Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to trochu zmatený článek s prominutím. Na Návraty existuje normálně čeština (není tedy úplně kompletní), samotné Návraty jdou hrát už od roku 2013 a na gothicz.net pod heslem Gregovi české modifikace naleznete jednoduchý spouštěč, který umožní hraní Návratů a dalších cca 10-ti dalších modifikací v češtině právě z toho spouštěče. Problém je v tom, že Gothic sám o sobě má hodně problémy se spouštěním a na každém PC se chová trochu jinak. Mě třeba stačilo dokopírovat 3 soubory kvůli grafickým problémům....taky jsem slyšel že vůbec nejede když je RAM více než 10GB, ale to je podle mě blábol, protože steamovou verzi Gothic2gold jsem viděl normálně běžet na 16GB
  • Díky moc! S Pablem jsem mluvil, řekl mi akorát normálně o tom obrázku od banditů..jinak nic. ale zkusím přístav. dík!
  • Přidali tam ještě jednu úroveň "reputace" ... musíš nejdřív získat důvěru lidí v přístavu - ukolem tě bude provázet jeden ze strážných, tuším že Pablo.
  • Hele..nemůžu to na forech najit, hraju Returning v2, ale v Khorinisu se mnou nechce mluvit nikdo z potencionálních zaměstnavatelů *15* (Bosper, Matteo, Harod, mistr Thorben a Constantino). Normálně mám hadry od Lobarta, stráž mě pustila jako vždy dovnitř a Lothar mi odříkal pravidla. nemáte s tím někdo taky problém?
  • Hm... náhodou mám zítra volno... Hurá do Khorinisu! Snad to rozchodím. :D
  • Prave som si strekol do textilu...
  • Lidi, tady je návod na instalaci v angličtině, kdyby se vám někomu nechtělo to číst.. *3* hurá po stopadesáté "You are not allowed to the upper quarter" *15*

    https://www.youtube.com/watch?v=OZCjjnG483U
  • Prokousávat se ruskými návody k instalaci netřeba. Na fóru gothicz.net už je delší dobu k dispozici podrobný návod v češtině. Tamtéž lze najít i info o již téměř hotovém překladu do češtiny, případně si požádat o zpřístupnění jeho testovací verze.
  • owny
    Konkurence je co?
  • jamar28
    Je fakt, že alespoň neblokují a poslušně uhnou. Ale ve Skyrimu se mi nikdy nestalo, že by v boji parťák vůbec nevytáhl zbraň a jen se motal okolo mě a nepřátelé ho ještě k tomu ignorovali. Což naštve podstatně víc.
  • No já nevím, ale AI parťáků je lepší jak ve Skyrimu -GaMa
  • jamar28
    Určité zhutnění světa v zájmu hratelnosti chápu, to je na místě. Ale to, o čem píšu, je prostě nelogičnost a nekonzistence jako hrom. Třeba ta součástka pro štít - ok, chtějí nudný quest typu "dones tohle a vrať se", tak proč mu ale musím nést nějakou velevzácnou součástku? Navíc ve městě, kde výslovně všichni uvádějí, že panuje paranoia a napětí mezi obyvateli? A to není jenom tohle. Jiný příklad - měl jsem přinutit hostinského v Golietu, aby naléval všem klanům. Vyzvu ho na souboj, dostanu na držku, on se mi vysměje, tak sáhnu do kapsy a uplatím ho. Na to kývne a začne teda nalévat všem. Ok, quest vyřešen. Za pár dní jdu znova do hospody za obchodem, pokecám s hostinským a ten se začne kroutit, řvát bolestí a říkat, že teda dobře, že jsem vyhrál a že teda bude nalévat všem. Wtf? Jak se tohle může stát? A na takové věci tam člověk naráží pořád.

    Btw trysky používají některé npc úplně normálně, hlavně klerici, albové a psanci, ale ne berserkrové (krom společníků).
  • Jako třeba stupidní AI (zejména teda parťáky)?
  • Jako třeba stupidní AI (zejména teda parťáky)?
  • Řešit to můžeš, proč ne? Když je to očividně stupidní a konkurence je tvrdá.
  • jenze to je ten typ her u kterych tohle resit nemuzes...to bys pak musel resit, ze cely svet ve kterem se to odehrava prebehnes za 30 min, ze jako jediny ? muzes pouzivat teleporty, ze je tam sice krvava valka, ale celkovy pocet vsech ,,lidi,, je tam tak 200? Ze zasoby u obchodniku jsou v podstate nekonecne, ze jako jedini pouzivate ,,jetpack,, ikdyz kazdeho spolecnika co priberu tak ho ma u sebe v baglu a ostatni NPC ho nikdy nepouziji.....atd.....atd.......
  • jamar28
    Jo a mimochodem zdá se mi to, nebo všechny ženské v té hře vypadají naprosto, ale naprosto stejně, jen mají občas jiný účes nebo hadry? *15*
  • jamar28
    No jo ty interakce se světem jsou fakt dost pofidérní občas. Dojdu do jednoho města, kde mi řeknou, že ho chrání super-mega-unikátní štít, jehož generátory jsou přísně střeženy a závisí na něm přežití města - no ohřeju se ve městě asi 3 minuty a vůdce už mi svěří veledůležitou součástku pro údržbu toho štítu, abych ji doručil. Docela důvěra. *1* Stejně jako když poprvé zajdu za vůdcem psanců a ten mě rovnou opět jako nováčka, kterého nikdy neviděl, pošle za svým nejdůležitějším inženýrem, který mu staví atomovku, abych mu pomáhal, a to na sobě ještě mám "uniformu" konkurenční frakce. *1* A to mi ještě připomíná to povýšení u berserkrů - potřeboval jsem přímluvu náčelníka, tak jsem sledoval toho týpka, co pro něj vybíral daně a kontroloval, kolik vybral. Náčelníkovi jsem pak řekl špatnou částku a ten jen odpověděl něco jako "no úkol jsi sice nesplnil, ale to doporučení k povýšení, na které se jinak čeká roky, ti přece jen dám" - wtf? *15*
  • Tak on i Gothic (1/2) byla "divna" hra. Ale tim to prave bylo taky zajimavy, narozdil od ty nudy kolem. Ale bohuzel, kdyz pomines technickou stranku, tak Elex je prave a jen kopie Gothica. Opet mas tri frakce ze kterych si opet musis jednu vybrat. Opet tu mas nejakou moznost do jisty miry chvilu pracovat pro vsechny, ale volba je pak konecna a definitivni. Uplne stejnej je i system frakci - close combat/magie/...

    Jenze u tech Gothicu ten svet tak nejak drzel pohromade, melo to nejakej zaklad ze kteryho to vyslo a tim padem nejakej smysl kam to smerovalo. To Elexu chybi. Je to takova zpatlanina "oka, dame tam mece ... a tamhle franta chce lasery, tak je tam dame taky ... a co treba magii, proc ne, a roboty a ..."

    Pricemz prave tim, jak je to zpatlany, ti ztoho pak vyleze spousta naprosto uchylnych situaci. Kuprikladu sem hnedle v uvodu ziskal nakou plasmovou pusku ci co... ale postava ji samo nemohla nosit. Potud ok, ale jakmile sem vlez do prvniho mesta, tak aniz bych ji mel eqipnutou, tak me zacal vopruzovat manik, at mu ji prodam ...
    Nebo, mas na ruce implantat (mapa/inventar). NPC kolem ti nadavaj, protoze technologie je fuj. Pricemz kdyz se podivas, maj na ruce presne totez, ale to ze za tebou poletuje robot, kteryho si navic slohnul z jejich diry, to jim nevadi ani trochu ... lol.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit