Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hitsuran

Uplně vidim o co tomu ulhanýmu podlýmu hadovi jde, zařídit si exkluzivity a nechat ostatní digitální platformy odřít práci na funkcích launcheru.

Populista pro spodinu.

• Jack1947

Njn Sweeney = Swin(ě)ák 😉

• Jack1947

No jo, sice dost kecá hraboš jeden a látá si do huby ale jinak má pravdu, bylo by to lepší ale kdy nebo jak to bude. Těžko říct že. Pokusy o Univerzální Appku už tu byli a jak dopadli.

• Nejlepší místo pro hry je na mojí poličce, bez závislosti na jakémkoliv launcheru nebo online DRM. Jediný co jde však rozumně vypálit jsou hry z GOGu.

• Problém je, že většina těch her z krabičky (spíš novějších) ani nespustíš. Měl jsem Company of Heroes a po jedné z instalací jsem se už do hry nedostal, protože Relic a THQ krachlo a s tím vypnuli i autentizační servery. Naštěstí šlo CD klíče nabouchat do Steamu, takže já mám spíš opačné zkušenosti. DVD s krabičkou už asi ani nemám, protože je absolutně k ničemu - možná do sbírky nebo plašení ptáků. Z těch starší zase třeba Submarine Titans, to jsem zprovoznil až když jsem si to v akci znovu koupil na GoGu, kam to nedávno přidali. Instalátor z CD si už s novým OS neporadil - chyběla hromada souborů a žádné kompatibility nebo rady z netu nepomohly.

• Souhlas, spíš jde o to, jaký typ pohodlí kdo preferuje.

• Jenže z krabičky znamená i cartridge, které cd/dvd/bd hravě přežijí jen u některých (nes, snes, GB...) je třeba jednou za uherský rok vyměnit baterku. Staré pc hry mám v poličce taky ale dávno jsem většinu dokoupil i digitálně, takže za mě jsou oba přístupy správně.

• owny

Tim Sweeney: Vlastnictví digitálního obsahu by mělo být univerzální

Also Tim Sweeney: Tady máte peníze a zakazujeme vám vydat hru na jiné platformě než je Epic Games Store! 

• Tohle fakt nechápu. Jejich PR je otřesné, ale stále je obhajuje hodně lidí. A pak tady minimálně jednou za měsíc vyjde PR co Tim řekl, ale bez náznaku kritiky, protože je to prakticky vždy jak píšeš absolutní blábol v kontextu s tím co EGS ve skutečnosti předvádí a jakou mají politiku.

• Někoho třeba PR naprosto nezajímá, nemíní jít slepě s davem tydýtů, kteří někde slyšeli, že Epic je fuj a proto to hlásají. A ten někdo má stovku her zdarma, zatímco ti pseudokritici se akorát mohou vzájemně plácat po zádech, jací jsou kingové.

Pochopitelně, každého volba :-)

• Hitsuran

Typickej epic obhájce/ovce, plácá o něčem o čem nic neví.

Pro tvoji smulu sou na straně lidí co nemaj rádi epic, čistý fakta pro jejich argumenty.

• A ty jsi zas typická ovce, co se veze na vlně hatu. Kdo je ovce a kdo ne není otázkou na čí straně stojíš, ale spíš otázkou toho, jestli svůj postoj dokážeš nějak rozumně obhájit a na čem to máš postavené. Ano, Epicstore jako obchod opravdu potřebuje zamakat na funkcích. A ano, exkluzivity nejsou pro hráče nic dobrého. Ovšem exkluzivita na store, který si zdarma stáhnu a registruju je ta nejméně otravná exkluzivita ze všech. Stejně jako toleruju exkluzivity pro konzole, prostě toleruju exkluzivity pro Epic store. Je to zcela legitimní boj s konkurencí a kdybych měl podobné ambice a peníze, šel bych velmi podobnou cestou jako Epic. Protože jinak se těžko někdo může vedle steamu prosadit. Ano, GOGu se MALINKO daří. Jen díky tomu, že je DRM-free a má staré pecky. Ovšem jinak tam vydavatelé nechtějí hry moc dávat a dle finančních zpráv GOG jako takový není žádný zlatý důl a nemá asi tak velkou podporu hráčů jakou by zasloužil. Což je jen jeden z ukazatelů toho, že lidi by koupili hry nakonec na Steamu, už jen proto, že tam mají většinou knihovnu dost velkou a chtějí to tak nějak vše mít pohromadě. Což samozřejmě taky chápu. Ale taky musíme chápat, že někdo jiný chce na tento trh taky vstoupit a tohle je jedna z mála cest, jak to udělat tak nějak pořádně.

• Hitsuran

Ty si dobrej demagog . Já se nevezu na vlně hatu, protože nic takovýho u epicu se neděje, pouze mám standart a principy.

To, že je zdarma  s tim nemá nic společnýho, pro člověka co je zvyklej na funkce (včetně těch základních)  je nepříjatelný používat takovou amatéřinu jako je EGS.

Exkluzivity sou potřeba pouze pokud služba jako taková stojí za vyliž*****. 

Nehodlám sypat peníze firmě která je schopná uplatit kickstarter a  odebrat  možnost od lidí co hru financovali.

Gog má problém v drm free, což je důvod proč tam je málo her.

• Reakce na příspěvek:

Ano, tedy Playstation a Xbox a vlastně Nintendo a další stojí za vyliž****, protože taky mají exkluzivity. 

Co se týče EGS, jak jsem napsal, je třeba na něm zapracovat. Za sebe ale můžu říct, že po technické stránce s ním problém nemám, vše běží rychle a bez zádrhelů. Jediný problém jsou funkce. Ovšem i kdyby těch funkcí měl milion, tak jim to prostě platící hráče nezajistí.

• Hitsuran

Reakce na příspěvek:

Ano stojej, pokud se budem bavit o funkcích jinech než je hraní her.

Vzhledem k tomu jak je EGS starej tak je ubohý v jakym stadiu se nachází.

Funkce jim zajistěj platící hráče pokud se skombinujou se slevama, hrama zdarma a službama co nenabízí konkurence.

Ale chápu je jednoduší bej podlej než se snažit, a asi chci moc od klasický korporace.

Problém je, že epic není zdravá konkurence a nikam neposune digitální platformy, naopak místo vývoje bysme se mohli dočkat doby kdy se bude bojovat jen exkluzivitama a ne službama, stejně jako u konzolí.

• Pár her zdarma jsem si tam taky nakliknul. Sice jsem z toho hrál jen Subnauticu, ale možná se někdy dostane i na ty ostatní, pokud do té doby nekrachnou, protože Fortnite je věčně živit nebude a je otázka, jak dlouho to budou financovat Číňani. Jejich současný obchodní model nemůže být ziskový, pokud se bavíme o prodeji her. Nicméně nelíbí se mi jejich politika a exkluzivity, tedy je finančně podporovat nebudu. To si radši počkám. Z toho co mají v nabídce bych bral hlavně Satisfactory, ale stačilo chvíli počkat a už je na steamu, navíc stejně mám už pořadník nakoupených a nehraných her minimálně na rok plný. Otázka je, kdo je ovce v davu. Já si svůj názor dokážu udělat sám na základě toho, jak se EGS prezentuje a chová na trhu.

• Není se čemu divit, žijeme v zemi kde se voliči nechají uchlácholit na náměstí na pivo a párek zadarmo. Teď si představ, že takovému člověku dá někdo zadarmo hry v hodnotě "ticíců eur". To pak jde veškerá racionální kritika bokem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit