Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Každý by dnes chcel zarábať, ale pracovať sa nikomu nechce.
    • dneska vydelavaji stroje je jina doba hold sestimsmir
      • To ano, ale né ty co těží BTC. Ty totiž jen obírají naivní trolly jako třeba ve zdejší v diskuzích. Tak každé letadlo musí nabrat svěží vítr jinak by udělalo bum bác, ale to je těžké, někteří lidé skočí i z okna, když jim to jiný nabulíkuje :D *8*
        • Ty budes asi pilot ne?? *1* *1*
  • Netěžím a nespekuluju s měnami virtuálními, ani jinými. Možná o něco přicházím, ale spíš ne. *4*
    • to asi zalezi na prijmu ze zamestnani a pevnosti nervu...
      spekulaci lze 1000 euro promenit v dvojnasobek za tyden, stejne tak ale i o vsechno prijit, sam jsem z 1000 euro udelal za 3 dny 1500, a za dalsi try dny byl na 900 :) dnes na 1300 s tim raci koncim, za ty nervy to nestoji
      no a tezba na 4x GTX1080Ti vynasi 20 euro/den po odecteni elektriny, tezim skoro rok a jeste jsem sestavu za skoro 100.000 nezaplatil, ale za 2-3 mesice to bude, pak uz jen ciste zisky
    • Děkujeme za názor.
      • Není zač. Autor článku si o něj sám řekl.
    • Těžením asi o nic nepřicházíš, ale nespekulováním celkem jo :D Já jsem si takhle přivydělal za poslední rok 7 tisíc dolarů což mi nepřijde jako zanedbatelná suma
    • Thyrmael
      Určitě o nic nepřicházíš. Možná kdyby ses zapojil ještě v počátcích, ale už nejaký čas jsou jen vyhozené peníze za HW a energii. Je to jako v pohádce Byl jednou jeden král: "Nevíte prosím Vás, kde je to království, co lítaj ty pečený holupy přímo do pusy? ... Nic nenajdou. Co já jsem se toho nahledal. Všude se musí MAKAT .. "
  • Však AMD i Nvidia doplatí na to, že to podporují na normálních herních kartách a neudělají speciální sérii jen na těžení. Jednoho dne se totiž na bazarovém trhu začne objevovat neskutečné množství použitých karet za nízké ceny a lidi nebudou mít důvod kupovat nové. Něco takového se už jednou stalo AMD (Rx 2xx série karet). Prý to byl hlavní důvod proč vydali 3xx karty, které mají parametry úplně stejné.
    • Pokud nebudou těžební karty výrazně levnější, tak to nikdo kupovat nebude právě proto, že se to pak nedá prodat.
      • Nějak mi uniká smysl. Dnes ani snejmodernějšíM GPU už se těžit prakticky nedá (alespoň ne výdělečně). Dnes je potřeba na SHA-256 hash výpočet výkonější zařízení, který se speciálně k těžení vyrábí apoužívá.

        Na PC i s tou nejmodernější současnou grafickou kartou a nejrychlejším procesorem je denní úspěch vytěženého 0,00013 bitcoinu. Celý blok, za který je odměna nyní 12,5 bitcoinu už doma vytěžit nelze ani za měsíc 24/7 práce HW. V začátcích to šlo, ale teď už je to pasé. V číně jsou celé haly nadupaného těžebního HW, který doslova doluje a dělá algoritmy tedy pro ostatní ještě těžší a méně reálné na včasný výpočet.
        • Těží se ostatní kryptoměny. *3*
          • Takový elektriky... to je víc jak pěstírna...
          • V tuhle chvíli těžím přes NiceHash, kde v podstatě dáváš k dispozici svůj výpočetní výkon na těžbu různorodých kryptoměn (automaticky se přepíná na v ten moment nejvýdělečnější) a jsi za to placen v bitcoinech.

            Zde je jejich profitability kalkulátor:
            https://www.nicehash.com/profitability-calculator/

            Mám 1x gtx 1080ti, 2x gtx 1070, 1x gtx 1060 a 1x gtx 980, všechny přetaktované na maximum svých potenciálů a ten kalkulátor je u 1070 tak o 10% nadsazený, ostatní karty si vedou lépe.

            Každopádně to při aktuálních cenách dává kolem 650Kč/den, NiceHash si sebere 2% a elektřina je 120/den, následně je možnost si vše převést na coinbase zdarma, odtud na gdax zdarma a zde směnit za eura s nulovými poplatky, případně s 0,25% pro okamžitý prodej za aktuální cenu.
            • Zisky se převádí do NiceHash peněženky od 0.001 BTC (kolem 300Kč) jednou denně, takže si to každý den převádím nicehash wallet -> coinbase -> gdax a tam si počkám na alespoň trochu příznivou cenu bitcoinu.
          • Ano těží, ale stojí to i tak za prd :) Podle vypočtu na minergate při těžbě Ethereum na GPU 1060GTX je výdělek měsíčně v přepočtu 1200Kč, když započítám energie a to že PC defakto nelze používat, mám za to 200Kč měsíčně :D
          • Vím, ale největší konkurent Bitcoinu, který se sice těži o poznání líp nemá bohužel tak vysoký rate vůči dolaru a zas z toho nekouká žádný výdělek, pokus se člověk rozhodne "těžit" jen pomocí klasického, i když nadupaného PC.
        • To je dobry vtip :)
      • Tak na těžební verzi se toho dá ušetřit spoustu komponentů, které těžař nevyužije. Takže z principu je to většinou levnější.
  • ja myslim ze skutecny uzitek z tohohle ma treba CEZ, odbery proudu jim asi jdou strme nahoru. A nakonec asi budou jediny co z toho neco budou mit:)
    • Asi tak :D Těm chudákům co naskakujou na novodobý letadlo je mi líto, ale tak vždycky se najdou mamlasi co to té hrstce co s tím přišli zaplatí :D
      • Možná by sis měl osvěžit pamět a vygooglovat si, co pojmy jako letadlo, ponzi apod. vlastně znamenají. Potom by si se nemusel řadit mezi zastupy stejných joudů, co btc a cryptoměny obecně označují za letadlo. :)
        • Jj jasný, spíš se informuj ty ty tatare :D
          • Ja jsem informovaný dostatečně, diky za starost :-D
            • Trollik delal v pyramide a vi o tom vsechno. A bitcoin je kryta mena. *15*
            • Jj jasně ty dementíku. Já to vím moc dobře na rozdíl od tebe. Už jsem dělal i v Amway, tak vím o čem mluvím. A BTC je budoucnoust a je to navíc krytá měna, kde za měsíc v klidu vydělávám 500 eur denně. Takže kdo je teď loser co?
            • Navíc ten tvůj BTC za chvíli spadne a pak budeš říkat, jak si to předpovídal atd. atd. si jen póvl co se tady snaží akorát blbě remcat, ale soudnej člověk si o tobě udělá svůj názor :D.
            • Jo aha, takže když před něco hodíš kouzelné slovíčko "novodobý" tak to hned mění jeho význám? Tak to potom jo :-D
              A je vážně úsměvné, že mě nazýváš negramotným a o pár příspěvků níže si schopný napsat "A to si vidělal v BTC?" :-D
              Seš prostě jouda, co neví o čem mluví :-D
              Howgh
            • A rozhodně nejsem tvůj kamarád, to bych se musel za tebe stydět.
            • Taky proto píšu novodobý, ty negramotnej ignorante, takže jedinej blbec seš tady akorát ty, navíc to máš i v přezdívce, že si putinova děva :D *12* *1* *1*
            • No ja nevím kamaráde, ale ja nejsem ten, co aní neví, jaká je definice letadla. Btc je možná bublina, ale rozhodně né letadlo.
              Doporučuji se dovzdělat, protože seš tu za blbce ty, ne já :-D
            • Jj je to na tobě vidět :D
  • Lol tak to jsem tu svoji 1070ti koupil na gamesy naprosto presne (prvního ledna) najednou kde nic tu nic a zalistované ceny u ufona (odkazem v shopu) je ta karta o 3tis vyse behem 14 dni to je maso
    • Ja koupil 1080ku na konci listopadu kvuli tarkovu za 15 :-D
  • Doufám, že tohle letadlo už konečně přistane a vypadá to nadějně.
    • Jack1947
      Co sem koukal tak fakt zdražily... snad to nebude trvat dlouho no.
    • Karty nezlevnej, zapomen :-)
      • Ale minimálně budou k dispozici v hojném počtu modelů i kusů.
        Loni v březnu-dubnu po vydání 1080Ti a zlevnění zbytku byly obchody plné destítek různých modelů, 1070 za cca 11-12tisíc, 1080 za 14-15 tisíc a 1080Ti za 20-22 tisíc, při současné ceně dolaru bychom už tu teď měli 1070 i pod 10 tisíc, 1080Ti pod 20.
        Ale ono to pak to šlo do kopru.

        Na podzim sice opět karty za tyto ceny byly, ale karet byla v nabídce tak max. půlka modelů, z toho ještě půlka na objednání, 1070Ti minimum modelů i kusů.
        A teď škoda mluvit.

        Takže volání po pádu kryptoměn je ze strany PC hráčů naprosto oprávněné.
        • Schválně počítám, pamatuju si, že byla v březnu na TS Bohemia v nabídce GTX 1070 MSI Armor za 10800Kč. Dolar stál 25,5Kč.

          Dnes dolar stojí 20,8Kč, takže by cena karty odpovídala 8800Kč!!!

          Takže návrat do stavu před kryptohrečkou = výrazně zlevnění.

          Mě osobně u 10xx generace nezajímá (leda by při uvedení 20xx generace byly ve velkém výprodeji a slvě 1080Ti), ale na jakých cenách přijde 20xx generace se opravdu bojím.
          • Hmm jenze takhle to bohuzel nefunguje, to bysme se mohli bavit o vyrobni cene.
            Kolik lidi zaplati tolik to bude stat..
  • Vtipné je, že tato poslední exploze ceny ETH přisla díky spuštění testovací verze protokolu Casper, 31.12., jehož následná implementce už během tohoto roku začně převádět Ethereum na tzv. Proof of Stake systém, který nakonec úplně zruší celé těžení ETH na grafických kartách. Není jasné kdy přesně to proběhne, ale už v druhé polovině tohoto roku se může velmi rychle přestat těžba vyplácet (mimo země s extra levnou elektřinou), což způsobí konstatní odliv těžařů, který bude pokračovat a nejspíš během roku 2019 těžení ETH na grafických kartách prakticky úplně skončí.

    Co tím chci říct: Kdo teď stihl nakoupit např. RX 580, nebo GTX 1070 za běžné ceny, tak by ještě prodělat neměl.
    Ale, kdo teď kupujete na těžení šílenosti, jako 1080Ti za 25-30 tis/ks., nebo na těžbu totálně nevhodné 1060 3G a 1050Ti, tak můžete zaplakat nad výdělkem. V podstatě jen další exploze ceny vás může zachránit (přinést velký zisk během H1 2018), ale každopádně budete první, komu se přestaně těžba vyplácet vzhledem ke spotřebě elektřiny a stejně tak máte nejdelší návratnost investice. A pokud ještě následně zaspíte se včasným prodejem....
    • A kdo budete argumentovat, že je spousta jiným kryptoměn, které se na GK dají těžit, tak faktem je, že ETH je majoritní a ve chvíli, kdy začnou těžaři z ETH utíkat jinam, klesne výnosnost z těchto dalších těžeb tak dramaticky, že opět nikdo v Evropě nebude mít šanci na tom vydělávat, to tak někde v Asii, nebo ve Venezuele.
      • nebo v práci či u rodičů...
        • Čístá spekulace
  • proč tam dávají screeny z alzy, ta to má předražený.
  • Jj skvělé jak vyhazovat energie a peníze oknem :D, ale tak stejně jsou přebytky. Bitcoin skončí stejně tak rychle jak rychle začal. A těm, kdo si jej koupili za reálné peníze, přeji mnoho štěstí. *14*
    • nvm...
      • Hezký příspěvek, možná nejlepší a nejužitečnější z celé diskuze :D
    • Bitcoin skončí stejně tak rychle jak rychle začal.

      Takze vravis, ze Bitcoin este 9 rokov vydrzi?
      • No pokud to má být novodobé platidlo jak se zde někteří chorobně domnívají, tak 9 let není žádnej čas.
    • Haha tak opravdu vsechny GTX 1080 vyprodány, ještě že jsem svoji koupil hned v roce 2016 :D teď by jí prodal i dráž, lidi jsou prostě nepoučitelný paka, to se musím smát :D
  • Já na svoji GTX 1080 čekám už 47 dní, tak snad se už brzy dočkám :D
    • Tak to mi je tě líto, to bych byl hodně nasranej, je to skvělá karta, ale bohužel kvůli novodobé absolutně nesmyslným trendům se jen tak nedočkáš a nebo pěkně zacvakáš.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit