Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ten clanek je nesmyslny, protoze opomiji skutecnost, ze steam musi mit i lide, kteri preferuji retailovou distribuci. Dnes jsou pc hraci na Steamu zavisli a musi ho mit chtej nechtej, jsou k tomu donuceni. To same se tyka treba i Originu.
    • A páán objektivní*1*
      • objektivita neexistuje, vše na světě je buď subjektivní nebo irelevantní *4*
        • To je myšleno ironicky. Tento blbec totiž vytáhne srovnání důchodci slevy a Steam, pirátství na pc, uzavřenost pc a podobné ptákoviny. Počkej chvíli, tento exot ti ještě ukáže sílu.
          • Ze jsem te s tou neschopnosti argumentovat odhadl, co? A kdo nedovede argumentovat, ten nejspis nedovede dostatecne premyslet a kdo nedovede dostatecne premyslet, ten neni schopen posoudit objektivitu. A to bude asi i tvuj pripad. Ale porad nad tebou nelamu hul a trpelive cekam, jestli se pokusis nejak smysluplne obhajit.
      • Takovou reakci zvladne i clovek se silne podprumernou inteligenci. Zkus to ale nejak rozumne rozporovat, jestli to dokazes. Pak uvidime, zda je to objektivni nebo nikoliv.
        • konzole vychvalujes, a tam si zavislej dokonce na hw i na distributorovi uplne, na pc mas vyber a staci, aby se nekdo sluzbama dostal na uroven steamu, cenama pod a je vyhrano
          • Prave ze ne. Konzoli nikdy nemusim pripojit k netu a retailove hry nemusim registrovat a svazat s konzoli. Sony sice ma pod kontrolou, co se na konzoli vyda, ale na distributorovi ani sony nijak zavisly nejsi. Když ted sony zkrachuje a prestane fungovat psn, tak mi ps3 porad bude fungovat a budu míci hrat jak hry co mam na bd, tak hry co mam koupene digitalne. Kdyz zkrachuje valve a prestane fungovag steam, tak si nezahrajes nejen divitalne koupene hry, ale ani ty retailove, pokud jsou svazane se steamem. To proto, ze psn neni online drm na rozdil od steamu.
            • Za prve si opet pletes vydavatele s distributorem, za druhe digitalni i retailova distribuce ma stejnou marzi, za treti retail ma nejake vyhod, za pate osobne preferuji digitalni distribuci a vetsinu her na pc, ps3 i vite mam digitalne, za seste jsem objektivni a umim retailu uznat jeho vyhody.
            • ale nemel bys kde hrat ty svoje neomezeny retail hry na ps3... *5*

              a co mi jeste unika, jak muzes obhajovat krabicovky, kdyz to sou dodatecny naklady na vic, ktery musi ozelit vyvojar a sezere vydavatel...
            • Co se tyce globalni katastrofy postihujici vsechny ps3, nemam s tim problem. Jsem dospely a vim, ze nic neni jiste, s nejakym rizikem se musi vzdy pocitat. Toto riziko je velmi nizke. Daleko pravdepodobnejsi je, ze Gabe zesili, vsem vymaze hdd a znici steam. Ale ani toto riziko bych steamu nevycital. A co bych delal? Hral bych na ostatnich platformach.
            • n: presne tak, v nekterych vecech je steam vic omezujici nez konzole. Zpetnou kompatibilitu ma pc lepsi, nemam problem s tim souhlasit, ale nezapomen na steam os, na kterem vetsina steam her nebude fungovat.
            • a pro jistotu, abych predbehnul dalsi tvuj akutni zachvat nechapavosti, jeste jedna konstrukace ala jujdasek

              na svete dojde ke globalni katastrofe, sony krachuje, ps3 postihuje okamzity samovolny rozpad, co udelas s tema tvyma retail hrama potom? vsichni ostatni, uzivatele pc, xbox, ps4, ps2 hraci hrajou jako o zivot, jenom ty smutnis, protoze jsi to mel navazany jen na jeden konkretni druh krabicky
            • jujdasek: ja te taky nechapu, vymejslis paranoidni scenare a pouzivas je jako absudrdni arugmenty

              vytahujes ps3, z ktery si hry nezahrajes ani na ps4, a rikas mi, ze steam je vic omezujici nez sony a jeho krabicka? *smich*
            • mantor: mám pro tebe informaci která ti změní život naruby, cracklé verze steamu už tu dávno jsou, stačí nebejt neználek co má nucení diskutovat o něčem očem ví prd :D
            • Neni to kravina, steam offline mod neni trvaly a vyzaduje cas od casu online overeni. Kdyz delsi dobu na pc nehraju, tak si potom bez online prihlaseni ani neskrtnu.

              Argument vsema pc jsem nepochopil.

              mantor: urcite uznas, ze je lepsi jeden crack na steam, nez crackovat treba 200 her. A je to cin nejvetsiho zoufalstvi. Warez neni legalni, to neni prijatelny argument. Nikdy jsem nekradl a ani krast nehodlam. Ma snad steam byt prijatelny pouze pro potencialni zlodeje. Nechat steam ovladnou pc platformu, nechat ho uzavrit pc platformu, narvat do nej prachy a pak se utesovat, ze prece mame warez, to mi prijde mimoradne hloupe, herni prumysl takto fungovat nemuze. Timto afgumentovat je na urovni tvrzeni, ze konzole jsou otevrene svobodne platformy, protoze jdou hacknout. To neni prijatelne. To, ze sahate k takto zoufalym argumentum, by vas melo privest k pochopeni, ze je neco spatne.
            • No ono by to chcelo trochu logiky...naco by niekto crackoval steam , ked su cracknute rovno hry? Kazdopadne na PC budem mat vzdy moznost warezu , dokonca aj online budu niektore hry fungovat. Bat sa krachu Valve je smiesne pri existencii warezu.
            • kravina, obcas si precti i jiny posty, nez vlastni

              a ps3, to muzu rovnou argumentovat vsema pc, co jsem doted mel od 286, ty hry si zahraju kdykoliv i na soucasny generaci pc, nemusim kvuli tomu skladovat vybehanej topinkovac *5*
            • Argumentovat hackem se da i u konzoli. To neni validni argument. Navic takovy crack neexistuje a myslim, ze by uz davno existoval, kdyby byl realizovatelny. Hodil by se treba na zabanovane ucty.

              Takove prohlaseni Valve jsem nikde nezachytil, akorat vim ze Gabe prohlasil, ze radsi necha steam krachnout, nez by ho prodal, coz by mela byt prvni prirozena reakce, kdyby se dostali do ekonomickych potizi.
            • n: offline mod je jen docasny, pak po tobe steam vyzaduje online pripojeni.

              Neni to zas takova utopie, viz nenadala odstavka psn na 6 tydnu. PS3 hrace to postihlo jen nedostupnosti online hrani, pro steam hrace by to byla konecna. Proto taky kdyz byl steam hacknut, tak si valve ten luxus odstavky steamu a provedeni bezpecnostniho auditu a jeho preinstalovani nemohlo dovolit.
            • oprava, crackne to samo valve, jak tu vidim

              sony by rozeslalo dopis zhruba ve zneni "vazeni a mily donatori, nase hry si uz online nezahrajete, ale mame pro vas i dalsi dobrou zpravu, predplatte si sluzbu gaikai, a tam vam vse pojede skoro jako od nas, sbohem a satecek, vase sony" *5*
            • Valve se vyjádřilo, že v takovém (značně nepravděpodobném) případě vydá "patch" a bude po problému.

              Když gfwl skočilo v plamenech pekelných, tak nevím, že by mi hry, které jsem tam musel registrovat, přestaly fungovat. Dokonce se mi na steamu objevila GOTY verze arkham city a to jsem si žádný dlc k základní hře nikdy nekoupil.

              A že na konzoli nejsem závislý na distributorovi (myslíme vydavatele?) nebo sony? Onehdá jsme zkoušeli s bratrem na ps3 nějaký rok dva starý NHL. Jsme si snad ani nemohli pořádně vytvořit vlastního panáka, protože se hra už nemohla připojit k online službám -> EA ji zrušilo -> smolík -> wtf...
            • a prinejhorsim to nekdo crackne *5*
            • jo, ps3, tam uz par her vyslo, ale z ps4 by zbyl opravdu jen malo vykonej topinkovac *5*

              obcas davas uplne nesmyslny argumenty, kdyz zkrachuje steam, tak by to muselo bejt pres noc, jinak si ty muzes nasosat a hrat v offline modu, i ten by sel zazalohovat, vcetne registru napriklad
  • kubi-wan
    Já si teda myslim (aniž bych si chtěl stěžovat, nebo vyvolávat flamewar), že steam má tolik uživatelů proto, že dneska si bez steamu ty hry prakticky nezahrajete...
  • Artorias
    Veskoslav sestavuje pc bez zdroje a os. Desku koupí za 1300 a bednu za 500. Tohle je na ránu.
    • Já v tom problém nevidím, koupil jsem si komponenty z druhé ruky na Aukro a známý mi pomohl se sestavou a mam PC za 7000 kč ( harddisk jsem si nekupoval, 500 GB mi bohatě stačí) na kterém rozjedu i novější hry na dost dobrý nastavení Arma 2/3 na vysoký bez sekání, SC2 max bez sekání, TES V max bez sekání, The Witcher 2 na velmi vysoké bez sekání, a další. Fakt nechápu lidi co tvrdí že na hraní je potřeba PC za 20+ tisíc korun
      • surlyss
        Co máš za grafiku a procesor, že hraješ witchera 2 na full(minimálně 7850). Předpokládám ve full hd o ničem jiném nemá cenu se bavit. Tak přeháněj co jsi to koupil?
        • 1. Psal jsem že ho mam na velmi vysoké a ne na full. ( Neměl jsem tam zaplý na plno vyhlazování a to rozmazání ( boleli mě z toho oči ))
          2.Jinak Procák mam AMD Pheon (tm) 9950 Quad-Core Processor 2.61GHz, a grafiku mam od NVIDIA GeForce GTX 275.
          3. Omlouvám se všem za psam Off-topic komentářů.
    • Veskoslav
      Byl to pouze příklad. Samozřejmě, že v konečném důsledku, aby vše jelo správně tak vyjde minimálně na 15 000+OS. Takže cena pc, které bude vykonější než PS4 vyjde na 17/18 000. Ale finančně je to nakonec lepší, protože ceny her a příslušenství jsou v konečném důsledku menší a to nemluvím o použitelnosti pc vs konzole. Ale nechápu, proč to musíme rozebírat pod článekem o Steamu.
      • Artorias
        Jelikož se neoptimalizuje dlouhodobě pro PC tak kolem 18000++ tisíc, aby jsi za rok nemusel upgrade.
        AMD Vishera FX-6300 2700
        GIGABYTE GA-990FXA-UD3 - AMD 990FX 2900
        MSI R9 270X GAMING 2G 5000
        Seasonic SS-500ET 1200
        Windows 8 3300
        Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP 1800
        Hdd 1500
        Dosti LOW-END PC..
        • deridon
          tohle a lowend? já vám nevim, mám čtyři roky starý pc a zahraju si na něm prozatím vše co chci a někdy se divím, že třeba takový Crysis 3 či BF4 jedou na medium/high, SMAA si implentuju sám (kvalitou lepší než FXAA a nežere tolik výkonu jako klasické MSAA), SSAO/HBAO většinou vypínám a prostě ty hry v rozmezí 30-60fps jedou ať jsou jakýkoliv, pokud to nejsou prasarničkový konverze.. tento pc co uvádíš, na upgrade bych nešáhl minimálně tři roky a furt by to bylo v pohodě.. ještě dodám, že ta bedna v té době stála +-16k..

          ono hlavně taky záleží na vývojářích jak se staví k optimalizaci a technologiím, které používají.. a díky bohu, že se najdou i tací, kteří to tam nenáplacaj (ahoj InfinityWard) udělaj rádoby next-gen a lidi, kteří u sestav řeší jen vysoký výkon (neřeší provozní vlastnosti, použité technologie), tak jdou prostě upgradovat, aby hlavně místo 50fps, měli těch 60fps
        • davidBray
          mám tohle http://www.czc.cz/msi-gx720-cz/58396/produkt už to bude tři roky a pořád si na tom zahraju takových 80% her co vychází na střední detaily v rozlišení 1280*768 nebo jak to je. A hraju v okně, protože mám u toho i spuštěný i jiný věci. A celé mě to stálo 20K.

          takže tři roky starej stroj bez možnosti nějakého smysluplného upgrade a pořád šlape :)
        • Jack1947
          Jeste se nepocita monitor ( ten uz vestina, lidi ma) ... No, vysledek je ze konzole kdesi clovek zapari za malo penez (nepocitaje cenu za hry) je i nova dostupna za podstatne nizsi cenu. *4*
          • Veskoslav
            Počítej monitor k pc a počítej tím pádem televizi ke konzoli... *7*
            • Ja nikomu PC nerozmlouvam, sam jich mam nekolik vcetne jednoho herniho, na kterem hraju kvalitni pc hry.
            • Veskoslav
              Já konzole absolutně nikomu nerozmlouvám. Naopak je to skvělá investice. Jenom mě vytáčí, když někdo mektá něco o výkonu, který není.
            • Robotron3
              Zase srovnáváte něco, co je individuální. Hry na konzolích jsou dražší, ale kdo řiká, kolik jich kdo koupí. Když někdo hraje jen pár her, tak mu konzole vyjde levněji. Když zase někdo potřebuje pracovní PC, ale chce na tom hrát i hry, no tak se mu vyplatí mít jen PC, a konzole + PC by ho vyšla dráž. Nemá cenu házet nějakými čísly, a konfiguracemi, když každý má jiné priority.
            • Jack1947
              Stejne proc se snazis oduvodnit ze konzole se nevyplati, sam ji vlastnis (to ze nechces davat penize do nove) Tve jednani neni spravne, pripomina mi to trochu Jejdaska z jine strany ty se snazis lidem rozmlouvat konzole a on pc. Soudit jsem nikdy nechtel ani mi to nezalezi. Jen mi to tak nejak pripada ( Monitor je samozrejmy proto jsem nepsal... proc tv nekomu by stacilo i mensi LCD - ja tak na nem hral pred lety na Xboxu Dneska ale TV se ke konzoli nepocita). Vysledek nezmenis rusdis si dost pohorel pc pod 15 a vice ktere se vyrovna konzoli nesezenes. *4*
        • Veskoslav
          Tohle je Low end pc? Proboha, co si představuješ pod pojmem střední třída pak? A víš, že výkonem je to výše než PS4 i Xbox?
          • JS: tenclanek krasne ukazuje, jak je dulezita optimalizace a jak bude cim dal dulezitejsi. A to je domenou konzoli. Jinak je ten nazev clanek trochu zavadejici, protoze vykon cpu roste, ale snizuje se efektivita jeho vyuziti. Dalsi zavadejici tvrzeni je o obtiznosti paralelizovani beznych uloh a zdani, ze vic nez 8 az 16 jader nebude mozno vyuzit. To muze platit projednoduche algoritmy, ale neplati to prokomplexni aplikace, jako jsou hry. U takovych aplikaci neni problem radne vyuzit 8 jader, zvlaste kdyz takovou aplikaci optimalizujes na jeden konkretni hardware, mas zaruceny pocet jader, jejich vykon, propustnost a latenci pameti a tak dale. Samozrejme mas problem upc, kde muze byt procesor dvou, ctyr nebo sestijadrovy o ruznych rychlostech, ruznych typu s ruzne implementovanymá instrukcemis ruzne velkou a rychlou ram, s ruznymi grafikami. Napsat univerzalni aplikaci pro takovy chaos, aby vsude dobre bezela je problematicke. Musis pocitat s temi nejhorsimi pripady, moznost optimalizacije je silneomezena, coz vede k neefektivnimu vyuzivani hardware a velkemu plytvani jeho vykonem. Programatorum to bude chvilku trvat, ale za dva roky budou na konzolich vychazet hry, ktere budou jejich vykon vyuzivat velmi efektivne a nebudou mit problem CPU radne a efektivne vytizit. Na pc tohle nebude moznenejen z duvodu velke roztristenosti, ale i z duvodu neustale obmeny hw, kdy vyvojari nemaji cas naucit se s nim efektivne zachazet. Tohle je odvracena tvar hardwarove otevrenosti. Vzdy je to neco za neco. U pc je vlastne nezbytne, aby jeho vykon prubezne rostl, protoze neroste efektivita jeho vyuziti (ta spis klesa) u konzoli zas tolik nevadi jejich delsi zivotni cyklus, protoze roste efektivita vyuziti jejich hw a tedy i jejich realny vykon. Je pravda, ze kdtz si koupis hodne vykonny pc, tak ti vydrzi 6, 7 let jako konzole, ale rozdil je v tom, ze po tu dobu jsou na tom pc hry stale horsi a horsi, kdezto na konzoli se stale zlepsuji.
          • Artorias
            Za rok to bude výkonově pod ps4....
            • JS: diky za blog.
            • Milý Porte a všichni kdo se necháte rádi masírovat od těch co vyrábějí hardware. Dřív než začneš psát něco o PLNÉM využítí všech jader v procesoru, zkus si přečíst třeba tento článek nesoucí výstižný nadpis: "Proč už výkon procesorů neroste na dvojnásobek každé dva roky"
              http://miho.blog.zive.cz/2009/03/proc-se-uz-vykon-procesoru-neroste-na-dvojnasobek-kazde-dva-roky/
            • Artorias
              Ano Beam na to za mě odpověděl a vidím, že ti chybí trocha důvtipu .) Navíc výkonově ta sestava bude v současnosti +- rovna ps4, když opomenu fakt, že konzole ignorují direct a wokna. A těch osm jader může hrát roli. FX Procesory jsou všude slabší než intel a kukni na testy u Crysis 3.. FX dohaní daleko dražší intely a co stačilo? trocha optimalizace.
            • C-BEAM
              PS4 sa výkonovo, parametrovo nezlepší, zlepšia sa vývojári vo využívaní daného HW do "posledného tranzistora" čím sa u konzol zlepší pomer výkon/framerate ,resp. výkon/úroveň grafiky i keď už nie tak ako u minulej generácie. A herné enginy sú schopné využívať aj 6 aj 8 jadier, problém je že len čiastočne i keď sa to už dosť zlepšilo a také BF reálne taží z vyššieho počtu jadier.
            • Veskoslav
              No to by byl asi první komerční procesor na světě, co by využíval všechy jadra. Navíc se tvrdí, že aktivních je pouze 6+2 "mrtvá jádra u 8 jádrového procesoru Jaguar. A to nemluvím o tom, že AMD procesory jsou prostě slabší než od Intelu.
            • ale tech 8 jader se muze vyuzit i naplno ne?
            • Veskoslav
              To mi prosím tě vysvětli, jak se PS4 dokáže zlepšit? To jako nafouknou výkon? Nebo změní komponenty? Jaguar od AMD je podprůměrný procák s frekvencí v pravěku. K čemu je 8 jádro, když se aktivně nevyužije? A sdílená paměť s grafikou? V roce 2013? Jediné, co se může zlepšit je optimalizace a využití výkonu. Ale aby to porazilo stolní AMD, které je naprosto jinde než jaguar? To sotva.
  • jezis marja, mate radi steam jenom kvuli tomu ze je to od stejny firmy ktara udelala vasi oblibenou hype hru half life, neni na nem nic prevratneho, krome toho jak se vnucuje porad vsude a ze se stal monopolem a lidi ho jeste slepe milujou, no jo ovecky ceske male
    • ja treba half-life nemam rad :)
    • mám na steamu dost her a half life nesnáším, portal taky ne a team fortres je nuda, your "argument" is invalid
    • Jasny priklad nasich narodnych demencii...mozu ti pod nos strcit to najlepsie co existuje a aj tak to bude ofrflane.
      Na Steame su ovecky, ale pri Xbox ci PS uz su to uvedomeli ludia co? Dal by som hadam aj ruku do ohna zato, ze je to prave naopak, ale co uz, kazdy mame nejaky nazor...
    • Zjisti si co je monopol a neplacej *1*
    • Robotron3
      Na Steamu máš tolik slevovejch akcí, že prakticky hned za pár korun seženeš spoustu kvalitních her. Proto je oblíbený. Ať tomuhle někdo konkuruje a lidi pudou tam. To je stejný jako v jakymkoli jinym obchode. Kde je to levnější, kde je větší nabídka a lepší služby, tam lidé nakupují.
      • Duchodci taky milujou slevy, obrazi obchody a koukaji kde co slevilo a je vyhodne koupit :-).
        • Robotron3
          To má být nějakej posměšek? Až budeš v důchodu, a budeš mít od státu malej důchod, tak budeš taky vyhledávat slevy, protože nebudeš mít jinou možnost. Ostatně platit víc, jen aby sis nepřipadal jako důchodec, nebo nevim co, je pěkná ptákovina.
          • Ne, to je prirovnani, je to modelove chovani. V jeho dusledku láde kupuji neco jenom proto, ze to je vyhodne i kdyz to nepotrebuji. Lide kteri propadaji slevovym akcim na steamu se ninak netaji tim, ze maji nakoupeno spoustu her, ktere nehrali a ani hrat nebudou. Neni pak lepsi koulit hru mozna o trochu draze, ale koupit ty, ktere opravdu hodlam hrat a zustat svobodny bez dohledu a zavislosti na online drm? Ty slevy steamu nejsou totiz zadarmo, valve tim ziskava kontrolu nad pc hraci. Dnes ma uz takovou pozici, ze je na nem zavisla vetsina hracu a bohuzel i rada vyvojaru nebo vydavatelu.
            • Ale mna marza distributora absolutne nezaujima, mna zaujima kolko z konecnej ceny sa ujde ludom co vyvoj hry zabezpecuju. Ono sa ani nedaju velmi porovnavat sluzby distribucie cez steam a retail kazda je inak zalozena. Podstatny je ale prave ten share, ktory dostane publisher z celkovej ceny. Podla Valve je to u nich 70% vs 30% v retailovom modeli. Neviem o tom, ze by to niekto vyvratil, mozno ty mas zdroj.
              http://www.pcgamer.com/2011/02/14/steam-controls-up-to-70-of-the-pc-download-market-and-is-tremendously-profitable/
            • To ty bohuzel nektere veci nechapes. Ted nevim jestli jsi nepochopil, ze prvni cast prispevku byla pro n nebo zda Mantor = n a ted se ted odkryl.

              O profitu vydavatelu jsem nic nepsal, psal jsem o marzich distributoru. Jestlize chces proti marzim distributoru argumentivat profitem vydavatelu, je to korektni, ale dukazni bremeno lezi na tobe.
            • Ty vzdy chapes veci, ktore si vymyslis ;-) Znovu som nikde nepisal, ze vydavatel = distributor. Pre hry je podstatne kolko z celkovej sumy dostane vydavatel. To je podstatne pre profitabilitu vyvoja, znovu opakujen otazku, uved zdroj ktory hovori, ze retailova distribucia je pre vydavatela rovnako profitabilna ako steam. Pretoze len to je podstatne.
            • n: no jo, n osobne, plete si vydavatele s distributorem. Chapu ze nemuzes rozumet o cem je rec, kdyz si pletes pojmy a dojmy.

              mantor: zdroje jsou ruzne, neukladam si, kde si co prectu. Za podstatne nepovazuji ani samotnou vysi, jako fakt, ze valve siza distribuci bere stejnou marzi, jako retailovi distributori. Ale abys nerek, tak priklad, ze se to pohybuje na tehle urovni, tak si zadej do googlu treba activision blizzard gross profit margin a gamestop gross profit margin. Nebo si precti tohle: http://beta.fool.com/alexcho/2013/05/15/electronic-arts-gross-margins-improve-at-the-expen/34121/
            • Ok, moja chyba, opravujem otazku..uved zdroj ktory hovori, ze vydavatel ma z retailu rovnaky 70% podiel ako na steame.
            • 30% marzi stejne jako retailovi distributori

              jujdasek osobne
            • Nepsal jsem, ze vydavatel ma 30 % z retailoveho titulu.
            • Prosim uved zdroj ako vydavatel dostava 30% z retailoveho titulu prosim.
            • Valve ma 30% marzi stejne jako retailovi distributori. Vzhledem k tomu, zenaklady na vyvoj hry typicky plati vydavatel, treba 100 M$, nechapu, proc by 95 % prijmu meli dostat vyvojari a na vydavatele a distributora by melo zbyt jen 5 %. Vis kolik by se toho muselo na steamu prodat za 5$, aby se vydavateli jen vratily prachy? Jenom 800 milionu kusu. To je naprosta pitomost, evidentne sis to moc nepromyslel. A nevim proc pri obhajobe slev uvadis cenu 60$. Prepocti si to na 5$ a i u sveho chybneho vypoctu jsi razem na nutnosti 12 mil. prodanych kusu. Uz chapes jednu z odvracenych stran brzkych extremnich slev a proc je pc herni platforma podfinancovana a zavisla na nizkonakladovych portech konzolovych her?
            • az dostane vyvojar 95% z ceny a distributor se spokoji se zbytkem, budu se ochotnej bavit o podfinancovanosti, dokud sou distributori nenazrany a vyplati se jim vymejslet hardwarovy zamky na svoje kanaly (sony), protoze si to naloupi na vsech okolo zpatky (hracich i jinych vyvojarich), tak ne *6*

              pokud nekdo neumi udelat za 30 milionu dolaru hru, ktera by se mu vyplatila, neni to podfinancovanost, ale neschopnost a neefektivnost (u takovy hry ti staci milion prodanych kousku za 60$, aby se ti vratil dvojnasobek vlozeny investice, coz na obzivu staci)
            • Prilis kratkozrake. Ma to nekolik aspektu. Prvni je prodavani svobody a umozneni prevzeti kontroly valve nad hraci i vyvojari. Tim totiz pc platforma ztraci jednu ze svych nejvetsich vyhod. Sony ma kontrolu nad svou vlastni platformou, Valve ji ziskava nad kdysi otevrenou pc platformou, ktera ji nepatri. Druhy aspekt je podfinancovani pc herni platformy s radou negativnich dusledku, ktere pc hracum vadi, nadavaji na ne, ale nevidi jejich priciny a svadi je paradoxne na konzole, ktere drzí herni prumysl ekonomicky nad vodou. Sleva je fajn, ale je potreba si uvedomit, ze vyvojari a herni prumysl obecne take potrebuji z neceho zit a musi hledat cestu k prijmum. Vyvoj na pc proto smeruje k tomu, ze hry budou zdarma a platit se bude v prubehu hrani, at skrz poplatky, dlc, mikrotransakce a dalsi zpusoby monetizace her. Je ale to, do ceho pc hraci vyvojare tlaci opravdu to, co v dusledku toho chteji? Nebo se chovaji kratkozrace a podrezavaji pod sebou vetev?
            • tak to jo, budu kupovat predrazeny hry, abych si moh kupovat dalsi predrazeny hry, panecku, to je mi logika *6*

              konzolojoudove prave kazi ceny, koupi cokoliv za buhvikolik, protoze maj nulovej vyber a sony/ms nulovou konkurenci na svoji krabicce, kam nikoho nepusti, muzes si koupit lowzoli akorat od toho druhyho

              staci se podivat na hudebni prumysl, za kolik loupeznici prodavali kdysi nosice, dokud lidi plati jak mourovaty, sony se urcite uskrovnovat nebude
            • Ne, ty jsi prostě jenom debill *11*
      • hra na steamu a hra z warezu není moc velkej rozdil, a vyhody co steam ma jdou do hry aplikovat i bez nej (achivy,odehranej cas atd)..krabička a manual a nejake hezke bonusy na které jde sahnout jsou pro me osobne mnohem vic nez jakakoliv online social vymozenost na steamu..
        • Prosim ta! bud uz chlap a vy*er sa na nejake krabicky! to si musis kazdu hru ohmatavat? si jak nejaka rozmaznana zenska! *1*
        • Já teda radši hraju, než abych vochmatával krabičky. Ty asi neplatíš kartou, viď?
    • Veskoslav
      Tak mi poraď jinou digitální distribuci, co umí to, co Steam. A Blizzard nepočítej, tam nemám tolik her a takové možnosti.
      • Myslis treba online drm, region locky, obsahuje klienta, ktery musi byt spusteny a ktery te sleduje a reportuje o tobe informace do centraly a podobne?

        Steam je v prvni rade agresivni invazivni online DRM, ktera ma za cil dostat pod kontrolu pc hrace. Cista digitalni distribuce je napr. GOG nebo GamersGate. Kdyby pc hraci nebyly ovce, tak vsechno distribuce, ktere maji online drm klienta a jsou zavisle na nejake treti strane, poslou do mist, kam slunce nesviti. Jenze staci dat pred ne ceduli SLEVA a nevidi, neslysi a prodavaji svou svobodu. Ve chvili, kdy na steamu zacaly byt zavisle i retailove tituly tretich stran se pc platforma ocitla v haji a pozbyla svuj svobodny status.
        • vlastik.plaminek
          http://www.the-peoples-forum.com/images/tinfoil_hat_shazam.png
        • Ten tvoj antisteam trolling zase. Nevadi ti, ze si uplne mimo?
          • Nejsem mimo, nevadi ti, ze ty jsi mimo a nevidis jeho odvracenou tvar?
            • Objektivny nazor je oxymoron. Je pekne sledovat ta ako siahodlho teoretizujes pricom praktizujes presny opak. Objektivne fakty existuju, lenze ty ich bud neuvadzas, uvadzas skreslene, alebo rovno klames. A na zaklade tychto peudofaktov vynasas subjektivny nazor , ktory vtipne prehlasujes za objektivny. V zivote by som si nedovolil o sebe prehlasit, ze som objektivny...lebo nie som. Vzdy je to len moj subjektivny nazor. To len ty si presvedceny o tom, ze tvoje bludy su objektivne a dokonca, ze nimi niekomu otvaras oci ;-)
            • Nevymyslim si nic, nejspis nektere veci spatne chapes, bud konkretni a vysvetli se to.
              Nepsal jsem, ze bys tvrdil, ze steam chyby nema. Zato jsi psal, ze nevidis jeho odvracenou tvar.
              Objektivni nazor existuje, je to nazor vecny, nehodnotici, shodujici se se skutecnosti, ktery neni predpojaty, zaujaty, jednostranny, klamny. Jestlize napisu, ze steam pripravuje pc hrace o svobodu, je to nazor objektivni, protoze je nehodnotici a fakticky. Jestlize napisu, ze steam je spatny, protoze pc hrace pripravuje o svobodu, je to nazor subjektivni, protoze vychazi ze subjektivniho hlediska, ze pripravovat nekoho o svobodu je spatne. Tvuj problem je, ze slysis objektivni nazor, sam si k nemu priradis subjektivni hodnoceni ktereti nevyhovuje a odmitas s tim faktickou slozku, na ktere je zalozen. Je to tvuj vlastni vnitrni rozpor, ktery resis odmitanim prijmout fakta.

              Nepsal jsem, ze nechces, aby steam odesilal data o tvem soukromi, to je prave to, co sis doplnil sam. Napsal jsem jen, ze to dela a na tom se asi shodneme, ostatne, davas k tomu Valve souhlas. Na steamu je zavisla velka spousta her a steam musis pouzivat, pokud je chces hrat. Nemas na vyber. Na vyber bys mel, kdyby hry podporovaly steam, ale mel jsi u nich moznost vyberu, zda vyuzijes sluzeb steamu nebo ne a odmitnuti ti nebranilo v jejich hrani. Zduraznuji, ze to se tyka i her, ktere nejsou distribuovany pres steam. Steam je tak v prvni rade DRM, distribuce je az sekundarni sluzba.

              Co se tyce konzoli, ty jsou uzavrene a nikdo to nepopira. Nebudu klesat k pochybnym argumentum, ze se daji hacknout. Ale je v tom opet jeden zasadni rozdil. Konzolova platforma jako celek, vcetne hw je dilo komercniho subjektu, ktery za ni ma zodpovednost, vyviji ji, financuje ji a nese riziko neuspechu. Konkurence a svobodna moznost vyberu se pak odehrava na urovni konkurencniho boje mezi jednotlivymi konzolovymi platformami. Na trhu jsou tri vyznamni konzolovi hraci a rada drobnejsich. Jak vyznamna ta konkurence je ukazal pripad Microsoftu, ktery chtel hrace po vzoru steamu pripravit o svobodu a byl donucen sve plany prehodnotit. Oproti tomu se Valve snazi ovladnou a uzavrit kdysi otevrenou a svobodnou pc herni platformu, ktera mu nepatri. Co horsiho, nema konkurenci ani na poli distribuce, ktera by je drzela na uzde, protoze u rady her je jedno zda hru koupis na steamu, gamersgate nebo greenmangaming, protoze ta hra je vzdy zavisla na steamu. Tim steam poskozuje i konkurencni sluzby, protoze napriklad greenmangaming umoznuje zpetny odkup her, coz je fajn sluzba, ale nemuze fungovat u her zavislych na steamu.
            • Opat a znovu si vymyslas nenapisane, je to presne tvoj styl komunikacie. Steam ma chyby a nikdy som netvrdil, ze ich nema. Problem je to, ze ja za chyby povazujem ine veci ako ty. Objektivny nazor je nieco co nemas a nikdy mat nebudes. Nic take totiz neexistuje pri pohlade jednotlivca a u cloveka bez prehladu ako si ty to plati dvojnasobne. To , ze si ty vymyslis, ze steam spehuje a odosiela data o mojom sukromi , ktore nechcem , neznamena ze je to pravda. Doloz to dokazmi, inak je to len dalsie z tvojich tradicnych klamstiev a pseudoarguentov. Pretoze, ja viem co Steam trackuje a posiela a pretoze, mi to nevadi a niekde to dokonca preferujem tak ho pouzivam. Pretoze , ja na PC ho pouzivat nemusim ked nechcem, mam slobodu v rozhodovani, na rozdiel od tvrdo uzavretych konzol, kde je akykolvek titul musi vyuzivat jednu sluzbu, jeden monopolny hw , ktoreho uzivanie ani nie je volne, bez moznosti cokolvek zmenit a len slepe a poslusne konzumovat. Jeden hardware, jedna sluzba, jedna verzia hry, jedna strana, jeden nazor, len preboha nevybocit z radu.....ku ideam komunizmu to ma blizsie ako cokolvek ine ;-)
            • Je to muj nazor a je podlozeny fakty a argumenty. Sice muzes tvrdit, ze ti nepopiratelne negativni dusledky steamu nevadi, ale to neznamena, ze neexistuji. A nic neznamena maximalne to, ze si je odmitas pripustit. I kdyz i to neco znamena a ma to jakousi vypovedni hodnotu o tobe samem. Neschopnost nadhledu a objektivniho posouzeni steamu. Setkavam se s necim podobnym u vyznavacu ruznych (po)ver. Muzeme mezi ne zaradit i tvrzeni, steam je dokonaly, nema zadne chyby a uz vubec zadne negativni dusledky.
            • To ze ty tvrdis, ze odvratenu tvar ma neznamena vobec nic. Je to len tvoj nazor, ktory je uplne nepodstatny u uz vobec nie objektivny. Takze, zle polozena otazka , naozaj nevidim odvratenu tvar, ktora je tvojim vymyslom. A vobec mi to nevadi.
            • Jasne ze nevidis, vdyt prave o to jde. To je stejne, jako kdyz spousta lidi nevidi odvracenou tvar komunismu. Vdyt za komunismu bylo dobre, vsichni meli praci, stat se o vsechny postara. A jako jo, to je fakt a nekomu se to mohlo i libit a mohlo mu to vyhovovat. Ale znamena to snad, ze komunismus nemel svou odvracenou tvar a nemusel jsme za tyto socialni jistoty platit velkou cenu? Kdyz nad tim tak premyslim, vidim mezi steamem a komunismem radu paralel.

              Ztrata svobody, prisne kontroly nad lidmi (online drm), vylucovani neposlusnych ze spolecnosti (banovani), nemoznost vyberu, znarodneni (hry na steamu patri valve, hracum je jen pujcuje, kdyz se valve rozhodne, hrac nema nic), lakani na nizke ceny, postupne podfinancovani, upadek kvality, ztrata vedouci pozice v prumyslu. Zajimave ze. A stejne jako za komunismu, za problemy tohoto systemu mohl vnejsi nepritel, kteremu se dari imperialisti / konzole.

              Ale abych se vratil k tve otazce. Takze kdyz nevidis tu od odvracenou tvar, nevadi ti, ze jsi mimo?
            • Aku odvratenu tvar? Ja ju nevidim, aj vdaka stamu sa PC hraniu dari a rastie. Poskytuje mi zdarma rozne sluzby, ktore aktivne vyuzivam a viem presne co robi a ako to robi , pretoze mam svoje pc pod kontrolou. Dokonca aj nodrm hry si pustam cez steam kvoli overlay. Vyuzivam ho pretoze chcem a je to pre mna vyhodne.
              Tvoje subjektivne argumenty su pre mna uplne nepodstatne. Samozrejme , ze mozem argumentovat warezom, pretoze aj v pripade krachu steamu aj keby som bol teoreticky paranoik tvojho formatu tak ho mozem pouzit, pretoze ten software nepouzivam bez liencie, ktoru som si kupil a mam o tom doklad.
        • ''Myslis treba online drm, region locky, obsahuje klienta, ktery musi byt spusteny a ktery te sleduje a reportuje o tobe informace do centraly a podobne?
          Steam je v prvni rade agresivni invazivni online DRM, ktera ma za cil dostat pod kontrolu pc hrace.''

          a ty ze nie si troll? ;) To co odosiela steam si mozem presne pozriet..mam totiz PC ;-) Trepes uplne blbosti , ktore nemas ako dokazat. PC hraci prave vedia co su vyhody a co nevyhody a podla toho si vyberaju. Tvoje pseudodovody o diabloskom steame su na smiech dlhodobo, navyse ked to vzdy zaklincujes tym ako su konzoly slobodne a otvorene.
          A strasnu kritiku dochodcovskych zliav na steame vyvazis fantastickym PS+, ktore len tak nahodou MUSIS mat aby si vobec mohol hrat online ale to nevadi, pretoze na PLATENEJ sluzbe dostanes hry ZDARMA. Proste komik.
          • Nejsem. Podivat se muzes a to je asi tak vsechno, co s tim muzes delat. Jeste teda muzes steam nepouzivaf a temer prestat hrat na pc. Trochu drsne na nejakou distribuci, ze? Predstav si, ze by takovou kontrolu chtel mit nad hraci treba comgad. Divne, ze?

            Konzole jsou uzavreneplatformy a netvrdil jsem opak. PS+ je dobry argument na tvrzeni o tom, jak je drahe hrat na konzolich, ale me isve stinne stranky, stejne jako slevy na steamu. Ja si je uvedomuji a pripoustim.
            • Jsi k tomu nucen, protoze spousta her je na steamu zavisla a bez nej nefunguje. Steam neni dobrovolna sluzba u ktere by sis mohl vybrat, zda jeji sluzby vyuzijes nebo ne. Chces hrat prislusnou hru na pc, musis mit steam at ho chces nebo ne.
            • nejsem k tomu nucen, tvoje paranoidni vize me nuti argumentovat na vymysl realnou alternativou *5*
            • Jo, muzes se podivat. Pouzivas ho dobrovolne povinne, bez nej jsi na pc velmi omezeny. Uz jsi dalsi clovek, co na negativa steamu argumentuje hackem. Neprijde to to divne? Je to nelegalni a evidentne neni neco v poradku, pokud jsi nucen sahat k takovym prostredkum. Nehlede na to, ze nechapu logiku obhajoby steamu, ze ho tedy nebudes pouzivat, vzdas se jeho vyhod a vystavis se riziku zabanovani uctu i se vsemi hrami, ktere jsi na nem koupil.
            • No kedze sa viem pozriet , tak viem co posiela a co nie. Pod kontrolou moze mat tak nic, pretoze na PC ho pouzivam dobrovolne, mam volbu co pouzivat chcem a co nie. Pretoze nie je jediny a ak by som chcel byt uplny paranoik, vzdy mam moznost kupit a hrat piratsku verziu. Mam proste vsetky moznosti ake chcem. Only on PC.
        • Veskoslav
          To jsi mi poradil těch digitálních distribucí. Děkuji. Ten omáčkový balast kolem jsi si mohl odpustit. Stačilo napsat nevím. *7*
          • Nejsou to nesmysly a naopak to velmi dobre vis ty sam. Nedokazes proti tomu vecne argumentovat a tak se to snazis alespon shodit arumenty ad hominem. Muzes me zpochybnovat jak chces, platnost toho co rikam tim nezmenis. A prave proto, ze se uchylujes k temto argumentacnim klamum, je jasne, ze si uvedomujes ze mam pravdu. Nedokazes to priznat a ja to od tebe ani necekam, staci mi, ze na to nedokazes rozumne argumentovat.

            To ze steam je na pc dominantni je fakt, na ktery tu sam opakovane upozornuji. V tom spor neni, neni to tema diskuse. Tim jsou negativa steamu, jeho postupujici ovladnuti a uzavirani pc platformy, ziskani kontroly nad hraci a negativni dusledky, ktere to s sebou nese.

            Ano, osobne preferuji digitalni distribuci, ale jsem si vedom, ze ma i sve nevyhody a nezpochybnuji je, jsem si jich vedom. Zasadni rozdil je v tom, ze na konzoli mas na vyber, na konzoli muzes, na steamu musis. Konzoli muzes od netu kdykoliv odstrihnout, steam nikoliv. A to ma radu dusledku.
            • Sorry ale tym co si napisal si dokazal, ze nie lenze o hacku Valve nic nevie, ale netusis nic ani o sprave serverov a sluzieb. Vyzdvihovat neschopnost , ktora viedla k mesacnej odstavke PSN ako dokonca zodpovedny krok hodny obdivu je silne aj na demagoga tvojho formatu. A donekonecna porovnavat uplne odlisne veci ako konzolu a steam je uz vyslovene trapne. Moje PC si mozem kedykolvek odstrihnut od netu s hrat vsetky hry, ktore som si vedome kupil bez nutnosti byt online. Rovnako ako na konzole. Konzola nerovna sa psn, pc nerovna sa steam. To pochopi aj hlupak.
            • A cose tyce kvality, jak psn tak steam byl hacknut. Jestli se trochu orientujes v administraci serveru, tak vis, ze je to obrovsky problem. Jakmile schopny hacker jednou pronikne dovnitr, je prakticky nemozne ho dostat ven, nikdy nemas jistotu, jestlinekdenema skryta tajna vratka. Jediny mozny zpusob je vsechny servery preinstalovat z bezpecnych zaloh. Ale i to je malo, kdyz pronikl jednou, prinikne i podruhe. Proto je potreba udelat bezpecnostni audit, zjistit jak k tomu doslo, zalatat diry a tak dale. To nelze udelat bez odstavky systemu. Sony k tomuto obtiznemu, ale z hlediska kvality a jistoty nutnemu kroku pristoupila, Valve nikoliv. Pravda, kdyby to Valve udelalo, bylo by to pro Steam daleko vic znicujici. To je proste jeden z dalsich dusledku odvracene strany steamu, kterou nechces videt a jeste to blahove vydavas za kvalitu.

              O kvalite samotneho klienta steamu ani nemluve, k tomu uz jsem se uz vyjadroval a nechci byt sprosty. Jen konstatuji, ze dodnes se nic nezlepsilo a stale plati, ze je lepsi pouzivat pristup pres web nez pres vlastniho klienta. Tak zastarale a tezkopadne UI aby clovek pohledal.
          • Nespecifikoval jsi co chces. Zadne dve distribuce nejsou stejne, takze vzdycky budes moci rict, todle tam chybi. Ale tahle diskuse je ciste akademicka a zbytecna, steam uz metastazoval, takze je jedno jakou pouzijes distribuci. At pouzijes jakoukoliv obecnou, budes tam kupovat tituly zavisle na steamu.
            • Marna snaha, co pises su uplne nezmysly a vies to velmi dobre. Ak bude traktat plny nezmyslov dlhy neznamena to, ze je pravdivy ale ze obsahuje tych nezmyslov viac. Tvoje povrchne radobypsychologicke analyzy nezmenia absolutne nic na tom, ze steam ako sluzba je mile daleko pred konkurenciou a tvoje kopkanie nozickami v podobe vytahovania podobenstiev z cias komunizmu na tom nic nezmeni. Clovek co podla vlastnych slov preferuje digitalnu distribuciu a nakupuje na PSN , kde sa ''vzdava svojho sukromia'' bez moznosti kontroly co ako a kedy si o nom Sony stahuje na rozdiel od otvorenej platformy, a potom to kritizuje je obycajny farizej a je to mimoriadne trapne. Keby si aspon hral dvoje paranoicke krabicove hry a konzolu nemal nikdy pripojenu k internetu tak aby si mal aspon konzistentny nazor, takto si len na smiech kedze odporujes sam sebe. Kvalitna sluzba si robi reklamu sama a jej rast zodpoveda ponuke, nekvalitna musi byt 1 mesiac vypnuta lebo si niekto odflakol svoju pracu.
            • Ne, uznal jsem, ze nic stejneho neni. Nejde o nutnost byt online, jde o nutnost byt pod online kontrolou a vzdani se svobody a soukromi.

              Beru, ze ti to nevadi, zajimalo me, za co ti stoji obetovani sve vlastni svobody a otevrenosti pc platformy. Dozvedel jsem se, ze je to moznost delat screenshoty nebo delat za Valve spinavou praci, ktera moc nefunguje a podobne nevyznamne nebo snadno nahraditelne veci. Prijde mi to hodne zvlastni a lehkomyslne, podobne jako se indiani vzdavali velkych hodnot za lacine cetky. Hadam ze ze stejnych duvodu, neznali pomery a realnou hodnotu veci, a proto se nechali snadno obalamutit. Registruji tve opakovane zduraznovani, ze je to zdarma. Chapu, ze je to pro tebe dulezite a zdarma je pro tebe vic nez svoboda, tj. ze ji rad prodas. To je proste o prioritach cloveka. Nekdo si svobody holt nevazi.

              Nevim kdes prisel na to, ze steam nema konkurenci. Jestli na zaklade toho, ze nevim o sluzbe, ktera by mela vsechny funkce, ktere jsi uvedl, pak budes muset uznat, ze trabant je bezkonkurencni automobál, protoze nevim o zadnem plastovem automobilu s dvoutaktnim motorem z vychodniho nemecka. Uz se ti asi rozsvitilo a pochopil jsi, ze Steam konkurenci ma, treba v ostatnich platformach, ktere jsou silnejsi. Ma zatim konkurenci i v distribuci her na pc i kdyz sili a hrozi ji vymazat nebo ovladnout. Akorat jako trzni online drm mozna konkurenci nema, nevim jak si stoji Origin.
            • Ok, takze si vlastne priznal, ze nic podobne nie je. Kedze som online kazdy den tak ma nutnost byt online naozaj vobec netrapi. To, ze sa snazis zlahcit to, ze co sa tyka sluzieb zdarma nema Steam ziadnu konkurenciu nejakym poradim dolezitosti je irelevantne. Samozrejme, ze nepotrebujem specialne vyzdvihovat main zameranie steamu ako distribucnej sluzby to je absolutny zaklad. Na hranie z tych sluzieb nepotrebujem nic, kazdoadne ako celok pre mna to jednoznacne stoji za tie "nevyhody".
            • Presne tuhle kombinaci nema asi nikdo. Ale treba pozadavek greenlightu je nesmyslny, 1) je to sluzba valv kterou neposkytuje trstim stranam, 2) je to minus steamu, je to dusledek toho,ze valve nezvlada distribuci her vlastnimi silami a snazi se presunout filtraci titulu na nekoho jineho, 3) sam gabe priznava, ze to nefunguje dobre.

              Ale to jen tak na okraj, je to vedlejsi. Muj dotaz smeroval ke specifikaci dulezitych funkci steamu (divim se, ze za dulezitou nepovazujes treba samotnou distribuci her). Ted se na ten svuj seznam podivej a rekni mi, ktera z tech funkci je nenahraditelna a tak dulezita, aby stala za zaprodani pc platformy. Ktera z tech funkci je tak nezbytna, aby stala za uzavreni pc platformy a predani majoritni kontroly nad hraci i vetsinou tvurcu her jednomu komercnimu subjektu.
            • Tak skusim ja, uved mi sluzbu ktora je zdarma a zvlada:
              - cloud
              - zakupene hry mam k dispozicii pre 3 rozne nekompatibilne systemy v pripade ak taka verzia existuje
              - poskytuje chat + voice chat, diskusne fora, guide, moznost recenzovat a podporu custom skupin a diskusnych for
              - podporu moddingu a ich priamu distribuciu, instalaciu a system hodnotenia modov a customizacii software
              - socializacne funkcie friendov a family sharing
              - moznost grabovat a odkladaci priestor pre screenshoty
              - moznosti pomocou greenlight hlasovania alebo early access podporit mensie tituly priamo
              - to vsetko pristupne priamo v hre pomocou overlay
            • Ty vole, ty fakt neumis kínkretne specifikovat o jake funkce steamu ti jde? Vis ty vubec co steam umi? Jestli ne, tak drz papulu sam.
            • Veskoslav
              Nedělej ze sebe hlupáka......Prostě nemáš odpověď, tak s prominutím drž papulu;)
            • Steam umi spoustu veci, online drm a dalsi osklivosti, proto jsem se ptal, jestli mas na mysli prave toble. Zatim jsi na to nedovedl odpovedet. Tim spustenim asi myslás koupit, ze? On ti nekdo tvrdil, ze na Steamu koupis vsechno?
            • Veskoslav
              "Tak mi poraď jinou digitální distribuci, co umí to, co Steam."


              A to je co? Vánoční přání pro strýčka Bendra? Jo a nové hry od Ubisoftu jak na Steamu spustíš? Nové hry od EA jak na Steamu spustíš?
    • přesně tak... oni si snad ty ovce neuvědomují, že Steam po nich chce peníze.
      • ano, kdyby hry byly zdarma, hned by bylo na světě lépe.
  • Zapominate jake je steam ZLO, jak udelal z PC uzavrenejsi platformu nez jsou konzole, jak oskubava vydavatele svymi slevovymi akcemi, jak zotrocuje hrace, muze za piratstvi nejen na pc ale i na konzolich a jinych hernich platformach, zpusobuje svetovy hladomor v zemich tretiho sveta a predevsim muze za nedostatek kavovych kolacku ke snidani.
    A nezapominejte, ze ja jsem ztelesnena OBJEKTIVITA, takze jakekoliv vase namitky jsou bezpredmetne.
    • To ma byt trapny pokus o argumentacni klam ad absurdum?
      • Ale kdepak, ja s tebou mistre naprosto souhlasim a kompletne se ztotuznuji s tvou vizi a tve prispevky si ctu vzdy pred spanim misto koukani na vecernicek...
        • Tak to je bohuzel nectes moc poctive a dost sis prekroutil a pridal. Zkus pro zacatek neco jednodusiho, treba rikanky a at te pri tom kontroluje maminka.
    • Robotron3
      Konečně nějakej vtipnej trollskej příspěvek. Když trollovat, tak aspoň s humorem. První dvě řádky jsem neměl pochyb, že je to originál *15*
      • Sarkasmus jeste nemusi byt trolling. *2*
    • Veskoslav
      No moc lidí nepoznalo, že se jedná o parodii Jejdáska čili pana Objektivního *1*
      • To poznali samozřejmě všichni, jen mi to nepřipadá vtipné. Viš naopak je to dost trapné, ale pokud se ti líbí takhle nízký humor tak prosím *7*
        • Veskoslav
          Já jsem neřekl, že se mi to líbí. Ale vystihujete to přesně Jejdáska, pana objektivního, co všechno ví, všechno zná a pc platforma je mrtvá a uzavřená platforma, konzole příliš výkonné a 90% pirátství na pc to jistě potvrdí.
          • Proč jsi mi dal pět mínusek za jednu minutu, jen proto, že jsem napsal, že se mi nelíbí nízký humor
            • Veskoslav
              Když u mého příspěvku může být za 20 minut ve 2 ráno -82 mínusek z +1, tak je daleko pravděpodobnější, že dostaneš -5 za minutu ve "špičce".
            • Ty si opravdu myslíš, že když napíšu, že se mi nelíbí tento styl humoru a ani ne za 1 min tam mám šouplé pět mínusů tak se mi tone bude zdát divné nebo co?
            • Jack1947
              Moudrejsi bude podle me ustoupit , s nim se asi vazne nema cenu o necem hadat. Jejdasek je jen takovy troll co akorat pomaha udrzovaz vzajemne telesne teplo nekolika malo Fanboyu. *4*
            • Jejdasek na strašně citlivý na vše, co tak sám dělá = desítky různých účtů a velmi aktivní naklikávání + a - přes proxy, proto všechny obviňuje z toho, že dělají to samé.... HAHAHAHAHAHAHA Já se bavím! Jen tak dál Jejdasku!
            • Veskoslav
              A v čem se liší to, že Tě obviním, že jsi Jejdásek od toho, že mě obviníš, že ti naklikám mínuska? Dle tvé logiky, běž se léčit. A tím s tebou končím, nechci být zase já za debilla, co zasírá diskuzi.
            • Ty si myslíš, že jsem jajdásek? opravdu? to si myslíš, že máte vy elitaří s hrbem od klávesnici pravdu a všichni ostatní je jeden člověk. Říkám, běž se léčit magore
            • Veskoslav
              Aha. Takže nazdar Jejdásku, zmeň si nick a přestaň dělat ze sebe debila, bo to není možné....Dochází tvé palici, že mě je +- naprosto u prddele? Obzvlášť když zítra ráno budu mít tak -50 až -60, podle toho, jak se trolí parta vyspí? Fakt, zasírej diskuze blbostma o naklikávání.... *7*
            • Tak debílek seš tu jenom ty... Za minutu jsi mi dal 5 mínusek což je podle mě na léčení. Běž se léčit.
            • Veskoslav
              Jacku, nepleť se do rozhovoru. Máš nový článek, jdi napsat nějaké moudro tam. *7*

              P.S: 20 nicků? Jsi už vážně hlupák a cvok, to už se napsat ani jinak nedá.
            • Jack1947
              Co bys cekal od nekoho kdo sice ostatni kaze ale sam je tak dokonaly ze (ma a vyuziva soucasne asi minimalne 20nicku). *3*
            • Veskoslav
              Jsi další paranoik, co mě obviní, že si naklikávám? *7* Tohle je už vážně docela debilita, nemyslíš?
          • Až na uzavřenost měl většinou pravdu navíc přidal argumenty, které jste mu nevyvrátili čili nevím proč se ztrapňujete těmito nízkými příspěvky,ale proti gustu.
            • Tak pro FX procesory, aby dobře škálovaly je nejlepší 990 platforma a ne 970 lowend za 1300. To ví, každý. Piš dál ať mě přesvědčíš jestli jsi ještě větší iidiot. A case za 500? to budou mít komponety v létě radost.
            • Veskoslav
              Můžeš mi napsat jediný důvod, proč si koupit desku za 3000? To mi teda řekni, já jen, že všude ti řeknou, že jsou to akorát vyhozené prachy, pokud nejsi profesionální hráč, grafik či něco podobného. Základka do 2000 naprosto bohatě stačí a při 3 leté záruce je dostačující.

              Jo a zdroj za 1200, takže jsme na 13 500.
            • Kde máš zdroj, kde máš os? Si děláš srandu ne desku za 1500? Zakladní deska je mozek počítače minimálně 3000 za desku. Takže přestan radší psát jelikož jsi trapný
            • Veskoslav
              Ne? A na to jsi přišel jak, že nemáš? To mi řekni teda: Grafická karta na úrovni 2 GB GTX 660 nebo RX 270 či 7850 do 4500 Kč, 8 GB RAM 1300 Kč, 500 GB dik 1500 Kč, AMD FX-6300 za 2800, deska 1500, case 500 Kč. A jsme na 12000 a něco....
            • Za 12 tisíc nemáš výkonově na ps4 ani ve snu proboha.
            • Veskoslav
              Co srovnával? Když jsme srovnali low AD u PS4 a pc za 12 000 s AMD řady FX, tak neskutečně kňučel....
            • Například jak srovnával výkony hw obou konzolí s PC= absolutní pravda a nikdo mu nedokázal opak vyvrátil. Robotron se sice snažil agresivně útočit, ale jedině se ztrapnil
            • Veskoslav
              On měl argumenty? Probůh jaké argumenty? Že je pc mrtvé? Že je to uzavřená platforma, že pirátství je 90%? Jejdásek nikdy, opakuji nikdy neměl žádný argument, vždy si mele to svoje, co má s objektivitou a nezaujatostí asi tolik společného, co mají Vánoce a Velikonoce.
    • Jde vidět, že vám Jajdásek trochu pocuchal nervy a nedá vám spát jelikož proč jinak by jste se tak ponižovali?
      • Jejdasku, tys pocuchal nervy tak maximálně sám sobě, ostatní jsi akorát pobavil.
      • Jack1947
        To vis no, kdyz dokazal tohle ze zmaniuploval nektere jedince aby byli na jeho strane a posunul demenci ceskeho internetu na vyssi metu tak neni cemu se divit. *4*
        • Deadpool
          Pokaždé, když napíšeš nový příspěvek, bůh zapláče. Sníží se totiž průměrné IQ o jeden bod.
          • Jack1947
            Tvym prispevkem buh necha zemrit 1% populace, njn to jen dokazuje ze bozi cesty jsou nevyzpytatelne. *4*
    • oskubavat vydavatele? steam je robin hood?

      jejdasek je sice trollol, ale tohle je nakej moc okatej fake *5*
    • Trapné.
      • Pravil jejdásek... *1*
      • Jack1947
        Jajejej, mame tady prvni pripad verejne Schizofrenie. Jeden ale pribudou i dalsi ? ( vlastne tu jsou jen nejsou uplne tak videt).
        • Deadpool
          Leč se..... *7*
    • ringmancz
      od toho hladomoru šlo poznat, že jsi jenom jujdásek
      • Mě to došlo už i těch platformách a že slevy jsou zlo :D
        • Ty slevy jsou kontroverzni, ale chapu, ze malokdo je ochotny o tom premyslet, kdyz jsou vyhodne zrovna pro nej. Je potreba k tomu mit dostatecny nadhled.
          • No vzhledem k tomu že hry co si koupím ve slevě hraju min 10-20 hodin ( a většinu si ještě od času zahraju ) tak je to pro mě fakt výhodný :D . Ano čekám třeba pár měsíců než bude nějaká akce na titul co si chci koupit, nebo na to až bude na steamu spolu se svými DLC po hromadě a za nižší cenu než byl na začátku a pak si ho koupím. Jako krásný příklad můžu napsat Crusader kings 2 , ten jsem si koupil s spolu se všemy DLC ( tehdy byl poslední Old Gods) za cca 300 kč, mam nahráto 70 hodin a ještě si ho rád zahraju. Takže za mě ano slevy na steamu jsou dobrý a jsem za ně rád :) .
            • To je validni nazor, akorat je otazkou, zda si uvedomujes i ty negativa a jejich neprime dopady na sebe. Protoze mnoho pc hracu ne a z vnitrnich problemu pc platformy obvinuji treba konzole, nenazranost vydavatelu, kteri casto sotva prezivaji a podobne.
            • No tak když si to vezmeš tak věechno má svoje pro a proti. Pro mě má steam spíše víc kladů než záporů, ale to je spíše můj subjektivní názor :) .
            • To je ale prave jenom jedna stranka veci. Podivej se na to i z druhe strany, jake to ma negativni dusledky (obecne, ne primo pro tebe).
  • Vrook
    To je sranda, člověk by čekal, že po těch článcích vo konzolích budou PCčkáři konečně štastný, že je tu článek vo PC potažmo vo Steamu, a voni se začnou hádat jestli je steam skvělej nebo hroznej. *15* *15*
    • mozem ti pripomenut nekonecny flame o xbox a PS, o ovladaci pre ps a ovladaci pre xbox, o vykone xboxu a vykone ps? *7*
      • Jack1947
        Hlavne tu nezacni brecet. (nic ve zlem). *3*
        • nepotrebujem "brecet" nad vasimi retardovanymi detskymi hadkami, mam totiz narozdiel od vacsiny diskutujuich bonus v podobe vyssiej inteligencie.
          Nezmyselne hadky o konzilach a pc ma vazne netankuju, ale mysliet si,ze Steam neni rovnocenna konkurencia pre konzole je ciste sialenstvo.
          • Jack1947
            Sak bude, aa ty si hrozne velky inteligent. Takovych vic a uz by nebylo o cem diskutovat. *3*
            • Pleties si pojmy - diskusia a hadky.
              Mimochodom rob nieco so svojim zivotom, v kazdom clanku na ktory sem kliknem si schopny komentovat snad vsetko od vsetkych. Stavim sa, ze keby prejdem aj clanky, na ktore som sa predtym nepozrel, situacia bude rovnaka.
              Keby to aspon malo nejaku pridanu hodnotu, ale tvoje prispevky su...no povedzme, ze su proste tvoje *6*
            • Jack1947
              Zeptej se nich. *3*
            • Naopak, bylo by o čem diskutovat, protože by se nehádali jako ti, kteří tu "diskutují" nyní, protože to co je tu všude kolem vidět nejsou diskuse, ale h**na.

              U pc článku se serou konzolisti, u konzolových článků se se*ou pcčkaři. Sakra ať si každej hraje na čem chce a je to ne? Co je komu do toho? Inteligentnímu člověku může být uplně jedno, jestli Pepa hraje na konzoli, na kompu, na mobilu, na kalkulačce, na měsíci, na gauči, nebo na všem dohromady.

              Nevim, jaký cíl mají ti, kteří kritizují danou platformu. Si jako každý myslí, že když napíše rozsáhlý odstavec o tom, jaké to má nevýhody, že hned přesvědčí polovinu diskutujících aby se vykašlali na konzoli / pc a přešli na pc / konzole?

              Místo toho, aby byli rádi, že nemusí venku honit káču a že můžou sedět doma na p*deli a hrát, tak budou radši pičovat, dokud jim ty hry nezakážou.
    • Jack1947
      Pcckarum se nelze zavdecit dneska nijak. Takze pak ma cenu vubec premejslet jestli si tento "udel" nezaslouzi.
  • steam je proste bozi co se pc tyce
  • kickasl
    Me to neprijde hodne, vzhledem k tomu, ze je to v jednu chvili a jeste vetsina ani nehrala.
  • Steam ? To ešte existuje ? Kde sa to hrabe na xbox one :X
    • Akademie Vám právě udělila cenu Nejhoršího trolla roku!
      • Žiadny trol, krutá realita to je.
        • Jack1947
          Trollovia. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit