Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nejlepší hra co jsem hrál byl Lara Croft neni to špatná hra ale grafiku jsem musel řešit hodně krát jinak supr *2* *9*
  • škoda že není v cz už jsem starej učit se en *9*
    • Muj otec v padesati rikal ze uz je na to stary a v 60 se nakonec zacal ucit. Dnes zvlada aspon zaklady a neni tak ztraceny
    • Masa-san
      Nikdy není pozdě začít *3*
      • to máš pravdu ale už mne to nejde tak do hlavy.
  • Já musím napsat, že mě hra hodně bavila. Jo vojenská složka, je promitivní a diplomacie toho moc neudělá, ale to je jenom pro začátek, když člověk u toho stáví plno hodin a naučí se jak to používat, tak se podaří udělat aji věci, co člověk na začátku považoval za nemožné.
    Jako, že se mi povedlo stát se šogunem s klanem, který na začátku ovládal 4 provincie, byl vazalem jiného klanu na ostrově Kjúšú na kterém se pozačátku rozjede pořádná válka, kdy každý klan válčí s nějakým jiným klanem.
  • rád bich si zahrál tuhle hru. mám moc rád historii a hrál sem hoi co se mi moc líbilo. enem to bylo česky. nevíte estli bude čeština? já sem se teprv snažím něco naučit z angliny ale moc mi to nejde tak bich chtěl češtinu.
    • Myslím, že Europa universalis 3: Complete (která obsahuje datadisk Napoleon a In Nomine) u nás byla vydána v češtině *3* .
      • smejki
        byla
    • :-) Chlape, na co ti bude čeština když česky neumíš?
      • nech ho snaha se cení :) on to dožene jen musí chodit víc do školy a méně pařit hry :) (doufám že tam nemám nikde chybu :)))
  • Zayl
    Já jsem Sengoku pořídil chvilku po vydání, jelikož mám tuhle periodu japonské historie rád, ale po pár hodinách jsem to smazal a vrátil se k EU 3.

    Výzkum prakticky není, válčení (což je snad jedna z nejdůležitějších věcí této doby) je naprosto stupidně zjednodušené, systém levy jednotek z provincií mě pořádně popuzoval. Rozvoj provincií taky skoro není, respektive je nechutně jednoduchý.

    Člověk by čekal že diplomacie bude lepší, ale opak je pravdou. Je to další Paradoxovská rádoby-diplomacie které chybí širší možnosti při kterých by si člověk zaintrikařil. V EU 3, kde má člověk jiné starosti, se to dá ještě tolerovat (nebo v HoI, kde člověk kočíruje stovky divizí na několika frontách), ale tady to prostě jde až moc vidět, protože tu není co jiného dělat.

    Pokud jste uvažovali o koupi, nemůžu doporučit, radši pořiďte HoI 3 nebo EU 3.
    • Sakra chlape nestvi ! Ja bych rad omrknul treba EU3,ale jako neznalemu mi to nic nerika. To nemuzes vypsat cely nazev? *2*
      • Zayl
        Jo, to promiň, děkuji tady panu Smutnému že za mě zaskočil. Ono už tak to mělo požehnaně znaků ;).
      • ales.smutny
        http://games.tiscali.cz/europa-universalis-iii-10076

        :)
        • Dik. Vypada zajimave. Uz jsem o tom kdysi slysel,ale nestiham hrat vse co bych chtel. Tak mozna ted...
  • 13_11
    Aleši, rád bych se tě zeptal, jestli jsi hrál (nebo hraješ) Crusader Kings? A pokud ano, přijdou ti obě hry po srovnání stejné nebo jsou Crusader Kings lepší? Díky za odpověď.
    • ales.smutny
      CK jsem kdysi hrál...ale už je to doba. Co vzpomínám, tak tam bylo víc propracovanější celkové spravování území a rozvoj. Tady mi zase přišla o něco silnější ta drobná politika, kdy se člověk crcá i s malým lordem, protože skrz něj může vést cesta dál - tedy, že malé kroky mohou mít postupem času hodně velké následky.
      Ale záleží asi nejvíc na tom, jaký má člověk vztah k dané tematice. CK jsou přístupnější, protože ten svět všichni tak nějak známe a Sengoku jde zase v tomhle na dřeň a o to je náročnější na "akceptování":) Jednoduše, někomu, kdo někdy nepropadl, alespoň na chvíli, samurajům apod bych Sengoku s čistým srdcem nedoporučil, spíš bych ho nasměroval přes Shoguna 2, ten je přístupnější.

      Sakra, to je zase odstavec, i když to mělo být krátké souvětí :)

      edit: Ale když se nad tím zamýšlím, u CK jsem vydržel déle...což asi odpovídá na klíčovou otázku:)
      • 13_11
        Ještě jednou díky za (pro mě) vyčerpávající odpověď :-)
  • Hra mě, na rozdíl od ostatních her od Paradoxu, nezaujala, nejspíš kvůli tomu, že k Japonsku nemám žádný vztah. Spíš je to taková předehra Crusader Kings 2, což bude teprve pořádná strategie.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit