Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • neviem ako vy, ale ja som to hral 2 mesiace zadarmo, vytiahol som dve postavi na lvl 70 a potom som si nasiel lepsie hry k hraniu :)
  • Někde sem teť vyděl že wow hrálo 12 milionu lidí.Po cata ten počet platících klesl na 11,4 takže ono to nebude tak horký.Jinak podle mě je cata zatím nejlepší datadisk, obtížnost se mi zdá naprosto v pohodě, navíc na tom že mám hnedka všechno a můžu chodit raidy nevidím žádný mínus apoň u toho nemusím trčet celej den.Možná se lidem wow prostě přejída sám sem nedávno skončil, snad každá hra musí člověka po 3 letech začít nudit.
  • vydelavaj na zavislakach
  • BTW to logo je troška divný, vyměnil bych...
  • prepac mi peter, ale mam z toho pocit jak keby si ich za tento krok chvalil. naozaj nerozumiem preco. WoW je robene pre casual hracov. Level 20 tam das hned. ak si uplne novy v tej hre a nic nepoznas tak to das za neviem kolko.. ale velice, velice rychlo. cize v konecnom dosledku ti ukratili tvoj herny cas.

    Ak nemas cas hrat a hras hodinu za tyzden tak vtedy je to vyhodnejsie, ale naozaj neviem naco zacinat nejake MMO ked nemas cas.

    A neviem o akom strese hovoris. Kto by sa stresoval ze ma len dva tyzdne na hranie zadarmo? Co to je za sprostost? Moze mi byt jedno jak daleko sa dostanem ked potom o cely postup aj tak pridem.

    Neni to ani dobry marketingovy tah imo, stale viac ludi z WoWka odchadza kedze to akzdym datadiskom len zhorsuju. A tymto novych hracov podla mna neprilakaju. Ale ok sak im to moze byt jedno.

    Len sa mi nepaci ze ich stavias do nejak pozicie akoze "tych dobrych"
    • sleepless
      Jednak si nemyslim, ze se v jakemkoli ohledu da v ramci herniho prumyslu hovorit o dobrych a zlych pristupech. Je to nakonec hlavne o zabave (u WoWka obzvlaste, tam opravdu nic jineho bud neni, nebo je) a ne stanovovani moralnich zasad, ci nedej boze politiku. A na to konto tedy ani nemuzu stavet nekoho do pozice dobreho, ci zleho. To same je to s F2P tyjatrem.

      Ano, ja osobne vidim velky rozdil mezi casove omezenym trialem a moznosti neomezene dlouho prozkoumavat svet do 20. levelu, kdy muze clovek prosmejdit vsechno mozne i nemozne a hrat pohodove. A povazuji to za chytry krok, ktery nemuze nicemu uskodit. Rozhodne si tak hru vyzkousi lide, kteri by to jinak nemuseli udelat.

      Osobne bych vic jak hodinku dve na hrani jakekoli onlineovky nevyhradil. Je to tak akorat, zrovna timto stylem hraju Black Prophecy. Nevidim duvod, proc by hrani jakekoli onlineovky automaticky znamenalo nutnost vyhradit si kazdy den 3 hodiny a vice, napriklad. Timto stylem bych si mohl rict, ze nema cenu hrat vubec, kdyz na to nemam kazdy den cele odpoledne a vecer :)

      Ale jinak se zrovna na F2P skatulku da divat nekolikerou optikou. To bezpochyby. Je vsak nepopiratelne, ze se z toho stal momentalni trend. Muze rychle skoncit, muze prezit. Ale dalsi dva az tri roky se ho nezbavime urcite a bude ho videt cim dal casteji. A kdyz je neceho hodne, tak se prosadi jen takovy pristup, ktery ma neco navic - idealne kvalitu. Z toho vychazim, kdyz rikam, ze F2P model je do urcite miry i bic na vyvojare a vydavatele, aby se snazili. Ale i to je otazka do diskuse, rad si prectu dalsi nazory a pohledy.
      • ved oni nech si robia co chcu. mne to je jedno. len mi proste vadi to chvalenie toho kroku jak kebyze je to nejake uzasne.

        no to ti zavidim ze ti pride hodina denne pri MMO dost. ja som toho odohral dost a bud hram MMO s tym ze na serveri budem nieco znamenat, budem zapojeny do najvyssej politiky serveru atd, alebo to nebudem hrat. Ale samozrejme to je kadeho osobny pristup.

        Ale myslis si ze taky hrac co hra stylom ze mu staci lvl cap na 20nu a bude si tu hru "uzivat" dlho si potom predplati hru, aby dal 30 dolarov na mesiac ak sa bude hrat 5 hodin? Podla mna urcite nie
      • prosímtě je to offtopic, ale mohl bys mi rict, jakej v tom Black Prophecy je svět? ted myslim proste jestli ej to velky, da se tam delat spoustu veci a jestli tam je dobry PvP a PvE system. Diky.
      • No... hlavně spíš než reakce na Team Fortress a F2P hry je to normální krok placených MMO - úplně to samé udělal někdy před rokem Warhammer Online a chvíli nato i Age of Conan. Říká se tomu "neomezený trial", v AoC je to úvodní zóna (celá - a mimochodem ze hry nejlepší), ve které si můžete hrát zadarmo jak dlouho chcete, dělat si kolik chcete postaviček, atd., ve Warhammeru je k dispozici celá hra, jenom je to opět omezené levelem, tuším desátým (což tak odpovídá té dvacítce ve WoWu - ne matematicky, ale zhruba odehraným časem). V obou případech (stejně jako ve WoWu) má Trial Account omezeny některé služby (hlavně chat, poštu a aukci - to je kvůli gold farmerům). Rozdíl oproti "14dennímu trialu" je to samozřejmě enormní - ten account máte, sem tam si prostě zahrajete, když vám postava už nemá co nabídnout, založíte si jinou, atd.

        Čili bych to určitě neviděl jako krok k F2P, je to normální marketing a věc, ke které se placené MMO uchylují. (Ostatně tři zmíněné jsou jedny z posledních. Vlastně dvě - Conan bude od léta také zadarmo.) F2P verze WoWu je imho nesmysl, dokud budou mít aspoň dva milióny hráčů. D&D Online přechodem na F2P údajně vydělalo - ale to bylo proto, že si to platilo nějakých dvě stě tisíc lidí. AoC má údajně momentálně méně než sto tisíc aktivních účtů (a je určitě v plusu - údržba hry zcela určitě nestojí milión USD měsíčně)... no a WoW těch deset miliónů. To fakt ještě (obchodně) vydrží dlouho.
  • Podle mě WoW už umírá... Možná ani ne tak WoW, ale jako ten koncept co nám společně s EQ přinesl.

    Podle mého názoru, by nikdy neumřel kdyby zůstali u modelu TBC. Kde bylo raidění tak trochu za odměnu. Museli jste se na to napracovat. Dnes každej přijde a může hned raidit bez toho aby hnul prstem. Proto absolutně vymizel kontent mezi expením a raiděním. A to je právě ta práce příprav schánění gearu materiálu, vše má být těžce dostupné, aby to ty hráče nutilo hrát nějak se posouvat. Ne, že jenom dodělám 85 prolítnu par HC dungů za bodíky nakoupím gear a už mi zbejvají jen raidy. Podle mě Blizzard udělal hroznou chybu v tom, že se začal až příliš soustředit na příležitostné hráče. Jejich brečení typu mám rodinu a práci nemám čas na hraní. Je k smíchu, když prostě nemám čas tak to nebudu hrát jak jednoduché. A TBC hrálo kolik milionů lidí? 8? Nemohu najít čísla. A velká většina z nich ani neraidila a byli spokojení. Blizz v podstatě zazdil celý koncept.
    • Spekulovat o tom co Blizz udelal spatne, je myslim dost od veci. Uspech Wow je o nekolik trid pred vsema ostatnima podobnyma hrama (mozna krome EVE). Navic si myslim, ze to maji moc dobre promyslene...vyzdimaji z wowka co to da a pak prijdou s novou MMO
      • Fallon
        No, s tím úspechom by som to bral s rezervou. Keď si to totiž tak vezmeš tak tým hlavným dôvodom pre úspech WoW neboli ani tak jeho "prevratné princípy"(ktoré boli aj tak z väčšej časti vykradnuté z iných hier) ale to načasovanie jeho vydania. Blizzard skrátka vtedy šikovne vystihol moment kedy už bol internet dosť rozšírený nato aby mohli na hru nalákať dosť ľudí a zároveň dobu kedy v podstate nemali konkurenciu, keďže všetky vtedajšie "top" MMO boli zacielené na hardcore publikum.
        Žiaľ to samo osebe nie je nijako zásluhou hry alebo jej desingu ale marketingového oddelenia, teda ten úspech je dosť relatívny.

        Možno by sa dalo tvrdiť ,že revolučnosť WoW spočívala práve v jeho jednoduchosti ale ani to nie tak úplne pravdou(presnejšie je to kravina). Pretože drvivá väčšina WoW predchodcov/konkurentov vznikalo v dobe kedy internet bol všetko len nie rozšírený a lacný. Bolo teda vcelku logické ,že ak vtedy chceli tieto ranné MMORPG uspieť museli sa zameriavať práve len tých HC hráčov ,ktorý ako jediný(snáď) boli ochotný si platiť internet spolu s mesačnými poplatkami. Ako toho využil WoW je už popísané vyššie.

        Jo a ešte k tým "WoW zlepšovákom" za ktoré býva často(neprávom) ospevovaný. Napr. taká spodná lišta na sklliy bola už aj v skorších MMORPG len u WoWka sa nahromadilo toľko ľudí čo to vydreli po prvýkrát až z toho urobili akúsi WoW zvláštnosť. Pričom ani táto "zvláštnosť" nebola na začiatku veľmi dobre spravená. Pôvodne ste totiž mali len tú spodnú lištu s 12 políčkami a ďalej nič, to až hráči cez addony dodali do hry tie bočné lišty ako ich poznáme teraz. Blizz to už len nakopíroval a vhodil do hry. Podobne to bolo aj s takým Quest helperom, tiež pôvodne vymysleným a vytvoreným hráčmi...

        Teda áno WoW dosiahol vskutku fenomenálneho úspechu ale to ako ho dosiahol už tak fenomenálnou vecou nie je.
        • Jenze dulezity je v tomto pripade vysledek...tuhle moznost meli i vsichni ostatni konkurenti. A kdyby u wowka slo jen o sikovne nacasovani a zbytek byl odpad, tak uz ta hra davno neexistuje...se staci podivat na ostatni MMO jak dopadly. V dnesni dobe neexistuje jediny objektivni duvod, krome neschopnosti vyvojaru, proc nemit s MMO uspech. Zatim kraluje zastarale wowko, takze jsem zvedavy jak doapdnou bioware se svymi SW...jen zacinam mit pomalu obavy.
        • Uz Ultima Online mela libovolne nastavitelne listy na skilly...
      • Je to tak, že se tam snažej přilákat co nejvíc lidí i co nikdy ani MMO hrát nechtěli. Ti u toho nějaký ten měsíc vydrží. A pak boom a je to titan...
  • "Přijít o všechen ten nahraný čas? Přijít o vrituální přátele a spolubojovníky? Připravit se o průzkum dalších oblastí a questů? " JJ s radostí .world of boring.
  • lepší chlastat bo hrát automaty. z toho jsou aspoň skutečný zážitky*5*
    • Requiem1990
      No to u si radši zahraju wow než bejt alkoholická troska co paří na automatech :D
      • a co nebejt alkoholicka troska co paří na automatech a nehrát WoW, taková kombinace by šla uskutečnit? Ja nerejpu, ja jen ze je víc alternativ :)
        • Requiem1990
          Tak patřim do tý skupiny co nepaří WOW ani nepije alkohol :D
          Ale kdybych si měl vybrat mezi těma 2 tak radši budu pařit wow :D
          • tak kdyz ses malej fakan, tak ti logicky nenalejou, tak ani nemas na vyber :)
            • Requiem1990
              To seš tak jednoduchej ?:D
              Je mi 21 a k alkoholu mám averzi.
  • Preed
    Je to presne to co pred tym,20 lvl je prd a vsetko je to odbmedzene,ziadne F2P to nie je.
  • Tushan
    ted už bych wow nehrál ani zadarmo
    • kostejnesmrtelny
      Tak to už jsi velkej kluk *3*
      • ja ani zadný rpg kromě chvilky nad diablem 2 nehral a nemrzí mě to jsou to hlouposti
        • Je tedy fajn, že jsi hrál alespoň to pravý hardcore RPG - Diablo 2 :-D Mám ho rád, ale přece jenom to s RPG typu Baldurs Gate či Fallout moc společnýho nemá. :)
          • jeeee tys mi ted vnukl napad projet vsechny Baldury a icewind dale... Diykyyyyyyy
    • Ja uz zadnou MMO hru co zabere tolik casu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit