Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Duchino

    Škoda těch teplot, 80 st. nemám ani v notebookové GPU. Co jde v desktopu nad 70 považuju za neslušnost a navíc ty takty při tom nejsou nějak závratné - na rtx 2070 v nich dosahuje jen ta anniversary a tu radši zatím nikdo neměřil (hint - hasičák k ruce). 

    • Jakych taktu dosahuje a nedosahuje je dulezite, ale ne pro srovnani s konkurenci, ktera ma jinou architekturu a jine ipc. Dulezite to je pro srovnani s kartami se stejnym jaderm, jestli umozni lepsi takty ucinnejsi chladice vyrobcu tretich stran, jak moc vykon skaluje s frekvenci apod.

      • Duchino

        Přesně tohle AMD tvrdí u procesorů, nicméně Intel ve hrách stále vede i přes nižší IPC a to jen díky vyšším taktům. S těmi grafikami to bude dost obdobné, na nějaké zlepšení bych sázel leda s vodním chlazením, když referenčky nejsou schopni uchladit. 

        • Ne Intel nevede jen diky vyssim taktum, ty pomahaji, ale pokud nataktujes procesory se stejnym poctem jader na tu samou frekvenci, stejne Intel vede. Proc? Kdyz ma Zen 2 lepsi ipc, vic cache apod... protoze Intel stale pouziva ring bus architekturu, ktera umoznuje nizsi latenci mezi jadry, z cehoz hry tezi vic nez snad jakakoliv jina aplikace. 

          • Duchino

            A tedy závěr je jaký? Dobrá, souhlasím, že u procesorů nezáleží výhradně na taktech, ale znamená to, že na tom, že se Intely dají nataktovat daleko výš, taky nezáleží? Protože tak jsem to myslel u grafik - třeba nezáleží jen na taktech a je to jiná architektura, ale když se AMD nedaří chladit 5700XT na relativně nízkých taktech oproti Nvidii, tak se mi moc nezdá, že na tom nereferenční karty něco změní. A to mi chceš tedy říct, že Navi má tak super architekturu a IPC, že bude mít stejný výkon ve hrách 5700XT na 1700 MHz jako rtx 2070 na 2000 MHz?

            • Naopak, ja rikam, ze provnavat nejaky obecny vykon jen za pomoci taktu neni dobry napad, protoze zrovna u tady tech dvou ti vysledky mohou vyjit dobre, ale za rok pri porovnani Navi a Ampere treba taky ne. Kdyz se omezis jen na aplikacni vykon a zaroven zohlednis, jak se pri tom karta chova, mas vysledky porovnatelne napric mnoha generacemi karet.

  • Jak moc velký rozdíl je mezi vega 64 a novou 5700

    • jiri.svak

      Je to v článku, vkládal jsem tam grafy, viz odkaz.

  • MishKonn

    Zajímalo by mne, jak tady probíhají “testy”, když grafy jsou v Němčině. 

    To jsou ostatní weby OK s tím, že jim to kradete? 

    • jiri.svak

      Bohužel jsem se ke kartám nedostal, takže jsem je netestoval. Grafy jsou vložené z ComputerBase.de a řádně ozdrojované, v tom by problém být neměl. Je to spíš shrnující článek s úryvky z testů, kdo chce vědět více, nechť navštíví recenzi, což vřele doporučuji.

  • Inquisitor

    Takže klasická bolest amd, teplota a hlučnost zůstává.

  • MalyZeli

    No jo, ale chtelo by to i nakej high end, ovsem kdybych nemel to co mam, a chystal se seskladat nakou 2k masinu, asi bych sel full amd.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit