Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak by mohl být nějaký ten bonus už taky :-) jako u toho playstationu
  • 16-miestne generované heslo a steamguard to hádam rieši :) Na steam forum som mal aj tak iný login a pass. Ale zabolelo by to, keby mi niekto čorkol účet ;)
  • poprosim redaktora aby dal casom aj update clanku, ze ako to cele dopadlo ci dal steam dajake vyjadrenie alebo ako tento problem co maju pokracuje. dakujem.
  • Tato skupinka lidi, co "napadla" steam fora jsou naprosti zoufalci a chudacci.
    Navic autor neni vubec v obraze, co se tyce zabezpeceni na steamu. I kdyby mel uzivatel stejny nick a heslo, tak hacker nemuze hacknout steam ucet. Pouze v tom pripade, kdyby mel jeho email stejne heslo jako steam forum :) To uz by nebyl problem.
    Sakra, nemel jsem ten clanek napsat radsi ja? :D
    • Steam účet by ti mohl vzít i bez mailu, protože Steam Guard neni povinnej a můžeš si ho vypnout....
      • No, tak to je uz Vase hloupost :)
  • ja mam steam hackli 4 mesice. suport poslal akorad auto email. driv mito k uctu hlasilo spatne heslo ale ted moje jmeno k uctu neexistuje
    • No kdyz neumis psat ani cesky, tak anglicky to musi byt uplna katastrofa..Asi ti nerozumeli, mel jsi nekoho pozadat at jim napise za tebe, protoze ukradnuty ucty vraci vzdycky (pokud jsi ho od nekoho nekoupil)
    • RavenHolm
      Měl jsi aktivovaný Steam Guard?
  • Pro jistotu jsem si zmenil heslo a email. Ten stary uz pouzivam jen jako odpadkovy kos a vyuzivam ho jen na prihlaseni do bezvyznamnych for...
  • filias
    1. Na to aby tam vyvěsili hlášku se vůbec nemusí dostat k databázi.
    2. Tak nějak předpokládám, že hesla nemají ani na fóru v uložené plain-textu.
    3. Pokud by se dostali do osobních databází samotného Steamu, tak by to problém byl (osobní údaje, čísla platebních karet....), ale tohle očividně nebude ten případ.
  • Teda autore, udělej si pořádek mezi pojmy "Hacker" a "Cracker".
    • A pro údaje o velikostech souborů by se taky měla začít používat platná soustava, že? KB, MB, GB aspol. jsou dekadické a tudíž v současnosti v 99 % případů použití nesprávné (správné jsou binární Ki, Mi, Gi aspol.).

      Jenže říkat mebibajt namísto megabajtu je divné, že? Stejně tak je pro většinu lidí divné říkat cracker místo hacker.
      • S tím souhlasím, to ovšem nic nemění na tom, že je to špatně napsáno. Ohledně bit a byte, stačilo kdyby se to psalo v plném znění a ne zkráceně. U mě se zažilo že "b" je bit (binary digit, jeden vodič přenášející informaci 1/0 ) a "B" je byte (jedna slabika). Dekadické bit a byte jsou sice dány normou, ale já osobně je neuznávám jelikož je to tlačenka lidí kteří neberou ohled na to jak to ve skutečnosti funguje. Do této skupiny spadají manažeři firem prodávající úložná média. Představa, že se této vylomeniny chytli výrobci operačních pamětí je myslím pro většinu zdejších lidí nepředstavitelná.
        • Výrobci HDD náhodou jako jediní dodržují standardy :D. Problém je, že při vzniku počítačů jako takových se z praktických důvodů používala binární soustava a převzaly se zkratky kilo, mega, giga, ale s jinými hodnotami (odpovídající dvojkové soustavě, tedy kilo=1024). Pak si ale dupla IEEE a standardizovala to (jednotky SI) zavedením binárních zkratek kibi, mebi, gibi. Jenže než se to rozšířilo, přišel Windows s jejich chápáním KB, MB, GB a bylo to :)

          Z čistě praktického hlediska se nikdy v digitální technice nebude používat dekadická verze těch předpon (ze zvyku se ale používá pro značení), tedy kromě označování velikostí disků z marketingových důvodů :D.

          A rozdíl mezi bit a byte je jasně definovaný, u něj se není o čem bavit (krom historických anomálií).
    • Přesně, skoro nikdo to dneska nerozlišuje, což je docela škoda :(
  • Vo Valve maju teraz asi veselo, lebo akurad stahujem Tropico a pekne im ten upload vypadava... No co uz, drzim im palce nech sa z toho co najskor otrepu, a Hackerov dufam dostanu do basy... Uplne bez srandy, clovek ktory chce len rozbijat a dokazovat si zhadzovanim prace druhych aky je cavo alebo este lepsie ktory chce ukradnut citlive data obycajnych ludi a nejako to vyuzit vo svoj prospech si nic ine nezasluzi, len basu....
  • EuroSamurai
    Zastřelit hackery a jejich orgány dát potřebným .
    • Kori
      A jejich koule dát sníst jejich matkám (a otcům).... jinak nejsou to Hackeři, ale Crackeři.
      • EuroSamurai
        Já vim jenže většina lidí stejnak neví co to cracker je.
        • EuroSamurai
          Pro ty mínusáky běžte po ulici a zjistěte si kolik lidí ví co to cracker je *3*
          • EuroSamurai
            Sakra a co takhle koment místo mínusu ?
            • EuroSamurai
              Nojo tupý lemry neschopný napsat koment .
        • Irisis
          Myslím že to je taková slaná sušenka...
    • kdyby nebyly ti tvý "hackeři" tak nepíšeš na tuhle stránku...a vůbec nevyužíváš internet
      • Jimel - ty seš tak teplej, že ani zima kvuli tobe nebude *7*
        • Nadávat lidem do Homosexuálům už není pár let cůůl
          • jn,dneska je naopak cool byt homosexual,alespon to tak na me z medii pusobi.
      • Nedokážu si ani představit, že by neexistovali piráti, hackeři atd... Asi se tu brzy rozjede vařící diskuse o: piráti VS. kupci! *1* To bude zase legrace si to číst. Jak tady budou kupci nadávat pirátům do zlodějů (to už tu bylo tolikrát)... Možná, že kdyby neexistovali tihle piráti, tak by tisíce lidí včetně mě nikdy nevědělo o nějakých hrách...
      • EuroSamurai
        Sorry nemám pochopení pro trosky co na internetu postujou cizí udaje.
        Ale možná sem měl zmínit že mluvim o těch zlých hackerech.
        • nejak nechapem, co maju ako hackari s rozsirenim internetu...? To ako Tim Berners-Lee bol hacker :D Sa uvedom chlapce.
          • Black_Hand
            hackeri byli puvodne lidi, co rozumeli pocitacum velmi intimne. spali s nimi, sprchovali se s nimi, meli s nimi deti... a ktery nutili hardware i software delat co nemel. tedy pridavali funkcionalitu, o ktere se puvodnim vyrobcum ani nesnilo. otevri si pojem "hacker" na wikine. "mezi hackery se kdysi pocitali i steve jobs, steve wozniak a bill gates".

            jestli te to trochu zajima, tak muzes zkusit nejaky hackerspace. ja se napriklad znam s clovekem co si hraje tady: brmlab.cz .

            panove, kteri se timto terminem oznacuji a zabyvaji se pocitacovou bezpecnosti si tento termin privlastnili sami pro sebe, ac puvodne proste znamenal neco jineho.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit