Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • SalemCZ

    Přestává se mi Epic Store líbit, přijde mi že je to nekalá soutěž, proč by Ubi nemohlo mít hry i na Steamu? Viď oni jsou schopný je mít i na Originu. Přijde mi že tady Epic snaží až moc vnucovat aby firmy používali Epic Store a ve smlouvě snad mají aby nebyly na Steamu.

    • Jak jim to Epic vnucuje? Jaká nekalá soutěž? Akorát nabízí lepší podmínky (88% vs 70% ze zisku) a je jen na Ubi, aby se rozhodli, jestli jim to za to stojí nebo ne. A pochybuju, že Epic má nějaké podmínky, že pokud vydáváš na jejich obchodu, tak nesmíš být jinde (vyjma případů, kdy ty hry solufinancují).

      Plus to vidím od Ubi jako takový "vydírací" tah, aby se Valve kopli do zadku a dorovnali podmínky pro vývojáře.

      Naopak jsem rád, že konečně na PCčku někdo zabral - Valve jako firmu poslední roky nemám rád a bude jenom dobře, když jim tam konkurence pořádně zatopí.

      • SalemCZ

        Tak proč hromada her není na Steamu? Nebo mají roční exkluzivitu. Prostě Epic platí vydavatelům aby nevydávaly na Steamu a ne aby vydávali na Epic Storu. 

        • Dyť o tom mluvím. Vývojáři si mohou vybrat, jestli teda jim ty podmínky od Epicu za tu exkluivitu stojí. Nikdo jim nedrží pistoli u hlavy, aby vydávali jen na Epic storu - svobodně se rozhodli, že radši za nějakou lepší protislužbu od Epicu vydají jenom u nich. Samozřejmě jim jinak nic nebrání vydat za standartních podmínek Na Epic storu, kdy dostanou těch 88% a můžou být i kdekoliv jinde.

          A ty lepší podmínky nemají za nevydání na Steamu, ale za nevydání nikde jinde - pokud se nemýlím, tak třeba Hades na GOGu či Originu a tak neseženeš, to samé Walking Dead (pokud jsi nekoupil před zavřením Telltale) atd.

          Tohle dramatizování toho, že na PC je další prodejce her, mi přijde úsměvné. Já jsem naopak rád, že Valve může konečně někdo zatopit.

          • SalemCZ

            Kde máš exkluzivitu takhle u třetích stran? To že MS zaplatí aby Tomb Raider vyšel až za rok na jiných platformách je ojedinělí, ale tady Epic se snaží vystavět obchod na tom že to nikde jinde neseženete. Což doteď nikdo neměl a to je to co mi na politice Epicu vadí. 

            • Tak třeba to takhle fnguje u streamovacích služeb - Netflix má věci jen u nich, Amazon taky atd. a je to ze stejného důvodu - protože ty věci spolufinancují, stejně jako Epic.

              A že na tom staví svůj obchod? Vždyť na Epic storu nejsou jenom jejich exkluzivity - mají tam i Subnauticu, What Remains of Edith Finch atd. a další budou jistě přibývat už kvůli lepším podmínkám pro vývojáře.

              Naopak já nechápu, jak můžou lidi být takhle vázání na Steam - sám tam mám nějakých 300 her a nemám problém ani ne za 5 minut stáhnout, nainstalovat a založit profil na Epic storu.

              • SalemCZ

                Reakce na příspěvek:

                Říkám třetích stran, Netflix má exklusivně svůj obsah, Amazon taky, Netflix to má jak Origin nebo Uplay. Tady jde o to že ty věci očividně měli vyjít i jinde.

      • KrPa

        pod tohle se taky podepisu

      • Morlang

        true

    • Hidden

      Proc nekala soutez? Sam si muzes urcit, kde chces produkt prodavat a kdyz ti Steam vezme podstatne vetsi procenta ze zisku nez Epic store, proc to nezkusit tam (a pripadne tak donutit Valve, aby se opravdu zacalo vazne zamyslet nad svyma marzema na Steamu).

  • Len tak dalej, Valve reaguje na zmenu trhu velmi pomaly, mozno sa konecne prebudia a spravia nieco so Steamom a tou ich politikou, ktora sa prejavila v Artefacte (kup hru a potom kupuj dalej aby si mohol hrat).

  • Docela bych se nedivil, kdyby to casem i na ten Steam vyslo, to jen casto lidi v prni vlne voli Steam verzi, kdyz maji na vyber, ale pochybuju, ze by dnes vetsine hracum U-Play vadil, kdyz se to tak jako tak pres nej nakonec spusti. Na Epic Store jsou ovsem novi zakaznici a jeste k tomu z toho Ubi bude mit vetsi marzi.

    • SalemCZ

      Dopadne to asi jako s COD na battle.netu 

    • MalyZeli

      Uplay je velice solidni manager, a ubi hry kupuju primo tam... na steamu sem kdysi koupil FC:Primal, naprosta zbytecnost. Epic je jen dalsi zbytecnost, a pochybuju ze na tom Ubi vydela, protoze kolik lidi si toho vsimne a koupi na epicu, a kolik lidi by si to koupilo na steamu urcite vyrovna rozdil v revenue.

      • Prijde mi, ze hraji long game, protoze v podstate pro ne bude vzdy cil prevest vetsinu zakazniku tak, aby to koupili primarne na U-Play a tohle se v podstate deje. Ale asi souhlasim no, ze zacatku to moc vliv na zisk mit nebude.

  • TheGGG

    stejně bude potřeba účet na uplay i když si člověk koupí hru na epicu ne...? u bugysoftích her to nikdy nedávalo smysl kupovat kdekoliv jinde, než přímo na uplay.

    Tedy né že by mě další nudný coop online "hra jako služba" grind zajímal... division 1 měl své momenty, ale myslím, že mě podobný typ her stačil do konce života....

    radši SP příběhovky

    • XorxoxTalarius

      Ja hraju prvni Division jako SP a je to docela sranda, sice pribeh nema moc hlavu a patu, ale jinak jsem si dobre zastrilel

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit