a ne se učit půl roku a pak bavit. Jinak půl roku a komunikační úroveň je velice nadnesené i pro znalce jazyků :o)
    • Možná by ses měl naučit anglicky, chlapče. Je to pro nás ten nejjednodušší neslovanský jazyk.
      • jindra.veliky
        I speak english so u can kiss my ***, bro. *5* I just want to play it in czech language because It is a bigger comfort for me, you know? *14* *3*
        • Je ne sais pas du tout de quoi tu parles.
          • أود الزجاجات البلاستيكية المطبوخة
            • Až na to. že google translate je na celé věty tak trošku až úplně na ho*no. *1*
            • Je úchvaté, jak s internetem za zadkem (potažmo Google translate) si každý může hrát na toho největšího lingvistu a znalce světových jazyků. ;)
            • Má to něco společného s plastovými lahvemi a vařením? lol
        • Drsné, to si sa naučil v materskej škôlke?
          • jindra.veliky
            No, I didn´t. I´m just very smart boy *4*
            • EuroSamurai
              Ted sem se od srdce zasmál :D
            • *1* *1* *1* *1*
            • I´m just a very smart boy.FTFY
  • wow
    No tak na učení další strategie ted kvuli crusader kingovi 2 a civilization v a brzy vychazejicimu shogunovi fall o the samurais nemám čas. *3* Ale doufám že na to brzy čas najdu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit